Jump to content

Moto Zajednica

11. Moto GP Brno, Ceska

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Koga briga u koliko se klasa trkao Ago za jedan dan,koliko je titula uzeo po godini, titule se pisu ,a mi o tome i pisemo.Znaci cisto statisticki Rossi ne moze biti veci od Aga,verovatno nikada i to je jednostavno tako.

 

Kako koga je briga? Pa nisu isti uslovi i onda se stvari ne mogu tako lako porediti.

 

I drugo, Rossi još uvek vozi, ko kaže da ne može da dostigne 122 pobede? Treba mu još 20, a to može za maksimalno 3 sezone da uradi, ako ne zbriše u F1.

 

Zar nije statistika i broj pobeda u najvećoj klasi? Možemo da kažemo i da su sve ostale klase dečija igra i da računamo samo kraljevsku klasu.

 

Hajde osporite i činjenicu da je Rossi doneo najveći doprinos ovom sportu i da je 99% zbog njega taj sport postao popularniji od F1, kako rekoše voditelji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki

Cinjenica je da ljudi vole pobednike i samim tim ih sve vise velicaju, ali Rossi kao vozac je isti kao i drugi s tim da ima srece jer mu je kompletan tim jako dobar, naravno da je fabricka YAMAHA najbrza i da on to zna da iskoristi, kada nije imao konkurentnu masinu nije ni uzeo titulu, verujem da bi to isto tako iskoristio i svaki drugi vozac u moto GP-u jer svi oni su jako dobri i voze do krajnih grnica mogucnosti, doduse nekad  preteruju a posledice su pad. Rossi je veoma iskusan vozac i to ga cini drugacijim od drugih, psihicki je mnogo stalozeniji i nedozvoljava drugim vozacima da ga dekocentrisu, ono sto se meni svidja kod Rossija je to sto je jako uporan i borben, a to znaci da bez obzira na kojoj je poziciji i kakve su mu sanse ili dali mu je titula u ruci ili ne, on uvek vozi isto dobro, ono sto mi se nesvidja je to sto nekad vozi malo bezobrazno, ali u svakom slucaju odlican je vozac kao i svaki drugi u toj klasi! Kad bi vas pitali koji je bolji vozac Rossi ili Melandri?!, sta bi ste rekli... Rossi, jer je Melandri imao tu srecu da zavrsi u usranom timu kawasakija, sta mislite da li bi Melandri iskoristio priliku koju je imao Rossi, e to treba da se zapitamo?!, e sad sto neko voli ovog, neko onog, to je stvar ukusa, ali vecina voli Rossija jer je pobednik!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Imam utisak da si zaboravio sezonu kada je Rosi iz Honde prešao u Jamahu. Godinu pre toga Jamahe nije nigde bilo ili bar nije bila toliko zapažena, a onda je Rosi sa njom uzeo titulu. ;) Ne koristim podatke sa interneta, mrzi me da tražim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Rossi je imao srece?????? pa ta Yamaha nije mogla da zavrsi trku kada je Rossi poceo da je vozi i  bila je najvece djubre.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Tacno. Rosi je dosao u fabricku Yamahu kada je ona bila nejgori fabricki tim. Svojim radom, kao i radom cele ekipe, postali su trenutno, nepobedivi. Da nisu imali jednog Rosija i Edvardsa koji su izuzetni test vozaci, da ukazu na greske i da nisu imali pametne strucnjake koji su poslusali njihove primedbe, ne bi bili ovde gde su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

 

Zar nije statistika i broj pobeda u najvećoj klasi? Možemo da kažemo i da su sve ostale klase dečija igra i da računamo samo kraljevsku klasu.

 

Hajde osporite i činjenicu da je Rossi doneo najveći doprinos ovom sportu i da je 99% zbog njega taj sport postao popularniji od F1, kako rekoše voditelji.

+1

+1

Tacno. Rosi je dosao u fabricku Yamahu kada je ona bila nejgori fabricki tim. Svojim radom, kao i radom cele ekipe, postali su trenutno, nepobedivi. Da nisu imali jednog Rosija i Edvardsa koji su izuzetni test vozaci, da ukazu na greske i da nisu imali pametne strucnjake koji su poslusali njihove primedbe, ne bi bili ovde gde su.

+1

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Citam ove diskusije , Rossi , ne Rossi i ovde i na drugim forumima / novinama , i samo se smejem ...

 

Niko ne omalovazava Duhana ili Aga , daleko bilo , ali je cinjenica da u njihovo vreme niko nije dostigao popularnost koju ima danas Rossi . Nije bilo toliko izpostavljanja licnosti trkaca , bar ne siroj javnosti i pogotovu ne u vreme kad su trkali , pa prema tome svako ko bi u to vreme rekao NE VOLIM ili VOLIM npr. Agostinija bio bi poslat na psihijatriju .

 

Ja sam vatreni Rossijev navijac , ali postujem i druge . Nazalost, postoje ljudi koji su vatreni navijaci nekog drugog ( ubaci po zelji ) ali postuju Rossija samo zato jer eto moraju , pobedio je tu nekoliko puta ... i posle traze dlaku u jajetu i uporeduju sampijonat sezdeset i neke sa danasnjim .

Podsetite me , kako se to kaze kod nas ? Babe i zabe ???

 

Oni koji ne vole Rossija mogu sebi da priznaju ili ne , njih smeta Rossi licnost , a ne Rossi trkac .

Jer ima i suvise ljudi koji MRZE Rossija da bi to imalo opravdanja u broju njegovih pobeda , stilu voznje i slicno ..  E sad ne kazem da svako ovde koji ne voli Rossija i mrzi istog , ali samo postojanje VOLETI / MRZETI je novijeg datuma ..

 

Ili ovde neko hoce da mi kaze da vole Agostinjia / Duhana jer su culi mnoge njihove intervjuje i svidala jim se njihova licnost ... Ima ovde starijih od mene , priznajem , ali se ne secam TV prenosa trka iz 70 – tih , a jos manje intervjua posle trke i opicenih pobednickih ceremonija ..

I ja sam ko klinac odlazio na Grobnik da gledam Mamolu , ali se ne secam mnogih slika njegovog lica u nekim od nasih novina u to vreme . Bilo je slika nekog trkaca na motoru , sve sa kacigom .

U to  vreme , da je nekome od vas starijih od mene, neko pustio zvucni zapis Agostinijevog glasa bili ga prepoznali ?

 

A Rossijev kez jos malo pa ima da postave na bilbordove uz autoput . Samo jos da izmisle kako da ubace ton sa njegovim polomljenim engleskim .. 

 

Meni se svida Rossi kao karakter i kao trkac

A nekome ne

 

Gde je tu problem ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

 

Podsetite me , kako se to kaze kod nas ? Babe i zabe ???

 

 

Zna nas bivsi ministar spoljnih poslova. Kaze covek:" dont miks frogs end grendmadrs". Diplomatija je ozbiljna stvar, mora se znati jezik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

E da , da ne zaboravim

 

Jedan je Agostini

 

Jedan je Rossi

 

Duhan je vec u drugoj klasi , za moje pojmove ( gledaj sad reakcije )

 

A molim lepo da me neko podseti ko je to danas bolji i ludi ? Morate da me shvatite , da objasnim zasto tri posta ... Ovde u GB imam moto trke na tri kanala , i SVI komentatori jedva cekaju da neko pobedi , samo da se ne zove Rossi !!! Novinar bi  trebao da bude nepristrasan , mozda je toga bilo u sezdestim  .... A , da .. Babe i zabe bese ?

 

Do tad ja iskljucim ton i uzivam u trkama , bilo ko da pobedi ....   Pozdrav svima !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Dobro da nisam diplomata , zapoceo bi rat ... jedino neznam izmedu koga ... moj srpki je los zato sto tamo nikad nisam ziveo , pa tako nisam siguran u neke uzrecice i slicno ..

 

Evo objavljujem primirje .. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Nacitao sam se ovde mnogih stvari i ne verujem da se neki vozaci toliko velicaju a neki toliko blate....

Cinjenica je da je Rossi jedan od najvecih ali isto tako mogu reci da je jedan od naj ljigavijih vozaca i jedan veliki zloca.....

Znam da se sirokim narodnim masama svidja da neko bude klovn ali zasto se sa druge strane blate vozaci  koji ozbiljno shvataju svoj posao (Pedrosa, Stoner...), vidim da se ovde ne prica samo o vozackim sposobnostima vec i o karakteru vozaca. Ko smo mi da sudimo i pricamo ko je kakav kada ne mamo pojma kakvi su to ljudi u privatnom zivotu...

Kada je Rossi tako "cool" sto ne zabavlja publiku kada i se ne nadje na prvom mestu, vec je ladan kao spricer. Kada se Stoner buni na voznju Rossija onda je on mali nesposobnjakovic a kada je Elias  pre 3 god pobedio Rossija u Estorilu onda je to prljava voznja od strane Elijasa.... Rossi je pljuvao na sva zvona. 

 

Ono sto me posebno nervira je ta prica kako je Rossi napravio tu Yamahu. Delimicno tacno. On je mogao da oseti gde skripi kada je ogibljenje i ciklistika u pitanju ali kada je u pitanju snaga agregata to je cista glupost. Pa i ja da sednem na motor i neko me presisa na pravcu netreba ja da to  prenesem inzinjerima to i gledalac vidi.

Znaci nije Rossi sedeo u projektnom birou i napravio crtez ove Yamahe i napravio koncept agregata, vec treba da zahvali Jeremy Burgessu i ostatku ekipe na ovom motoru. A i kada kaze inzinjeru tipa "e motor lose upada u krivinu ili kliza mi prednji tocak" ne pravi Rossi setup neko dodju mali kosooki i nadju resenje...

 

Te prve godine kada je vozena cetvorotaktna klasa zajedno sa 500 (dvotaktnom) je imao najbolji motor isto kao i stoner 2007 pa niko nije rekao uzeo je titulu zahvaljujuci hondi.. Baross i Capirosi su ga ganjali opasno na privatnim hondama od 500cc dok je on vozio daleko jacu v5 hondu. Tako da je i Rossi osvajao titule na slican nacin kao i Stoner.

Rossi jeste jedan od najvecih ako ne i najveci ali nemojte pricati neke stvari o tome koliko se peskira proda sa brojem 46 itd. (marketinske gluposti)

 

Treca i poslednja stvar koju mozda ne bi trebao da prokomentarisem jer  mi brat  komentarise na Euro Sportu SuperBike (Ninoslav)  pa mozda nije prikladno ali moracu jer ne mogu vise da izdrzim.

Komentatori su se nalupali gluposti. U petak prica lik kako ce Pedroza da dobije otkaz jer nije doneo titulu a i on i Doviciozo vec potpisali na 2 god.

ili recenice tipa "ko kaze da Finci mogu samo da voze 4 tocka evo ga Mika Kalio". Ako vec nemas da kazes nesto pametno cuti i pusti nas da dozivimo svoj dozivljaj trke.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

 

Kako koga je briga? Pa nisu isti uslovi i onda se stvari ne mogu tako lako porediti.

 

I drugo, Rossi još uvek vozi, ko kaže da ne može da dostigne 122 pobede? Treba mu još 20, a to može za maksimalno 3 sezone da uradi, ako ne zbriše u F1.

 

Zar nije statistika i broj pobeda u najvećoj klasi? Možemo da kažemo i da su sve ostale klase dečija igra i da računamo samo kraljevsku klasu.

 

Hajde osporite i činjenicu da je Rossi doneo najveći doprinos ovom sportu i da je 99% zbog njega taj sport postao popularniji od F1, kako rekoše voditelji.

Pravi smisao recenice je ovaj koji je napisan ,a ne taj koji si izvukao iz konteksta.Dakle

Koga briga u koliko se klasa trkao Ago za jedan dan,koliko je titula uzeo po godini, titule se pisu ,a mi o tome i pisemo.Znaci cisto statisticki Rossi ne moze biti veci od Aga,verovatno nikada i to je jednostavno tako.

Drugo ja nisam rekao da Rossi ne moze da stigne magicnu cifru od 122 pobede(naravno da su i pobede deo statistike,nije mi jasno zasto sumnjas u to?),to si sam ubacio i nije mi jasno zasto  ??? ,iako ga ne gotivim voleo bih da gledam da neko skine taj rekord.Aga nisam gledao,tako da tu cast upravo Rossi moze da mi priredi.I to bi bilo lepo da se desi.Ali ako pogledas sta sam pisao videces da sam pisao o statistici i videces da je ona na Agostinijevoj strani i ne bih se slozio oko 'decije igre'.

Trece,niko(ustvari pisem u svoje ime) ne osporava nista u vezi Rossi-ja i njegovom doprinosu i opet ne znam zasto si to pomenuo!Naravno da se sve vrti oko njega i da je svojom licnoscu i radom doveo Moto GP tu gde je sada.

Znaci pricamo o statistici i ona je na Agovoj strani,neka padne i 122(voleo bih) titule ostaju cifra je 15 i to je jednostavno tako svidelo se to nekom ili ne!.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

ali zasto se sa druge strane blate vozaci  koji ozbiljno shvataju svoj posao (Pedrosa, Stoner...), vidim da se ovde ne prica samo o vozackim sposobnostima vec i o karakteru vozaca. Ko smo mi da sudimo i pricamo ko je kakav kada ne mamo pojma kakvi su to ljudi u privatnom zivotu...

 

 

 

Konacno da neko ima lepo misljenje o malom zlom hobitu koji ne govori ni sa kim u celom boksu. Pomislio bi covek da je sam na svetu. Dodise nije sam, tu je i Puig.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5244 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Konacno da neko ima lepo misljenje o malom zlom hobitu koji ne govori ni sa kim u celom boksu. Pomislio bi covek da je sam na svetu. Dodise nije sam, tu je i Puig.

 

Bogami je i on naucio malo da se druzi , sto na podijumu sto na stazi.

Jos da se pocne shaliti na davanju interviua i da na tocku prodje kroz cilj :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

ali zasto se sa druge strane blate vozaci  koji ozbiljno shvataju svoj posao (Pedrosa, Stoner...), vidim da se ovde ne prica samo o vozackim sposobnostima vec i o karakteru vozaca. Ko smo mi da sudimo i pricamo ko je kakav kada ne mamo pojma kakvi su to ljudi u privatnom zivotu...

 

 

 

Konacno da neko ima lepo misljenje o malom zlom hobitu koji ne govori ni sa kim u celom boksu. Pomislio bi covek da je sam na svetu. Dodise nije sam, tu je i Puig.

 

Ne znam da li si to ironicno rekao ili ne. Da, ja ne mrzim Pedrosu cak ga ponekad i gotivim. Covek ozbiljno shvata posao. Shvatite da je trkanje  njima posao na svu srecu oni rade sto vole. To sto se on ne smeje non stop kao neki ne govori kakav je on. Pa i ja odajem utisak namrgodjenog lika ali kad me ljudi upoznaju oduseve se.

Na kraju krajeva tacno je da  Pedrosa nije uzeo titulu u GP-u ali ima titulu u 125 i titulu u 250 u svojoj prvoj sezoni na Hondi i to ga u mojim ocima cini velikim vozacem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Pedrosa je brz vozac koji ce uvek pobediti ako ima dobar setup i potegne prvi. Ako mu neko smeta na stazi, a imaju ujednacene motore gubi. U jednom momentu u drugoj polovini trke se demotivise i izgubi ritam. Ako pokusa da nasiluje pada. Rosi ima tu prednost da moze da siluje, a retko da pada.

Samo mali razmazeni Spanac je mogao da iskuka promenu guma u pola sezone zato sto je Repsol stao iza njega. Sta je dobio? Nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

A sto i da ne promeni, moze mu se. Ja nisam rekao da je najbolji daleko od toga. Ali ovde se na svakog osim Rossija pljuje. Pa covek je bio vice sampion malo li je i tri puta sampion u manjim klasama. Svi smo mi ovde vidim veliki psiholozi.

Decko ima 49 kila siguran sam da ga i zamor stigne u drugom delu trke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Ne pljuje se po Stoneru. Decko je vanzemaljac. Samo on zna da tera ono cudo od Dukatija preko limita. Da je zdrav tesko bi Rossi izasao na kraj sa njim. Jedino su on i Sete mogli da pobede Rossija u direktnom duelu. Pod direktnim duelom podrazumevam bar 7-8 medjusobnih obilazenja. To kada nekom crkne guma, pa ga konkurent stigne i prestigne nije duel.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Staro selo

Ja bih rekao da su svi oni koji uopste voze GP vanzemaljci ! Rossi je institucija za sebe i to je postao prvenstveno svojim voznjama . Ja ga licno obozavam , ali normalno je da mora doci neko ko ce da ga pobedi , kada , to cemo da vidimo. Uporedjivati Rossija i Augustinija ne cini mi se realnim.

To je kao da uporedjujemo pilote na dvokrilcima iz 1. svetskog rata i ove danasnje na supersonicnim avionima.U svakom slucaju mislim da smo privilegovani sto mozemo da gledamo i uzivamo u voznjama ovih danasnjih vanzemaljaca . Licno mislim da ovako kao sto danas veliki deo publike obozava Rossija , moze se donekle uporediti samo sa euforijom koju je izazivao Mamola iako nikada nije bio sampion .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Mamola je bio odlican i veoma atraktivan vozac i ja sam za njega navijao a mozemo i reci da je Rossi onaj fazon sa WCom skinuo od njega jer verovatno se secas da jednom kada je Mamola pao ustao je i otkopcao kombinezon i ispisao se.....tako i Rossi utrca u WC

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Nacitao sam se ovde mnogih stvari i ne verujem da se neki vozaci toliko velicaju a neki toliko blate....

Cinjenica je da je Rossi jedan od najvecih ali isto tako mogu reci da je jedan od naj ljigavijih vozaca i jedan veliki zloca.....

Znam da se sirokim narodnim masama svidja da neko bude klovn ali zasto se sa druge strane blate vozaci  koji ozbiljno shvataju svoj posao (Pedrosa, Stoner...), vidim da se ovde ne prica samo o vozackim sposobnostima vec i o karakteru vozaca. Ko smo mi da sudimo i pricamo ko je kakav kada ne mamo pojma kakvi su to ljudi u privatnom zivotu...

Kada je Rossi tako "cool" sto ne zabavlja publiku kada i se ne nadje na prvom mestu, vec je ladan kao spricer. Kada se Stoner buni na voznju Rossija onda je on mali nesposobnjakovic a kada je Elias  pre 3 god pobedio Rossija u Estorilu onda je to prljava voznja od strane Elijasa.... Rossi je pljuvao na sva zvona. 

 

Ono sto me posebno nervira je ta prica kako je Rossi napravio tu Yamahu. Delimicno tacno. On je mogao da oseti gde skripi kada je ogibljenje i ciklistika u pitanju ali kada je u pitanju snaga agregata to je cista glupost. Pa i ja da sednem na motor i neko me presisa na pravcu netreba ja da to  prenesem inzinjerima to i gledalac vidi.

Znaci nije Rossi sedeo u projektnom birou i napravio crtez ove Yamahe i napravio koncept agregata, vec treba da zahvali Jeremy Burgessu i ostatku ekipe na ovom motoru. A i kada kaze inzinjeru tipa "e motor lose upada u krivinu ili kliza mi prednji tocak" ne pravi Rossi setup neko dodju mali kosooki i nadju resenje...

 

Te prve godine kada je vozena cetvorotaktna klasa zajedno sa 500 (dvotaktnom) je imao najbolji motor isto kao i stoner 2007 pa niko nije rekao uzeo je titulu zahvaljujuci hondi.. Baross i Capirosi su ga ganjali opasno na privatnim hondama od 500cc dok je on vozio daleko jacu v5 hondu. Tako da je i Rossi osvajao titule na slican nacin kao i Stoner.

Rossi jeste jedan od najvecih ako ne i najveci ali nemojte pricati neke stvari o tome koliko se peskira proda sa brojem 46 itd. (marketinske gluposti)

 

Treca i poslednja stvar koju mozda ne bi trebao da prokomentarisem jer  mi brat  komentarise na Euro Sportu SuperBike (Ninoslav)  pa mozda nije prikladno ali moracu jer ne mogu vise da izdrzim.

Komentatori su se nalupali gluposti. U petak prica lik kako ce Pedroza da dobije otkaz jer nije doneo titulu a i on i Doviciozo vec potpisali na 2 god.

ili recenice tipa "ko kaze da Finci mogu samo da voze 4 tocka evo ga Mika Kalio". Ako vec nemas da kazes nesto pametno cuti i pusti nas da dozivimo svoj dozivljaj trke.

 

 

Odlican post,sve si rekao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

E da , da ne zaboravim

 

Jedan je Agostini

 

Jedan je Rossi

 

Duhan je vec u drugoj klasi , za moje pojmove ( gledaj sad reakcije )

 

A molim lepo da me neko podseti ko je to danas bolji i ludi ? Morate da me shvatite , da objasnim zasto tri posta ... Ovde u GB imam moto trke na tri kanala , i SVI komentatori jedva cekaju da neko pobedi , samo da se ne zove Rossi !!! Novinar bi  trebao da bude nepristrasan , mozda je toga bilo u sezdestim  .... A , da .. Babe i zabe bese ?

 

Do tad ja iskljucim ton i uzivam u trkama , bilo ko da pobedi ....   Pozdrav svima !!

Sto se tice baba i zaba evo i replike.

Prica je bila oko Rossi-ja i Aga u statistickom smisu ako nisi primetio!!!Pogledaj statistiku pa javi sta si nasao i onda ti babe i zabe nece biti slicne nimalo...Nekih 15 protiv nekih 8 i tu je cela srz price,pricamo o statistici a ne o vremenu u kom se vozilo !

U postu koji je poslat u 18:48 (to je onaj post 'slaganja') si napisao kako , odnosno nisi stavio si +1 ,tako da sam ja to shvatio kao slaganje,kako se slazes da su ostale klase decija igra!Vrati se i pogledaj ako si zaboravio.

Ako je tako,kako ti je po toj logici Doohan druga klasa vozaca?Da li si znao da Doohan ima 5 titula u 500cc klasi(5 za redom) ,a Rossi 1 u 500cc i 5 u Moto GP???Znaci druge klase ti nisu toliko bitne ali Doohan sa njegovih pet u 500cc ti  nije u rangu Rossi-ja i Agostini-ja???

Doohan kako stoje stvari ce dugo biti broj tri ako se racunaju samo 500cc i Moto GP klasa.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ne pljuje se po Stoneru. Decko je vanzemaljac. Samo on zna da tera ono cudo od Dukatija preko limita.

 

Mislim da bi ga Rossi ter'o jos brze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+
  Odlazio sam na Grobnik često i sećam se kad je (88-e bilo) Agostini (bio šef fabričkog Yamaha tima) seo da provoza Yamahu koju je inače vozio Edi Lowson...Bila tu i jedna Formula 1 pa su zajedno startovali...Komentator se izgubio načisto pa je rekao : '' j...te , Đakomo vozi ko u mladim danima'',u tom prvom krugu Agostini je potuko rekord staze u klasi 500 GP...

 

Tu trku na grobniku sam i ja gledao, ali nesto se ne secam da je Agostini spektakularno vozio, pogotovo da je oborio rekord staze. To je bila promotivna voznja F1, jer se tada lobiralo da Grobnik dobije trku. Inace najavljivana je kao trka bivsih sampiona (Keke Rozberg vs. Djakomo Agostini) Rozberg je vozio proslogodisnji (1987.) model Mclarena, a Ago Yamahu drugog vozaca iz svog tima ( ne Lowsonovu!). Trka u stvari nije bila trka. Ago je oprezno odvozio nekoliko krugova, u svom karakteristicnom stilu, uz ovacije publike, jer je to bilo njegovo prvo zvanicno pojavljivanje na trkackom GP motociklu posle okoncanja karijere. Oprezna voznja je bila razumljiva jer je taj motocikl posle toga ucestvovao u zvanicnoj trci. Bez obzira sto sam zagrizeni motociklista, Ago protiv formule nije imao nikakve sanse. Bio sam, blago receno, sokiran ubrzanjima i brzinom prolaska kroz krivine F1, a o zvuku i plamenu iz auspuha da ne govorim! Rozberg se na kraju pohvalno izrazio o stazi i izvinio se publici sto nije mogao brze da vozi jer tehnicari nisu uspeli da adekvatno podese bolid!

Da se razumemo, za mene je Agostini jedan od najvecih vozaca, i bez obzira na statistiku njegovi rezultati su postignuti u mnogo tezim uslovima kada je GP bio na poluamaterskom nivou. Vozac je tada bio i mehanicar i inzenjer i vulkanizer i sve ostalo. Nije bilo timova  psihologa, elektronicara, nutricionista, lekara, itd. koji prate danasnja vrhunska takmicenja -  ne samo u motociklizmu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja