Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

kada dodjes ima da gi opravis, sam si se ponudio! Pa da vidimo. A smesa inace nije fabricka, stelovo IgorXT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

evo malo da osvezim temu:

presao sam 1200km, ide 100km/h za sad i potrosnja mi je po zadnjem sipanju 2.5l/100km kombinovano grad/otvoreno 360km sa 9l. motor se osetno popravio i bolje ide u zadnjih 200km

jel pravio neko naslon za vozaca ili ima negde da se kupi?

poceo sam da pravim ali kad vidim na sta lici, mrzi me, nisam bas nesto pedantan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

stvarno princ super trosi pogotovo ako dobaci do stotke ;) ;) ;)

 

ako dobaci do stotke?

 

druze ne znam kakav je princ kojeg si ti vozio, ali ovaj moj od 125cc ide 110 bez problema, a pri tom trosi 3.5 L

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

Gargi je pitao u drugoj temi, a ja cu u ovoj: jel neko video ono "ulje" u kucistu filtera vazduha i dal zna odakle tamo, posto izgleda da se ponovo javlja i nakon ciscenja!lici na ulje, a smrdi na benzin, crveno-braon je

inace moped mi se skroz drugacije ponasa sto vise prelazim sa njim, maltene sa svakim kilometrom je sve bolji i bolji, za sad sam presao skoro 1400km

a da i jos jedno pitanje, ona crevca za ispustanje viska benzina iz karba, kako treba da sroji sraf za ispustanje? jel obican sraf ili onaj kao kuglicni ventil

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

I meni isto ima ulja u filteru za vazduh. Mislim da nije problem u kolicini ulja jer nije na max cak je i malo ispod polovine kada se meri bez zavrtanja meraca tj sipano je 1.4-1.5 L. Moram da dobro operem kuciste pa da vidim da li se jos pojavljuje ulje mada vec i izlazi sezona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

filter za vazduh nemoj da cistis, nema potrebe, a to sto ima je malo mesavina ulja i benzina i to je normalno, dakle ne brini. a za ove srafove te nisam bas najbolje shvatio. veruj mi, kad predjes 3000 e tek onda ces da vidis kako taj motor moze da ide  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

evo ja sam sad usao u kucu od 9h jutros! Juce sam se vozio sa gargijem pa reko da sredim malo makinu!

pored brisanja blata, proverio sam i filter vazduha i opet je bilo ono crvenkasto ulje unutra iako sam pre mesec dana obrisao kuciste, a posto je sve sredjeno od tog ulja mi sve smrdi na benzin oko motora!

primetio sam da je jedno crevo prslo i skinuo sam ona creva sa auspuha i zatvorio rupe sa obe strane! mozda bi se bolje cuo da sam nesto uradio sa tim rupama jer sam se igrao sa jednim, ostavio sam crevo pa sam ga zapusavao prstom zvuk je mnogo jaci ali mu fali malo dubina, verovatno bi okiten uradio cudo i super bi se cuo, ali uskoro pada mrak...... brzo sam se izigrao. e sad ne znam dal nesto moze da mu fali posto koliko sam video on tu vuce vazduh verovatno da bi bolje izasli gasovi iz auspuha. gore ima limce koje ne da gasovima da ulaze i prljaju vazduh filtera, nego samo da cist vazduh ubacuje u auspuh kad se stvori vakuum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

za srafove sam mislio dal je klasican sraf i sto ga vise zatezes vise zatvaras ili je ( dal se kolender zove, da ne lupam) onaj sto je otvoren pod 90etepeni, mislim full otvoreno ili zatvoreno razlika 1/4 kruga. srafce se nalazi pre crevca koja vise iz svakog karba. kod mene je zarez srafa uspravan a kod gargija je pod uglom i cini mu se da ponekad kapne benzin, a mozda je i ono iz filtera vazduha to sto kapne po nekad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

pazi, creva koja idu iz karba su uspustna creva i sluze da odvode visak benzina iz karba. klasican primer ti je zaletis motor sa dobrim gasom, i naglo stanes i odmah ugasis motor. iz creva ce izaci 2-3 kapi benzina. ili u slucaju da padnes, kao npr sto se meni desilo, usled pada, motor se odmah ugasio a ispod njega je ostala velika mrlja benzina jer je to izbaceno iz karba pomocu tih crevca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Koliko ja znam svi su te rupe zapusili ovako ili onako, ja sam nabio drveni klin i vratio crevo i presao oko 5000 i nema neke razlike. to bi trebalo da sluzi da razredjuje zagadjenje kako bi zadovoljio neki euro. A mozda i nije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Posto je u pitanju sundjer filter, on i treba da bude mastan da bi se lepile na njega sitne cestice prasine, jer generalno ima losa svojstva filtriranja, ali velik protok pa ulje sluzi da to kompenzuje.

 

Tu vraca gasove od iberlaufa, i izmedju ostalog zadrzava se nesto uljnog isparenja. Koja kolicina je normalna ne bih znao da kazem, osim za svaki slucaj da pratite nivo ulja u motoru malo cesce, a ne samo kod zamene.

 

Pogledajte i svecice, na princevima su uglavnom jako svetle, odnosno smesa je prilicno slaba, ali ima i primeraka gde je ona prejaka pa ako su one dosta crne i imaju naslaga, moguce je da benzin ne sagoreva dobro, vec visak dospe do kartera, a samim tim i vise trosi ulja i vise isparava, iako se to na meracu ne vidi.

 

Uglavnom. Pomirisite ulje za svaki slucaj da se ne oseti na benzin. U voznji izbegavajte male obrtaje da bi se ovakvi slucajevi smanjili.

 

Inace princ voli da malo troskari ulje (sto je i normalno za vecinu vazdusno hladjenih masina) dok se ne zagreje, a tad sigurno vise i masti kuciste filtera. Naravno kolicina je gotovo zanemarljiva, ali onaj ko vise vozi krace relacije uz cesto paljenje i gasenje motora, trebalo bi nekom logikom da ima i masnije kuciste i cesce da proverava ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Pozdrav drustvo  :)

Evo novih zgoda: posto nisam vozio motor jedno dve - tri nedelje, nije hteo da upali (nece ni posle dva tri dana  ;D ) pa resih da skinem akumulator.

Dal sam ja jak u rukama, tek sraf je zapekao, i umesto da se sraf odvrne, uspeo sam da polomim klemu! Za divno cudo, cim sam udesio klemu, sraf se lako odvrnuo :)))

E sad, sme li se kupiti malo jaki akumulator, od fabrickog koji em je los em ima manjka snage? Dosad je bio SAIL 12v 7ah, a uzro bih neki 12v 8ah prvenstveno zbog punjaca. Hoce li mu smetati 1ah vise?

Drugo, da li je neko peskirao pa plastificirao ram, ima na nekoliko mesta dobru koroziju, trebalo bi da se to sredi? Moj majstor mi trazi 150 evra za to, i otad ga vise nisam zvao  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

danas mi je izlazio cudan beli dim iz auspuha kad sam izasao uz neko brdo i stao, ostavio motor par minuta i dalje se dimilo, rupe zapusene, da nema neke veze ili je zbog hladnog i vlaznog vremena?

Da javim gargiju i svima vama da pasta u tubi za koju mi je rekao i koju sam kupio u farbari za 140 din, makedonske proizvodnje UNIVERZAL za ciscenje rdje sa metala, nikla, bronze, hroma.... ne radi lose za te pare i da sam ocistio pocetke auspuha koji su poceli da zute od rdje. malo treba da se trlja ali tamo lepo pise da se trlja do visokog sjaja! ostalo mi je jos za 5-6 ciscenja, a tuba je od 100g ako se dobro secam. ocistio sam samo auspuhe od motora do donje krivine.

pozz svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova

Nisam palio motor neko vreme i sad vergla neko vreme i kad konacno kresne radi par sekundi i gasi se.Uradim sve radnj ranije sssto ste navodili ali  ne ide.Cak sam i akumulator ispraznio, nece ni na gurku iz druge. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja do sad nisam imao problema sa paljenjem. Samo jednom je malo teze upalio tj morao sam da ga verglam mozda 7-8 sekundi i tada ga nisam palio oko 7-8 dana. Mislim da tada nisam dao sauh do kraja.

Znaci proveri da li imas dovoljno goriva i da li je slavinica otvorena. Daj sauh do kraja i ako je sajla malo zapekla i teze ide povuci polugicu kod karba rucno do kraja. Verglaj i dodaj mu malo gasa da vidis kako ce tada da se ponasa. Vec neko vreme ne vozim motor ali ga pripalim na oko nedelju dana. Do sada je uvek palio na dodir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova

Mozda je u tom kvaka, posto mi se cini da saug ide do pola i kao da nema dovoljno gasa.A gde je ta sajla kod karba i da li je otvorena slavinica za gorivo na gore strelica ili na dole gde i pise malo slovo R.Bogdo hvala

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

pa to r je rezerva a i nije R nego je nasrtan ( kod mene ) poluprazan rezervoar, a gore je nacrtan pun rezervoar. kod mene od prvog dana ta sajlica nije dizala one klipcice za sauh pa sam odmah to sam stelovao, samo je pitanje ako neko moze da izmeri koliko ti klipcici treba da budu dignuti kad je povucen sauh. meni se pre davio na sauhu posle 2 sekunde, a sad radi kao auto, mnogo brze i jace i krece da se davi posle 20sec, ali se ne bi ugasio kao pre sto je bio slucaj. probacu i ja danas da ga upalim malo

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Evo danas je poceo da pada sneg pa sam ga garazirao i pre toga upalio. Znaci sauh do kraja i na dodir. Kod mene je sajla za sauh zrela za podmazivanje ali sve nekako ne stignem i odlazem za prolece tj za generalno spremanje i dotezanje pred sezonu. Kada sam pre jedno 2-3 nedelje toliko jako povukao sauh jer se sajla negde zavlavila kosuljica kod karba se je izmigoljila iz drzaca tako da sam morao rucno da pripomazem sauhda bi otisao do kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

Upalio sam ga danas posle oko 10 dana, sa sauhom do kraja i iz treceg pokusaja, spustio ga i otisao u kucu da se obucem, kad sam izasao motor je bio ugasen, upalio opet, povecao ler i sacekao da moram da ga smanjim, mnogo se bre slabo i tesko greje, tek posle 1km i 15 min grejanja u leru je poceo da ide skoro normalno, a i culi su se cudni zvuci kao samodetonacija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja