Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: BG - PN
  • Motocikl: JL 125 11 - Sprint Prince i Fuego Tekken - Peda Tek 250
On 24.6.2022. at 11:22, KAPETAN KOCA je napisao:

Pozdrav, slabo se kvarimo?

Колико прешла машина ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

nisam ne planiram jos da ga prodajem 

dok ne polozim za a2 ili ako ne naleti neka dobra trgovina za neki 2t ili pulser

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Jednom sam napisao a oni koji me poznaju za 15 godina bez kvara agregata ( ne računam potrošni materijal ) mnogo kkm a da nije ''jeli istina ujka dusko da si bio na mesecu?++

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint prince 125

Pozdrav, da li neko zna gde imaju rezervni delovi za karburatore za sprint prince 125cm,u pitanju je iglica za saug sa onom kapicom koja se dizeScreenshot_2022-11-05-08-56-26-030.thumb.jpg.1931fd42b78995373b07f02fc3c3951e.jpgkada se povuce rucica sauga. To su ove dve zute kapice na slici 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Teško da ta budževina može da uspe.Uopšteno,oko karburatora izbegavati budženja sa gumicama.Ipak treba da zaptiva kako treba i da je u max funkciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

A i zašto bi eksperimentisao,ide hladnije vreme,poruči delove,setovi nisu skupi i odradi se kako treba.Malo se sačeka dok stigne,ali je posao odrađen kako treba.Uopšte ne razumem potrebu za budženjem takvih sklopova.Jedno je ubaciti drugi šraf,sajlu,sijalicu,ali ako želite da agregat radi kako treba i bez problema,treba ispoštovati standarde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
36 minutes ago, gebee&co said:

Teško da ta budževina može da uspe.Uopšteno,oko karburatora izbegavati budženja sa gumicama.Ipak treba da zaptiva kako treba i da je u max funkciji.

Koliko sam razumeo, pomenute gumice su kao manzetnice i sluze samo kao prepreka za prljavstinu ukoliko je tu uopste ima puno. Nisu za dihtovanje ka unutrasnjosti karburatora.

Mnogi i ne primete da su te manzetnice odavno propale i nestale. Motor najnormalnije radi.

 

Inace tacno je da delovi za ceo taj agregat pasu od Honde . Ja imam i taj dupli karburator negde u rezervi, a na kvadu koji ima motor od rebela ali od 300cc imam jednogrli karb.  Sve se kanim da ugradim dupli,jer dobija cca 3ks vise.

Na jednogrlom karburatoru ima dizna za ubrzavanje , kojoj je propala manzetna na polugi, pa sam stavio gumicu sa sajle bicikla. Evo traje vec tri godine a ja se kvadom vozim po dosta neurednijim podlogama nego motocikli.

Kad nesto savetujem, savetujem uglavnom iz licnog iskustva, a budzenje iako mi nije strano ne praktikujem.

Tako da delove moze pogledati i kod naseg uvoznika Honde, mozda imaju na lageru, a svakako moze brze stici nego sa alija.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

slave74  nisam imao nameru da tebe prozivam.Lično posedovao sam Princa,i znam o čemu pričam,nije samo u pitanju da štiti od prljavštine.Opet kažem,lično ne volim budženja oko karburatora,ono može sve da se namrdža nekako,pitanje je uvek kojim kapacitetom to radi.I posle takve opravke,uvek je odgovor,pa to je Kinez,ne može bolje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint prince 125

Pozdrav, da li neko zna gde imaju rezervni delovi za karburatore za sprint prince 125cm,u pitanju je iglica za saug sa onom kapicom koja se dizeScreenshot_2022-11-05-08-56-26-030.thumb.jpg.1931fd42b78995373b07f02fc3c3951e.jpgkada se povuce rucica sauga. To su ove dve zute kapice na slici 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint prince 125

Leva dizna bila odvrnuta 1,3 a desna 2,2 kruga otprilike, ovo je stanje svecica, po vasem misljenju sta je bolje, inace je motor isao ok, vozio sam ga do 110 a moze jos, prosečna potrošnja pri brzini 70-80 je 3l,vise puta mereno. Da li obe na 1,3 ili 2,2 koje je bolje sagorevanje. Kad stignu dizne uradicu  mu sinhronizaciju. Pozdrav 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

Pozz drugari da li neko zna kako da resim zmigavce na princu kada ga vozim i dam zmigavac brzo teperi kao da ne radi jedan kako usporim ili stanem rade normalno hvala unapred :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Motocikl: Harley Davidson xl883l

Da li su zmigavci fabricki ili si stavio led? Ako su led potrebno je zamijeniti automat zbog manjeg otpora koje daju led zmigavci. Ako je fabricko probaj skinuti automat i ocistiti kontakte ili zamijeniti automat. Ako je na leru sve ok a u voznji pravi probleme vjerovatno je automat ili neka zica. Meni su se zice prekidale izmedju rama i viljuske gdje se savijaju lijevo i desno. Ispod nikovanig poklopca cini mi se sa desne strane trebao bi snop zica, te zice popucaju cesto unutra jer su tanke a spolja izolacija ostane ok jer je izolacija debela. Uglavnom tu sam nalazio sve probleme sa strujom, tj da ne radi far, osvjetljenje na tabli…


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint prince 125

Mislim da ima veze sa naponom, u vožnji  pod vecim gasom napon ide do 14,4 pa mislim da je zbog toga i meni se to desava. Probaj u mestu na leru  brzinu otkucaja i posle probaj  na velikom broju obrtaja  da li ubrzava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

Pozz drugari drugar ima princa i zalio mi se kako mu ne radi sijalica za tablicu zamnili smo sijalicu ali nije radila probali smo razni polozaj sijalice obrtali poboljsavali kontakt onih klemi ali bezuspesno sve je povezano kako treba da li neko zna sta moze biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
pre 29 minuta, Protaa je napisao:

Pozz drugari drugar ima princa i zalio mi se kako mu ne radi sijalica za tablicu zamnili smo sijalicu ali nije radila probali smo razni polozaj sijalice obrtali poboljsavali kontakt onih klemi ali bezuspesno sve je povezano kako treba da li neko zna sta moze biti?

Proveriti kabal koji dovodi struju.Fabrički je to znalo da visi,sigurno  je u prekidu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Pa kreneš od štopaljke,prolazi kroz zadnje krilo,pa ili sa unutrašnje strane blatobrana,ili pored držača za kofere.Trebalo bi da budu dva kabla,jedan za štop,drugi za tablicu.Pregledajde lepo,raskačite,možda je negde prelomljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja