Jump to content

Moto Zajednica

10. Moto GP Donington Park, UK

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Evo svecano deseti po redu Moto GP spektakl. Mozda nije posljednja, ali medju posljednjim sansama da Stonerko ili Horhenko ubrizgaju Doktoru nesto afrospustijak, jer kako je krenulo na dobrom je putu da k`o stari Jug Bogdan dovede devet Jugovica, jer Snezana nije mogla vise od sedam komada , ovo osmo je dotuklo. Prosle godine je Stonerko uspio da spusti Valeta na drugo mjesto, mada prosle godine Jorge nije bio bas ovako zajebaT, a i Pedrosa se ne da, pokazuje znake zivota, prosle godine na trecem, vjerujem da se i ove ne ganja nista manje od podijuma. Dovi sa onim sokocalom prosle godine na petom, a vala red je da bude makar stepenik vise ove godine.

 

circuitogranbretanael8.gif

 

Staza Donington Park je otvorena 1931 godine, a modifikovana 1985 godine. Ukupna dužina 4023 metra, a najduži pravac 564 metra. Na stazi širokoj oko 10 metara, imamo 11. krivina, 4. lijeve i 7. desnih.

 

U posljednjih 12. trka u Doningtonu pobjednički šampanjac su sedam puta pili Hondaši, tri puta Džamahaši, i dva puta Dukatisti. A ko će biti najsrećniji na čajanci ove godine? Rossi je u dobroj formi sa dobrom tradicijom na ovoj stazi, Pedrosa okuražen dobrim rezultatima voljan da ide na prvu poziciju, Stoner naravno želi da Donington ostane pod njegovom vlasti, Lorenzo ne preza ni pred kim, nikada, Dovi vapi za pobjedom,... kandidata ne nedostaje, vidjećemo ko će se najbolje . Uživajte.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Evo i rasporeda ovog nam nadolazeceg Moto GP vikenda:

 

Petak, 24 Jul 2009

 

125 FP1 13:40 - 14:40

MotoGP FP1 14:55 - 15:55

250 FP1 16:10 - 17:10

 

Subota, 25 Jul 2009

 

125 FP2 10:00 - 10:40

MotoGP FP2 10:55 - 11:55

250 FP2 12:10 - 13:10

125 QP 14:00 - 14:40

MotoGP QP 14:55 - 15:55

250 QP 16:10 - 16:55

 

Nedelja, 26 Jul 2009

 

125 WUP 10:40 - 11:00

250 WUP 11:10 - 11:30

MotoGP WUP 11:40 - 12:00

125 RAC 13:30

250 RAC 14:45

MotoGP RAC 16:30

 

A na Sport Klubu je sljedeci raspored:

 

Petak

 

21:30  Moto GP Great Britain – Trening 125 cc 

22:30 Moto GP Great Britain – Trening GP

23:30 Moto GP Great Britain – Trening 250 cc

 

Subota

 

06:15  Moto GP Great Britain – Trening 125 cc 

07:00 Moto GP Great Britain – Trening GP

 

10:00  (DIR) Moto GP GB-Free Practice 125 cc 

10:55 (DIR) Moto GP GB-Free Practice GP

12:10 (DIR) Moto GP GB-Free Practice 250 cc

 

18:30  Moto GP Great Britain-Kv. 125 cc 

19:30 Moto GP Great Britain-Kv. GP

20:45 Moto GP Great Britain-Kv. 250 cc

 

Nedelja

 

04:00  Moto GP GB-Free Practice 125 cc

06:00  Moto GP Great Britain – Kv. 250 cc 

07:00 Moto GP Great Britain – Kv. GP

 

10:40  (DIR) Moto GP GB-Warm Up 125 cc 

11:10 (DIR) Moto GP GB-Warm Up 250 cc

11:40 (DIR) Moto GP GB-Warm Up GP

 

13:30  (DIR) Moto GP GB-Trka 125 cc 

14:45 (DIR) Moto GP GB-Trka 250 cc

16:30 (DIR) Moto GP GB-Trka GP

 

22:00  Moto GP Great Britain – Trka GP

 

A u ponedeljak imate reprize :

 

17:15  Moto GP Great Britain – Trka 125 cc 

18:10 Moto GP Great Britain – Trka 250 cc

19:00 Moto GP Great Britain – Trka GP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Mixa care vec sam pomislio da te nema sa tvojim iscrpnim informacijama za nas ljubitelje motociklizma.......ali tu si i sta kazes Rossi ima dobru tradiciju na toj stazi...a na kojoj nema hehehe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Pa kad smo vec kod pobjednika u Donigtonu,od sadašnjih Moto GP vozača u Doningtonu su pobjeđivali Valentino Rossi (već ima sedam patuljaka,pet puta u Moto GP, i pojednom u 125ccm i 250ccm), Dani Pedrosa (po jednom u 250ccm i Moto GP), Andrea Dovizioso (po jednom u 125ccm i 250ccm), Jorge Lorenzo, Marco Melandri i Randy de Puniet (jednom u 250ccm) i Casey Stoner (dva puta u Moto GP). Siroka lepeza, pa ko voli, nek` izvoli.

 

Odoh da se zapljunem za kladionicu, pa da se pakujem za moreto. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Nije lijepo da lozite napacenog studenta. :D;)

 

Tuc, muc Yamahin dvojac je definitivno odlucio da jurisa na pobjedu, obojica vozaca spremni,, voljni,  makine utegnute, ali ima jedan mali problemcic, samo jedan moze biti prvi.

 

n501496_group.motogp02.preview.jpg

 

Mladi i perspektivni vozac Yamahe Valentino Rossi iako  na pocetku svoje karijere, do sada ima solidne rezultate, pa bi da tako i ostane. " Prosle godine je bila dobra trka i zavrsio sam kao drugi, ali ove godine stvarno zelim da pobjedim. uvjek govorim da je Donigton jedna od mojih omiljenih staza na svijetu, brza, tecna, a ujedno i tehnicki zahtjevna, i naravno sto je UK posebno mjesto za mene, jer mi je to drugi dom"

 

" Ovo je posljednja godina da se ovdje trkamo, sto me cini veoma tuznim, ali ujedno u jos odlucnijim da probam pobjediti , za mene i navijace koji me uvjek tretiraju kao da sam domaci. Ovdje nemam pobjedu jos od 2005, sto je predugo i volio bih da kazem "Zbogom" ovoj stazi na najbolji nacin. Prosle godine nisam mogao uci u borbu sa Stonerom, ali ove godine motor je veoma konkurentan , stizemo na celu generalnog plasmana, sto nas stavlja u veoma dobru poziciju.

 

 

A tu je i njegov klubski kolega kome je dozlogrdio da bude drugi  i voljan je da Rossiju skine capru sa ledja , sto nam garantuje klanje do posljednjeg kruga. " Naravno da sam razocaran sa rezultatom u Njemackoj, ali uzimajuci u obzir moje fizicko stanje, trebao bih biti srecan sa rezultatom."

 

"Ocekujem da se svi navijaci u Britaniji nadaju trci kao sto je bila u Sachsenringu, pa vidjecemo sta mozemo da uradimo, naravno, nadam se da ce se ovaj put rezultat okrenuti."

 

Odakle njima pravo da pricaju o pobjedi, pa gdje su drugi vozaci, malo nadmeno, a? Ne, uopste! Ovaj dvojac ima sest pobjeda u posljednjih devet trka, a bilo kako bilo jedan od njih dvojice je uvjek bio na podijumu. Znaju sta govore. ;)

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ne jurisaju samo Yamahisti na vrh, ni Dukatisti nemaju nista manje ambicije. Evo kako kaze ovaj Ducati dvojac, iako im nije omiljena staza, ima da grizu  za dobar rezultat u Doningtonu.

 

n501415_stoner.action05.preview.jpg

 

Iako mu nije omiljena staza, vec dva puta je obrijao konkurenciju u Moto GP, ove godine stize malo narusenog zdravlja, ali Stoner je uvjek opasan.

"Ucinili smo najbolje sto smo mogli u Sachsenringu i sad spremni i voljni dolazimo u Donington. Ono najbolje za nas je to sto ce biti slicne temperature kao u Njemackoj, sto mi veoma ide na ruku, a staza za svojim dugim krivinama mi daje priliku da se malo opustim na motoru."

 

A Kentaki kid u narodu poznatiji kao Nicky Hayden, iako nikada nije imao dobar rezultat u Doningtonu, dosadasnji rezultati u sezoni mu ulijevaju samopouzdanje da se u Britaniji moze napraviti korak dalje. " Nikada nisam imao neki fenomenalan rezultat u Doningtonu, ali ne mogu da docekam da izadjem na stazu, jer nisam zadovoljna kako sam zavrsio posljednju trku, iako sam imao dobra vremena na treninzima. Motor je veoma stabilan na kocenjima, sto bi trebalo da bude bonus na stazi. Stvari polako dolaze na svoje mjesto, zabavljao sam se vozeci prosli vikend, sto je bio prvi put poslije dugo vremena."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Aaaa, pa kad plavi i crveni najavljuju juris, moramo i mi HRC-asi. Prosli vikend je propustena prilika da se honda domogne jos jedne pobjede, ali evo prilike za popravi sedam dana kasnije.

 

n501390_pedrosa_7_0.preview.jpg

 

Ni sa hobitom nema vise sale, krenulo ga je, pa i on ce upirat` koliko moze da dodje do jos jedne pobjede.

"Prosle dvije trke smo napravili dobre rezultate , tako da veoma spremni dolazimo u Donington ovog vikenda i naravno sa pirlicnim ambicijama. Ovo je staza koju volim i na kojo sm imao dobre rezultate, pa sam veoma dobre volje ovaj vikend.

 

A njegov kolega Dovizioso se nadovezao " Naravno u Doningtonu, vrijeme je uvjek zabrinjavajuce, tako da moramo biti spremni na bilo sta."

 

Kako je krenulo sa ovim najavama, u Doningtonu ce biti ko ziv , ko mrtav do kraja trke?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Imam utisak da je Lorenzo popustio pod psiholoskim pritiskom. Mnogo je zeleo da bude bolji od Rosija ove sezone ali ne vredi Doktor je Doktor. Takodje mislim da ce ih Pedroza oduvati ako bude suvo i sigurno popbediti, ali s obzirom da je sada mokro bice cupavo. I na kraju imam utisak da Lorenci danas nista nece uraditi jer jos uvek nije navikao na psiholoski pritisak od strane Rosija kao ostali vozaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Veliki su pali (bukvalno)!!!

Zaista zanimljiva trka puna neizvesnosti prakticno do poslednje krivine.Ostace misterija cinjenica da je Dukati,tacnije njegovi piloti,izabrao kisne gume kao prvi izbor.Vreme jeste bilo neodlucno,tesko za predvideti,ali ako je vec proglasena "mokra trka" postoji mogucnost da se za jako malo vremena predje na drugu spravu i resena stvar.

Honda ovaj put moze da bude zadovoljna.Na podijumu cak i privatni tim.DePuniet je,kao i Dovizioso od samog pocetka bio vrlo agresivan.Napravio je nekoliko izuzetno lepih obilazenja

Da je trka jos malo potrajala Edwards je mogao da ugrozi i vodeceg

Generalno,prijatna promena.Odavno se nadam  drugacijem podijumu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Edwards sjajan, odlicna voznja. Dovi odlican. A Pedrosa se probudio na pocetku, kontakti, konflikti, preticanja... ali i dalje je to isti mali hobit, vrlo brzo se vratio na staro >:(

 

A Rossi k'o Rossi, vazda nesto mora da napravi da sve zacini  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Niko ove godine ne moze nista Rossi-ju.Razlika je vec velika,a jedini pravi Rossi-jev rival jos nije psihicki zreo.Mozda sledece godine,a mozda i ne.Mislim da je ovo peto mesto veliko koliko i pobeda kada se vidi sta je uradio Lorenzo dok Stoner ne zasluzuje da se uopste pomene ali evo...Komentatori na sport klubu bi trebalo da znaju da Doohan nije nosio samo 4-ku,nosio je i 9-ku,3-ku,2-ku,4-ku kada je uzeo prvu titulu,a najvise broj 1,nekih pet godina zaredom cini mi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja