Jump to content

Moto Zajednica

R1 2007 CRKO NA 10 000km

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Turiram po svadbama  ;D ;D ;D

 

Jel to kao ono, "koljem po kućama"? ;D

 

;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

U user manualu piše kako se motocikl upotrebljava a velika većina koja turira u puca po skupovima i seoskim svadbama ni ne zna šta to puca ali važno je da puca

Ja sam dva Kawasakija navozao od nule do 80000km i prodao ih poptuno ispravne, R1 2004 oko 50000km i dalje se vozi tako da je sve to korektno ako se normalno upotrebljava

To da R1 ima odličnu termoregulaciju a da veoma brzo diže temp i to je tačno, motor traži kretanje da bi se lepo hladio

Vozač to najbolje oseća na dupetu zbog grejanja izduvnih cevi pa čak i na otvorenom putu kada je jako toplo, vozio se i mokar peškir na sedištu da pomogne malo  :D

Sve u svemu sve je to OK dobri su to motori ako se korektno upotrebljava i održava

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Turiram po svadbama  ;D ;D ;D

 

Jel to kao ono, "koljem po kućama"? ;D

Nosim svoj pribor

 

10 evra doplata za dodatno pucanje iz auspuha preko razglasa  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2303 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

E dok sam ja pricao u temi  R1 da je model 2007/08 sranje(lamela, korpa, menjac) svi ste me pitali sta imam protiv Yamahe.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

na kawasakiju je to normalna pojava,pa se niko ne uzbudjuje niti spominje.. ;D

 

NE DIRAJ KAWU.

 

Nudim opkladu ... ko će da dokumentuje najviše kvarova na uredno servisiranim motorima u ovlaštenim servisima.Mislim na japance novijih godišta.

 

Vjerovali ili ne UBJEDLJIVO "vodi"  YAMAHA R6... slijedi R1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Cb600f Hornet

]

 

NE DIRAJ KAWU.

 

Nudim opkladu ... ko će da dokumentuje najviše kvarova na uredno servisiranim motorima u ovlaštenim servisima.Mislim na japance novijih godišta.

 

Vjerovali ili ne UBJEDLJIVO "vodi"  YAMAHA R6... slijedi R1.

 

werojatno zato shto ih i ima tri puta wishe od ostalih marki. ne branim niti zastupam yamahu ali  brale ,

stwarno ih ima mnogo . expanzija :)

samim tim mora i da ih ima dosta i po serwisima .

i nije bitno samo uredno serwisiranje wecc i uredno odrzzawanje i prawilno korishccenje a , morash priznati , danas motor drlja swako ko ima malo vishka para  pa da se malko izexponira.  shta zna swinja shta je dinja .

krljaj , tuci , lomi , wuci  ::)

chij se bolje chuje !!! :)))

i tenk se tako kwari lako  ;)

pozdraw

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Ja nerazumem o kakvom vi odrzavanju pricate za motor sa 10K km? 

 

Prvi servis je zamena ulja i provera svih srafova, drugi servis takodje, koliko znam nema stelovanja ventila na drugom servisu, do treceg servisa nije ni stigao.

Ovaj motor je ubijen ili stalnim odbijanjem od limitatora (pucanje) ili stalnom voznjom u crveno sto je malo nemoguce. Najgora stvar za motor je da se turira do maksimuma bio on hladan ili ne.  Brzina klipa pri tim obrtajima i detonacije koje prouzrokuje ta brzina klipa su katastrofalne za lezaje, klip i klipnjacu. 

 

Nije stvar dali je to R1 ili GSXR ili Ducati ili bilo sta, nijedan motor netreba da se vrti u crveno i u limitator.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Ja nerazumem o kakvom vi odrzavanju pricate za motor sa 10K km

 

Prvi servis je zamena ulja i provera svih srafova, drugi servis takodje, koliko znam nema stelovanja ventila na drugom servisu, do treceg servisa nije ni stigao.

Ovaj motor je ubijen ili stalnim odbijanjem od limitatora (pucanje) ili stalnom voznjom u crveno sto je malo nemoguce. Najgora stvar za motor je da se turira do maksimuma bio on hladan ili ne.  Brzina klipa pri tim obrtajima i detonacije koje prouzrokuje ta brzina klipa su katastrofalne za lezaje, klip i klipnjacu. 

 

Nije stvar dali je to R1 ili GSXR ili Ducati ili bilo sta, nijedan motor netreba da se vrti u crveno i u limitator.

 

Pričamo "redovnom održavanju" zato što trećina motora na ovim prostorima ne prođe prvi servis na vrijeme, nego "gazde" voze sa fabričkim uljem ( za to ulje koristimo vojni izraz - DRNČ  ;D ) par hiljada, pa i više dok se ne sjete da je "vrijeme".... Još da vidiš koliko njih na prvim kilometrima puni u crveno  ???

 

Samo nekolicina ovlaštenih servisera zna za caku kod zamjene ulja na R 6, godište 06 i 07 ( kod nestručnog montiranja novog  filtera stvori se džep i ulje  ne cirkuliše odmah ) pa se motor lako upropasti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

 

Samo nekolicina ovlaštenih servisera zna za caku kod zamjene ulja na R 6, godište 06 i 07 ( kod nestručnog montiranja novog  filtera stvori se džep i ulje  ne cirkuliše odmah ) pa se motor lako upropasti.

 

 

Hehehe, o tome je jednom Spale pričao, nisam ga baš najbolje razumeo dal je to fabrička greška ili serviserska caka, pilo se veliko točeno pivo.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

 

Samo nekolicina ovlaštenih servisera zna za caku kod zamjene ulja na R 6, godište 06 i 07 ( kod nestručnog montiranja novog  filtera stvori se džep i ulje  ne cirkuliše odmah ) pa se motor lako upropasti.

 

 

Hehehe, o tome je jednom Spale pričao, nisam ga baš najbolje razumeo dal je to fabrička greška ili serviserska caka, pilo se veliko točeno pivo.... :)

 

FABRIČKA GREŠKA.

 

Zbog toga je mnogo "šestica" riknulo poslije "serivsa kod divljaka", ovlašteni su bili obavješteni. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Samo nekolicina ovlaštenih servisera zna za caku kod zamjene ulja na R 6, godište 06 i 07 ( kod nestručnog montiranja novog  filtera stvori se džep i ulje  ne cirkuliše odmah ) pa se motor lako upropasti.

 

Od juce pokusavam da na netu nadjem nesto vise o ovome, cak sam i drugara koji je diler Yamahe pitao dal' zna nesto o ovome kaze nema pojma o ovome, pregledali smo zvanicne servisne "buletine" i nismo nista nasli.  Cak se i on zainteresovao pa mozda iskopamo negde nesto a mozda je to samo "evropski" problem.  U svakom slucaju javicu ako nesto saznam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

MORAM jace je od mene.To je motor za PISTU i tamo funkcionise savrseno , nije za voznju po gradu ,pucanje po svadbama i slicno. U saobracaju to je masina opasna za rukovanje i sa njega ljudi najcesce ginu jer je to sto rade klasicna zloupotreba.pa ta masina se topi u voznji od semafora do semafora a savrseno se i hladi i koci na 200 i vise ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

jednom mom drugaru je prosle godine r6 2007 cakucala na 16000km iz cista mira!!! Redovno servisiran,mazen,pazen,nikada u blokada ali jbg! sva sreca pa je imao garanciju pa mu je servis sve odradio!!!

drugom drugaru je u nedelju,dok smo se vracali sa trke R1 2003 se jednostavno ugasila!!! cuje se kad vergla da nesto lupa u motoru! jos nije otvoren ali ne mirise na dobro,a garanciju NEMA!!! jbg motor ima 6 god!

moj zakljucak je da motor mora da se servisira kako treba,ne treba se stedeti na tome,a sad to kako ces da ga vozis,da li pod punim gasom ili ne... to je sve do vlasnika! ja nisam kupio motor da ga vozim 80km/h i necu ga stedeti ali ga servisiram kako treba i sta god treba menjam (nema ono,ma moze to jos da izdrzi)!

ako mene neko pita suzuki i honda imaju najbolje agregate!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja