Jump to content

Moto Zajednica

6. Moto GP Cinzano de Catalunya, Spanija

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

hahahaha od sad gledam samo prenos na italijanskom ! ovi su ludi... :)

 

Ja sam gledao na netu uz komentatore spanske televizije... dobro je da je onaj preziveo trku. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: BG Vozdovac

najjaci komentator je bio proslo leto na nekoj arapskoj televiziji koju sam gledao u tunisu za vreme olimpijade, posle 70godina jedan musliman je uzeo zlato na olimpijskim igrama (u plivanju na 5km) i to opet plivac iz tunisa, e sad sto se njega tice mislim da nije preziveo 100% se zadavio svojim jezikom !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2302 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Trka kao trka nije bila toliko zanimljiva (ne racunam poslednja dva kruga) kao sto je bilo nekih ranijih godina. Realno osim obilazenja na kraju, akcije nije bilo mnogo.

Ono sto je zanimljivo je da je za ovu trku Yamaha imala manji predTrag jer se Rossi zalio da motor dosta tesko upada u krivine.Zbog ovoga je takodje pomerena pozicija sedenja malo unazad....

Krivo mi je Nicki-ja Haydena. Ne ide pa ne ide. Livio Supo je u sali rekao da u buduce nece moci da nateraju nikog da vozi Ducati jer niko nece zeleti da se bruka. Marco Melandri je izjavio da dok je bio u Ducatiju nisu hteli da poslusaju ni jedan savet ili sugestiju koju je on imao. "Ti si vozac i tvoje je d vozis, inzenjeri su tu da naprave motor".

Nicki je takodje za ovu trku imao potpuno drugaciji softver u motoru kao i poziciju sedenja. Sediste je bilo podignuto 2cm da bi se prilagodili njegovom stilu voznje.Ali......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja vec godinama gledam i slusam italijanske komentatore.Citava ta ekipa ima zaista poseban odnos sa vozacima,narocito onim italijanskim,ali mi pomalo smeta njihova ocigledna pristrasnost.Vodja tima,Guido Meda,vidi Rossija prvog i kad je treci itd...

Vec sa m se i navikao,ali mi strasno nedostaje ekipa sa Eurosporta (engleskog)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pa nece valjda Italijani da vole Stonera ili Horhea???? svasta......a trka je bila dosadna??? vecu glupost nisam cuo....

 

Rossi je pokazao da je i dalje nepobediv!!!!!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2302 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Ja nisam rekao da je bila dosadna, vec da je 2 kruga do kraja bilo ukupno 3 obilazenja i da je nekih prethodnih god. bilo daleko uzbudljivije. Problem je sto realno odavno trke u motogp nisu uzbudljive kao sto su nekad bile.

Dosli smo do toga da cekamo jedno obilazenje u trci da bi bilo zanimljivo. U SBK ove god. svaka trka bila ovakva. Pa ko je gledao Moncu u SBK-u zna o cemu pricam.

I ako ne gotivim Rossi-ja ovako (ali dajem sva priznanja za voznju) cinjenica je da ce ovaj sampionat biti smor. Jurcace se Stoner i Lorenco i to je to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Rosi je najbolji on je potpuna licnost, vozi, zna, hoce, moze, borio se i kad mu nije sve islo na ruku...na sta god da je seo on je osvojio titulu..ma znate i sami sta je sve osvojio...terace on jos dosta..

 

A sta Stoner...daj ko neka tetka je place...ej place..i to je sportista..hahahaha a  cak mu i zena drzi kisobran..on ni nesme da udje u otvorenu borbu protiv Rossija kao sto je Horhe ucinio..najbitnija je njegova zenica koja ga u stopu prati...nesrecnik siguran sam da sanja Laguna Seku...a Horhe i Rossi ce biti ipred njega....videcemo

 

PS. nemogu da shvatim kako neko moze da ne gotivi Rosija????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Rosi je najbolji on je potpuna licnost, vozi, zna, hoce, moze, borio se i kad mu nije sve islo na ruku...na sta god da je seo on je osvojio titulu..ma znate i sami sta je sve osvojio...terace on jos dosta..

 

A sta Stoner...daj ko neka tetka je place...ej place..i to je sportista..hahahaha a  cak mu i zena drzi kisobran..on ni nesme da udje u otvorenu borbu protiv Rossija kao sto je Horhe ucinio..najbitnija je njegova zenica koja ga u stopu prati...nesrecnik siguran sam da sanja Laguna Seku...a Horhe i Rossi ce biti ipred njega....videcemo

 

PS. nemogu da shvatim kako neko moze da ne gotivi Rosija????

Stoner-a prati zena(lepo si primetio),a Rossi-ja Uccio  ;D  ;D  ;D !!!Zar ti nije cudno da coveku u 30-tim godinama (citaj i tim novcem) ne dolazi neka opasna riba(ili vise njih) za kojom svi balave da navija svim srcem i dusom za njega kao sto si i sam primetio kod Stonera,Capirex-a...nego super najbolji drugar na celom svetu,koji inace isto nema devojku!I koji se raduje kao da je on licno pobedio,strasno drugarstvo tu nema price!Sve je pucalo od cvrstih zagrljaja posle trke,siguran sam da si to video!Jos ako se uzme u obzir da je kasnio na testiranje u ponedeljak zato sto mu je trebao san,pardon cvrst san...  ;D

Da je ekstra vozac jeste!!!Tu nema price!Smatram i da je najbolji i to sam ranije napisao(mada to sada i nije bitno)!Ali da je cudan,cudan je...

A necu ni komentarisati kakva je licnost ili zbog cega ne shvatas zasto neko ne moze da ga gotivi...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1123 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Granice se pomeraju! Bilo je komentara tipa staza odgovara, ovom ili onom? Vracamo se bar na trenutak na onu staru: 'boj ne bije svetlo oruzje, no boj bije srce u junaka"! Dovoljno je gledati zadnji krug i aminovati ovo. Steta sto Stoner nije malo bolje vozio bili bi odlicni snimci sa njegovog motora!

 

;-)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Stonerko je daleko od tetkice, posto je jedva odvezao i warm up, a na trku je dosao skoro gotov. Probao je da se bori, ali nije imao snage i poslije 8 krugova je malte ne poklekao i jedva zavrsio trku. I tako razvaljen od blova dodje na podijum, to mi se bas ne ide uz tetkicu.

 

Slazem se da je SBK postao interesantniji (joooj kad se sjetim Monze i Fabriziovih kocenja), ali mora se priznati da je i Moto GP zanimljiviji nego je bio prije dvije godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2302 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Nadam se da ste videli sada kako ide Yamaha. Tako da one price DUcati je brz itd itd. nepiju vise vodu.

Stoner i pored zavetrine ne moze da obidje rossija

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Jos od Stonerkove titule. Imas uvjek dvojicu protivnika raspolozenih za borbu, a i jos par njih koji mogu da ulete. Ali valjda to treba da mu bude motiv vise. Ovako je vrh, da svi zuljaju 100%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2302 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Dominacije da ali vladavine..pa mislim da ce to jos malo potrajati.

Ipak je on vozac koji je na svakoj stazi brz. Ponavljam i ako ga ne volim kao coveka cinjenica je da je najveci svih vremena i da je i dalje najbrzi.

Stonera cenim zato sto je jedini koji vozi taj Ducati, znaci ostala tri ducatija su pozadi. Dok se sve 4 Yamahe  voze u prvih 10 i ocigledno Yamahu moze voziti svako a Ducati ne. E zbog toga gotivim Stonera, a to sto smo mi navikli da je Rossi dvorska luda i to sto ne cenimo coveka koji se skrasio sa 22god i posvetio trkanju to je druga prica.

Isto tako Simochelija nevarim. Ok, covek je vozio prljavo ali brate kad je skrljao Barberu prosle god. prvo sto je trebao da uradi je da ode do boksa da ga pita kako je, pruzi ruku a ne da se krevelji kao budala na konferenciji. Neki kodeks ponasanja mora da postoji.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5352 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Ovo za Simoncelija, imas pivce! Razumijem ja trke su to, ali previse prljavo vozi.

 

Za Stonera svakako kapa dolje, obuzdati onu neman, sto je ostalima misaona imenica. Svaka cast, ima srce za borbu, ne predaje se lako, ustvari ne predaje se.

 

Ali nije bas da je uvjek "svako" mogao voziti Yamahu, kad je Rossi dosao u Yamahu, nije bas bila neka masincina, a i pretproslu sezonu se dosta patila. A i sada dosta tome da "svako" moze da vozi doprinosi ko vozi, pored Rossija , Lorenzo koji je fenomenalan vozac, sto potvrdjuje svojim trkama, pa jos i dva SBK sampiona. Oni svakako nisu "svako".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2302 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Ma naravno da je Yamaha bila kanta pre nego sto je Rossi dosao. Pa sta je samo uradila i kako je unazadila Biagija i Checu.

Cinjenica je da je Rossi napravio tu Yamahu i to nema govora.

Pricao  mi je brat  (prosle god. na EuroSportu prenosio  MotoGp a sada SBK, Ninoslav Mitic) posto je bio sa nekim Madjarima u Brnu  da je prve god kada je Rossi dosao u Yamahu u Brnu bilo spremno 20 ramova sa razlicitim kombinacijam zadnjih viljuski da Rossi testira .Ej bre 20. Pa to su sigurno nijanse izmedju tih 20. Mnogi vozaci nebi osetili razliku, ali ne i Rossi...

Ali opet dodajem, iz nekih razloga ga necenim kao coveka. Ali sa druge strane to nije ni bitno, oni su tu da bi se trkali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ovo za Simoncelija, imas pivce! Razumijem ja trke su to, ali previse prljavo vozi.

 

Za Stonera svakako kapa dolje, obuzdati onu neman, sto je ostalima misaona imenica. Svaka cast, ima srce za borbu, ne predaje se lako, ustvari ne predaje se.

 

Ali nije bas da je uvjek "svako" mogao voziti Yamahu, kad je Rossi dosao u Yamahu, nije bas bila neka masincina, a i pretproslu sezonu se dosta patila. A i sada dosta tome da "svako" moze da vozi doprinosi ko vozi, pored Rossija , Lorenzo koji je fenomenalan vozac, sto potvrdjuje svojim trkama, pa jos i dva SBK sampiona. Oni svakako nisu "svako".

Kao sto i sam Rossi kaze:"Hvala Jeremy bez tebe ovo nikad ne bih mogao!"E sada zna se ko je Jeremy,krivo mi je sto se on uopste ne pominje kada se prica o Rossi-ju.On bi od bicikla napravio Moto GP masinu.

Bilo mi je zao Simoncelija na prosloj trci,niko ga ne voli u Spaniji,svi mu bucu i zvizde,ne znam zasto?Verovatno postoji neki razlog.Ustvari ne,nije mi ga bilo zao,predomislio sam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nadam se da ste videli sada kako ide Yamaha. Tako da one price DUcati je brz itd itd. nepiju vise vodu.

Stoner i pored zavetrine ne moze da obidje rossija

 

Sto opet znaci da Doktora Stoner pobedjuje na znanje, a ne zahvaljujuci snaznijem Dukatiju, jel tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2302 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Upravo tako. Tih par krugova dok Stoner nije malaksao zbog stomacnih tegoba u par krugova imao mnogo brzi izlaz iz poslednje krivine (pogledajte snimak) i opet nije  mogao da ga obidje.

Medjutim problem je u ovoj stazi. Veci deo staze se vozi pod punim gasom tako da su svi timovi morali da malo ustroje konje da bi ostalo goriva do kraja. Neki 10 konja a neki i do 15. nije malo. Tako da ova staza ne odslikava pravo stanje jacine motocikala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja