Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

@Dunja07 Majke ti kako apolla digneš na zadnji ja nisam uspeo? Na kvačilo ili na gas? Ide uzbrdo po 45 stepeni po zemli i čemu oćeš pali gumu isto tako ali kako na zadnjaka..... hmm....ajd podeli to samnom  ???

 

I mene interesuje ovo... ja pokušao mislio sam da nemože zbog mojih gabarita da se propne na zadnji, pa se smorio bajk  ;D ;D

šala ali stvarno kako  radite  to kod apolla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

 

Pa nije to neka nauka ja imam 95 kg pa ga dignem samo pomerite teziste (guza) sto vise prema repu, e sad ja sam to radio i kad mi je secao zamalo da mu otkinem repic tako da oprezno. I videli ste da je neko pokidao  snop prve brzine tako da verovatno nije isplativo tockariti.Isto tako ga dizete i na prednji malte ne da vam jajica budu na cepu od rezervoara.

 

E sad mene zanima koliko ga obarate u krivini? Ja otkad sam pao po kisici nemam nikakvo poverenje u njegovu kinesku obucu i po suvom imam osecaj da ce da mi pobegne zadnji tocak. Sad u zimskom periodu mislim da bi bilo pametno da mu pazarim nove "opanke". Jel ima neko dobar predlog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Има високо тежиште и мало се спорије обара, или се бар мени то чини. У кинеску обућу немам ни ја поверења и обарам га само на 100% храпавом асфалту без каменчића. Успео сам да паднем пре једно месец дана на раскрсници са брзином од око 10км/час на сувом, глатком и загрејаном асфалту (проклизао ми је предњи точак када сам закочио јер је тип испред мене стао да пропусти пешака).  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

 

Niski

 

Pitam zato sto sam gledao pre neki dan rade na adi huji sa motorima bukvalno ih skroz obore sa ktm-om, husqvarnom... sve supermoto klasa znaci nema razloga da to isto apollo nemoze. Malo sam vezbao i skapirao kako da zabacujem zadnji tocak pred krivinu zanimljiva rabota ( sta cu kad imam mnogo lakat krivina do kuce) mada valjalo bi ga preobuti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

I da li mogu na ove naše felne ići šire gume, napred 120/xx/R17 a nazad 140/xx/R17... Ja koliko sam tražio po netu, CONTINENTAL Conti Twist SM ima zadnju original a prednju užu  i višlju. Ili makar samo nazad staviti širu?

post-10419-12879094786063_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

To sto je prednja za dimenziju uza, nema nikakve veze, kad je guma bolja 30 puta.

 

Valjalo bi staviti par. Vec je bilo reci o ovim gumama uostalom, da se ne ponavljam, razlika u odnosu na fabricke je ogromna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Ma znam, apsolutno se slažem, nego koja je najbolja "budžetska formula" promene guma...Obe bi svakako trebalo, al da li i menjati dimenzije ili ostaviti ove? Pa u zavisnosti od toga, naći "best buy".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1920 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Conti Twist! Jeste dimenzija drugacija ali ko garantuje da je kineska dimenzija uopste tacna :) I inace dimenzije jako variraju od modela do modela tako da to ne treba da bude presudni faktor. Jedino je pitanje da li ih imaju u Motobox-u jer vise nema cene na sajtu ali to se lako proveri :)

 

Prosle godine sam dosta trazio gume i ovo je bilo najpovoljnije a kvalitetno resenje. Pravljene su bas za SM male kubikaze, jeftine... Sve druge SM gume su bile doooosta skuplje i sire jer su za jace motore. Ne vidim potrebu za stavljanjem sirih guma na Apolla, jedino ako je nekom stalo iz estetskih razloga...

 

Alternativa je traziti neke gume za putne motore u odgovarajucoj dimenziji ali time se nisam zanimao te samim tim nemam ni neki predlog.

 

 

Vozite se ljudi, uzivajte. Meni ova sezona propala totalno :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

Heh pa što se tiče guma pažljivo može on da se obara lepo ali ne sa njegovim gumama stim se ne igrajte. Tako se i ja sad tripujem i po suvom otkako padoh sa 25 kmh po mokrom u krivini.

 

A to za točkarenje jbg ja sam probao da sednem skroz nazad ali ne ide a kako? Samo gas u prvoj - drugoj ili na puštanje kvačila pa na zadnji? ajd pojasnite to malo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1920 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Fala Guru-Gligo!  ;D

off: A šta bi od KLE-a, čini mi se da si ga pominjao nešto?

 

KLE stoji u garazi u Sarajevu. Je** me birokratija... Al bice. Jednom. Valjda  >:(

 

 

@Furian:

Napravi li ti ikako onu elktroniku za "smanjivanje laganja brzinomera"? I zasto ne :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

E moj Gligo nisam imao vremena ubiše me na poslu a i zadnje se vreme nosim mišlju da ga prodam i kupim nekog Dominatora tako da to ide u drugi plan bar za sada ako bude vremena preko zime biće nešto ali ne obećavam čvrsto ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

 

 

Bez dalje rasprave ove kineske nisu ni za baciti dosle su uz motor kao nuzno zlo. E sad sto se dimenzija tice nema Apollo bas siroke felne tako da netreba preterivati. Znaci da zadrze mogucnost silaska sa asfalta balonke 120 60(55) prednja i max 140 60 zadnja opet treba videti kako ce leci namotnirane jer nemora da znaci da su kineske dimenzije tacne. Inace sa Sachs X-road zadnja guma je zanatno veca od apolla zaboravih tacnu dimenziju.

 

Sto se tockarenja tice znaci ja to ovako: 1 brzina guza skroz pozadi pun gas dajem i malo ga cimnem ka sebi tj. u nazad i to je to. Hoce i u 2 brzini ali na uzbrdici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

 

 

Zaboravih zvao sam Motobox negde u martu ove godine nisu imali gume na stanju o ContiTwistSM pricam. I druga stvar nemoras ti gume da uzmes u paru jedino zbog estetckih razloga sare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

PIRELLI 140/70-17 SPORT DEMON Rear 66H TL

Street sport touring x ply  12,361.00 RSD

---------------------------------------------------------

PIRELLI 120/70-17 SPORT DEMON Front 58V TL

Street sport touring x ply  11,661.00 RSD

---------------------------------------------------------

To je 25 soma, s znakom "?" da li će to ispasti odlično...

A Contijev par je 9 soma.

 

A šta sa unutrašnjom?

post-10419-12879094866214_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Samo da pozdravim kolege vlasnike Apolla. ( I ostale naravno...)

Ovo mi je prvi post, vozim apola oko godinu dana i to mi je prvi motor. Ono kao ljubav... sta ti ja znam :)

Bilo je tu i sitnih problemcica, ali sve se da prvazici.

 

Pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

PIRELLI 140/70-17 SPORT DEMON Rear 66H TL

Street sport touring x ply  12,361.00 RSD

---------------------------------------------------------

PIRELLI 120/70-17 SPORT DEMON Front 58V TL

Street sport touring x ply  11,661.00 RSD

---------------------------------------------------------

To je 25 soma, s znakom "?" da li će to ispasti odlično...

A Contijev par je 9 soma.

 

A šta sa unutrašnjom?

"Malko" je veca razlika u ceni.

 

Nije SM guma. SM gume su mekse i brze se greju, jer su SM-ovi manje kilaze.

 

Trebalo bi proveriti i sirinu felne da bi se videlo da li ove gume dobro pasuju.

 

U principu sa ovim gumama jedino dobijas malo na estetici, a sve ostalo su bacene pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

 

Pa niko drugi ni nema ponudu SM guma sem u motobox-u bar ja nisam nasao. Razlika u ceni je ogrooomna i opet nisi dobio gumu koja odgovara nameni. I jos jedna stvar imao sam tu nesrecu da mi se probusi guma pa sam video kako su kniezi balansirail gumu, ko je ranije imao motor zna da su stavljali gumene umetke e to su i kinezi uradili to vam je onaj sraf suprotno od vetnila i drzi parce gume koje je velicine pesnice i totalno nepotrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

E moj mali3maj-u nije ti to balans niti je nepotrebno to ti pričvršćuje spoljnu gumu za felnu. Šraf iznad ventila treba da bude odvojen od felne nikad zategnut, tako da ventil može slobodno da radi. Taj šaraf nasuprot ventila na felni služi za off road po rastresitim površinama kao što je pesak. Kada se tako vozi gume se ispuštaju na pola normalnog pritiska pa i manje da bi motor mogao da ide po takvom terenu. Kako je guma izduvana taj šaraf drži spoljnu gumu da se ne okreće (proklizava) na felni i ne otkine ventil na unutrašnjoj.

 

I ja sam se pitao na početku čemu to služi pa pročitah ovde na forumu od nekih pametnih ljudi neznam ko je napisao ;D  Ima tema baš o gumama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

 

Ja jesam guma ispod srafa drzi "ukljestenu" unutrasnju gumu kako mi rece vulkanizer to je neka vrsta tega ranije je to praktikovano, ali moguce je da je nacin da se ispusti guma. E sad kad je stavis na balanserku oce da je otkine koliko je van centra na tom mestu. Kad dodje nova guma to je visak delova u svakom slucaju. Kad ga naterate da trci preko 100+ kmh ona sitna trzanja na kormanu su od guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F 650 GS

@provokatorBG - Otpozdrav!

Imaš li neke specifične momente, lepe a i ružne, da podeliš o motoru?

Rešenja, apgrejdi, estetika... 8)

 

Motorce mi je bas priraslo za srce. 8) Fala Bogu do sada nisam pao sa njega, ali drugar jeste i to sa 2km/h. Istrcao mu klinac iz dvorista, on se izgrebao po podkolenici i podlaktici, ja ostao bez retrovizora (oba), zmigavca i sa krivim kormanom. Tezak motor, jbg. Sredio sam to sve. Od ostalih sredjivanja zamenili su mi prednju kocnicu (komplet kandza, creva, rucica) u garantnom roku. Zezala me do skora zadnja stopaljka. Bio kod majstora i on "prodzarao" onaj prekidac sto radi na pritisak ulja u kocionom sistemu i sad radi ko sat.

 

Od upgrejdova: onaj najbitniji!!  SKINUO SAM NALEPNICE!! ;) jos prvi dan. I to je to..

 

Pravio bi mu nosac za kofer, ali kolege forumasi nisu ostavili dovoljno precizna uputstva kako da se uradi. :-[  Gligo, druze i ostali daj te neke crteze sa dimenzijama ili bar slike sa svih strana (ima ovde ona jedna , a ostale su na vec montirane pa se ne vidi lepo).. imam aparat za zavarivanje pa bi pokusao sam da ga sastavim.

 

PITANJE: Klizac lanca mi otisao kao i vodjca lanca na zadnjoj viljusci. Jel ima neko iskustva sa tim? Jel pase neki sa drugih motora? Video sam na nekoj enduro jamahi  kod servisera da se to pravi od TEFLON plastike i da je tvrda ko djavo. Jbg kolege nasa je od neke budjave kineske gume.(presao sam 3000km)

Stigao mi klizac iz masstehika ali bi radije stavio neki kvalitetniji samo ako odgovara.

 

P.S. Sorry za kilometarski post, necu vise keve mi :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja