Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha fz6 fazer

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Registracija je oko 16000,ja sam prvu registraciju sa tablicom platio 17000,trosi kako vozis,moze ispod 5 na otvorenom i preko 5 u gradu ako volis da stiskas,maksimalna je oko 230-240

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Da ne otvaram novu temu, imam jos par pitanja vezano za fazer-e iz ugla potencijalnog kupca

 

Moze li neko koga ne mrzi da mi pojasni nacin oznacavanja razlicitih fazera, fz6, fazer 600 i slicno (ako ima razlike), kao i prednosti i mane pojedinih godista.

 

Koliko kostaju, naravno okvirno, redovni servisi, delovi koji se najcesce kvare...

 

 

Postavio sam dosta pitanja i unapred se zahvaljujem strpljivim ljudima koji ce pomoci :) Trenutno skupljam pare za jednog od ovih samo je pitanje kojeg. Za mesec dana cu biti na oko 4000e, a mozda resim da dodam i vise. Nisam siguran da li je pametno uzeti stariji model (2002, 2003) posto bi mi ovo bio prvi motor preko 125, ili da odmah trazim nesto novije (bolje). Svaki predlog dobrodosao.

 

zaboravih, mislim samo na 600cc modele

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Nemoj da uzimas stariji model (Fazer 600), novi je bolji (FZ6s ili FZ6). Za odrzavanje ne brini, nije skupo, naravno ako ga ne odrzavas u ovlastenom servisu. Sto se tice redovnog servisa, on ti bude oko 50-70eura. Menjas filter koji je oko 10e, ulje, staje nesto manje od 3l i cena servisa zavisi od ulja koje sipas u motor. Ja sam do sada sipao Motul 300v (oko 20e po litri) ali sam presao na Motorex full synth, koji je oko 14e. Jedan od razloga za promenu ulja je taj sto se pojavilo dosta fals Motul-a. Motor na Motorex-u radi sjajno, tako da mislim da nisam pogresio pri izboru.

 

Moj ti je savet da kupis motor sa proverenom istorijom, po mogucstvu da je kupljen kod nas a ne neki koji je uvezen. Motori kupljeni kod nas u vecini slucajeva imaju servisnu, sto se za strance ne moze reci.

 

P.S. Kupuj i ne razmisljaj, odlican motor. Mislim da je 'best buy' u toj klasi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Nemoj da uzimas stariji model (Fazer 600), novi je bolji (FZ6s ili FZ6).

 

Novi je sportskiji, stari ima više snage na nižim obrtajima. Ima još razlika, ali suština je da stari deluje kao bolji za putovanja i laganiju vožnju.

Nekom je bolji jedan, nekom drugi. Ako gledaš stariji, vidi modele od 2002, i 2003. godišta (veći rezervoari, bolji farovi i širi retrovizori). Ako gledaš noviji, opet gledaj što noviji možeš priuštiti.

To su veoma kvalitetni motori i meni po dizajnu među najlepšim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Po stilu voznje meni vise treba snage na nizim i srednjim obrtajima. Znam da je ovaj motor potpuno suprotno, ali posle 125cc koji snagu nema ni na jednim obrtajima mislim da mi to ne predstavlja veci problem :)

 

Videcu koliko se para nakupi do kraja januara, pa cu odluciti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd - B.J.
  • Motocikl: Triumph Street Triple

Ja sam pre neku godinu imao slicnu ne doumicu i puno ljudi sa foruma mi pomoglo ukljucujuci i zeljka :). Ja sam 2009 godine kupio fz6n s2 2008 godiste jer je bio na popustu od skoro 700e u platneru. Izasao me je 6200 plus registracija tako da ako skupljas lovu i imaces vise od 4 soma mozda je moj savet da skupis jos pa da pokusas nov jer je to ubedljivo najbolja stvar. Sad ima puno predstavnika yamahe i svi imaju opciju kupovine modela od predhodne godine sa popustom sto je po meni super stvar. Mene servis u ovlascenom servisu kosta ko sto je zeljko pominjao oko 60-70e. Sem toga sve reci hvale za motor. Ja sam se bojao da mi ne bude previse jak jer sam i ja sa 250cc prelazio na vise. Ovaj motor ima dva lica jedno do 8k obrtaja a jedno preko toga. Do 8k ide sasvim lagano lepo nije nervozan a preko toga budi se djavo :D tako da nema bojazni. Jedino po meni je za grad bolje 2 cilindra nego 4 s'obzirom da, ja bar, 90% godisnje kilometraze prodjem u gradu. Elem sve preporuke za motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2464 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Sedeo bas juce na jednom crno-nandzarastom fz6n-u, motor je bas udoban ali mi se guvernal cini kao previse uzak i bole ramena od njega, kakva je situacija u praxi, dok se vozi? (Sorry mozda sam navikao previse na enduro korman :D)

 

Nisam imao prilike da se vozim njim ali sam vozio fz1n, jao ljudi koja je to bruka, 150ks na nakedu, boze... :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja