Jump to content

Moto Zajednica

BJB Vikend vožnja, Zapadna Srbija, Mačkov Kamen 11. i 12. Jul 2009

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZS1000 Fazer

Dobro jutro Narode,

 

evo jednog kratkog "teaser"-a sa vožnje.

Ima još materijala i biće još jedan do dva klipa, ali nismo sinoć stigli da izmontiramo Cuci (user: Vanjka) i ja. Do tada...:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Imam jednog mz-a viska, ako hocete... dobar je za pocetnike i evo vam do kraja sezone :-) ,a kad zima dodje i jaganjci utihnu, e onda se kupuje motor..+ oprema za koju treba 500 do X ajvara! Skup je to sport ali vredi, jer godi i srcu i dusi..a telo malo skripi )...  jbga svako zadovoljstvo se placa-rece zec i skoci na jeza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

A sad da budem malo zvanicna... :)

Zivorad me jutros zove u 8 i pocinje: Jesi ustala? E, slusaj ovako... Uzmi parce papira i pisi sta sve da okacis na forum!

 

Dragi nasi, 3. i 4. jul 2010. godine su va mupravo postali rezervisani za Mackov Kamen!  :) :) :)

Jeste da je ove godine voznja bila uoci Petrovdana i da je bio super dozivljaj videti paljenje lila, ali sledece godine cemo da se organizujemo pomenutih datuma.

Niame, to je prvi vikend posle Vidovdana, i to je ono sto je bitno i klujcno u buducoj organizaciji.

Godinama unazad, na Mackovom Kamenu (bas kod kosturnice) je bio vasar upravo tad- prvog vikenda posle Vidovdana. To je bio dozivljaj za sebe- opstenarodno veselje kom su se ponajvise radovali mestani okolnih zaseoka jer je to bio jedini dan kad su imali "izgovor" da se odmore od branja maline, malo se opuste a ,bogami, i popiju... :)

Gore su bile postavljane satre sa sve muzikom uzivo, na sve strane su pekli pragnjad (hihhihi), pivo se `ladilo u velikim buradima... :)

Jednostavno, to je bila tradicija- dugi niz godina!

I, onda je, iz nekih razloga datum odrzavanja vasara na Mackovom Kamenu pomeren... Tim pomeranjem, mestani kao da su se osetili povredjeni, i danas taj vasar vise nije ni nalik onom koji se odrzavao prve subote posle Vidovdana. gotovo da i ne postoji. Poslednjih par godina, posle opmeranja datuma, vasar kao i da ne postoji- vise lici na par auta koji su dosli tu na popodnevni izlet.Vise nema toliko ljudi koji mu se raduju, koji ga zeljno iscekuju i jos draze posecuju. Jednostavno, ljudi kao da ga bojkotuju zbog pomeranja datuma odrzavanja.

Posto je svima nama taj vasar bio izuzetno drag, i sam taj datum budi lepa secanja, Zivorad je odlucio da predlozi da tradicionalno okupljanje bajkera  na Mackovom Kamenu bude bas taj prvi vikend posle Vidovdana. :)

Tako cemo svi uvek biti i u mogucnosti da prisustvujemo jer, kada bismo skup vezali za Petrovdan- to bi bilo jako tesko izvesti jer Petrovdan nekad "padne" i u utorak, sredu... Datum mu je isti, ali dan mu se menja.

Ovako, siv cemo uvek znati da je to prvi vikend posle Vidovdana, i nema izgovora tipa: radim, ne mogu da dobijem slobodan dan... :)

I, tako ce ovo nase prelepo ovogodisnje druzenje prerasti u pravu tradiciju i, najiskrenij ese nadam, datum koji cemo svi mi zeljno iscekivati! :)

Znaci, prvi vikend posle Vidovdana- Mackov Kamen, nasi ste dragi gosti! :)  Dogodine, to su 3. i 4. jul! :D

Jos jedan podatak... Blizi se i 2014. godina (dooooooooobro, nije bas blizu ali- tu je...) kada ce biti 100 godina od bitke na Mackovom Kamenu. U cast svima koji su se gore borili i koji su zasluzili da ih se secamo, mi zelimo da vratimo tu tradiciju posecivanja Mackovog Kamena, druzenja i secanja na prosle dane i nasu istoriju. (Podsecanja radi, bitka na Mackovom Kamenu i Jagodnji je bitka iz Prvog svetskog rata koju je srpska vojska vodila krajem leta i pocetkom jeseni protiv nadmocnije osvajacke austrougarske vojske. To je bila najkrvavija bitka u 1914. godini.)

Najiskrenije se nadamo da cete se sloziti sa pomeranjem datuma, i da cete i sledece godine biti sa nama! :D

 

P.S.

 

Iako nece biti Petrovdan, lomacu (Zivorad je upravo tako rekao za logorsku vatru) svakako palimo i sledece godine, i svake naredne!!!! :D

 

P.S. 2   :D

 

A, nadam se da se i pre vidimo! :)

 

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

A sad da budem malo zvanicna... :)

Zivorad me jutros zove u 8 i pocinje: Jesi ustala? E, slusaj ovako... Uzmi parce papira i pisi sta sve da okacis na forum!

 

Dragi nasi, 3. i 4. jul 2010. godine su va mupravo postali rezervisani za Mackov Kamen!  :) :) :)

Jeste da je ove godine voznja bila uoci Petrovdana i da je bio super dozivljaj videti paljenje lila, ali sledece godine cemo da se organizujemo pomenutih datuma.

Niame, to je prvi vikend posle Vidovdana, i to je ono sto je bitno i klujcno u buducoj organizaciji.

Godinama unazad, na Mackovom Kamenu (bas kod kosturnice) je bio vasar upravo tad- prvog vikenda posle Vidovdana. To je bio dozivljaj za sebe- opstenarodno veselje kom su se ponajvise radovali mestani okolnih zaseoka jer je to bio jedini dan kad su imali "izgovor" da se odmore od branja maline, malo se opuste a ,bogami, i popiju... :)

Gore su bile postavljane satre sa sve muzikom uzivo, na sve strane su pekli pragnjad (hihhihi), pivo se `ladilo u velikim buradima... :)

Jednostavno, to je bila tradicija- dugi niz godina!

I, onda je, iz nekih razloga datum odrzavanja vasara na Mackovom Kamenu pomeren... Tim pomeranjem, mestani kao da su se osetili povredjeni, i danas taj vasar vise nije ni nalik onom koji se odrzavao prve subote posle Vidovdana. gotovo da i ne postoji. Poslednjih par godina, posle opmeranja datuma, vasar kao i da ne postoji- vise lici na par auta koji su dosli tu na popodnevni izlet.Vise nema toliko ljudi koji mu se raduju, koji ga zeljno iscekuju i jos draze posecuju. Jednostavno, ljudi kao da ga bojkotuju zbog pomeranja datuma odrzavanja.

Posto je svima nama taj vasar bio izuzetno drag, i sam taj datum budi lepa secanja, Zivorad je odlucio da predlozi da tradicionalno okupljanje bajkera  na Mackovom Kamenu bude bas taj prvi vikend posle Vidovdana. :)

Tako cemo svi uvek biti i u mogucnosti da prisustvujemo jer, kada bismo skup vezali za Petrovdan- to bi bilo jako tesko izvesti jer Petrovdan nekad "padne" i u utorak, sredu... Datum mu je isti, ali dan mu se menja.

Ovako, siv cemo uvek znati da je to prvi vikend posle Vidovdana, i nema izgovora tipa: radim, ne mogu da dobijem slobodan dan... :)

I, tako ce ovo nase prelepo ovogodisnje druzenje prerasti u pravu tradiciju i, najiskrenij ese nadam, datum koji cemo svi mi zeljno iscekivati! :)

Znaci, prvi vikend posle Vidovdana- Mackov Kamen, nasi ste dragi gosti! :)  Dogodine, to su 3. i 4. jul! :D

Jos jedan podatak... Blizi se i 2014. godina (dooooooooobro, nije bas blizu ali- tu je...) kada ce biti 100 godina od bitke na Mackovom Kamenu. U cast svima koji su se gore borili i koji su zasluzili da ih se secamo, mi zelimo da vratimo tu tradiciju posecivanja Mackovog Kamena, druzenja i secanja na prosle dane i nasu istoriju. (Podsecanja radi, bitka na Mackovom Kamenu i Jagodnji je bitka iz Prvog svetskog rata koju je srpska vojska vodila krajem leta i pocetkom jeseni protiv nadmocnije osvajacke austrougarske vojske. To je bila najkrvavija bitka u 1914. godini.)

Najiskrenije se nadamo da cete se sloziti sa pomeranjem datuma, i da cete i sledece godine biti sa nama! :D

 

P.S.

 

Iako nece biti Petrovdan, lomacu (Zivorad je upravo tako rekao za logorsku vatru) svakako palimo i sledece godine, i svake naredne!!!! :D

 

P.S. 2   :D

 

A, nadam se da se i pre vidimo! :)

 

 

Pozdrav!

 

Mislim da će nas slijedeće godine biti u većem broju nego ove... Drago mi je da je o nama ostao tako lijep utisak da želite da se ovo pretvori u tradiciju. Samo mislim da ako će to da postane i preraste u tradiciju da onda mi dođemo na gotovo. Bio bi red, ako već ništa drugo, da i mi nekako pomognemo... To je barem moje neko mišljenje, koje naravno podliježe i pohvalama i kritikama. Znam samo da je realizacija ovako nečega pain-in-da-ass skroz na skroz.

 

Pozdrav.

 

Djole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

Ima ljudi jos slika, malo onaj lep prvi dan sa malo magle, malo neke klopice koja nije zabelezena, malo logorske-trenutak paljenja, pa osvajanje tanjira, i tako, ima jos puno slika, ali da se ne ponavljam. Za sledecu godinu rezervisan 3 i 4 juli. Vidimo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Beograd Mirijevo
  • Motocikl: KTM 690 DUKE

Sale prijatelju!!!!!

 

Slabo teraš tu mašinu  , zarasla je u korov-cveće!!!!!!!!!!!!! 

post-1681-12879041859975_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Sale prijatelju!!!!!

 

Slabo teraš tu mašinu  , zarasla je u korov-cveće!!!!!!!!!!!!!   

 

;D ;D ;D ;D ;D jes vala...i "ukockastio sam" gume!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Veliko izvinjenje za off koji sam napravio i hvala adminu koji je poruke premestio tamo gde im je i mesto.

Nemojte mi zameriti, ipak se ne menja motor svaki dan ;D

Do duše nije to ni toliki off ;D Da nije bilo vožnje na Mačkov kamen, još uvek bih vozio Shadow.

Beskrajno hvala Arakisu na njegovim savetima koji model motora izabrati a koji ne.

A sve se ovo desilo zahvaljujući upravo Mačkovom kamenu uz pomoć sjajnih drugara sa kojima smo bili na vožnji ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12278 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Bilo je dovoljno 20 km makadama da naš drugar Jager shvati šta je pravo uživanje ;D

 

Čestitam na novom motoru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Bilo je dovoljno 20 km makadama da naš drugar Jager shvati šta je pravo uživanje ;D

 

Ah .. pa bilo je reči o "3-4km makadama" pre polaska ... kad ono DVADESET ;)

Ma znam ja, namerno je to bilo, navukao si me, samo da pređem na enduro ;D E neka si vala, dobro si i radio ;D Da nije tebe, još uvek bih u zabludi vozio cruiser ;D

 

Čestitam na novom motoru!

 

Hvala, hvala ... nadam se da će i da služi kako treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Beograd Mirijevo
  • Motocikl: KTM 690 DUKE

Neki detalji iz čvrstog smestaja!

 

 

Važna napomena:

 

Akteri na ovim fotografijama su izmišljeni likovi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

post-1681-12879041922206_thumb.jpg

post-1681-12879041922875_thumb.jpg

post-1681-12879041923567_thumb.jpg

post-1681-12879041923972_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja