Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Sigurno su sa unutrašnje strane blatobrana,ima ispod metalni nosač.Ali ,opet morate da rasturite zadnje štopaljke,pa odatle krenite da lagano izvlačite kablove za proveru.

Promenio član gebee&co

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint prince 125

Pozdrav svima, zanima me da li je neko menjao korman na sprint princu 125,ovaj mi je nekako plitak, ako ima neko da je menjao ili ima verziju sa dubljim  korman om bio bih mu zahvalan da napise dimenzije. Mozda odgovara od nekog drugog motora npr tomos i slično, ako ima i neka slika bilo bi super

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

Cao drugari opet ja :D

Imam jedan problem koji me jako brine

motor kada je hladan ili se ne pali dugo prvi put kad se zavergla nesto jako crvci i to se cuje kod alansera nekako skripi kao da nesto dere metal o metal

motor kada se provergla par puta ili kada je motor ugrejan to se ne cuje prilikom vreglanja

 

 

Ja sam bio ubedjen da se cilindri osuse pa struze unutra ali koliko puta sam ga tako verglao odavno bi on produvao xd 

Promenio član Protaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Pre ce biti da rotor od stator malo zakacinje. Slije se ulje s njih ,pa dok ne digne ulje. Moguce je,ali tesko ako nesto nije cackano pre.

Ne cuju se cilindri.

Ispusti ulje , pa vidi dal ima opiljaka. Ako nema, teraj i uzivaj.

 

Odvrni centralni poklopcic na levoj dekli, pa dok je hladan/nepaljen nabaci gedoru 14 i okreci ravnomerno radilicu. Cuces preciznije dal se cuje neki zvuk.

A najbolje je pre toga da izvadis svecice, jer lakse i ravnomernije vrtis.

Promenio član slave74

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

aha okej hvala ali ja mislim da nije do cilindara tj da struze jer odavno bi izgubio kompresiju ili slicno jer to tako se cuje odavno

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

ustanovih sta je problem, problem je u frajlaufu sad ne mogu nigde da nabavim radapciger da skinem magnet, kaze mi majstor mozda moze da se popravi ako nije skroz otisao :)

 

Ima li neka caka da se to skine bez radapcigera?

secam se na apencu sam uspevao da skidam bez tog alata :D

Promenio član Protaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
1 hour ago, Protaa said:

ustanovih sta je problem, problem je u frajlaufu sad ne mogu nigde da nabavim radapciger da skinem magnet, kaze mi majstor mozda moze da se popravi ako nije skroz otisao :)

 

Ima li neka caka da se to skine bez radapcigera?

secam se na apencu sam uspevao da skidam bez tog alata :D

Vijak M16 fini navoj. Duzine oko 6cm. Odvijes vijak na magnetu kjucem 14 i onda uvijes rukom M16 fini navoj u magnet dokle moze. Necim fiksiras magnet dok zavrces vijak. Nekad ide tesko, najbolje udarni odvijac, pa ni ne treba fiksiranje magneta. Namazi malo masti na vrh vijka-radafcigera.

Imam taj vijak negde, pa da proverim tacno dimenzije, mozes sutra pozvati na 0641248606, ili pusti poruku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
2 hours ago, Protaa said:

nemam radapciger

Upravo je samo vijak M16 mislim da je korak navoja 1,5, a mozda je 1,25mm, duzine 6cm ili vise sve sto ti treba. To je radafciger. Da si me kontaktirao, ja bih se potrudio da nadjem merac koraka navoja i da izmerim.

Princip rada je da kad odvijes vijak koji drzi magnet za radilicu i izvadis ga, umesto njega uvrnes pomenuti M16. Naime rotor ima navoj m16, a vrh tog vijka se osloni na celo radilice i uvrtanjem tog vijka, rotor se svlaci sa konusa radilice.

Udarni odvijac je zlato u tom poslu, mada nije neophodan.

 

 

0-02-05-1c6bf41db9e6d616daf39195c42f6086

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

epa evo da se javim majstor i ja jedva smo odvrnuli onaj osnovni sraf sa kompresorom neko zavrno ko ludak

nismo mogli nikako da skinemo magnet napravili poseban radapciger nema sanse ni makac 

ali smo sipali malo ulja u frajlauf pa mozda se mozda vise nece cuti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
4 hours ago, Protaa said:

epa evo da se javim majstor i ja jedva smo odvrnuli onaj osnovni sraf sa kompresorom neko zavrno ko ludak

nismo mogli nikako da skinemo magnet napravili poseban radapciger nema sanse ni makac 

ali smo sipali malo ulja u frajlauf pa mozda se mozda vise nece cuti

Nikakav poseban radafciger ne treba i tesko se skida. M16 fini navoj, namazes mascu celo ili vrh. I udarni odvijac. Biti uporan odvijacem i sletece rotor sa konusa radilice.

Podmazivanje frajlaufa nije bas dobra opcija. Jer posle zna da kliza pri startovnju. Mlao wd40 u lezista opruga i valjaka frajlaufa. Uzgred znaju opruge da puknu ili su sabijene, takodje i telo frajlaufa zna da prsne i da malkice izadje iz polozaja, te da struze. Takodje nije nemoguce ni da se vijci frajlaufa odvrnu pa struzu o rotor.

Probaj tako pa ako ne budes zadovoljan uradite tako sa m16 i udarnim odvijacem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kinroad xintian 250-16

@Protaa U pravu je @slave74, probali smo radapcigerom nema šanse, pogotovo ako je motor još vruć.

20230304_134140.thumb.jpg.dfecf0d50428e3ac9bb0c1c7d8236e3c.jpg

Šrafom koji spominje Slave i koji je u stvari i predviđen za to i pneumatskom šrafilicom skinut za par sekundi. Ja sam do juče imao isti problem na Kinroad xt 250, kad je hladan čangrlja k'o da su deca ubacila šljunak u radilicu i melje kamen unutra.  Iskrckali/pojeli se valjčići, proklizava  i vrti se u oba smera i retko kad zakači pa upali. Zamenili smo komplet magnet sa zupčanikom i evo ga (hvala Bogu) pali ko mina. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kinroad xintian 250-16

 Ne mora pneumatski, mislim da može i aku, samo da ima "čekić", tj. vibraciju. 

Promenio član cheindjic
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

aha a da li je od vas neko stavljao zadnji lancanik od sprint pulsera posto ne motobike pise da pasuje sad ne znam da li je neko imao iskustva sa tim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
12 hours ago, Protaa said:

aha a da li je od vas neko stavljao zadnji lancanik od sprint pulsera posto ne motobike pise da pasuje sad ne znam da li je neko imao iskustva sa tim

Idi na sajt Motobike Kac, i udji u lancanike. Tamo imas tehnicki crtez lancanika sa dimenzijama.

Koliko se ja secam , moze lancanik na koji ide lanac  oznake 428, ali nemoj me drzati za rec.

Uporedis  dimenzije, izaberes broj zuba. Ako je manji nazad dobices vecu brzinu, i obratno.

Imas i prednje zupcanike, pa mozes da kombinujes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Mokrin
  • Motocikl: Honda NSR 125

nastavljam sa problemima kod mog kineza, vec polako gubim ljubavi prema njemu i planiram da ga se otarasim

elem, oprao motor pre dva dana i crkli zmigavci svetle pa ne svetle pa trepcu kako ne treba nekad ni ne rade, sad ne rade nikako,(pre se to desavalo ali zmigavci samo zablokiraju i kad se motor osusi prorade posle par sati) cackao sam i automat i prekidac ali bezuspesno ako neko zna sta da radim bilo bi dobro doslo u korist :D

 

jutros krenuo u grad upalio sve normalno ugrejao se vozio ga do grada kako sam usao nije hteo da prima onako malo gasa nego samo pun gas i onda se ugasio, verglam verglam nista kao mrtav posle par puta upalio i opet proradio normalno za sad je sve okej (samo da napomenm da je karburator ciscen i sredjen pre dve nedelje)

 

 

Promenio član Protaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ti motori su veoma pouzdani. To sto tebe zeza su itnice, koje tebi stvaraju cini se neresive probleme.

Sto se tice instalacije migavaca, trebas poznavati bar osnovni rad sa om i voltmetrom. Dovolja n je ovaj digitalni , moze i iz kineske radnje.

Sto se tice problema u radu samog agregata, pogledaj da li u tom trenutku baca varnicu na svecicu ili ne.

Takodje moze da se desi da kad si nesto radio na ili oko agregata, da si neke kablove nagnjecio ili raskacio u konektorima.

Ukoliko si skidao deklu statora, pogledaj tu gde zice sa pikapa i statora izlaze iz dekle. Zna dekla kad se montira nazad da ih ustine i da motor ne pali ili povremeno normalno radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja