Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Vrlo prosto,natopio si ga vodom,konektori puni vode i vlage.Treba poprilično vremena da to samo od sebe osuši.Ako te ne mrzi,uzmeš fen,i sve konektore lagano osušiš,bobinu kontakte.Posle prsneš ili WD,još bolje sprej za kontakte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

Pozdrav drugari evo mene opet kao i po obicaju :D

u sredu mi je zakazan tehnicki a moj princ je odlucio bas da me zeza 

-Pre par nedelja crkne mi zadnje svetlo (vlakno za poziciju) uzmem zamenim i radi sad odjednom cas radi cas ne (kada se stisne kocnica to uvek radi tj uvek svetli samo pozicija zeza) 

-Pa mi je crkla sijalica za neutralnu danas kad sam ga upalio odjednom proradila (pre toga vozen i nije htela da proradi)

-Nozica poblentavila motor izbacen iz brzine svetli lampica za neutralnu kako spustim nozicu ugasi se 

-Prekidac zmigavca (njega sam danas pola sata cackao i uspeo da namestim kako sam vratio sve na mesto opet nije htelo da radi kako treba) nece da se zadrzi kada treba da se da levi zmigavac tj vrati se u pocetnu poziciju kao da ga nisam ni dao.

Ako bi neko mogao da mi pomogne bio bih mu zahvalan najjpogodnije da me kontaktirate putem fejsbuka ili ja vas samo ostavite ime dole, da bih vam mogao uslikati i snimiti video.

Bas je poceo da me razocarava kako vreme prolazi ali koliko para toliko muzike a i dugo ga vozim pa su me sve te bolje postale smetnje jer mi treba nesto ozbiljnije

 

Hvala unapred!

 

 

Promenio član Protaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint princ 125

Ljudii ne rade mi kratka svetla na princu 125.. Duga rade, pozicije rade, ali kratko ne. Da li mogu da probam da namestim ili moram da menjam sijalicu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint princ 125

Opet ja, ovaj put nenormalna potrosnja goriva. Svaki dan prelazim 30-35km i nemoguce da sam za 6 dana stukla ceo rezervoar. Sta moze biti? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint princ 125

Pu jebem mu miša, a jel mož to nekako da se reši u fazonu sam svoj majstor jer mi je majstor slobodan tek za 20 dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
Pre 1 sat, Zmajče je napisao:

Pu jebem mu miša, a jel mož to nekako da se reši u fazonu sam svoj majstor jer mi je majstor slobodan tek za 20 dana

Može,ako sam znaš,ako nisi do sada radio,nemoj ni da pokušavaš,iz razloga da  se ne napravi gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint princ 125

Bila kod majstora, bio bušan rezervoar + karbovi prelivali. I još usput rikne svećica, al ko jebe svećicu nju znam da sredim. nego, zašto mi začadjava svećica posle mesec dana? Ovo ne bi smelo ovako za mesec dana da bude. Ima li neko ideju? Šta raditi sem iščetkati? 

16917569759443981146180215622026.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Meni se cini da je u redu. Vazno je da elektrodu budu bez naslage sive boje. Kakva je druga kad uporedis i da li motor radi na oba cilindra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
Pre 2 sati, Zmajče je napisao:

Druga bila bela skroz, zdrava full. Radi na oba cilindra, ali jedan izgleda ne radi kako treba 

Na toj svećici ti naliva više goriva,možda veći nivo u lončetu,eventualno pohabanost dizni ili loš balans skarburatora.

Promenio član gebee&co
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint princ 125

E prc otišao ili alternator ili akumulator. Gde ima da se nabavi alternator i pošto je? Nema snage ni da vergla, juče upalio na kabal i to bukvalno od Šapca do sela (15 km) najnormalnije upalio i išao i samo na centru sela nije hteo da upali.. danas neće ni da zavergla.

Edit postoji mogućnost da nemam alternator pa taj neki k od struje mi otišao pošto sumnjam da je akumulator 

Promenio član Zmajče

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Nemaš alternator,regler je problem,koliko se sećam negde je oko rezervoara(ispod rezervoara)crna kutija sa rebrima za hlađenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint princ 125

Spremam se za sezonu, sredim motor full sem akumulatora i na polumrtvom akumulatoru do kuće (15 km od majstora) vozila dok molim boga da se ne ugasim. Negde na 4. Km od majstora ja gubim svetlo, gubim komplet struju na motoru. Gasim prekidač za svetlo, radi sve. Wtf. 

Sad zamenila akumulator, pali lepo (konačno) radi sve i sirena i žmigavci kad ono prc, palim prekidač za svetlo, smanjuje se broj obrtaja na leru odjednom, i žmigavci ne reaguju. (svetlo i dalje ne radi) šta mi je činiti? Baca varnicu ok, radi sve dokle god ne pipnem prekidač za svetlo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint princ 125

Bio regler, zamenjen regler, palio lepo, ostala bez goriva, sipala goriva, neće da upali. Vegrla ali ništa. Volim ga ali ovo je već sado mazo ljubav. 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Smederevo - Osipaonica
  • Motocikl: apn4 T15 - CBF500

Ma sada malo tvrdi pazar,dok povuce gorivo. Mada ako ti nije bio cist rezervoar sad je mozda povukao i talog .......
Posle kad bude sve radilo kako terba secaces se toga kao slatkih muka. S vedrije strane, svaka muka je nekakva vrsta skole ,uvek nesto naucis.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint princ 125
37 minutes ago, Dejan SD said:

Ma sada malo tvrdi pazar,dok povuce gorivo. Mada ako ti nije bio cist rezervoar sad je mozda povukao i talog .......
Posle kad bude sve radilo kako terba secaces se toga kao slatkih muka. S vedrije strane, svaka muka je nekakva vrsta skole ,uvek nesto naucis.

Pa sta sad treba da mu radim? :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Mislim da imaš odgovor......ostao motor bez goriva.....što bi reko Kokni Kol,što dalje implicira....da je problem u dovodu benzina...dizne,plovak,iglica plovka,šljam u rezervoaru.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja