Jump to content

Moto Zajednica

KINESKA MISIJA I

Recommended Posts

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Draga braco kinezi, tokom skupa u Kovinu a potom i u temerinu javila se ideja da se krene na put do Crne Gore u posetu nasem prijatelju Zoltanu. Naime broj putnika je ogranicen na 3(tri motora)

1.Dzoks & Violeta

2.Dzaxs + Bojana

3.Blajbinger (on ne zna za ovo ali saznace)

Put je planiran za jedan vikend za sada 07.08.2009. odine stim sto bi se krenulo u petak u RANIM jutarnjim casovima i preko bosne dosli do odredista u Crnoj Gori dok bi povratak bio u ranim jutarnjim casovima u nedelju . Put bi trebao da bude oko 600km u jednom pravcu sa oko 12-15 casova voznje.

Kineske masine idu na prvi za sada ozbiljniji test.

Sobzirom da ce biti maxload sa putnicima i prtljagom i sobzirom na teren koji ce prolaziti (uspone i padove) ocekujemo potrosnju od oko 3,5l i naravno, tocenje u BiH.

Za sada toliko uskoro cu postaviti i shemu sa tacnom mapom puta i mestima pa ako neko ima nesto da doda , dopuni i kaze, posavetuje izvolite, rado cemo procitati sve a ono dobro i prihvatiti.

post-4576-12879041657608_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Напуни батерије и испразни меморијску картицу на фото-апарату, па се јавите кад се врнете.

 

Иначе, да се ја питам, тј. да сам на вашем месту, ја бих из једначине елиминисао факторе Бојана и Виолета (због самих мотора и трошова, ни због чега другог). ;)

 

Срећан пут.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Напуни батерије и испразни меморијску картицу на фото-апарату, па се јавите кад се врнете.

 

Иначе, да се ја питам, тј. да сам на вашем месту, ја бих из једначине елиминисао факторе Бојана и Виолета (због самих мотора и трошова, ни због чега другог). ;)

 

Срећан пут.

Ja se sa tobom ne bih menjao zbog gornjeg posta. Ko je upoznao Violetu zna o cemu pricam. ;) Sad si joj se extra zamerio pa se cuvaj  ::)

puno te pozdravlja  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Srecan put puno srece usput i lep provod vam zelim od srca! Ocekujem temu u PUTOPISIMA kad dodjete!

Naravno da ce ici u putopisima :) za sada samo pripreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Podgorica

Pozdrav

 

A gdje bi usli u Crnu Goru, bi vam se prikljucio dio puta? Da se upoznamo, a voljan sam da platim i bocu "vitamina" u nekoj "apoteci" uz put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Za koji dan cu postaviti kompletnu mapu puta. Tako da ces videti pa cemo se dogovoriti mi cemo verovatno biti voljni da nas "lecis"  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

I ja ozbiljno razmisljam da odem do Crne gore ove sezone. Znaci oko 550km ili 11-12 sati voznje sa kratkim pauzama, brzina oko 60km/h. Videcu da li cu moci da se organizujem .Planiram turu u avgustu eventualno krajem zvgusta kad je i moto skup u Budvi ako se ne varam. Ako do tad nadjem neki stalan posao ne verujem da ce od toga nesto biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Blajbinger inace ide na more sad u subotu, pa jedino ako si na to racunao.

I...zasto bas tri motora? Prebivaliste dole ili..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Ja taman hteo da vam svima predlozim jednu prelepu turu do Sarajeva i okolnih planina ali sad tek videh da ste se vi vec organizovali za ovo leto.

Nista, mozda neki drugi put  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Blajbinger inace ide na more sad u subotu, pa jedino ako si na to racunao.

I...zasto bas tri motora? Prebivaliste dole ili..?

vratice se do polaska  ;D

Tri motora zbog pokretljivosti i zbog smestaja. Ne bi bilo lepo da banemo coveku na vrata nas 16 ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CF Moto V5

Blajbinger inace ide na more sad u subotu, pa jedino ako si na to racunao.

I...zasto bas tri motora? Prebivaliste dole ili..?

vratice se do polaska  ;D

Tri motora zbog pokretljivosti i zbog smestaja. Ne bi bilo lepo da banemo coveku na vrata nas 16 ;D ;D ;D

Da,planiram da osedlam magarca,pa u subotu,18.07.'09 ranom zorom prema Herceg Novom i Djenovicima,zdravlje Boze... ;D

Sto znaci da Vi dodjem k'o neka izvidnica? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Blajbinger inace ide na more sad u subotu, pa jedino ako si na to racunao.

I...zasto bas tri motora? Prebivaliste dole ili..?

vratice se do polaska  ;D

Tri motora zbog pokretljivosti i zbog smestaja. Ne bi bilo lepo da banemo coveku na vrata nas 16 ;D ;D ;D

Da,planiram da osedlam magarca,pa u subotu,18.07.'09 ranom zorom prema Herceg Novom i Djenovicima,zdravlje Boze... ;D

Sto znaci da Vi dodjem k'o neka izvidnica? ;D

E pa nek je sa srecom, bar ces imati sta da nam preneses. A posle ces opet sa nama da nam pokazes put...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

drugari kod mene juce pao dogovor da ove godine zapalimo ja i par drugara motorima na more, ruta na koju pucamo je Cacak  - Sutomore, krecemo za 10ak dana na put idu dva motora Malagutri Madison 150ccm i moj Princ 250ccm, juce smo napravili jednu probnu vozljicu do Zlatibora koja je prosla odlicno, vise detalja cu izneti u mojoj temi da nebi offovao ovde...

P.S.srecan put :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

evo prve varijante, kilometraza je 535.2 kilometra  ;)

kada uvecate sliku vidi se lepo sve...

 

ne znam samo koliko je dobar taj prelaz u CG...

post-4576-12879041661655_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Herceg Novi
  • Motocikl: Suzuki Intruder VS 800

Jedini problem na vašoj ruti če biti dionica Tjentište- Čemerno jer još nisu probili tunel a nazovi put je pun rupa pijeska i lutajuče stoke ko voli avanturu biče svega sad sam prošao 4 jula za H N a ništa se nije promenilo od prošle godine  Tjentište 09 i Trebinje 09

post-5256-12879041705707_thumb.jpg

post-5256-12879041708055_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

copy paste sa teme http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=37861.0

 

1. Šćepan polje - Plužine: magistralni put uz kanjon Pive. Preporuka za laganu i uživancija vožnju! Kada ulaziš u tunele, otvori četvoro očiju zbog mogućih udarnih rupa. Takodje obrati pažnju na domaće životinje u višim predelima. Panduri u Plužinama na samom ulazu u ... grad, ako je ono grad, onda me zovite Lorimer. Za dobru jagnjetinu ispod sača se obrati  u kafanu pre graničnog prelaza, desno. Jeftino i prste da poližeš

 

2. Plužine - preko Trse - Žabljak ... moj favorit. Obavezno tuda proći. novoasfaltirano, kvalitetno u svakom pogledu. Najlepši predeli,najlepša vožnja, najvišlji prevoj od ~2000 metara. Kafana ispod prevoja sa desne strane je tvoj izbor. Jakna? OBAVEZNA

 

3. Žabljak - preko jezerske visoravni - Šavnik - Dobar put, mestimično očekuj oštećenja, zima je bila duga. Šavnik i kafana? Jedino Radosava iz Djekne možeš da nadješ. U ... gradu ... (Lorimere, opet si pušio čudnu travu Cheesy ) Šavniku panduri su kod pandurske stanice (treća krivina kada počneš da se spuštaš u ... grad) i imaju dobar vidik ka ostatku puta tako da ne divljaš.

 

4. Šavnik - Nikšić - Nemo' da divljaš. Put u dobrom stanju, prelepi predeli, put dušu dao za uživanciju. Imaš dobro etno selo gde se jede dobra pita na pola puta. Dobro je označeno. Dobri i po prihvatljivim cenama bungalovi. Panduri su na ulazu u NK

 

5. Nikšić Vilusi -  po meni jedan od najbržih puteva u CG. konstantna blaga uzbrdica ka Vilusima, put u relativno dobrom stanju - nema udarnih rupa ali je asfalt prilično mator, dobri predeli, dobra vožnja, pažnja panduri su kao naručeni na izlazu iz NK, na ulazu u selo Velimlje (valjda se tako zove), i na benzinskoj pre raskrsnice za Viluse.

 

6. Vilusi - Grahovo - uski austrougarski put koji je dosta opterećen ovih dana jer se radi nova deonica. Mogući prekidi u saobraćaju. U Ledenicama imaš kafanu ispred koje je obično parkiran jedan ili dva Dajca i par Unimoga, svrati, kafa je domaća, a priča je svjetska.

 

7. Grahovo - Risan - stari put koji je prestao da se koristi prošle godine. Očekuj da nije očišćen od sitnih odrona, ako želiš da vidiš Boku iz te perspektive vredi proći, ali biraj br.8

 

8. Grahovo - Morinj - novi put na kome sam se prošle godine trkao autom protiv Crnog Mrlje i Search... Pazi put se koristi, ima saobraćaja i moguće je da naletiš na domaće životinje. Pošto dolaziš iz pravca Grahova ako odlučiš da divljaš obrati pažnju na zadnju 180 stepeni krivinu, označena je ograničenjem 40, jako je zeznuta i polako. Takodje za nazad, ljudi pazite se, put se jako zajebano završava u Grahovskom polju. Nije označen kraj!!!

 

Dodatak za granični prelaz Šćepan Polje:

 

9. Iz pravca Goražda na ulazu u Foču skrećeš na prvom mostu, predješ most parkiraš bajk pored spomenika i predješ preko puta na izvrsnu kafu. Od parkinga kod spomenika kreneš uzbrdo tom ulicom uz Drinu i voziš pravo do graničnog prelaza. Pre par godina (2006) put je bio u prilično lošem stanju. Ima dosta krivina, dosta je uzak, ali je idealan za laganu i opuštenu vožnju. Do Šćepan Polja ima oko 35 km.

 

Kada predjete most preko Tare, pre CG graničnog prelaza zalomi desno na livadu pa traži kafanu sa izuzetnom jagnjetinom ispod sača. Tu inače završava skoro sve rafting ture. Domaćinska atmosfera!

 

 

Vas interesuje redosled putovanja:

 

Goražde - Foča , levo prvi most - preko mosta desno pored spomenika - Šćepan Polje - Plužine - Nikšić prvi kružni tok, prva desno (pored benzinske pumpe) - Kapino Polje - Vilusi - Grahovo - Ledenice - (VIDIM MOOOREEE) - Morinj ... i dalje po želji.

 

A ja za par sati ... isto to samo malo drugačije :)

 

HN - Morinj - Ledenice - Grahovo - Vilusi - Nikšić - Trsa - Žabljak - Djurdjevića Tara - Pljevlja - Prijepolje - Sjenica - Novi Pazar - Raška - Jošanička Banja - Brus - Beloljin - Magarevo (ko je rekao Prokuplje) - Niš... Do duše na 4 točka

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CF Moto V5

E,pa Sine Ludog Oca,

Hvala i svaka ti dala za ove informacije :D

Nadam se da ćemo se upoznati sledeće nedelje ;D

PS. Šalji neki mobilni na PP

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Koliko vidim pola kineskog forum ide motorima do mora. Malo da pokazemo da ove nase masine nisu obicni krsevi. Ja se isto nadam da cu ove godine da odem ali sumnjam. Planiram da pocnem da radim sad od avgusta a i slab sam novcano. Ako se ove godine ne organizujem sledece pod obavezno. Mozda i 2 puta  8);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

copy paste sa teme http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=37861.0

1. Šćepan polje - Plužine: magistralni put uz kanjon Pive. Preporuka za laganu i uživancija vožnju! Kada ulaziš u tunele, otvori četvoro očiju zbog mogućih udarnih rupa. Takodje obrati pažnju na domaće životinje u višim predelima. Panduri u Plužinama na samom ulazu u ... grad, ako je ono grad, onda me zovite Lorimer. Za dobru jagnjetinu ispod sača se obrati  u kafanu pre graničnog prelaza, desno. Jeftino i prste da poližeš

2. Plužine - preko Trse - Žabljak ... moj favorit. Obavezno tuda proći. novoasfaltirano, kvalitetno u svakom pogledu. Najlepši predeli,najlepša vožnja, najvišlji prevoj od ~2000 metara. Kafana ispod prevoja sa desne strane je tvoj izbor. Jakna? OBAVEZNA

3. Žabljak - preko jezerske visoravni - Šavnik - Dobar put, mestimično očekuj oštećenja, zima je bila duga. Šavnik i kafana? Jedino Radosava iz Djekne možeš da nadješ. U ... gradu ... (Lorimere, opet si pušio čudnu travu Cheesy ) Šavniku panduri su kod pandurske stanice (treća krivina kada počneš da se spuštaš u ... grad) i imaju dobar vidik ka ostatku puta tako da ne divljaš.

4. Šavnik - Nikšić - Nemo' da divljaš. Put u dobrom stanju, prelepi predeli, put dušu dao za uživanciju. Imaš dobro etno selo gde se jede dobra pita na pola puta. Dobro je označeno. Dobri i po prihvatljivim cenama bungalovi. Panduri su na ulazu u NK

5. Nikšić Vilusi -  po meni jedan od najbržih puteva u CG. konstantna blaga uzbrdica ka Vilusima, put u relativno dobrom stanju - nema udarnih rupa ali je asfalt prilično mator, dobri predeli, dobra vožnja, pažnja panduri su kao naručeni na izlazu iz NK, na ulazu u selo Velimlje (valjda se tako zove), i na benzinskoj pre raskrsnice za Viluse.

6. Vilusi - Grahovo - uski austrougarski put koji je dosta opterećen ovih dana jer se radi nova deonica. Mogući prekidi u saobraćaju. U Ledenicama imaš kafanu ispred koje je obično parkiran jedan ili dva Dajca i par Unimoga, svrati, kafa je domaća, a priča je svjetska.

7. Grahovo - Risan - stari put koji je prestao da se koristi prošle godine. Očekuj da nije očišćen od sitnih odrona, ako želiš da vidiš Boku iz te perspektive vredi proći, ali biraj br.8

8. Grahovo - Morinj - novi put na kome sam se prošle godine trkao autom protiv Crnog Mrlje i Search... Pazi put se koristi, ima saobraćaja i moguće je da naletiš na domaće životinje. Pošto dolaziš iz pravca Grahova ako odlučiš da divljaš obrati pažnju na zadnju 180 stepeni krivinu, označena je ograničenjem 40, jako je zeznuta i polako. Takodje za nazad, ljudi pazite se, put se jako zajebano završava u Grahovskom polju. Nije označen kraj!!!

Dodatak za granični prelaz Šćepan Polje:

9. Iz pravca Goražda na ulazu u Foču skrećeš na prvom mostu, predješ most parkiraš bajk pored spomenika i predješ preko puta na izvrsnu kafu. Od parkinga kod spomenika kreneš uzbrdo tom ulicom uz Drinu i voziš pravo do graničnog prelaza. Pre par godina (2006) put je bio u prilično lošem stanju. Ima dosta krivina, dosta je uzak, ali je idealan za laganu i opuštenu vožnju. Do Šćepan Polja ima oko 35 km.

Kada predjete most preko Tare, pre CG graničnog prelaza zalomi desno na livadu pa traži kafanu sa izuzetnom jagnjetinom ispod sača. Tu inače završava skoro sve rafting ture. Domaćinska atmosfera!

Vas interesuje redosled putovanja:

Goražde - Foča , levo prvi most - preko mosta desno pored spomenika - Šćepan Polje - Plužine - Nikšić prvi kružni tok, prva desno (pored benzinske pumpe) - Kapino Polje - Vilusi - Grahovo - Ledenice - (VIDIM MOOOREEE) - Morinj ... i dalje po želji.

A ja za par sati ... isto to samo malo drugačije :)

HN - Morinj - Ledenice - Grahovo - Vilusi - Nikšić - Trsa - Žabljak - Djurdjevića Tara - Pljevlja - Prijepolje - Sjenica - Novi Pazar - Raška - Jošanička Banja - Brus - Beloljin - Magarevo (ko je rekao Prokuplje) - Niš... Do duše na 4 točka

 

Svaka cast, EXTRA informacija,posto sam i ja vise puta prolazio ovom dionicom. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Mozes i preko Sapca i Loznice pa na na granicu sa Bosnom i izlazis na isti put a cini mi se da je malo i blize a put je od Sapca do Loznice odlican, Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Put od Sapca do Loznice je po meni za izbegavanje. Sam put jeste kompletno sredjen unazad par godina ali skoro celom duzinom se ide kroz sela...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja