Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Cross

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ево да ти чика Зорге да лизу, да не будеш нервозан...

 

lollypop.14724.jpg

 

Ако имаш мало обзира према машини (у шта, због твојих година сумњам) и основног смисла за механику, служио би те сасвим коректно.

 

А колико горива има, гледаш кроз чеп за наливање и проде правиш малу рачуницу типа: "ОК, сипао сам 5 литара, па ако троши око 2 литре на 100 километара, имаћу горива за наредних 250 километара".

 

Обртомер нема ни један од тих малих ендурића, али и шта ће ти...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Ma gorivo meris kao na Apenca, otvoris cep, promuskac levo desno i procenis koliko ima, nista tesko.

Sto se tice mase, ja evo ima 63kg i vozim copera od 190kg, a prosecna tezina skutera i slicnih motora je oko 100kg tako da nemoj da gledas na masu motora mnogo.

Obrtomer ti ne treba, jer to nije neka masina pa sad moras tacno da znas gde mu je crvena linija, ides na zvuk, jednom kad ga uteras u blokadu znaces dokle mozes da ga teras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Motocikl: Suzuki Hayabusa

Ok to smo sad razjasnili. :D Sad me interesuje dali mene moze da izvlaci on na na 35% uzbrdicu i koliko dugo?

:D Posto je duplo tezi od mene trebalo bi da vise moze da izdrzi . Nisam od tih koji se izivljavaju na motoru samo trazim da moze da me izvlacii :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Druze ako te izvuce na uzbrdici vecoj od 15%, ja cu da lajem na zvezde, jesi li ti svestan kakva je uzbrdica od 35%?

Inace putevi se grade do 12% nagiba, izuzetak su deonice obelezene znakom opasna nizbrdica/uzbrdica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Pa to ti je uzbrdica od 35%, odnosno ako imas uglomer to je negde izmedju 19 i 20 stepeni.

Ovako moj me jedva izvlaci na jednu uzbrdicu od 14% koja je duga nekih 1km, tako da od ovog nemoj nista bolje ocekivati. Kada idem za Brestovacko jezero (60km) gde je negde prosecan nagib od 5-8%, ne teram ga vise od 50km/h (od maksimalnih 75km/h) kako ne bi pregrejao, ali kao sto sam rekao gore trebas da slusas motor. Medjutim dugi usponi znatno skracuju zivotni vek delova koji su podlozni gubljenje kompresije (karike, svecica,..) i elementi transmisije (kais, lanac zupcanici). Ako si se bas toliko nameracio na planinsku voznju moraces da kupis nesto jace od 50cc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Кинроуди су распродати, Скај Оф-роуд је практично исто што и Спринт Крос, а између та два, мислим да је цена нижа, а фирма која их увози већа у случају последњег, па бих отишао на ту страну.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja