Jump to content

Moto Zajednica

Kaciga.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E
"]da li si pogledao shark s500? imash i verziju kitie rider...

meni ona lepo izgleda... mada nikad necu da prezhalim shto nisam nashao shark rsi...

 

Ne znam gde ima tih Shark kaciga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Danas sam bio u Centru S i imaju Suomy Trek od 12800din.' date=' Ventura od 14800din., i Vandal jednobojne su 17800din. Zanima me Vaše mišljenje, da li vrede ove Vandal kacige toliko para ili se mogu naæi i bolje kacige za oko 200€.[/quote']

Za te pare se ne moze naci nista bolje sigurno! Za jos koji euro vise se moze uzeti nesto od Sharka u istoj klasi, ali je Suomy tu bolji. Kazem ti, ako je Vandal kaciga dobra svjetskom sampionu, dobra je i tebi :wink: Ne znam kako i zasto, ali kod nas Suomy ima znatno nize cijene nego vani, tako da je sada to definitivno najbolja kupovina u pogledu ulozeno-dobijeno :kul:

 

 

"]da li si pogledao shark s500? imash i verziju kitie rider...

meni ona lepo izgleda... mada nikad necu da prezhalim shto nisam nashao shark rsi...

 

Ne znam gde ima tih Shark kaciga.

Prodavnica se zove Xtreme i nalazi se na Batajnickom putu.

 

www.xtreme.co.yu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E
Danas sam bio u Centru S i imaju Suomy Trek od 12800din.' date=' Ventura od 14800din., i Vandal jednobojne su 17800din. Zanima me Vaše mišljenje, da li vrede ove Vandal kacige toliko para ili se mogu naæi i bolje kacige za oko 200€.[/quote']

Za te pare se ne moze naci nista bolje sigurno! Za jos koji euro vise se moze uzeti nesto od Sharka u istoj klasi, ali je Suomy tu bolji. Kazem ti, ako je Vandal kaciga dobra svjetskom sampionu, dobra je i tebi :wink: Ne znam kako i zasto, ali kod nas Suomy ima znatno nize cijene nego vani, tako da je sada to definitivno najbolja kupovina u pogledu ulozeno-dobijeno :kul:

 

 

"]da li si pogledao shark s500? imash i verziju kitie rider...

meni ona lepo izgleda... mada nikad necu da prezhalim shto nisam nashao shark rsi...

 

Ne znam gde ima tih Shark kaciga.

Prodavnica se zove Xtreme i nalazi se na Batajnickom putu.

 

www.xtreme.co.yu

 

Hvala na savetu, mislim da si me ubedio, jedino æu možda saèekati da im stigne mat crna nekako mi najlepša... :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ma mat crna je zakon,ja do sada nisam imao problema sa odrzavanjem,a vidim neki su se zalili!?

 

Nisam znao da je Suomy kod nas jeftiniji i ja sam se lomio izmedju Suomy i HJC,ali ipak HJC i ne kajem se sekunde!?

 

Ako neko hoce Shark,bolje neka nadje nekoga u Croatiji,posto njihov zastupnik novema-nova ima nize cijene i to komad nego u EU!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E
Ma mat crna je zakon' date='ja do sada nisam imao problema sa odrzavanjem,a vidim neki su se zalili!?

 

Nisam znao da je Suomy kod nas jeftiniji i ja sam se lomio izmedju Suomy i HJC,ali ipak HJC i ne kajem se sekunde!?

 

Ako neko hoce Shark,bolje neka nadje nekoga u Croatiji,posto njihov zastupnik novema-nova ima nize cijene i to komad nego u EU!?[/quote']

 

A gde ima HJC. Kod Suomy Vandal-a mi se jedino ne svidja naèin kopèanja,nema klasiènu kopèu nego mora kaiš da se provlaèi 2 puta, verujem da je tako sigurnije ali i komplikovanije i zahteva mnogo više vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
A gde ima HJC. Kod Suomy Vandal-a mi se jedino ne svidja naèin kopèanja' date='nema klasiènu kopèu nego mora kaiš da se provlaèi 2 puta, verujem da je tako sigurnije ali i komplikovanije i zahteva mnogo više vremena.[/quote']

Ja recimo nikada u zivotu ne bih i necu kupiti nista drugo sem duplih prstenova (trkacko kopcanje). Vremenom se naviknes i treba ti bukvalno dvije sekunde da se namontiras. Sve drugo moze da popusti ali dupli prstenovi ne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ja recimo nikada u zivotu ne bih i necu kupiti nista drugo sem duplih prstenova (trkacko kopcanje). Vremenom se naviknes i treba ti bukvalno dvije sekunde da se namontiras. Sve drugo moze da popusti ali dupli prstenovi ne...

 

Poptuno se slazem sa Lazarom. I proshla kaciga mi je imala trkachko vezivanje i nova kaciga takodje ima trkachko vezivanje.

I definitivno nikad ne bih kupila kacigu sa drugachijom kopchom...Vezivanje nije problem' date=' traje par sekundi...a ne moze da popusti, da se odveze,otkachi itd...[/b']

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ja recimo nikada u zivotu ne bih i necu kupiti nista drugo sem duplih prstenova (trkacko kopcanje). Vremenom se naviknes i treba ti bukvalno dvije sekunde da se namontiras. Sve drugo moze da popusti ali dupli prstenovi ne...

 

Poptuno se slazem sa Lazarom. I proshla kaciga mi je imala trkachko vezivanje i nova kaciga takodje ima trkachko vezivanje.

I definitivno nikad ne bih kupila kacigu sa drugachijom kopchom...Vezivanje nije problem' date=' traje par sekundi...a ne moze da popusti, da se odveze,otkachi itd...[/b']

E sad, posto si promijenila kacigu, moras da promijenis i avatar :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Mislim da æu opet da Vas poslušam, iskustvo èini svoje, OK znaèi èak je i bolje da tražim sportski vez (stvarno je dobar samo vremenom se navikneš :P ) ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

E sad' date=' posto si promijenila kacigu, moras da promijenis i avatar :wink:[/quote']

 

Chekam Najzlija da me slika ponovo! :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS
A gde ima HJC. Kod Suomy Vandal-a mi se jedino ne svidja naèin kopèanja' date='nema klasiènu kopèu nego mora kaiš da se provlaèi 2 puta, verujem da je tako sigurnije ali i komplikovanije i zahteva mnogo više vremena.[/quote']

Ja recimo nikada u zivotu ne bih i necu kupiti nista drugo sem duplih prstenova (trkacko kopcanje). Vremenom se naviknes i treba ti bukvalno dvije sekunde da se namontiras. Sve drugo moze da popusti ali dupli prstenovi ne...

 

HJC ti takodje ima tek kod komsija www.novema-nova.hr !?

A kod brata mi je trkacka veza,ja sam probao par puta,pogubim se i zato ovo je zakon!?

P.S. Eto Evile i to ces pored voznje morati da me naucis?! :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Novi Becej

Ja na AGV-u imam trkacku kopcu. U pocetku (prvih par vezivanja) je bio problem, trebalo mi je malo duze vremena, ali sada mi bukvalno treba par sekundi. To je definitivno najsigurniji vid kopcanja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Procitah u MOTO MAGAZINU od pre dve godine da kaciga SUOMY spec 1R ima ventilacione otvore na gornjoj strani koji se ne mogu zatvarati, pa prilicno hlade pri "nizim" temperaturama. E, sad da li je taj nedostatak ispravljen kod novijih modela, mislim na Suomy Vandal, Ventura ili Explorer? Nameracio sam se na neku od ovih pa je pomoc dobrodosla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Procitah u MOTO MAGAZINU od pre dve godine da kaciga SUOMY spec 1R ima ventilacione otvore na gornjoj strani koji se ne mogu zatvarati' date=' pa prilicno hlade pri "nizim" temperaturama. E, sad da li je taj nedostatak ispravljen kod novijih modela, mislim na Suomy Vandal, Ventura ili Explorer? Nameracio sam se na neku od ovih pa je pomoc dobrodosla.[/quote']

Ja imam tu kacigu. To je vise aerodinamicni tunel nego otvor za ventilaciju. Tuda ti struji vazduh i pri vecim brzinama drzi kacigu mirnu. Vozim i zimi i ljeti i nikakav problem nemam. Naprijed imas regulisanje za ventilaciju i sve radi super. Ova kaciga je iste koncepcije kao npr Arai RX7, sve trkacke kacige su takve, bucne su i sve ostalo sto ide uz to. Nema proizvodjaca koji ih pravi drugacije, tako da to sto ti kazes nikako nije nedostatak.

 

P.S. Moto Magazin bas i nije reprezentativan primjer moto casopisa kome treba vjerovati :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova

vozim motore od svoje 12 god a sada imam 32 ,nosenje kacige izvan naseljenog mesta je skroz ok ali u gradu gde mi biciklisti izlecu sa svih strana ,ludi pesaci koji gledaju samo na automobile a nas motoriste i neprimecuju a ja imam to sranje na glavi i osecam se kao konj koji vidi samo pravo a uz to mnogo slabije cujem sa kacigom ,pa kad jos dodamo da me ona tera nekako da cepam motor kao lud mogu da kazem da mnogo lepse i sigurnije vozim bez nje nego sa njom ,stavim suncane cvike i krstarenje po gradu krece ,smejem se devojcicama one mi masu a i cemu voznja motora ako nemam osecaj vetra u kosi onda mi je veci filing da vozim kabrio auto nego motor ,znam da se mnogi neslazu sa ovim ali to je moje misljenje i iskustvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR
vozim motore od svoje 12 god a sada imam 32 ' date='nosenje kacige izvan naseljenog mesta je skroz ok ali u gradu gde mi biciklisti izlecu sa svih strana ,ludi pesaci koji gledaju samo na automobile a nas motoriste i neprimecuju a ja imam to sranje na glavi i osecam se kao konj koji vidi samo pravo a uz to mnogo slabije cujem sa kacigom ,pa kad jos dodamo da me ona tera nekako da cepam motor kao lud mogu da kazem da mnogo lepse i sigurnije vozim bez nje nego sa njom ,stavim suncane cvike i krstarenje po gradu krece ,smejem se devojcicama one mi masu a i cemu voznja motora ako nemam osecaj vetra u kosi onda mi je veci filing da vozim kabrio auto nego motor ,[b']znam da se mnogi neslazu sa ovim ali to je moje misljenje i iskustvo[/b]

 

bar si ovoga na kraju svjestan i milo mi je sto je tako ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada
vozim motore od svoje 12 god a sada imam 32 ' date='nosenje kacige izvan naseljenog mesta je skroz ok ali u gradu gde mi biciklisti izlecu sa svih strana ,ludi pesaci koji gledaju samo na automobile a nas motoriste i neprimecuju a ja imam to sranje na glavi i osecam se kao konj koji vidi samo pravo a uz to mnogo slabije cujem sa kacigom ,pa kad jos dodamo da me ona tera nekako da cepam motor kao lud mogu da kazem da mnogo lepse i sigurnije vozim bez nje nego sa njom ,stavim suncane cvike i krstarenje po gradu krece ,smejem se devojcicama one mi masu a i cemu voznja motora ako nemam osecaj vetra u kosi onda mi je veci filing da vozim kabrio auto nego motor ,znam da se mnogi neslazu sa ovim ali to je moje misljenje i iskustvo[/quote']

 

Ja mislim da je to ipak stvar odgovornosti prema samom sebi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

evo, ja se uopshte ne osecam lepo u vozhnji bez kacige... a i volim shto je tako...

do nekih 60km/h vozim sa otvorenim vizirom a preko te brzine ne mogu ni da zamislim vozhnju bez zatvorenog vizira...

 

danas sam krenuo na malu vozhnjicu od nekih 40-ak km, van grada i golub mi se uneredio na vizir :evil: i onda sam morao da vozim josh 10km da nadjem prodavnicu i kupim vlazhne i obichne maramice...

odlepio sam... nadam se da nisam jedini kome se ovo desilo... :roll:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 419 postova
  • Lokacija: San Jose, CA
  • Motocikl: BMW S1000XR '16, BMW R1250GS HP ADV '19

mikri za takve stvari imas flip-up ili jet kacige. mozes i da se smejes curama koliko ti volja i da imas vetra u kosi. ja bez kacige ni u wc ne idem.

trenutno jedini problem koji mi je ostao je prevelika buka zbog vetra ali sam nasao custom ear plugs koji neutralisu buku preko 80 i kusur decibela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja sam imao (ne)srecu da pocnem da vozim motor zimi, te sam kacigu stavljao vise kao zastitu od hladnoce. Medjutim posle par meseci, ne bih mrdnuo motorom bez nje, nekako mi se bez nje cini ko da sam bez pantalona izasao u grad :)

Kad se vratim sa voznje, parkiram na 4-5 metara od garaze, dok prilazim vratima da ih otvorim skinem kacigu. To je jedino rastojanje koje prevezem bez nje, i cak i tu mi je nelagodno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E
Ja imam tu kacigu. To je vise aerodinamicni tunel nego otvor za ventilaciju. Tuda ti struji vazduh i pri vecim brzinama drzi kacigu mirnu. Vozim i zimi i ljeti i nikakav problem nemam. Naprijed imas regulisanje za ventilaciju i sve radi super. Ova kaciga je iste koncepcije kao npr Arai RX7' date=' sve trkacke kacige su takve, bucne su i sve ostalo sto ide uz to. Nema proizvodjaca koji ih pravi drugacije, tako da to sto ti kazes nikako nije nedostatak.[/quote']

 

Napisao si : "sve trkacke kacige su takve, bucne su i sve ostalo sto ide uz to". Da li ovo znaèi da ima kaciga koje nisu trkaèke (za manje brzine npr.do 150km/h) ali su i dalje podjednako sigurne i uz to mnogo tiše (manje buène) od sportskih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja