Jump to content

Moto Zajednica

Put na more - SAVET-

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Motocikl: Panasonic 89.

Ja sam se sad vratio iz Grčke, išao sam autom i mogu da ti kažem da je put poprilično dosadan. S druge strane, nije ni nešto naporan ako je vreme OK i ako praviš pauze.

Da se ja pitam, ja bi proterao autobus ovude ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Lokacija: Beograd

Iskustvo se stice voznjom. Dakle vozi, a gde ces da vozis i kad i koliko da odmaras to proceni sam. Najbitnije je da ni sebe a ni motor ne precenis. Do Cg je put jako lep i divota je voziti se tuda.  Meni licno i najzahtevnija voznja van grada vise prija od bilo kakve voznje po gradu. Lakse je, lepse... Vozi!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Mala digresija,ja mislim da nije losa varijanta otici u Hrvatsku-Opatiju.To nam je najbliza morska varijanta,500 km,kompletno auto putem.To je naravno za one koji zele i mogu da idu tamo,a uz to nemaju nekih ''blokada'',sto se Hrvatske tice.

 

500 km autoputem? I to po sred brdovitog Balkana? Jednom rijecju GRIJEH!  ;D

 

 

Pa on ako vozi motor samo 15 dana i na autoputu ce mu biti ko kucetu u spejs satlu ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

 

 

Ja sam dosao pre par dana i mogu da kazem da je put dobar , asfalt je extra , siroko za preticanje i kroz kanjon Morace , a jedini problem mi je bilo preko Josanice(Kopaonika) ali sam iskoristio priliku da obidjem cuvenu crkvu sv. Ilije u podnozju Kopaonika :) ,

radovi na svakih 100 m i skinut je asfalt po negde pa se pazljivije vozi sve do Biljanovca  , e da i jedan tezak udes ispred Berana na koji smo cekali jedno sat vremena jer je bilo delova kombija , drveca i i neke prikolice po celom putu  jbg...

 

Srecan put :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

    Sipaš i ne misliš. Izmedju ići i ne ići, uvek je IĆI!!! E sad kome, kol'ko, pošto i zašto, svetu se ne može ugoditi!

    Napravi back-up plan da prespavaš negde na pola, (oko Prijepolja) ako (ne)vreme ili moped krenu po zlu, i samo piči. Kao što rekoše, ako imaš dovoljno cool-a u glavi da NIKAD ne atestiraš svoje i KLE-ove mogućnosti dok se ne vratiš kući, onda je sve u redu. Ako si dovoljno muda-r da voziš 10-15% brže od ostalih, i ispratiš kolegu, ti si na konju! Ako tankuješ na oko 250km, obavezno jedna pauza izmedju, kafica, jafica, sokić... pa jopet sve ispočetka. Oprema u kufer kao da ideš na himalaje, a da već u Beogradu pada sneg (nezatrebala).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ako nemas iskustva u saobracaju sto se tice voznje automobila - nemoj.

 

Ako imas iskustva u saobracaju, odradi par voznji da udjes u stos i putuj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ciao Alexa!

 

Nisam dovoljno iskusan da dajem savete, ali sam pre tri nedelje vratio sa slicnog puta koji i ti planiras, pa mogu da ti prenesem moje utiske. Imao sam 500km iskustva po gradu, nista na otvorenom. Auto vozim devet godina, dosta sam presao, imam HR pasos pa sam cesto isao na duza putovanja po Evropi. Velika je razlika u odnosu na auto. Pre svega ti preporucujem da dobro gledas vremensku prognozu. Mene je prala kisa prva tri dana. :( Takodje sam isao sa iskusnijim kolegom i uglavnom smo gledali da zbog mene pravimo pauze na 100km, a dnevno smo prelazili do 300km (oko 5 sati), osim u povratku, poslednjeg dana 600km (trebalo nam je 9 sati). Mislim da ti je mnogo 4-5 sati da vozis bez odmora, ja to ne radim ni kad vozim auto. Uvek pravim pauzu na svaka dva-tri sata, pa makar da protegnem noge na 10 min. Ako si mislio u jednom danu onda nije problem, ali naravno uz pauze. Nemoj da se plasis, samo polako i u skladu sa tvojim znanjem i iskustvom, ako kolega malo krene da divlja, ne srljaj i ne kidaj da ga pratis, vozi svoj ritam i svojom brzinom. Polako i srecno!

 

E ovo je ono sto i ja hocu da kazem!!! Pravi savet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

do 1. jula je ovamo kisa...

ako planiras da ides sa nekim, i ako vidis da on ide brze nego sto ti mozes nemoj ga pratiti, nego mu reci, pa polako. mislim da ti je to najveca opasnost, i oprezno u krivinama, ogotovu ako ih ne znas, a ne znas ih, one su ti u pocetku najopasnije, da "ne ispravis" koju. ali mislim da sa nekom opustenom voznjom put moze da ti bude prava avantura...

birajte puteve koji su manje optereceni saobracajem, ja bih ti savjetovao da odes preko zabljaka, pa na trsu, pluzine tj pivsko jezero i onda niksic, od niksica imas 3 puta ka primorju, jedan je preko grahova, jedna dionica puta fenomenalna, prelijepa, jedna u izgradji jedno 15km usko ali vrlo malo saobracaja. 2 put, od niksica preko slanog jezera za njeguse tj lovcen, jako fin put, jako malo saobracaja, sirine taman za 2 auta ali nema nidje nikog. i treca varijanta ti je niksic- podgorica odlicna magistrla, ostalo znas...

samo polako i pamet u glavu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Pamet u glavu, motor pod dupe i lagano. ;)

Nemojte nigde da zurite. Posto ides sa drugarom, on verovatno zna da ti nisi iskusan bajker, pa bi on onda morao prilagoditi putnu brzinu, koja ce biti bezbedna za sve. Kazem on, jer ocekujem da ce on biti vodja puta i diktirati tempo koji ces ti moci bezbedno da pratis. Preporucujem da stajete svakih 100km ili 1h voznje, makar na 5 minuta. Ti odmori ce vam dosta znaciti sto se koncentracije i ostalih stvari tice, videces kojih kada budete krenuli. ;)

 

Zamalo da zaboravim, predlazem ti da napravis neku kracu turicu od 150-200km pre polaska na more. To ce ti biti ujedno i upoznavanje sa motorom, kao kada izadjes prvi put sa ribom i odvedes je na veceru.

 

P.S. Posle prve duze ture ces postati pravi zaljubljenik u 2 tocka... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

  Kako se cita ovaj tvoj nadimak?

 

Ako pitas mene, evo odgovora?!

 

Kao BERGKAMP(fudbaler), samo ZELJKAMP, stim sto pocetno slovo nije Z kao ZUTO, nego Z kao ZELENO. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

Moras sam da odlucis ali ako budete isli polako nece nista da ti fali

Ja sam kupio kacigu,jaknu i rukavice , seno na bus za leskovac tamo video svoj prvi motor i iskesirao ga pitao prodavca kako idu brzine i pravac za beograd

i to me je na pola puta uhvatio mrak,pa mi je jos nestalo i goriva u sred nicega u ponoc jer me je malo lagao za potrosnju i taaaakooo..

300km,bez dozvole,prvi put u zivotu na motoru,sam,nocu sa praznim rezervoarom na auto putu i sve ok...  avantura :)

 

jedna potencijalna opasnost koju ja vidim moze da ti bude neko bahato obilazenje vozaca koji ti dolazi u susret pa da se ti zbog ne iskustva uspanicis i sletis sa strane..

javi kako je bilo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8245 postova

Moras sam da odlucis ali ako budete isli polako nece nista da ti fali

Ja sam kupio kacigu,jaknu i rukavice , seno na bus za leskovac tamo video svoj prvi motor i iskesirao ga pitao prodavca kako idu brzine i pravac za beograd

i to me je na pola puta uhvatio mrak,pa mi je jos nestalo i goriva u sred nicega u ponoc jer me je malo lagao za potrosnju i taaaakooo..

300km,bez dozvole,prvi put u zivotu na motoru,sam,nocu sa praznim rezervoarom na auto putu i sve ok...   avantura :)

 

Svaka cast tebi brate - ali deliti ovakve savete je jako neodgovorno.

 

Kao prvo Alexa - bez iskustva u saobracaju generalno, nemoj odmah na takav put. Znaci, ako nisi duze vozio auto negde (npr. na more), kreni lagano sa kracim turama (do 200km, manje opterecenim putevima van grada).

 

Kad naucis gde je granica sigurnosti, onda pici dalje...

 

Nije stvar u tome da ce SIGURNO nesto da ti se desi do mora. Stvar je u tome da takav put (pogotovo klasicnom rutom), sa tako malim iskustvom, povecava rizik da ti se nesto desi. A rizik ti nije potreban na pocetku. Jer, ako vozis motor 15 dana, ti jos ucis da menjas brzine (ovo kazem iz licnog iskustva;)). Da ne pricamo o krivinama, rizli, kretanju na uzbrdici, radovima na putu, kolanama itd.

 

Laganica, nauci svoje granice i granice masine, nemoj da budes povodljiv i samo napred... Pusti qrcenja drugih, nikada na pocetku nemoj preko onoga sto ti deluje ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

ccc

ma da nemoj nigde da ides dok ne naucis da vozis jer mozes da padnes  ;D jer kad budes naucio tad vise nema padova,tad si iskusan baja

i ja sam tako sedeo u dvoristu na drvenoj klupi,drzao motku u ruci i vezbao po ceo dan da obaram u zamisljenoj krivini

ah da ima tu samo jedan problem ..

da bi naucio da vozis ipak moras VOZITI a ko kaze da ti se rizla ili sranje nece desiti tamo gde budes ucio? gde god to bilo

 

kad uzmes L table onda mozes slobodno da se "samoobucavas" ali SAMO u gradu jer je gradska voznja mnooogo sigurnja od putovanja  :D

 

ma ipak ti sedi kuci i citaj teoriju iz knjige i zamisljaj rizlu na putu i kako da je sto bolje izbegnes da ne bude da ja nekog nagovaram na zlo

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ajde uff, nemoj baš tako ....

Severian je dao baš pravi predlog, potpisujem 100%.

Svaka tebi brate čast na toj tvojoj avanturi, ali imaš veliku sreću što se sve završilo kako treba i što si živ, zdrav i prav stigao kući. Tako neiskusnom, moglo je SVAŠTA naopako da ti krene. Sva sreća pa nije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Pazi, u pravu su ovi što ti kažu "neiskusan si, ne idi tako daleko odma'", a opet i Uff je u pravu, moraš nekako naučiti. A vožnja po gradu je još opasnija nego otvoren put, a neće ti se sigurno ništa desiti samo ćeš kolegu smoriti za medalju i steći jedno iskustvo koje će te ili odvratiti od motora za sva vremena ili će ti mnogo koristiti u daljoj vožnji. Da citiram Kalinu "otpašće ti dupe"  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja