Jump to content

Moto Zajednica

11. Moto GP Brno, Ceska

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Izvinjavam se uvazenim kolegama bajkerima sto kasnim, ali skoro , pa da ne gledam kuce, a ne kompjutera. Eve nas poslije male pauze, eto nama opet  ludaka na dva tocka. Idemo u Cesku, u Brno. Po meni jedna od najboljih, najinteresantnijih staza. Lomatanja po krivinama, tako lijepo spojenim, malo gore, malo dole. Vjerujem da je vecini ili svim vozacima meracina da avetaju po stazi, zato se i nadam da ce biti i vise nego interesantno iako nema Stonerka. Jos kad Cehinjice podgriju vozace, ima da lete.

 

Velika nagrada Ceske je opet sa nama. Staza je ukupne duzine 5 403 metra, a siroka je oko 15 metara. Tu je 14 krivina, 6 lijevih i 8 desnih. Pravaca, mada neki bas i nisu neki, ali eto ima ih 13, od najkraceg duzine 35 metara do najduzeg 636 metara ili ti tacnije 636.56 metara. Najveci uspon je 7.5%,a najveci pad 5%.

 

Evo kako staza izgleda odozgo:

vLHE6_brnostazaqv3.jpg

a ovako sa strane:

horizont.jpg

 

Tu negdje bijase to prosle godine poslije Laguna Sece kad je pocelo Stonerovo pokleknuce u borbi za titulu, svi se vjerovatno sjecaju onoga pada i tako kao pobjednik zavrsava Valentino Rossi, a iza njega na podijumu tada na privatnom Dukcu Elias i Capirex na fabrickoj Suzani. Vjerujem da Lorezno i Pedrosa nisu zadovoljni sa proslogodisnjim rezultatima ( Lorenzo 10., Pedrosa 15.), naravno sada vec konstantno pri vrhu i Dovi, de Puniet vozi ove godine odlicno, Edwards neda nikome svoju poziciju u generalnom plasmanu,...

 

 

Uzivajte.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Eve ga i raspored na Sport Klubu :

 

Petak

 

12:40  (DIR) Moto GP Brno – Trening 125 cc 

13:55 (DIR) Moto GP Brno – Trening GP

15:10 (DIR) Moto GP Brno – Trening 250 cc

 

Subota

 

12:40  (DIR) Moto GP Brno – Kvalif. 125 cc

15:45  Moto GP Brno – Kvalifikacije GP 

17:00 Moto GP Brno – Kvalifikacije 250 cc

 

Nedelja

 

03:00  Moto GP Brno – Kvalifikacije GP 

04:00 Moto GP Brno – Kvalif. 125 cc

 

08:40  (DIR) Moto GP Brno – Warm Up 125 cc 

09:10 (DIR) Moto GP Brno – Warm Up 250 cc

09:40 (DIR) Moto GP Brno – Warm Up GP

 

11:00  (DIR) Moto GP Brno – Trka 125 cc 

12:15 (DIR) Moto GP Brno – Trka 250 cc

14:00 (DIR) Moto GP Brno – Trka GP

 

01:00  Moto GP Brno – Trka GP 

02:30 Moto GP Brno – Trka 125 cc

03:40 Moto GP Brno – Trka 250 cc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Gledao sam malo danas trening.Iskreno se nadam da ce (na prvom mestu) Honda da nadje "seting" za trku,inace ce da bude dosadno.Yamahe (Lorenzo) su bezobrazno brze,pominje se i neka kisa (bez nje izgleda ne moze) na dan trke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki

I ja sam se zazeleo trka, dugacak im ovaj raspust, nego razocarao sam se kad sam cuo za Stonera, imao sam utisak da se povukao kad je video da nemoze da uzme titulu, ni sad neznam sta da mislim, zao mi je sto nije kao Rossi uporan do kraja, steta sto vise nepobedjuje i sto nije u vrhu, pa da se Rossi i on kolju svaku trku, bilo bi mnogo interesantnije, ali sta je tu je, videcemo sta ce Lorenzo uciniti po tom pitanju...!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Gledao sam malo danas trening.Iskreno se nadam da ce (na prvom mestu) Honda da nadje "seting" za trku,inace ce da bude dosadno.Yamahe (Lorenzo) su bezobrazno brze,pominje se i neka kisa (bez nje izgleda ne moze) na dan trke.

Slazem se,mozda ta kisa i nije toliko na odmet cisto da malo zakomplikuje stvari.Ovo su moje zelje,naravno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ko je ono trazio da Honda malo pojaca? Eve ga Hobit na drugom mjestu sa malim zaostatkom naspram Lorenza.

 

7dsQ8_fp2r.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Pominje se da bi Mattia Pasini mogao da zameni Fabrizia u Pramac-u.Ovo je moguce zato sto sef Xerox Ducati tima Davide Tardozzi zeli da se Fabrizio sto pre vrati posle trke u Brnu,kako bi se koncentrisao na  poslednje cetiri trke u sampionatu WSBK-a.Naravno da sefa tima brine i povreda i da zato ne bi hteo da previse rizikuje.Fabrizio ima teoretske sanse da osvoji titulu (53 boda iza Hage).To znaci da Pramac-u ostaje prazno mesto za trku u  Indianapolis-u i Misano-u.Mattia u ponedeljak ide da testira Ducati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Passini ce da sjede na ducati makinu poslije trke na testu u Brnu. I kako to vec biva, svi srecni i zadovoljni, ljube, hvale, zahvaljuju.

 

Pa i Passini rece:" Zelio bih da se zahvalim Dukatiju , Pramac Racing i Paolu Campinotiju koji su mi dali ovu fenomenalnu priliku da probam njihov motor u Brnu u ponedeljak. Ov ce biti veoma vazan test za mene koji ce mi dati mogucnost da shvatim da li sam sposoban voziti Moto GP motor. Uvjek sam volio teske izazove, pa tako sam spreman i za ovaj."

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Trke inace pocinju u dva ili ti 14h, naravno Moto GP klasa. Onaj raspored gore sam preuzeo sa njihovog sajta, ako oni maslaju, maslam i ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Posle ovakvog psiholoskog razbijanja od strane Rosija, mislim da je Lorenzu bolje da ide u Ducati, on ce tesko u Yamahi da se izbori za bolji tretman ubuduce. Samo je bilo potrebno da se Rosi pokaze pri preticanju i onda i Lorenzo ostade na asfaltu kao i drugi pre njega. Bravo Doktore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Imam nekakav utisak da će (sa ovakvom Yamahom) Rosi biti svetski prvak dokle god mu to ne dosadi!  :) Dopada mi se Lorenco (hrabar i odličan vozač) ali mu treba još mnogo trka i godina da bi bio bolji od lisca kakav je Rosi. Hobit- sigurica. Žao mi Melandrija- Finac kao da je bio sam na stazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja