Jump to content

Moto Zajednica

BJB Vikend vožnja, Zapadna Srbija, Mačkov Kamen 11. i 12. Jul 2009

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Već sam napisao da su ova dva dana prošla sjajno, nezaboravno :D

 

Domaćini kao pčelice, samo zuje oko nas i nutkaju nas blagodetima zdrave hrane (a bogami i pića... ;D) dočekali su nas po starom srpskom običaju, hlebom i solju i dobrom domaćom rakijom koja telo greje a dušu razgaljuje...što bi Miša-pei rekao "Život je tek sad dobio boje..." ;D

Uz malo kišice svi smo se držali na okupu, uz dobru hranu i piće razgovoru nikad kraja. Logorska vatra - 2 komada: jedna manja sa gitarom i raspevanim bajkerima i jedna ogromna koja se videla po celom kraju.

Sutradan se deo ekipe odlučio na izlet po makadamu (...to je tu, kad siđete sa asfalta još 2-3 kilometra...jeeeste, bilo je 20 kilometara makadama :D) do Soko grada, posvećenog vladivi Nikolaju Velimiroviću. Iznad Soko grada dominira visoka stena sa zlatnim krstom na vrhu...kako stići dotle?

Naravno da smo platili neku siću i seli čoporativno u Dajca koji je stariji čak i od mene ;D i po razlokanom putu gde je levo stena a desno rupetina (bilo je i malo vrištanja ;D) srećno dođosmo do vrha gde smo ostali zadivljeni pogledom na predivnu okolinu. Povratak - opet dobri Dajc i opet cika i vriska mestimično ;D

 

...u "zlo doba" javljaju se drugari sa Mačkovog kamena, oni kreću za Beograd...šta ćemo, poželesmo im srećan put, Miša, Koča i ja natukosmo redarske prsluke pa se prvo provozasmo do reke Drine da vidimo da li je još uvek hladna i zelena :D pa onda makadamom >:( do Mačkovog kamena po stvari. Kad smo već tu, odosmo i do vidikovca sa prelepim pogledom na Drinu, Bosnu...pa polako za Beograd. Napala nas glad (Miša ne vidi boje kad je gladan i žedan ;D), malo se raspitali u Zavlaci i preporučiše nam dobar restoran gde gazda odmah iznese posebne stolove u baštu samo za nas...jaretina, roštilj, pivo (samo jedno!)...10 motora i gomila akcijaša a svi veseli, svi oduševljeni društvom i provodom...)neki su nam baš nedostajali...znaće oni koji su :D), da li da napomenem da smo još 2-3 puta stajali: te da popijemo kafu, te da popušimo cigaru i jedva se dovukosmo do Rumske petlje...opraštanje pola sata :D, toliko nam je lepo bilo da smo se jedva rastali uz obećanje da moramo što pre opet da se vidimo.

 

Uglavnom, vrlo lep i sadržajan vikend, toliko dobrih ljudi na jednom mestu....neprocenjivo.

 

Hvala svima!

 

Zmaj 1.jpg

Zmaj 2.jpg

Zmaj 3.jpg

Zmaj 4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ma nisi bre, nego se družiš sa pogrešnim ljudima ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bicker, 156 postova
  • Lokacija: O- Bre-Novac
  • Motocikl: HONDA Transalp XL700V 2011

Uuuu, pa ovde bilo vise skutera nego sto sam ocekivao. Sad sam se za.ebao, al sledeci put idem!

 

SKROZZZZZZZ si se zeznuo! Isli Drugar (Gagi) i ja na skuterima 125cc i stigli zivi i zdravi i isto tako vratili se!!!

pa ti vidi!!!

 

::) ::)::):P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bicker, 156 postova
  • Lokacija: O- Bre-Novac
  • Motocikl: HONDA Transalp XL700V 2011

A slika ima i sa Nase strane ali malo kasnije cu pokusati da ih okacim.....ako stignem od posla!!!

 

^%#@$#@$# NAZAD U VELIKI PRLJAVI GRAD!!!!

 

??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco & APN 6

Ovo mi je bila prva BJB vožnja i vratio sam se kući prezadovoljan, staraću se da budem što je moguće češći učesnik ovakvih događanja.

Organizacija je bila dobra, a domaćini su priča za sebe i od srca im se zahvaljujem na svemu.

 

Po dolaku uz pogaču, so i rakiju dočekalo nas je ''lep novembarski dan''

1IbBm_hpim3838.jpg

 

OVc1W_hpim3841h.jpg

 

U kampu uz malu pomoć pere ložača topla atnosvera

uosKL_hpim3843.jpg

 

Priprema za paljenje logorske vatre

gN9by_hpim3842b.jpg

 

Kamp u svitanje

5Kv2z_hpim3856.jpg

 

W42Fj_hpim3847.jpg

 

Spomen kosturnica

zSUAH_hpim3858.jpg

 

d7GhC_hpim3860d.jpg

 

Ogroman hladnjak, nažalost zarastao

ITF5g_hpim3862n.jpg

 

Pogled sa vidikovca se ne može opisati

12Ajf_hpim3869f.jpg

 

Soko grad

pdYkq_hpim3871r.jpg

 

wPiL4_hpim3870.jpg

 

Još jednom hvala svima na prelepom druženju i vidimo se na nekoj od budućih vožnji.

Jedino što je kvarilo doživljaj je put (posmrtni ostaci asvalta), ali u zemlji nebeskog naroda to je u domenu više sile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja