Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Burgman 400

Jel zna neko dali moz da se skine naslon sa burgmana 400 model '03-'06 i na ro mesto da se stavi nosac kofera.Da ga ne bih stavljao na naslon,ne svidja mi se to.Video sam na polovnim automobilima jedan motor sa takvom montazom.Pa me zanima zna li neko KAKO?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: suzuki burgman 400 - k16

Ljudi jel zna neko dobrog ali baš dobrog majstora, koji zna da radi struju na burgmanu 400.Imam problem sa strujom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Burgman 400

Momci imam situaciju, naime kada pustim korman, on krece da mi ide levo-desno, jesu li to otisli lezajevi prednje viljuske? Inace felna je dobra, nije nigde udarena napred. Dok je u mestu, kad pomeram korman, kao da ne moze glatko da se krece, nego kao da ulazi u neke pozicije... Ako sam dobro objasnio.

Promenio član ShakalVA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1062 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Sto se voblinga tice moze biti svasta...prednja guma/felna, zadnja guma/felna....kofer...nedostatak tegova na kormanu...

A sto se tice toga sto si pomenuo na kraju verovatno su lezajevi u problemu..

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Ja sa kormanom u mestu nemam problem, ali kad ga pustim u voznji mrda se. Mislim da je zbog kofera, jer kad samo spustim jedan prst na rucicu, on se umiri. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2051 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
Pre 3 sati, ShakalVA je napisao:

Momci imam situaciju, naime kada pustim korman, on krece da mi ide levo-desno, jesu li to otisli lezajevi prednje viljuske? Inace felna je dobra, nije nigde udarena napred. Dok je u mestu, kad pomeram korman, kao da ne moze glatko da se krece, nego kao da ulazi u neke pozicije... Ako sam dobro objasnio.

Дефинитивно један од разлога су лежајеви, направљени су жљебови  чим се тако понаша у месту. Мењај их

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Burgman 400
On 27. 5. 2024. at 23:45, bracabgd je napisao:

Дефинитивно један од разлога су лежајеви, направљени су жљебови  чим се тако понаша у месту. Мењај их

Bio sam kod majstora, ležajevi otišli. Uradiće za koji dan. Uplašio sam se, otkud znam, svaki dan ga vozim plašim se da mi se nešto ne desi. Inače sam prezadovoljan Burgmanom, uživanjem, udobnosti. Ipak, mislim da mi je mali za moje planove, pa ako Bog da, staviću ga na oglase posle sezone, pa da se kupuje Vstrom 650.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1062 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
3 hours ago, ShakalVA said:

Bio sam kod majstora, ležajevi otišli. Uradiće za koji dan. Uplašio sam se, otkud znam, svaki dan ga vozim plašim se da mi se nešto ne desi. Inače sam prezadovoljan Burgmanom, uživanjem, udobnosti. Ipak, mislim da mi je mali za moje planove, pa ako Bog da, staviću ga na oglase posle sezone, pa da se kupuje Vstrom 650.

Vobling verovatno nece nestati zamenom lezajeva kormana...to ce resiti samo drugi problem koji si naveo..

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki DL650XT
3 hours ago, ShakalVA said:

Bio sam kod majstora, ležajevi otišli. Uradiće za koji dan. Uplašio sam se, otkud znam, svaki dan ga vozim plašim se da mi se nešto ne desi. Inače sam prezadovoljan Burgmanom, uživanjem, udobnosti. Ipak, mislim da mi je mali za moje planove, pa ako Bog da, staviću ga na oglase posle sezone, pa da se kupuje Vstrom 650.

Ja sam Bugija udao i sada sam na Stromu 650xt. Isti prelaz. Da je novaca, zadržao bih oba.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2051 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
Pre 4 sati, ShakalVA je napisao:

Bio sam kod majstora, ležajevi otišli. Uradiće za koji dan. Uplašio sam se, otkud znam, svaki dan ga vozim plašim se da mi se nešto ne desi. Inače sam prezadovoljan Burgmanom, uživanjem, udobnosti. Ipak, mislim da mi je mali za moje planove, pa ako Bog da, staviću ga na oglase posle sezone, pa da se kupuje Vstrom 650.

Добро је да си брзо реаговао, оправдани страх, може да се деси да се закључа у вожњи у једном положају и онда катастрофа у најави

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 2001

Pozdrav svima , na proputovanju kroz Bugarsku moj Burgman 400 2001 god. je izmesao ulje i antifriz .U nekom servisu je izvadjen motor ,zamenjena pumpa , sipano ulje i antifriz i posle nekoliko minuta rada je ponovo sve izmesao . Ponovo izvadjen motor , sumljali su na klip i karike , medjutim sa njima je sve u redu .Sada neznaju sta moze da bude razlog ponovnog mesanja . Ima li neko slicno iskustvo ili ideju sta moze da bude problem ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Druže, par postova pre sam pisao o tome, ulje i antifriz može da pomeša samo na vodenoj pumpi ili na glavi, ali pre na glavi, evo i zašto pritisak u cilindru gura ulje u sistem za hlađenje,  prvi znaci su dizanje temperature i nabrekla creva, tada obično izvade termostat i tako ga prodaju. Ako želiš i dalje da voziš Burgmana sve rasturi, glava na ravnanje, ventili i vođice, gumice ventila, bušenje cilindra, nov klip, karike, lanac, dihtunzi, termostat...sastavi kako valja i miran si narednih par godina. Glava kod njih pusti na dihtungu ili od starosti, stajanja pa antifriz nagrize, ili od pregrevanja.

Cene sam naveo sve u originalu klip i karike oko 200 e, sa time da sledeća mera ide plus 0.5 ako je original, bušenje cilindra 50 e,sređivanje glave nisam platio, gumice ventila 32 e, termostat 30 e, dihtunzi oko 40 e. Obavezno pogledaj stanje radilice, bez skidanja je to dosta teže ali luft klipnjače može da se vidi kao i stanje male pesnice, lanac uzmi did, freilauf rms, sastavi dobro ulje polusintetika i lagano, ako treba pomoć tu sam. 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 2001

Zahvaljujem se na odgovoru . To i jeste bila ideja kada je posle zamene pumpe  ponovo izmesao ulje i vodu . Tj mislio je prvo da zameni klip i karike , ali oni su u dobri . Zatim je rasklopio sve da pokusa da pronadje razlog mesanja  i sve izmenja unutra ,ali kaze da je sve na svom mestu i sve je u redu .Ne moze da pronadje razlog mesanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Kako je ustanovljeno da su klip i karike dobri ? Klip uglavnom ako nije zakacio stublinu je ok po dimenzijama ali ležište karika je van mere gotovo sigurno, drugo cilindar se mora premeriti kao i karike kada se umetnu u isti ako je tu van mere zamena karika neće mnogo pomoći, evo i zašto nove karike na stublini van mere ne dihtuju kako treba, drugo nove karike na starom klipu takođe ne dihtuju kako treba pošto je ležište istih na klipu van mere i tu dolazi do puštanja kompresije i ulja. Ako je mešao ulje i vodu na glavi to se vidi kad se skine glava.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4524 postova

Најчешче је проблем код дихтовања измеџу главе и цилиндра АЛИ, то мешање није нахално и брзо, појави се кондензација код чепа за доливање и иберлауфа. Ако меша брзо онда је проблем или код водне пумпе, или исто горе али попуцотина нека која се најчешче јавља због замрзавања слабог антифриза или воде у систему.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk





  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Tako je, može da bude i da je pregrejan pa pukla glava, zato se uvek i radi hidrotest glave obavezno sa vodom na 90 c, baš što Krokodilo kaže pukotina vlas kose kada digne temperaturu curi ko ludo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Burgman 400
On 29. 5. 2024. at 15:26, bracabgd je napisao:

Добро је да си брзо реаговао, оправдани страх, може да се деси да се закључа у вожњи у једном положају и онда катастрофа у најави

Zamenio sam ležaj, au ovo je čoveče druga priča. Zagrejao sam se sad za kupovinu većeg motora, tako da sam danas okačio oglas na naš poznati sajt, Burgman 400 2009. 2600eur. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Pozdrav svima. Treba da promenim filter vazduha na Burgmanu 400 2004.god. Buni me da li treba samo onaj sundjer da se menja ili ceo sa onim kucistem.

Molim vas za savet. Hvala.

IMG_9013.jpeg

IMG_9012.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@MirchKV Pozdrav komšija. Idi kod Pokija (MotoCross Team) i po modelu i saobraćajnoj kupi filter vazduha.
Ṣ̌ta ti da to zameniš i nema greške

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

@Bokes Hvala na odgovoru, komso :)  Ne znam kakav si sa Pokijem, ali izbegavam da kupujem kod njega, jer mu je ego veci nego Trepca. Sve gledam da idem kad nije tamo i kad mu je samo zena tu, jer je ona preljubazna. Nadam se da me shvatas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja