Jump to content

Moto Zajednica

MZ ETZ 251 ili 301 za balvana

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pozdrav ekipo :)

 

Planiram da kupim motorcikl i poprlicno me je privukao 251 i 301. Volim taj stil, odnosnu tu klasu motora za laganu voznju. Ne bih 250 zbog duzine. Nazalost, moje neznanje predstavlja veliki problem pri izboru zato sto nikada nisam vozio motorcikl pa me zanima da li bi 251 ili 301 bili dobar pocetak? Iskreno, sramota me da kazem ali ne mogu ni da trazim od nekoga da se provozam  zato sto ne znam da vozim :-[ Meni je pre svega bitna pouzdanost, lakoca rukovanja i udobnost u voznji. Dakle, zelim da se ugodno vozim sa uzivanjem. Jedino sto mi se ne svidja kod pomenutih modela jeste viljuska, dugacka je cini ih visokim. Moze li da se spusti?

Visok sam 193cm, tezak 85, mislim da je sasvim okej da potpuno kontrolisao motorcikl. Sudeci po onome sto sam citao u ovom podforumu, mislim da bi 251 ili 301 ispunili moja ocekivanja, ili mi je pak nesto promaklo?  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

jos uvek nisam video fabricki 301 (ako postoji  ??? ), vidjao sam samo razbusene 251... mislim da bi ti 251 odgovarao za pocetak, odlican je za ucenje tehnike voznje...sa tvojim gabaritima lako ces ga savladati sto se tice tezine samog motora... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ja pak mislim da zbog visine bi trebalo da se kupi 250, 251 i onako na oko deluje dosta kratko.

Savet : nadji neki 250 i 251 sedni pa se slikaj pe ces videti razliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja pak mislim da zbog visine bi trebalo da se kupi 250, 251 i onako na oko deluje dosta kratko.

Savet : nadji neki 250 i 251 sedni pa se slikaj pe ces videti razliku.

 

  Ne samo da sednes, vec se i provozaj al sa nekim iza tebe, pa tad odlucuj. S'obzirom na tvoju visinu mislim da ce 251 da ti bude mali i kratak .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Ti si bas dosta visok i mz bilo koji ti nece predstavljati problem da naucis da vozis ali u nekoj buducnosti da znas da ces morati da seces/prepravljas emzu ili da potrazis veci motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Bileca
  • Motocikl: MZ chopper

jos uvek nisam video fabricki 301 (ako postoji  ??? ), vidjao sam samo razbusene 251... mislim da bi ti 251 odgovarao za pocetak, odlican je za ucenje tehnike voznje...sa tvojim gabaritima lako ces ga savladati sto se tice tezine samog motora... ;)

 

Naravno da postoji !!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja bih ipak 251, bas zbog toga sto je manji. Samo jos da nadjem neciji pa da sednem :D

 

@Stari

 

Na sta konkretno mislis? :) Nemam nikakve planove za modifikacije, hteo bih da bude potpuno original. Kasnije bih presao na Kawu ER 5 ili Suzuki GS ali polako  :o

 

Kako se snalazite za rezervne delove? Nadam se da nije kao i sa istocno - nemackim automobila, poprilicno nekvalitetno izuzev origanala :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ Alekre - uglavnom ih ima. Nesto originalno, nesto iz istocnog bloka ( mala privreda - Madjarska, Ceska, Poljska ), a nesto stize i sa Tajvana i Indije ) . Mozda kvalitet i nije bas vrhunski, al mi se vozimo, a i delovi nisu skupi.  Odakle si ? Pa da te uputimo gde ti je najblize za delove .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Iz Smedereva  8) No neka, trebao bih za par meseci (zima) da dobijem Piaggio Free od roditelja mada ce on biti vozen sve dok ne budem napakovao evre za stvarno dobar primerak MZ-a. To je nadam se, sledeca sezona :) Najveci problem je u tome sto se moji bore rukama i nogama da ne sednem na motorcikl, a skuter od 49cc kao moze :-\ Znate, polaganje za "A'' kat. kaciga (mada ostace od Free), jakna, rukavice... Ima dosta troska na pocetku karijere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Da ne davim sad o buducnosti posto nije vreme, mislio sam najvise na ono sto je meni smetalo a to je polozaj kolena (sediste i fuzasteri) i polozaj saka i zglobova (korman).

 

Ako se uspesno smestis na emzejca (moralo bi da ti bude znacajno udobnije nego na Free) verujem da ces biti zadovoljan masinom posto je rec o veoma izdrzljivim i kvalitetno napravljenim motorima. Samo sto manje "male privrede" a sto vise originalnih nemackih delova i bice super!

 

Najteze je za lovu sad na pocetku. Oprema je skupa ali potrebnija nego ikad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Treba biti precizniji, Snake ima 301 jer je u Republici Srpskoj pa je uspeo da natrči na izvanredan motor. Ovde ih je malo (mada ja isto nisam video nijedan ali predpostavljam da ih ima jer ima svašta) pa nije baš realno očekivati da će takva sreća da nabode još nekog bez obzira što bi to bilo lepo.

 

Mislim da je baš zbog dužine adekvatniji 250, bolje leži u krivinama što je za tvoju visinu važno jer ne vozimo uvek pravo.  :D

 

251 se pokazao bolji za stvari koje normalnom čoveku nikad nisu potrebne, npr. ako bi vozio uz stepenice.  ;D

 

Bez obzira što trenutno imam 251 moj izbor je uvek na strani 250.

Imao sam više mesta za putnika, bolje sam ga obarao po krivinama, ista guma pokazuje daleko bolje rezultate na 250 nego na 251...

 

Mali OFF: Snake, ako poznaješ nekoga ko prodaje taj primerak sa Rotax-om od 500 ccm pusti mi na PP kontakt. Rado bih menjao Hondu za drugi motor jer ionako neznam šta ću kada je prodam, sve mi odgovara samo da mogu da vozim a MZ je uvek ispred drugih motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja