Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
Pre 15 sati, bdada je napisao:

Zar ti temperatura motora nije bitniji podatak od goriva? 

Slažem se👍.

Inače, radile su se dvije verzije instrument table, ovisno o godištu. Jedne su imale mjerač temperature, druge goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6910 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Probao sam 850 3WD. Taj motor jeste malo sporiji ali ne toliko. Strom 1000 sam probao kad i TDM 900 pre kupovine. Tu su negde, možda se Strom za nijansu agresivnije ispucava.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Imas ovde

  • WWW.MOTODELOVI.NET

    Delovi za motore Ostalo PUMPE ZA VODI I ULJE PUMPA ZA VODU
    A mozes i saovim likom da vidis, ima sve zivo za tdm, uzimao sam par puta neke delove od njega, korektan je sa cenama. Nije jeftin, ali i ne dere kozu.
    Darko - 0643389730
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6910 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Vlasnici svih TDM-ova.

 

Ko hoće na veliki skup u Bansko:

 

Ja krećem u petak u 8 ujutro, idem autoputem E75, isključujem se na Dimitrovgrad, pa tamo ispred Sofije spuštam se na Bansko. Dakle sve je autoput i magistralni. Ako neko hoće da ide, nek javi gde će se priključiti.

 

U nedelju posle doručka krećem kući.

 

Za smeštaj, predviđen je hotel Murite. Standardna soba all inclusive je 103 eur za dve noći. Regularna je 83.

 

Svi detalji o događaju ovde:

 

 

FACEBOOK.COM

Veranstaltung von Yamaha TDM Bulgaria am Freitag, Mai 10 2024 in Raslog, Oblast...

 

Promenio član Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 46 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: TDM 900

Prodajem sediste za tdm 900

Preradjeno, memorijska pena

I automatski podmazivac lanca 

 

javite se porukom 0631141470

nmg da ubacim slike ovde :/

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Pozdrav Drugari doslo je vreme da se rastajem od svog TDM oglas sam postavio i ovde kao i na Polovnim Automobilima , zapravo na PA stoji vec neko vreme ali posto nisam bio u Srbiji nisam se trudio oko prodaje. U principu motor je u odlicnom stanju i sa svom opremom koga zanima da nekom preporuci moze da pogleda oglas ovde ili na KP ja cu staviti i ovde neku slicicu cisto da bi se videlo o cemu je rec . Inace  motor je uvezen iz CH pre 9 god i od tada sam ja vlasnik trenutno na satu je 41500km i 2002 je god . Cena je 3700e ali moze manja korekcija cene naravno za forumase . 

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha TDM 900, 2002. godište, Touring, vozilo prešlo 41500 km, Gornji Milanovac. Cena 3.700 € - Motori - Polovni Automobili

 

TDM6.thumb.jpg.884c3b51a959adc57812de8d089a04f5.jpgTDM5.thumb.jpg.561844421bcdc10a0e0ea0e9e64434b1.jpg

TDM11.jpg

TDM10.jpg

TDM9.jpg

TDM8.jpg

TMD7.jpg

TDM4.jpg

TDM1.jpg

TDM.jpg

Promenio član SSRETENOVIC
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6910 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
On 4/26/2024 at 4:00 PM, Alekre said:

Vlasnici svih TDM-ova.

 

Ko hoće na veliki skup u Bansko:

 

Ja krećem u petak u 8 ujutro, idem autoputem E75, isključujem se na Dimitrovgrad, pa tamo ispred Sofije spuštam se na Bansko. Dakle sve je autoput i magistralni. Ako neko hoće da ide, nek javi gde će se priključiti.

 

U nedelju posle doručka krećem kući.

 

Za smeštaj, predviđen je hotel Murite. Standardna soba all inclusive je 103 eur za dve noći. Regularna je 83.

 

Svi detalji o događaju ovde:

 

 

FACEBOOK.COM

Veranstaltung von Yamaha TDM Bulgaria am Freitag, Mai 10 2024 in Raslog, Oblast...

 

Sutra ujutro krećemo. Ide 6 motora is Srbije. Bar što mi znamo. Možda još neko doleti. Javljam se tokom vikenda. Za sad samo nek nas Bog čuva da stignemo i vratimo se kako treba.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 677 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 35 minuta, Alekre je napisao:

Sutra ujutro krećemo. Ide 6 motora is Srbije. Bar što mi znamo. Možda još neko doleti. Javljam se tokom vikenda. Za sad samo nek nas Bog čuva da stignemo i vratimo se kako treba.

Са срећом Ацо, да лепо одете и да се још лепше вратите. Шаљи неку слику за форум, а мени на моб шаљи оне које волим, знаш ти ко је су🫢

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6910 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Drugari, hvala svima. Čujemo se uskoro. Biće takmičenje za najlepši TDM, to moramo da im uzmemo :D

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6910 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Za sada samo da se javimo da smo stigli. Ekipa, 3 komada 4TX i 3 komada 9ke. Falio nam buljavi 3WD samo. Dakle 6 TDMova, 12 cilindra i 60 ventila :D

 

Negde oko Sofije nas sastavila neka kiša i magla, ništa nisam video ispred. Sačuvaj Bože, samo sam na gume mislio da uhvate kako treba. 

 

Došli su ljudi iz Grčke, Rumunije, Slovenije, itd. Najdalje iz Španije. Alal im.

 

 

20240510-122014.jpg


20240510-123144.jpg

 

Žao mi je što nisam stavio SRB zastavicu. Imamo i mi primerak za ponos. Ne ide da se hvalim ali ne mogu da nam priđu :) Keramika se sija, došli čisti po kiši.


20240510-123154.jpg


20240510-161628.jpg


20240510-174848.jpg


 

 

Promenio član Alekre
  • Sviđa mi se 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
On 10. 5. 2024. at 23:57, NIKOLA 1 je napisao:

 

 Godinama se o tome već priča, bilo bi lijepo kada bi se i ostvarilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6910 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kako je sve počelo? Bugari imaju klub TDM Bulgaria. Pre pet godina došli su na ideju da postave svetski rekord po najvećem broju TDM-a na jednom mestu. Tada je bilo ukupno 235 motora. Znao sam i tada za skup ali ne sećam se što ne odoh.

 

Igrom slučaja negde po društvenim mrežama naleteo sam na nekoliko članova iz bugarskog kluba koji su sa tri TDM-a krenuli iz Bugarske na Nordcapp pa u krug nazad. Kako su se vraćali kroz Srbiju, nešto se zamrsiše oko smeštaja. Tom prilikom sam im se javio i ponudio da iz Beograda nastave još 40 min. vožnje do Smedereva. Jeftinije je, nije daleko a ja ću da ih dočekam, pronađem smeštaj, odvedem na lokaciju, itd. Kao što je red i kako domaćinska kultura nalaže. 

Naravno, neko ko je odvezeo do Nordkapa i nazad, naravno da se može snaći i bez mene. No, kad si toliko dana na putu, umoran, želja kuće, lep je osećaj kada se neko bar malo pobrine i potrudi da ti bude koliko toliko lakše. Inače oni voze svoje TDM-ove ozbiljno.

 

365152475-6208690045909407-4577096710559

 

 

Kad su se smestili, ja sam rezervisao klopu, legendarni smederevski punjeni batak. Kažu bugari, toliko put su prešli i prvi put da su seli da jedu nešto normalno :D Balkanska kuhinja. Navikli smo na tešku hranu.

 

Tu kroz priču veli meni bugarin da u maju 2024 prave ponovo veliki skup da obore prethodni rekord i da ja obavezno dođem kod njih tamo. Kako se vreme skupa približavalo, odlučio sam da idem. Potvrdio rezervaciju, moj TDM kao i uvek, za bilo koju rutu stavi prtljag, napuni benzin i vozi. Znate već svi kako ga održavam. Jer za mene ako bilo koje vozilo ne možeš u pola noći da upališ gde hoćeš džabe sve.

 

Tu negde u toj gunguli na društvenim mrežama oko skupa, javi mi se neki momak iz Srbije. Kaže, idu njih petoro iz Srbije pa ako hoću i ja sa njim. A trebali smo da idemo @dragoslav77 i ja, međutim čoveku iskrslo nešto pa ostadoh sam. 

Meni inače nije strano da upalim motor i sam prevezem Karpate. Što sam stariji, to više preferiram solo vožnju. Međutim, ajd, prihvatim da idem sa tom našom grupicom. Beše sve super na početku ali ceo put nikako da se sinhronizujemo. Jedan mi vozi previše blizu iza, ja pravim prostor između mene i motora ispred, pa se tu malo malo neko ubaci... Vidim ja koliko ima sati tu pa se prebacim na začelje grupe. Vozim lagano da ih vidim, po principu tu sam a nisam tu. Prvi put vidim te ljude, pa da kažem nešto ispašće "vidi ovog sere" a opet ne mogu ni sebi da dozvolim da budem u situaciji gde nisam bezbedan.

 

Manje više vozi se bez nekih većih problema. Granicu smo prešli više uz neko čavrljanje sa policijom. Igrom slučaja policijac sa naše strane smederevac, iz mog naselja. Pa kad je Mitrović dve ulice od mene, može i policajac na Bugarskoj granici :D

 

Tamo negde oko Sofije, upadosmo u neko nevreme. Vozio sam po raznih uslovima ali nije mi skoro bilo ovako neprijatno. Duva neki jak vetar a kiša nije u kapima nego kao neka magla. Pa dok smo stali da obučemo kišna ispred nekog tunela, ja psujem sebe što budala nisam obukao kišno na pauzi u Pirotu. A uvek čim vidim oblake, ja ga obučem pa kako bude bude. Da bude još gore, dok sam pomagao jednom da navuče kišno, udarimo desni retrovizor na mom motoru rukom. Odvio se tek toliko da landara. Jedva ga nekako zategoh. Prvom prilikom ću da ih razmontiram i da ih ponovo montiram sa Loctite na navojima.

 

Bilo kako bilo, stigosmo do hotela, tj. na lokaciju. Kakve je recenzije hotel imao, očekivao sam katastrofu. Kad ono, nije ispalo loše. Sve pristojno. Dobra soba, klopa solidna, čisto, nemam zamerke. Čak i lep pogled a ujedno i slika kakvo nas je vreme pratilo.

 

20240510-172244.jpg

 

20240510-174848.jpg

 

Bugari su se baš potrudili oko dekoracija. Beše svašta u hodniku. Razni flajeri, neki stari časopisi gde je testirani TDM-ovi, zastavice, figurice, itd. Lepo za videti.


20240510-174447.jpg


20240510-174453.jpg

 

Tu ispred je bila i Yamaha zvanično. Skromno, ali prisutni. Nešto opreme, Yamalube program, jedna Tenere 700 i Tracer 900. 


20240510-174603.jpg


Iako je bilo loše vreme, dosta motora je već stiglo. Ajde da vidimo koga sve ima i da li ima neki zanimljiv primerak. Baš me kopkalo da nađem neki zanimljiv primerak. A o tome ćemo malo kasnije.


20240510-174730.jpg

 

Ovaj žuti 3WD je došao čak iz Španije. Fini stariji bračni par. Sa njima sam se pozdravio kad smo odlazili. Ja im poželeo srećan put nazad za Španiju kad oni jok. Iz Bugarske idu za Rumuniju, pa će valjda još krug malo severnije po EU pa kući. Mesec dana tura... Mi ovde kukako, te vizir, te ovo, te ono... Za razmisliti o prioritetima.


20240510-174800.jpg

 

A evo i našeg ponosa iz Srbije. Nije što je moj, a možda je i malo ružno, nije da se hvalim. Moj primerak i još dve 900ke iz Grčke. To su bila tri najpicnutija primerka na skupu. To po mojim kriterijumima. Da nema budževina, nekog kiča, itd. Naravno uzimajući opšte stanje. Ne sme tačka da ima. Pri tom, moj primerak je 2003. godište. Ta dva primerka iz Grčke su bili sa crnim ramom, dakle bar 5 godina mlađi primerci. 


20240510-174923.jpg

 

20240510-175418.jpg

 

Pazite sad ovo, ovaj primerak je jedan od ta dva iz Grčke. Šta je ovo u PM, isto sedište kao moje. Pitam grka, gde je radio sedište. Veli dal reče Atina. Ponosan. Kažem ja njemu, ti si me iskopirao, da mi platiš licencu :D

 

Naravno zajebancija a on se malo "upecao". Šta je fora? Moje sedište je radio Boban. Lično sam išao kod njega i tri sata smo ga osmišljavali. Ja sam posle kačio neke slike na TDM stranice i ljudi mi iskopirali sedište bukvalno u šav. Ne smeta mi naravno, drago mi je da smo trend seteri.

 

20240510-174704.jpg

 

Lokacije inače prelepa. Još se nije sneg otopio sa vrhova.


20240511-101626.jpg


Sutra dan je već bilo toplije. Subota je glavni dan kada se prebrojavaju motocikli. Organizatori su istakli zastave gostiju. Inače, moram da ih pohvalim da su bili dobri domaćini. Organizovali su sve iz svog džepa, izdvojili vreme što je za poštovanje. Zaista se osetila atmosfera i cilj skupa. Naravno i mene su dočekali lepo jer sam sada ja bio gost a Smederevo nisu zaboravili.

 

20240511-114552.jpg
 

O ovim grcima ćemo opet nešto kasnije.

 

20240511-114610.jpg

 

 

20240511-114616.jpg
 

 

20240511-114636.jpg
 

Odakle sad drugi motori na TDM skupu? Sve su to bivši vlasnici. Došli su kao gosti.

 

20240511-115322.jpg
 

 

20240511-115329.jpg
 

Neko je prešao iz TDM-a u Corvette. 

 

20240511-115350.jpg


U subotu je bilo lepo vreme, baš onako kako treba za prebrojavanje.

 

20240511-153426.jpg

 

 

 

20240511-132112.jpg

 

20240511-134235.jpg
 

Devetstotice na desno.

 

20240511-134335.jpg
 

Osamstopedesetice na levo. Zanimljiva činjenica, očekivao da će većina biti 900ke. Ipak, mlađi je motor i prodavala se dugo. Od 2003 pa čak su neki primerci bili neprodati do 2013. godine. No, bilo je puno 850ica, iznenađujuće puno. 

 

Pričalo se po skupu da je ovaj buckasti u beloj majci došao istovremeno sa dva TDM-a. Nemamo dokaze :D

 

 

20240511-134407.jpg

 

20240511-141613.jpg
 

Prebrojavanje se vršilo tako što su svi motocikli ulazili kroz ovu kapiju. Tu su dobijali marking nalepnicu sa rednim brojem i značku. Svetki rekord je ponovo postavljen, bilo je ukupno 255 TDM-ova na jednom mestu. To je zvaničan dokazan broj. Organizatori kažu da je bilo 264. Problem je nastao što su ti ljudi iako je organizacija bila jasna negde otišli za vreme brojanja. 

 

20240511-133748.jpg

 

Sve u svemu, skup je bio sjajan. Domaćini su se zaista pošteno naradili i odlično izneli celu priču. Nije lako skupiti 255 motocikala. TDM nije više mlad motocikl, neki su stari po 30, 25, 15 godina. To najviše govori o tome koliko je koncept tog motocikla bio ispred svog vremena i da su to kvalitetni motocikli koji i dan danas služe svoje vlasnike. Primer je žuti 3WD iz Španije koji je na evropskoj turi. Malo je motocikala koji su preživeli test vremena, kako po tome da ostanu na drumu tolike godine a istovremeno da postoji i dalje solidan broj ljubitelja i entuzijasta.

 

 

Za kraj, evo nekih brzinskih slika iz centra Banskog.
 

20240511-171757.jpg
 


 

20240511-172629.jpg
 

Tamo smo zakačili i neki skup oldtajmera.

 

20240511-173334.jpg

 

20240511-173500.jpg
 

20240511-173530.jpg
 

20240511-173547.jpg
 

20240511-173701.jpg
 

20240511-173744.jpg
 

20240511-173817.jpg
 

20240511-173901.jpg
 

20240511-174146.jpg


 

Za kraj, ostavih ovu sliku gde nisam siguran da li je čovek radio kreš barove ili gelendere. Šta hoću da kažem? Bilo je raznih primeraka. Od lomova, prosečnih, iznad proseka, itd. Na kraju, šta ko vozi, nije ni bitno. Često zaboravljamo zašto u stvari vozimo motocikle. Da li su ti motocikli naše sluge ili smo mi njima sluge. Radim li ja za njega ili on za mene? Sve se na kraju zaboravi. Zapamte se samo emocije i osećanja koje smo stekli na dva točka. 
 

20240512-071254.jpg
 

 

Kući smo stigli takođe po kiši. Hvala Bogu bez ikakvih problema. Kad se vraćam sa puta, obavezno pozovem porodicu da me sačekaju u garaži. A kakav bih to tata bio kad ne bih doneo neko iznenađenje za juniora. Za sada voli autiće, motore ne toliko. 

Kad čovek nije više sam, kilometri pod točkovima motocikala više nisu isti. Gde sam se sve smucao motorom, ne smem da napišem. Sad je najbitnije, da me neko čeka i da imam kome da se vratim. To je polazna tačka za sve ostalo. Bar meni, ne znam za druge. Hvala Bogu, samo nek nas na čuva drumu i da se uvek vratimo bezbedno.

 

20240512-204200.jpg
 

20240512-204208.jpg

Promenio član Alekre
  • Sviđa mi se 30
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Bravo na opširnom tekstu! Bilo mi je žao što nisam išao, a sad nakon čitanja ovog tvog mi je već malo lakše, jer je osjećaj skoro kao da sam bio. 😉

Usput, primijetih jedan detalj kod ovog Grka, pa me zanima kakve su mu to grane...🤔?

Capturetdm.PNG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6910 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nemam pojma. Da l je motao trake ili tako nešto. Nisam zapazio.

 

Evo što se potrošnje tiče.

 

1000km, 47.66 litara, to mu dođe okruglo 4,77 litara na 100 km. Maksija, dva bočna, tank torba i ja sa 118kg.

 

Nije da nisam zadovoljan potrošnjom, ali inače mi je prosek manji. Ovaj put je bio vožnja u grupi, na autoputu smo išli 130 - 150 a posle sam ja u povratku kući jednu solidnu deonicu držao oko 140. Kako sam vozio, 4.8 i nije puno. Da sam vozio kao inače oko 110, verujem da bih bio ispod 4.5. No svakako sve su to sitne brojke.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Slavonija
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
pre 38 minuta, Alekre je napisao:

Nemam pojma. Da l je motao trake ili tako nešto. Nisam zapazio.

 

Evo što se potrošnje tiče.

 

1000km, 47.66 litara, to mu dođe okruglo 4,77 litara na 100 km. Maksija, dva bočna, tank torba i ja sa 118kg.

 

Nije da nisam zadovoljan potrošnjom, ali inače mi je prosek manji. Ovaj put je bio vožnja u grupi, na autoputu smo išli 130 - 150 a posle sam ja u povratku kući jednu solidnu deonicu držao oko 140. Kako sam vozio, 4.8 i nije puno. Da sam vozio kao inače oko 110, verujem da bih bio ispod 4.5. No svakako sve su to sitne brojke.

Standardna potrošnja za TDM, čak bih očekivao i malo veću u ovom tvom slučaju😉. Kako god, super je to u odnosu na mnoge druge i dobar dodatni razlog za držati se TDM-a. 👍

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

@Alekre hvala na ovako lepom putovanju 

  Ja sam bio na drugoj strani pa nisam mogao da se organizujem za taj put.

  Mada... kako moj TDM izgleda (iako ga mnogo volim) mislim da me ne bi primili blizu skupa... ili bi me drugi vlasnici prebili zbog skrnavljenja i nepostovanja svetinje 😀 

  

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja