Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6914 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tek treba da ga sredim. Parkirao sam ga u novembru i zaboravio da imam motor :( Sledi mu jedno detaljno pranje, pa četkica svuda gde gde se vidi i ne vidi, onda vosak i plastika. U suštini jednom godišnje je to da kažem, generalno pranje i zaštita :D

 

E sad, treba da mu nabacim drugi set kofera i još neke planove imam kad dođe vreme za zamenu potrošnog materijala. Hoću da stavim Supersprox lančanik pozadi, drugi disk zadnji, creva, itd. Nove matice lančanika naravno, novi šrafovi kočionog creva, kandži itd.

 

Screenshot-20220314-201229-Chrome.jpg

Promenio član Alekre
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 679 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Алакре има са га среди цакум пакум, па кад то све буде завршио има да га огласи у половним аутомобилима:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300

Zdravo drugari, zanima me da li se i vama desio isti problem. ABS modulator/ pumpa mi se pokvarila, majstor preporucuje novu da ugradim ili sa nekog polovnog motora da uzmem. Kaze da pase i sa starijih Fazera cak i prva generacija FJR. Ma da nikad nisam uzimao sa moto stovarista a ovih par sto sam nasao i zvao niko nema. Jel imate neke preporuke? Inace svoj abs modulator sam skroz izvadio pa ako neko mozda zna i majstora koji bi popravio. Hvala i nadam se da ste vi spremniji za sezonu od mene :) 

E47F3B64-722F-47E4-912B-12BDEFEFD4EF.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6914 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Obično se pokvari od neredovne zamene ulja i nekorišćenja. Nažalost ne znam nikoga ko se bavi specifičnim problemom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300
57 minutes ago, Alekre said:

Obično se pokvari od neredovne zamene ulja i nekorišćenja. Nažalost ne znam nikoga ko se bavi specifičnim problemom.

Hvala Alek. Svejedno se nadam da ce biti neka TDM skup uskoro sa ili bez abs. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic,mastam o CB1000....

U TDM 4tx ide H1....Nije H7 XD :D ....gde ima tu se i rasipa..

A naucio sam da sijalica moze da se menja i bez kompletnog rasturanja... :D
Leva bocna plastika se skine,korman ide pun desni i polomite sebi zglob na 2 mesta...ali prolazi ruka :)
Eto za nauk ko ne zna

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
On 3/15/2022 at 1:39 PM, Aleksa36 said:

Zdravo drugari, zanima me da li se i vama desio isti problem. ABS modulator/ pumpa mi se pokvarila, majstor preporucuje novu da ugradim ili sa nekog polovnog motora da uzmem. Kaze da pase i sa starijih Fazera cak i prva generacija FJR. Ma da nikad nisam uzimao sa moto stovarista a ovih par sto sam nasao i zvao niko nema. Jel imate neke preporuke? Inace svoj abs modulator sam skroz izvadio pa ako neko mozda zna i majstora koji bi popravio. Hvala i nadam se da ste vi spremniji za sezonu od mene :) 

E47F3B64-722F-47E4-912B-12BDEFEFD4EF.jpeg

Koji od ovih scenarija imas?

1.Radi ponekad, a ponekad ne? Pali li neku gresku kada je van funkcije?

 

2.U opste ne radi, greska stalno prisutna?

 

3. U upste ne radi, nema greske?

 

4. Ne znas da li radi. Samo imas gresku ali nisi probao da blokiras tocak.

 

Promenio član Astral

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300
4 minutes ago, Astral said:

Koji od ovih scenarija imas?

1.Radi ponekad, a ponekad ne? Pali li neku gresku kada je van funkcije?

 

2.U opste ne radi, greska stalno prisutna?

 

3. U upste ne radi, nema greske?

 

4. Ne znas da li radi. Samo imas gresku ali nisi probao da blokiras tocak.

 

Na prednjem mi je radilo ponekad ali zadnji proklizava i greska mi stoji konstanto ne gasi se. Majsto mi kaze losa pozicija za abs modul i ona se ti neki mali ventili zapuse i to se desi. Sad sam skroz izvadio abs modul lakse mi je da kocim bez njega trenutno nego to ponekad kad se pali samo i to samo ponekad na prednjem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
23 hours ago, Aleksa36 said:

Na prednjem mi je radilo ponekad ali zadnji proklizava i greska mi stoji konstanto ne gasi se. Majsto mi kaze losa pozicija za abs modul i ona se ti neki mali ventili zapuse i to se desi. Sad sam skroz izvadio abs modul lakse mi je da kocim bez njega trenutno nego to ponekad kad se pali samo i to samo ponekad na prednjem. 

Aj posalji par fotki sa strane motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
7 hours ago, Aleksa36 said:

Mislis ovakve fotke?

FB7EB4A9-3D14-46F3-9F93-1EF1E80DDB08.jpeg

0785E1DE-4E6F-4958-911D-89D951A36AAE.jpeg

:D ne brate.

Mislim na abs modul.

Abs modul se sastoji od alu bloka sa klipovima i el.motora.

Interesuje me izgled modula sa strane el.motora.

Mozda mogu da probam nesto ali da ne saljes modul za bg za dzabe, rekoh bolje da prvo fotke posaljes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD

E momci, da krenem 'vako. Nekada davno sam se predstavljao ali da spomenem, iz Niša sam, tj okolina, imam TDM 3vd tj 4cn, nekadasnji svajcarac.Motor sam parkirao pre tacno 3 godine i rasturio jer mi je prednja viljuska bila ostecena i matica koja drzi prednji lancanik. Maticu sam resio vrlo brzo ali viljusku ne, motor parkirao kod drugara u garazu i da grubo kazem, zaboravio na njega. Iz sezone u sezonu lazem sebe i druge "ma moram da ga napravim, ma samo jos ovo da zavrsim pa cu njega.."
Resim da ovoga puta to bude stvarno. Odnesoh viljusku kod majstora u Nisu (Sasa Pozarevac ako nekog zanima), on mi kaze da je menjanje stapova neisplativo osim ako ne nadjem polovne ali mi preporucuje da ih ispoliramo pa da vidimo. Inace ostecenje viljuske je bilo to da je neki majstor nestrucno menjao semeringe i par puta fino lupio cekicem po stapu i onda svaki novi semering brzo strada zbog izbocina.
Uh, ovo ce malo da bude podugacak tekst
Resi on meni viljusku kroz par dana, 30e uzeo neki njegov koji je polirao, 50e on za ruke i druge semeringe i ulje. Ja odmah posle posle kod drugara pa hajde montaza, da motor konacno stane na "noge"
Uglavnom to je bilo bez problema, pojurili smo po koji sraf koji se zagubio ali na kraju zavrsismo. Ovde cu pauzirati, pa pisem kasnije za prvo paljenje posle 3 god i jednu meni zanimljivu teoriju 618e87e012ab60a7ed46d5f671eba916.jpg

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD

Paljenje posle tačno 3 god
Kažem tačno jer je drugar nasao sliku kako smo 28. Marta 2019te skinuli prednju viljusku i prekrili motor ceradom a sada sasvim slucajno 28. Marta 2022 meni majstor zavrsio viljusku i idem kod drugara da sklapamo motor. Pada mi na pamet da to nije neka kletva od strane zenskog pola, mozda je neka bila uskracena za koji krug voznje pa me proklela 3 god da ne pipnem motor
Posle montiranja viljuske, prvo smo skinuli svecice i izverglali motor da malo razbaca ulje bez opterecenja. Posto mi je rezervoar ostao jelte prazan (moja neazurnost ), trebao sam prvo resiti slavinicu rezervoara da bih ulio benzin. Znam da mi je bila losa i nije lepo radila on/rezerva, davno sam narucio set gumica pa sam sada prvo to uradio dok je drugar otisao do pumpe po svezu 95oktansku infuziju 8c96ea775757d2c8dc744fedf124a784.jpg 34159ac2f199d70171a472ab7ae25524.jpg
Problem nastaje sto nece da zadihtuje na spoju sa rezervoarom, kao da nije dovoljna samo gumica, pa smo to resili tankim slojem crnog VictorReinz silikona. On mi je uvek resenje za sve

Stizemo i do trenutka kada krece paljenje, vratismo svecice, stavismo drugi akumulator posto je ovaj mrtav, odmah smo i prespojili sa automobilskim akumulatorom, da ne razmisljamo i o tome.
Verglaj sa sauhom, na pola, bez, verglaj, verglaj, verglaj.. nista u pocetku.. opravdano
Bio je nagnut na ćopavicu, ajd da ga uspravim, dok stigne gorivo do karbova mislim se. Jer skidali smo svecice-suve. Bez sauha, bez gasa zaverglam i on pocinje da se javlja, ali uz verglanje, nece sam da sastavi. Svi gledamo, skupili se drugari. Mislim ja gledam, oni gledaju mene, moj kez kako ga cekam da upali. I eto ga, lagano na jedan klip, pa ubrzo i drugi. Mom osmehu nema kraja
Ostavljamo ga u garazi jer je kasno i spremam se da ga odmah sutra odvezem kuci, organizacija tamo vamo, drugar da vrati kola kod mene kuci, ja motor. Sutradan jedva cekam da zavrsim sa poslom, dopunjujem rezervoar, pustam motor da se zagreje i krecemo laganih 20ak km do kuce. Mrak je, hladno, gume loše ali taj osecaj duugo nisam doziveo. Primecujemo da karburatori cure, nekako su celi vlazni, kao da dihtunzi uopste ne dihtuju. Posle 2 dana kod kuce, paljenja gasenja, manje cure, ne prave baricu ali i dalje su vlazni kad ih pogledam lampom. Jedan od sledecih koraka mi je remont karbova. Palo je i malo fotkanje, dok nisam prodao auto
Malo sam zbrzgao na kraju, uskoro pisem sta mi je sve u planu i ocekujem vase savete 1dcb2dff05c805cef44a8893476d5547.jpg33b9deeff2306cc3098c043a26c5928c.jpg7de7ca210cf435a676ad4e4a65ae03f9.jpg1d60db32620724bf3881e9f0d0b2c666.jpg589a6c7ade00707166dccc8a7817cf1d.jpg

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD

Hvala , mnogo mi je zao sto necu moci oba da ispratim finansijski, e36 skoro 3 god vozim, sada je red na TDM. Inace TDM je fino sacuvan za ovih njegovih 30god. Ima 39k na satu i smatram da su prave, plastike su sve cele, prva boja, sediste jos uvek nigde nije pokazalo. Jedino me oko plastika muce one gumice/matice u koje se srafe srafovi. Ima li to da se kupi ili neki bekap ?
A e36 nije bas tako sacuvan kao tdm ali ima finih delova, nego vise mi se ne uklapa u potrebe pa ce morati na prodaju10e3ab9e3d4d2d9e5b486e8258d66212.jpg

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4837 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Sve to cika Viktor resava, pipkav posao, ja ga nacedim u medicinski spric, malo spljostim cevcicu izlaznu, susenje dva dana i stoji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS
16 hours ago, Stole_018 said:

 davno sam narucio set gumica..... 8c96ea775757d2c8dc744fedf124a784.jpg 34159ac2f199d70171a472ab7ae25524.jpg

 

Gde si poručio? Wemoto ili neka druga kombinacija.... treba to da zamenim a nikako da se nakanim......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD
Gde si poručio? Wemoto ili neka druga kombinacija.... treba to da zamenim a nikako da se nakanim......
Na kupujem prodajem, ima jos uvek vidjao sam. Oko 2000 je valjda

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS
13 hours ago, Stole_018 said:

Hvala emoji16.png, mnogo mi je zao sto necu moci oba da ispratim finansijski, e36 skoro 3 god vozim, sada je red na TDM. Inace TDM je fino sacuvan za ovih njegovih 30god. Ima 39k na satu i smatram da su prave, plastike su sve cele, prva boja, sediste jos uvek nigde nije pokazalo. Jedino me oko plastika muce one gumice/matice u koje se srafe srafovi. Ima li to da se kupi ili neki bekap ?
A e36 nije bas tako sacuvan kao tdm ali ima finih delova, nego vise mi se ne uklapa u potrebe pa ce morati na prodaju10e3ab9e3d4d2d9e5b486e8258d66212.jpg

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 

Imaju da se kupe original ali su bezobrazno skupe!!! Ja sam ih kupovao u Platneru pre dosta godina - red veličina 10-tak eur komad  samo se ne sećam da li je to bilo sa srafom ili samo gumica. Kako god - dranje...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD
Imaju da se kupe original ali su bezobrazno skupe!!! Ja sam ih kupovao u Platneru pre dosta godina - red veličina 10-tak eur komad  samo se ne sećam da li je to bilo sa srafom ili samo gumica. Kako god - dranje...
Uvau, nisam ocekivao to. Znaci pasce neka budzevina

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS
8 minutes ago, Stole_018 said:

Na kupujem prodajem, ima jos uvek vidjao sam. Oko 2000 je valjda

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 

Ovo?

 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD
Ovo?
 
meta_image.png WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM
Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!  
Evo konkretno linka ali eto, to je i jeftinije

meta_image.png WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM
Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja