Jump to content

Moto Zajednica

"Crkava" mi osigurac

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Pre petnaestak dana pregori mi osigurac i izgubim tablu, sirenu i migavce. Nikada mi se pre to nije desilo i nije nista strasno, ali sutradan je trebalo da putujem pa sam se iznervirao i popio pivo.

  Juce se popnem na motor i posle kratke voznje - isto. Sta bi ovo moglo da bude? Daleko sam od kuce i majstora, da li smem da cekam jos petnaest dana i 600 km? Da li da popijem jos jedno pivo?

 

258c593.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

nesto od tih tri  ti je u kratkom spoju sa masom...mora da ti je negde oguljena izolacija zice pa je u dodiru  sa masom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

nije u spoju sa masom al povremeno spaja pri vožnji. to je bar lako locirati, gledaj prevoje, nategnute (ovo na slici ko da ge ugaženo u formu) konektore, kablove "koji mrdaju" i kojih nešto može da prignječi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

... obrati paznju da li osigurac puca u momentu kada ukljucis nesto ili iz cista mira u toku voznje.

 

  Kada vratim film, rekao bih da se to desava iz cista mira. Sta bi, u slucaju da sam u pravu, to znacilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

... obrati paznju da li osigurac puca u momentu kada ukljucis nesto ili iz cista mira u toku voznje.

 

  Kada vratim film, rekao bih da se to desava iz cista mira. Sta bi, u slucaju da sam u pravu, to znacilo?

 

 

Ako se desava iz cista mira, pokusaj da rekonstruises kada se desava: na primer ako skreces levo, mozda se neki kabl (na kome je ostecena izolacija) u tom momentu isteze i naslanja negde na masu i crkava osigurac. Ili kada vozis po neravnom, mozda od truckanja...

 

Pokusaj da ga zamenis i da onda vozis polako i pazljivo da pratis kad se desava da crkne,

 

Pivo naravno,

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Moje lično iskustvo mi govori da ti je naj verovatnije automat migavaca u kratkom spoju (iako možda tako ne izgleda). Meni se isto dešavalo prošle godine, a čim sam zamenio automat, sve se vratilo na normalu. Proveri, da li se isto dešava, ako ne uključuješ migavce ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Prekontroliši da li su svi spojevi kablova čisti, bez korozije i masti. Možda je problem u prevelikom prelaznom otporu pa vuče više struje. A pivo je oprobana metoda za take stvari i ne bi je trebalo izbegavati ni u kom slučaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

meni se desavalo na MZ da mi pregori osigurac, ali samo u voznji pri velikim brzinama. Sta se naime desavalo: Kada ga vozim pod punim gasom sa upaljenim farom, prolazila je veca struja kroz instalaciju i sklopka za migavce i farove na levoj strani volana je probijala. Samo sam obmotao volan izolir strakom i preko namontirao sklopku, kasnije je bilo sve ok. Banalna stvar,a mucila me nekoliko meseci. Ni sam ne znam kkoliko puta sam pregledao svu instalaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Nemoj pivo, pivo zna da jebe masu tj. da je povecava. Sigurno je nesto od kablova u spoju. Mozda i vlaga zeza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Presao sam jos 1000km. Vozio sam i brzo i polako, palio migavce i kad treba i kad ne treba, ablendovao kad navrnem gas, kocio sa migavcima i sirenom, palio brisace... svasta sam nesto kombinovao i nista. Sve radi kako treba. Hvala vam stoi ste pokusali da mi pomognete. U to ime placam pivo svima vama prvom prilikom, a i svim ostalim koji se tu nadju. Oko struje ne znam nista, al' se sa pivom dobro snalazim ( ne crkavaju mi osiguraci).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Da se nadovežem na ovu temu, iako je iz 2009-e.

dva puta  mi se ove sezone dešavalo da mi se ugasi motor, odjednom. (Suzuki Marauder 250).

Sva sreća, oba puta je bio čist put.

ne smem ni da pomislim da mi se to desilo u preticanju nekih kamiona, mislim da bi bio u crnoj hronici.

 

Osigurači ispod sedišta o.k, i setim se da kod akumulatora imaju dva glavna, valjda + i  -

Taj jedan mi je crkao, i stavio sam malo jači, ali mi je posle par dana ostao bez migavaca i sirene,

crkao je onaj ispod sedišta za signalizaciju.

 

Sada ne smem više da vozim motor, dok to ne sredim, ali mi nije poznato da u Čačku ima neki električar koji hoće oko toga da čačka.

Probaću da zamenim automat za migavce.

Pozadi nemam poziciju, moraću i to da proverim, ali nemam centrlni štender, a ne znam kako da skinem zadnji točak,

jer su šrafovi za odvijanje pozadi one kutije za stop i poziciju odvijaju sa zadnje strane, i ne mogu da priđem od točka.

Ovo me baš živcira, a ne prodaje mi se motor, ovako sam prezadovoljan sa njim.

 

Imate li još neki savet.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Elektricar, unimer i merenje.

Ako nemas elekrticara, a iole si vičan, mozes i sam uz savete nekog ko se doznaje a nije ti u blizini.

Video pozivi me spasavaju, ne moram na teren ako je nesto prosto i sitno. Tako i tebi mozda neko moze da pomogne.

P.S.

Osigurac ne postoji na -... Samo na +.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Desavalo se da sijalica crkne i kratkospoji instalaciju. Tako da prvo skini poklopac zadnjeg svetla i izvadi sijalicu. 

Ako ti se motor ugasi u radu, imas neki veliki kratki spoj u instalaciji.. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 10 sati, vujo032 je napisao:

Pozadi nemam poziciju, moraću i to da proverim, ali nemam centrlni štender, a ne znam kako da skinem zadnji točak,

jer su šrafovi za odvijanje pozadi one kutije za stop i poziciju odvijaju sa zadnje strane, i ne mogu da priđem od točka.

Verovatno ti pozicija ne radi zbog istog osigurača.

Probaj da popustiš osovinu točka i levi, desni španer lanca. Gurni točak što više napred, moguće da ćeš dobiti mesta da zavučeš malu gedoru. 

Proveri da ti lanac ne češe negde o instalaciju, gz250 ima taj problem. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja