Jump to content

Moto Zajednica

GSF1200/GSF1200S 1996-2006

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Suzuki Bandit GSF1200/GSF1200S 1996-2006

 

XF48J_1999gsf1200sbanditbk640.jpg

By lalajko1

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Bjelovar, Hrvatska

GSF 1200 N k5

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2005 (k5)

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Vlasnik 3 god, 25000km

 

3. Sta mi se dopada:

Izgled, moment, međuubrzanje, ne osjeti se kad ga se optereti (dvije osobe i komplet prtljaga).

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Prednja vilica bi mogla biti malo bolja. Kod punog opterećenja je premekana (skroz zategnuta). Višak kilograma

 

5. Moj utisak:

Po meni fantastičan motor za onoga tko ne traži od motora neku divlju vožnju po zavojima, jer taj motor nije ni za to namjenjen. Sa Banditom se može jako udobno voziti i na duže ture (u jednom danu 870 km).  Cijenom kod nas od 66200kn (oko 8950€) je među najpovoljnijim motorima, jedini problem je cijena osiguranja koja je previsoka oko 2100kn sa 50% bonusa. Sve u svemu jako jako dobar motor.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Graz/AUT

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2001 (K1)-

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

vlasnik od 2001, sada 95k+ km

 

3. Sta mi se dopada:

moment, ne osjeti se kad ga se optereti (dvije osobe i komplet prtljaga), izgled, sa preradama napokon spreman kako ja zelim

 

prerade:

- progresivne fedre (wilbers) i ulje 7,5W

- strazni amortizer (wilbers 640)

- touring sipa MRA

- celicne cijevi za kocenje (stahlflexleitungen)

- LSL crash pad i

- ketteoeler sistem za mazanje lanca (kao scott, ali na elektriku)

- podignut straznji kraj za 35 mm (dog bones)

- HID svetla sa elektronikom (kratka i duga)

- strazno svetlo LED

- stage III dynojetkit sa duplim filerelementima i scorpion race

- bagster tank stit i 2 tank torbe

 

4. Sta je moglo biti bolje:

kvaliteta boje, manja masa, ABS sistem, i sve sto sam podesio do sada (gle gore)

mozda veci spremnik za gorivo (za duge ture).

 

5. Moj utisak:

prilicno slican kao catevs ov, a moze i vise od 1500 km na dan bez problema. i u austriji je bio najpovoljniji motor u klasi iznad 1000 ccm, isto je i ovde previsoka cijena osiguranja (€ 470.-).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1998.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Za sada 4 meseca...

 

3. Sta mi se dopada:

Odlično ubrzanje, bukvalno poteže iz svakog stepena prenosa. Vanvremenski izgled "gvozdenog" nejked motora. Udobnost (mada imam prerađeno sedište pa i to doprinosi utisku). Lepo leži na drumu, stameno i stabilno. Prelep zvuk otvorenog Remus topa...

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Zaštita od vetra, i u S varijanti nije ništa posebno dobra zaštita, a tek u N varijanti ne treba trošiti reči o tome. Mada, ko želi nejked, najmanje razmišlja o zaštiti od vetra. Potrošnja, koja ne silazi ispod 6,5 L ma kako ga vozio...

 

5. Moj utisak:

Fantastičan motor za sve potrebe. Snage ima sasvim dovoljno i sa dvoje na motoru, uopšte kao težinu da ne oseća... Prelep motor koji će uvek biti klasik...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...
1. Godiste motocikla koji ste vozili:
1997 Голаћ. 


2. Vrijeme provedeno na motorciklu: Око 15.000


3. Sta mi se dopada:
Ванвременски изглед.
Обртни момент. 


4. Sta je moglo biti bolje: Кочнице,
Мекана предња виљушка, Потрошња: испод 8 по БГ у нема шансе док нпр до ЦГ буде око 7. 

5. Мој утисак:

Прави рок ен рол. 

Одлично је ишао док кочнице и предња вила не прате агрегат. 

Добар мотор само матор. 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Pozdrav svima.
Ozbiljno razmisljam o kupovini Bandita 1200 na prolece.
Sve zivo sam procitao, pretrazio- e sad zanima me kako podnosi gradsku voznju? Imam 80% voznje po gradu, kako se snalazi, vrucina, guzva, spori ritam?
Vidim da ima 3 modela- S verzija, prva do 2000. (sa starijom maskom), druga od 2001-2004., treca od 2005. (oklop kao 1250). N verzija mi skoro isto izgleda, najvise po cajgerima vidim razliku, prvi analogni, drugi ima digitalnu km, treci ima desni veci digitalni cajger.
Konkretno me zanima drugi model.
Negde procitah boja masine da se gleda (crna ili ostalo), eventualno da obratim paznju na jos nesto sem standardnih stvari?
Registracija i potrosnja mi nisu problem, treba mi neko "magare" sa koferom za svaki dan (voznja na leru ) da li moze da sluzi za to?
Sto se tice iskustva zbog snage, yzf 750 jedna sezona.

Sent from my 2201117PG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije Bandit veliki motor iako ima veliku kubikažu nit mu grad posebno smeta. Jedino očekuj da će trošiti možda malo više, nemoj da se iznenadiš ako proguta oko 6 7 litara. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Kao što reče Aca, Bandit 1200 nije gabaritno veliki motor ( istih dimenzija kao 600 ), niske siluete ali je to teška motorčina i definitivno nije za grad. Vazdušno hlađena uljara nije za to predviđena i ako je u stanju jako puno toga da istrpi...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Verujem da je potrosac, a kad se zavrne mogu samo da zamislim...
A sta bi ste mi jos preporucili da gledam nesto vece zapremine, a da moze da pegla gradsku voznju?
U sustini, uzeo bih nesto jace, da nemam zelju da menjam odredjeno vreme. Da li bi mozda fazer 1000 odgovarao?
Izvinjavam se ako offujem temu sto se tice drugih motora, bandit mi nekako uz moje dimenzije (176, 82kg) najvise ide.
Ne znam

Sent from my 2201117PG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

FZS 1000 fazer, odličan motor, mali potrošač, neverovatno. 4,6 mi je trošio konstantno sa max opterećenjem !

Agregat od R1, proveren, rasterećen, podešen za putovanja. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije neka ideja voziti Bandita 1200 i Fazera 1000 po gradu. Voze ljudi veće i teže motore ali je stvar troškova i tvoje volje da se makljaš sa tim mašinama svaki dan. Ako je to primarna namena.

 

Mogu da ti kažem iz iskustva, tek kada krenem na dužu vožnju iznova shvatim koliko motor može i koliko se dobro vozi. Do tada u gradu, šta god da vozim isto mi je. Bilo 150, 900 ili 1200.

 

Da se samo nadovežem na Srbca, Bandit 1200 i Fazer 1000, to ti je kao sekira gluvara i katana.

Promenio član Alekre
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

Hvala vam puno, dosta mi znace vasi saveti. Jasnije su mi neke stvari. Imam dosta vremena za razmisljanje do pocetka sezone (ovo su mi neke smernice), pratim oglase, pa kad mi se svidi nesto, javljam se da bacite pogled. Jos bolje bi bilo ako izleti neki oglas sa foruma.


Sent from my 2201117PG using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja