Jump to content

Moto Zajednica

KTM - narandžasta ekipa

Recommended Posts

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Da prijetelj je greskom zamenio slovo pa je pozvao u Novi Sad.Evo sad sam ga zvao da ga pitam i greska. A tebi druze svaka cadt kako iskopa tu stranicu ja to nigde nisam mogo da nadjem.

Hvala ti pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Da prijetelj je greskom zamenio slovo pa je pozvao u Novi Sad.Evo sad sam ga zvao da ga pitam i greska. A tebi druze svaka cadt kako iskopa tu stranicu ja to nigde nisam mogo da nadjem.

Hvala ti pozdrav!

Tako je i na novijim 640 LC4.

Da ne bude zabune: Upaliti motor da radi u leru 4 minute. Staviti ga na ravno (najbolje na centralni nogar) i ostaviti 5 minuta. Nakon toga izvaditi mjerac, obrisati ga i USARAFITI do kraja. Izvaditi, i pogledati nivo. Nivo treba biti izmedju donje i gornje crtice na mjeracu. Ako je preko max crtice izbaciti ce visak na odusak u kutiju zracnog filtera.

 

...sve vise manje uobicajeno osim ovog zavrtanja mjeraca, to nigdje nisam sreo osim na KTM-u! :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Da prijetelj je greskom zamenio slovo pa je pozvao u Novi Sad.Evo sad sam ga zvao da ga pitam i greska. A tebi druze svaka cadt kako iskopa tu stranicu ja to nigde nisam mogo da nadjem.

Hvala ti pozdrav!

E pa kod mene u Manualu za Adv 620 iz '97 izricito pise: TWIST THE OIL DIPSTICK ALL THE WAY IN AND THEN RETRIEVE IT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Evo ja sam danas odradio kao na slici i kao sto je napisano.Znaci na vruc motor.Malo pre sam otiso do garaze i uradio na hladan i ds vam kazem ima razlike za 1mm u nivou ulja sto je zanemarljivo.Inace dobro je ponekad da se proveri na vruce.

Sto se mene tice i kada se samo ostavi srav nezasrafljen ulja ima.Ako ima viska neka ga sam izbaci.

Sto se tice da samo na ktm se zavrce to je tacno.Ni na jednom drugom motoru se to ne radi.Po meni sviranje k......E sada pitanje je stvarno da li je proizvodjac Ktn stavio da se na nekim modelima zavrce a ma nekima ne.Onda je to najveca palamudija koju sam cuo do sada .Valjda je ili se zavrce ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Evo ja sam danas odradio kao na slici i kao sto je napisano.Znaci na vruc motor.Malo pre sam otiso do garaze i uradio na hladan i ds vam kazem ima razlike za 1mm u nivou ulja sto je zanemarljivo.Inace dobro je ponekad da se proveri na vruce.

Sto se mene tice i kada se samo ostavi srav nezasrafljen ulja ima.Ako ima viska neka ga sam izbaci.

Sto se tice da samo na ktm se zavrce to je tacno.Ni na jednom drugom motoru se to ne radi.Po meni sviranje k......E sada pitanje je stvarno da li je proizvodjac Ktn stavio da se na nekim modelima zavrce a ma nekima ne.Onda je to najveca palamudija koju sam cuo do sada .Valjda je ili se zavrce ili ne.

Ne trazi logiku u KTM-u. Zavrni, izmjeri i tjeraj dalje. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda NT700V, Kawasaki GPZ500R, Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500ADV, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Mene zanima da li postoji razlika u ramu izmedju lc4 620 i njegove adventure verzije. Znam za rezervoar i prednju masku ali zanima me da li je na adventuru ojacan ram za vece tezine (zbog kofera) i da li je zadnji amortizer drugaciji?

Isto vazi i za lc4 640.

I jel ovo 620 ili 640? negde pise jedno negde drugo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Moram da promenim semeringe pre Kotline... :(

Bio sam u Motolendu, imaju na stanju nesto za 1800 dinara, ali meni se cini da to nije bas semering koji sprecava curenje ulja , nego semering koji po meni sluzi kao prva linija odbrane protiv prljavstine sto isto treba da menjam , ali hocu sve odjednom da uradim.

Zvao sam i Primoto u NS, oni kazu 30€.

 

Pitanje je ustvari dali se rastavlja viljuska kompletno ili ima neki jednostavniji metod za zamenu.

Nije mi prvi put da menjam semeringe na motorima, ali prvi put na USD.

 

Motor je 625sxc iz 2003.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

I jel ovo 620 ili 640? negde pise jedno negde drugo...

 

 

Taj na slici je KTM lc4 Adventure-R 640, a radna zapremina je 625, verovatno zbog toga neko kaže 620 umesto 640.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Mene zanima da li postoji razlika u ramu izmedju lc4 620 i njegove adventure verzije. Znam za rezervoar i prednju masku ali zanima me da li je na adventuru ojacan ram za vece tezine (zbog kofera) i da li je zadnji amortizer drugaciji?

Isto vazi i za lc4 640.

I jel ovo 620 ili 640? negde pise jedno negde drugo...

 

Razlike u ramu nema osim usica na vratu za prihvat nosaca maske.

Amortizeri su se mjenjali s godinama. Zadnje serije su imale amortizere od 950 adventurer-a s duplim diskom napred. I prije su bili drugaciji, enduro 43 vilica - adventurer 48 ako se ne varam, a i disk mu je bio veci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Moram da promenim semeringe pre Kotline... :(

Bio sam u Motolendu, imaju na stanju nesto za 1800 dinara, ali meni se cini da to nije bas semering koji sprecava curenje ulja , nego semering koji po meni sluzi kao prva linija odbrane protiv prljavstine sto isto treba da menjam , ali hocu sve odjednom da uradim.

Zvao sam i Primoto u NS, oni kazu 30€.

 

Pitanje je ustvari dali se rastavlja viljuska kompletno ili ima neki jednostavniji metod za zamenu.

Nije mi prvi put da menjam semeringe na motorima, ali prvi put na USD.

 

Motor je 625sxc iz 2003.

 

30e ti je skoro svuda set semeringa za WP48mm vile. Osim kod Gileta... kod njega je 40e :lol:

Imaš da skineš na netu WP service manual gde je do detalja opisan proces zamene semeringa... ukratko, mislim da se rasturaju kompletni štapovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda NT700V, Kawasaki GPZ500R, Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500ADV, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

hvala :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Pitanje za Drazu, prethodnog vlasnika ili novog vlasnika... ;)

 

Interesuje me koje su dimenzije ovog kofera, mislim da je ovaj KTM doskora pripadao Drazi, sa naseg foruma:

 

96305812.jpg

 

Mislim na ovaj kofer iza drzaca spoljnjih kofera sa desne strane...

 

Kako se kaci, ne vidi se na slici najbolje, da li moze da se kupi, ili napravi, ako moze da se pravi, kod koga?

 

Napravio bi slican za mog KTM-a. Idealno bi bilo kada bi moglo da unutra stanu alat i rezervne unutrasnje gume...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Sto se tece kofera ekstra jr zamiso.Kaci se na one dve selne na zadnjem delu nosaca kofera.U ovom slucaju nije dobro resenje ako nosis kofere jer nemogu da se zakace od selni.Nisam ih nosio pa mi nije smeralo.Koferce je ekstra za alat.Sto se tice dimenzija mislim da nije bio siri od 10 cm.Motor je kod Crnog sina sa foruma pa ako ga nadjes pitaj ga na pp za detalje jer ga je on stavio.Ali da je ekstra i da je praktican nema sta.Za 10+.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 Enduro

Sto se tece kofera ekstra jr zamiso.Kaci se na one dve selne na zadnjem delu nosaca kofera.U ovom slucaju nije dobro resenje ako nosis kofere jer nemogu da se zakace od selni.Nisam ih nosio pa mi nije smeralo.Koferce je ekstra za alat.Sto se tice dimenzija mislim da nije bio siri od 10 cm.Motor je kod Crnog sina sa foruma pa ako ga nadjes pitaj ga na pp za detalje jer ga je on stavio.Ali da je ekstra i da je praktican nema sta.Za 10+.

Hvala Drazo,

 

Ne koristim kofere na KTM-u, samo torbe, Sve u svemu dobra ideja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Moram da promenim semeringe pre Kotline... :(

Bio sam u Motolendu, imaju na stanju nesto za 1800 dinara, ali meni se cini da to nije bas semering koji sprecava curenje ulja , nego semering koji po meni sluzi kao prva linija odbrane protiv prljavstine sto isto treba da menjam , ali hocu sve odjednom da uradim.

Zvao sam i Primoto u NS, oni kazu 30€.

 

Pitanje je ustvari dali se rastavlja viljuska kompletno ili ima neki jednostavniji metod za zamenu.

Nije mi prvi put da menjam semeringe na motorima, ali prvi put na USD.

 

Motor je 625sxc iz 2003.

 

30e ti je skoro svuda set semeringa za WP48mm vile. Osim kod Gileta... kod njega je 40e :lol:

Imaš da skineš na netu WP service manual gde je do detalja opisan proces zamene semeringa... ukratko, mislim da se rasturaju kompletni štapovi.

 

I osim u promoto gde je set za 48icu 50e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Mene zanima da li postoji razlika u ramu izmedju lc4 620 i njegove adventure verzije. Znam za rezervoar i prednju masku ali zanima me da li je na adventuru ojacan ram za vece tezine (zbog kofera) i da li je zadnji amortizer drugaciji?

Isto vazi i za lc4 640.

I jel ovo 620 ili 640? negde pise jedno negde drugo...

 

Ram (i poluram na koji idu koferi)su potpuno isti,kao i zadnji amortizer. Takodje i LC4 640 je isti (uporedjivao sam LC4 620 RD 1995, LC4 620 Adventure 1997 i LC4 640 Adventure 1998). Adventure 620 ima 609ccm i proizvodio se 1997, a od 1998 je to Advwenture 640 (ima 625ccm).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Klip je do 00 .

 

Komsija ima ovakvu 250-itu 2t . Dodje mi kao da vozim bicikl . Tako je laka i okretna nije normalno i gotovo sve sto pozelis sa njom mozes da uradis .

 

Svaka cast za klip i za nove KTM-ove .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Zamena semeringa je dosta jednostavna procedura, samo treba malo paznje i sve legne na svoje mesto.

Evo jedan interesantan video koji objasnjava kako napuniti i izluftirati stap pre sastavljanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda NT700V, Kawasaki GPZ500R, Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500ADV, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Hvala ponovo, penzionisao sam hondu i planiram da za sledecu sezonu kupim neku dostojnu zamenu. Ogranicavajuci faktor "budzet" tesko da ce preci 3ooo ovih evropskih tako da sam 640 Advanture R ispada pa se zato raspitujem za slicne modele :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja