Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 21 minuta, Alekre je napisao:

Sokoli, jer vi radite nešto oko TDM-ova? :D

 

Par puta sam pominjao remapiranje pri čemu se "oslobodio" potencijal agregata. Samo dobijate snagu koju bi agregat zaista trebao da ima na tim obrtajima. 

 

Da svima bude jasno: Ne radi se ovde o tjuniranju agregata i izvačenja neke snage. Već samo optimizacija postojećeg uz uklanjanje parametara koji sprečavaju da se agregat ponaša prirodno. Pisano je dosta oko načina na koji YAMAHA limitira sve svoje dvocilindraše pa ćemo tu priču preskočiti.

 

No, jedna od opcija za remap je grk Samios. On radi tako što mu se pošalje original ECU, isti flešuje i prosledi nazad. Usluga mu je oko 280 eur plus troškovi SRB - Grčka - SRB.

 

Dobija se ovo:

 

Tdm-900-site.jpg

 

Druga opcija, po meni bolja je PowerCommander V. On se samo nakači na postojeći sistem bez prepravki i preuzima kontrolu nad mapom ubrizgavanja. Kontaktirao sam MCM Racing iz Temerina jer koliko znam oni jedini imaju dinamometar. Suština kod PowerCommandera je da se na dinamometru može bukvalno do tančina podesiti mapa ubrizgavanja u bilo kom režimu obrtaja. Ja bih je naravno, optimizovao u niskim i srednjim obrtajima na uštrb visokih jer gotovo da nikada ne vozim u gornjim obrtajima. Druga dobra opcija jeste da možete imati i dve mape, na primer, jedna za svakodnevnu vožnju i jedna mapa za trackday. Kod njih ta optimizacija košta 250 eur. 

 

WWW.DYNOJET.COM

Our Power Commander V fuel tuner optimizes your ride anywhere you’ll roam. This sleek module seamlessly optimizes your air/fuel ratio without directly changing the ECU, making...

 

 

Ја сам хтео да радим тај ремап, чак сам контактирао Самиоса из Грчке( Атина) пошто су једни од водећих што се тог дела посла тиче. Послао слике свог ЕЦУ и нажалост добио одговор и колико сам га разумео да само одређени ЕЦУ могу да се ремапирају, са одређеним кодовима. Ецу који ја имам на Тдм-у је заштићен и може само једанпут да се како он каже БЛИЦКА. Кодови који могу да се раде и ремапирају су:

 

> 5PS-8591A-00
> 5PS-8591A-01
> 2B0-8591A-00
> 2B0-8591A-10
 

Е сад да ли POWER COMMANDER може да се прикачи на заштићени ецу или не, то би морали да питамо. 
 

СРЕТНА НОВА ГОДИНА СВИМ КОЛЕГАМА, ПРЕ СВЕГА ЗДРАВЉА ЊИМА И ЊИХОВИМ ПОРОДИЦАМА И ПУНО БЕЗБЕДНИХ КИЛОМЕТАРА ПА ОПЕТ У ОСВАЈАЊЕ НОВИХ ПУТЕВА, УПОЗНАВАЊЕ НОВИХ ЉУДИ И ПУНО ЛЕПОГ ДРУЖЕЊА..:):ljubav:

Promenio član Немања
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6883 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nigde bre nikog, samo Nemanja i ja :D

 

Juče sam premerio većinu šrafova koje hoću da zamenim. Fabričke menjam u one lepe :D

 

Zeza me što u donjem mostu idu četiri komada M8 X 25 sa standardim imbusom a u ponudi nemaju takve već sa nešto drugačijom glavom. Ne znam da li bi glupo izgledalo a i skupljala bi se prljavština. Doduše imaju i sa standardnom glavom ali titanijumske. Nešto su skuplji ali bih pre čelične. Inače, sve ove šrafove kod donjeg mosta ću izmeniti. 

 

Ovo ostale šrafove na kočnicama, diskovima, itd. ću menjati kad budem radio servis kočnica. Doduše neće to skoro jer sam stavio sve novo nedavno pa ću sačekati kad budem menjao pločice, da promenim diskove, creva, šrafove i sve.

 

WWW.PRO-BOLT.COM

M8 x 25mm Stainless Steel Socket Cap Bolts. The conical/ tapered design of this bolt offers streamlined goods looks for those who are looking for something a little different...

 

270682127-1591910467813180-5866369433242

 

 

image.png.2799ce7b1ef7aafffc4befcb3de967aa.png

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Pozdrav svima uz cestitke za praznike i sa zeljom da vas prati sreca na putevima.

   Napokon sam seo na tdm 900 i sad da li neko moze da mi preporuci pouzdanog majstora za ovu masinu da mi pregleda sve i ako treba nesto i da se uradi?

  Zivim u Zemunu ali mi ni Mirijevo ili Miljakovac nisu daleko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6883 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Možeš da odeš kod Vuka. Ako ja mogu iz Smedereva možeš i ti.  

 

0604446389 kaži da ti je dao broj Aleksandar iz Smedereva što vozi sivi TDM900

Promenio član Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Možeš da odeš kod Vuka. Ako ja mogu iz Smedereva možeš i ti.  

 

0604446389 kaži da ti je dao broj Aleksandar iz Smedereva što vozi sivi TDM900

Hvala ti puno druze, sve najbolje ti zelim i srecan Bozic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Сретан Божић, Христос се роди. Мир Божији. Свим колегама све најбоље☦️☦️☦️☦️

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Najpoznatiji tdm u Srbiji :)

 

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha TDM 900, 2004. godište, Touring, vozilo prešlo 68000 km, Novi Beograd. Cena 3.500 € - Motori - Polovni...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD

Hristos se rodi! Srećan Božić momci, puno zdravlja, sreće i sigurnih kilometara!

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 3 sati, MaxiS je napisao:

Najpoznatiji tdm u Srbiji :)

 

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha TDM 900, 2004. godište, Touring, vozilo prešlo 68000 km, Novi Beograd. Cena 3.500 € - Motori - Polovni...

 

 

 Kako mislis najpoznatiji? 

 Da li nisam u toku ili nisam skapirao foru?

  Pitam jer sam gledao taj oglas ali nisam otisao da ga vidim uzivo. Zaleteo sam se i uzeo drugi iz Jagodine. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
 Kako mislis najpoznatiji? 
 Da li nisam u toku ili nisam skapirao foru?
  Pitam jer sam gledao taj oglas ali nisam otisao da ga vidim uzivo. Zaleteo sam se i uzeo drugi iz Jagodine. 
 
Pa Vojin tdm!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Hmmm... 

Ja sam mnogo svez tdm- as, u stvari mnogo svez bajker uopste... nisam siguran da znam ko je Voja.  

  Izvinjavam se zbog ovoga ali sve me to zanima jer sam imao nameru da ga pogledam pa me zanima da li sam propustio dobru priliku.

 Ili je sada bolje da ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 4 minuta, salem je napisao:

Hmmm... 

Ja sam mnogo svez tdm- as, u stvari mnogo svez bajker uopste... nisam siguran da znam ko je Voja.  

  Izvinjavam se zbog ovoga ali sve me to zanima jer sam imao nameru da ga pogledam pa me zanima da li sam propustio dobru priliku.

 Ili je sada bolje da ne znam.

Ne znaš KO JE VOJA!?!????? :jok:

 

Ufffff, breee..... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Sad me sramota.

 Ja u ovim godinama osecam se k'o klinac medju starim dzombama. 

  Ma nije bitno, naucicu i ja neke stvari, ima vremena (?).

 Vazno je da sam u poslednja 3 dana presao 500km. svojim motorom. Maaalo se smrzao ali mnooogo uzivao.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo

Cao Drugari, ako neko zeli, moze da pogleda avanturu od letos, 7 epizoda, Srbija, BiH, Cg, Albanija, Makedonija, pa opet Srbija. Krug od 2250km, dvoje sa stvarima na legendarnom TDM 900 - motor za sve. Definitivno, velika je muka odlučiti koji motor posle TDM-a!!! Stojim iza price da do 6k€ nema boljeg izbora (ostaje kinte i za put). Upravo snimam klip “mišljenje o TDM 900 posle 50.000km i 5 godina”
Pozz za najbolju ekipu sa bjb.
V.




Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

E sad, posto sam i ja vlasnik TDM -a, odgledacu sta ima da ne budem neuki guster.

 A TDM mi je odmah legao i srecan sam sto ipak nisam uzeo nesto drugo

  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6883 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
58 minutes ago, Sachmo said:

Cao Drugari, ako neko zeli, moze da pogleda avanturu od letos, 7 epizoda, Srbija, BiH, Cg, Albanija, Makedonija, pa opet Srbija. Krug od 2250km, dvoje sa stvarima na legendarnom TDM 900 - motor za sve. Definitivno, velika je muka odlučiti koji motor posle TDM-a!!! Stojim iza price da do 6k€ nema boljeg izbora (ostaje kinte i za put). Upravo snimam klip “mišljenje o TDM 900 posle 50.000km i 5 godina”
Pozz za najbolju ekipu sa bjb.
V.
 

 

 


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Znaš kako te čekam za video sad kad si najavio :) 

 

Ako bude nešto loše na konto TDM-a, bićeš primoran na PET KUGLI sladoleda u Kovinu. Posle punjenog bataka!

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 22 minuta, Alekre je napisao:

Znaš kako te čekam za video sad kad si najavio :) 

 

Ako bude nešto loše na konto TDM-a, bićeš primoran na PET KUGLI sladoleda u Kovinu. Posle punjenog bataka!

 

 

После 5 кугли сладоледа у Ковини,  можеш само да заглавиш у хитну, пошто су кугле поголеме:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha XT1200Z, Yamaha Majesty 180, NSU Pretis maxi 175
Pre sat vremena, Sachmo je napisao:

Cao Drugari, ako neko zeli, moze da pogleda avanturu od letos, 7 epizoda, Srbija, BiH, Cg, Albanija, Makedonija, pa opet Srbija. Krug od 2250km, dvoje sa stvarima na legendarnom TDM 900 - motor za sve. Definitivno, velika je muka odlučiti koji motor posle TDM-a!!! Stojim iza price da do 6k€ nema boljeg izbora (ostaje kinte i za put). Upravo snimam klip “mišljenje o TDM 900 posle 50.000km i 5 godina”
Pozz za najbolju ekipu sa bjb.
V.
 

 

 


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Uff i ja sam imao istu dilemu, šta uzeti posle TDM-a? 

Po mom mišljenju TDM je najbolji izbor u to cenovnom rangu. 

I ja jedva čekam video... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 46 minuta, Немања je napisao:

После 5 кугли сладоледа у Ковини,  можеш само да заглавиш у хитну, пошто су кугле поголеме:P

Смеш да се кладиш? :jee:

Ок, можда онај пуњени батак од ноја у Смедереву не поједем цео, али... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 16 minuta, Zuba87 je napisao:

Смеш да се кладиш? :jee:

Ок, можда онај пуњени батак од ноја у Смедереву не поједем цео, али... :)

Може, ево ја се нудим да частим сладолед чим временске прилике дозволе а Алакре води на пуњени батак, па чемо после да видимо ко ће да узима соду бикарбону а ко ће да добије јуначку болест:lol3:

Promenio član Немања
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
On 31.12.2021. at 12:34, Alekre je napisao:

... 

Druga opcija, po meni bolja je PowerCommander V. On se samo nakači na postojeći sistem bez prepravki i preuzima kontrolu nad mapom ubrizgavanja. Kontaktirao sam MCM Racing iz Temerina jer koliko znam oni jedini imaju dinamometar. Suština kod PowerCommandera je da se na dinamometru može bukvalno do tančina podesiti mapa ubrizgavanja u bilo kom režimu obrtaja. Ja bih je naravno, optimizovao u niskim i srednjim obrtajima na uštrb visokih jer gotovo da nikada ne vozim u gornjim obrtajima. Druga dobra opcija jeste da možete imati i dve mape, na primer, jedna za svakodnevnu vožnju i jedna mapa za trackday. Kod njih ta optimizacija košta 250 eur. 

 

WWW.DYNOJET.COM

Our Power Commander V fuel tuner optimizes your ride anywhere you’ll roam. This sleek module seamlessly optimizes your air/fuel ratio without directly changing the ECU, making...

 

 

Ako sam dobro razumeo, power commander kosta 430 dolara, oko 380eur i plus 250eur za optimizaciju?

 Ako je kod grka 280e + nesto troskova, velika je razlika u ceni. Ne znam tacno da li to moze da se poredi ali pitam cisto kao laik da li se to zaista isplati uloziti u motor koji kosta 3000 - 3500evra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo
Znaš kako te čekam za video sad kad si najavio  
 
Ako bude nešto loše na konto TDM-a, bićeš primoran na PET KUGLI sladoleda u Kovinu. Posle punjenog bataka!
 
 

Bez obzira, sladoled uvek, ali ne na kugle, nego na metar. Ima i mana, ima i vrlina. Odlican motor, kao sto rekoh, tezak izbor za dalje, posto TDM pruza mnogo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja