Jump to content

Moto Zajednica

TEMA ZA VLASNIKE BMW-a

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova

decko shadow vec pita al niko mu ne odgovori kakav je f650 ? pogotovo cena odrzavanja delova i ostalog ? jel dobar izbor  ? koje su mu mane sto informativno me zanima kako ste zadovoljni al iskreno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

Evo ja da dam moje misljenje.

Vozim ga 1,5 sezonu i ja sam prezadovoljan. Imao sam i srece kod kupovine jer sam naleteo na bas ocuvan primerak.  Sto se tice cene odrzavanja, ista kao i za japanca u toj klasi, npr. filter za ulje oko 600din, filter za vazduh 6e a od sundjera je i pere se, plocice kao i za ostale (Lucas 31e), DID lanac i lancanici 95e (ima li jeftinije) itd. Nisam video da je f650 u bilo cemu skup za odrzavanje.  E sad ako nesto zvekne zesce ne znam a ni ne zelim da znam.

Za voznju je extra po gradu i na neke krace relacije, mada ide i dalje, ja sam u jednom danu prelazio 550-600km. Polozaj sedenja je bas dobar i jako lako se vozi. Za brzine preko 120-130 nije jer vetar ubija a i nije to za njega.

Po meni mane su mu velicina (za mene), ja sam 192cm, voznja u dvoje, zastita od vetra (mada imam i povisen vizir) i to je to otprilike.

Sve u svemu ja sam prezadovoljan motorom, e sad zavisi sta trazis i zelis od motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Evo ja da dam moje misljenje.

Vozim ga 1,5 sezonu i ja sam prezadovoljan. Imao sam i srece kod kupovine jer sam naleteo na bas ocuvan primerak.  Sto se tice cene odrzavanja, ista kao i za japanca u toj klasi, npr. filter za ulje oko 600din, filter za vazduh 6e a od sundjera je i pere se, plocice kao i za ostale (Lucas 31e), DID lanac i lancanici 95e (ima li jeftinije) itd. Nisam video da je f650 u bilo cemu skup za odrzavanje.  E sad ako nesto zvekne zesce ne znam a ni ne zelim da znam.

Za voznju je extra po gradu i na neke krace relacije, mada ide i dalje, ja sam u jednom danu prelazio 550-600km. Polozaj sedenja je bas dobar i jako lako se vozi. Za brzine preko 120-130 nije jer vetar ubija a i nije to za njega.

Po meni mane su mu velicina (za mene), ja sam 192cm, voznja u dvoje, zastita od vetra (mada imam i povisen vizir) i to je to otprilike.

Sve u svemu ja sam prezadovoljan motorom, e sad zavisi sta trazis i zelis od motora.

koliko sam upoznat sa cenama delova za taj motor, jedina stvar koja je skupa je takozvani "leer ležaj"....i to košta oko 120 eur-a.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

a zadnji amortizer 700e ? a sama masina ako ode?

Ako se raspitas , zadnji amortizer je jeftiniji od ostalih "zadnjih amortizera " u klasi.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

decko shadow vec pita al niko mu ne odgovori kakav je f650 ? pogotovo cena odrzavanja delova i ostalog ? jel dobar izbor  ? koje su mu mane sto informativno me zanima kako ste zadovoljni al iskreno

 

Nemoj da se ljutiš, ali bar meni je malo dosadilo da odgovaram na veoma opšto pitanje kao što je "šta mislite o ovom motoru".  F650 i F650GS smo baš dosta prežvakali na Forumu i treba samo malo prelistati.  Doduše, uvek sam više nego srećan da odgovorim na neko konkretno i precizno pitanje.

 

Ali ajde...

 

Kada budeš prelistavao teme ispod imaj u vidu da su F650 i F650GS jedno 90% isti.  Najveće razlike su to što F650 ima karburator a F650GS ubrizgavanje, i pozicija rezervoara (F650 na uobičajenom mestu a GS ispod sedišta).  Dakle sve što na Forumu nađeš za F650GS odnosi se jedno 90% i na F650.  Elem:

 

Evo ti mišljenja vlasnika F650:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=34290.0

 

Mišljenja vlasnika F650GS:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=38974.0

 

Na šta obratiti pažnju pri kupovini:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=23076.msg591767#msg591767

 

Opšte diskusije i prdoklaćenja:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=13164.0

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=9414.msg124470#msg124470

 

Moja tema o održavanju koju još nisam završio al' nastavljam za koji dan:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=41867.0

 

Evo ti i jedan putopis kad ti ovo gore dosadi:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=49169.0

 

Srećno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

a zadnji amortizer 700e ? a sama masina ako ode?

Ako se raspitas , zadnji amortizer je jeftiniji od ostalih "zadnjih amortizera " u klasi.... ;)

 

Mozda je ovo tacno, ali od svih motora u okruzenju, jedino su stradali na F650 i to na barem 3 komada sto ja znam. Naravno, ne mislim da ovo treba da bude presudno u odabiru motora, ali treba da se zna. Po meni, i pored toga, to je odlican motor, i na netu se moze naci desetine putopisa gde su ljudi obilazili svet bas na tom motoru sa minimalnim intervencijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Daj da pitam i ja nešto da ne bude da mi sa BOXER mašinama nemamo nikakvu muku.

Da li za skidanje/postavljanje filtera ulja treba neki alat poseban ili ne?

Malo  sam smotan pa da ne sjebem nešto ako počnem sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Fala ti barate Lalajko. Još da  smaram pa da pitam  gde ima ili ko ima da mi proda ključ za filter?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Fala ti barate Lalajko. Još da  smaram pa da pitam  gde ima ili ko ima da mi proda ključ za filter?

 

Nisam siguran, ali mi se cini da bi ovaj mogao! :)

 

kZWsc_10003192910fr038450914.jpg

 

U Louisu, oko 10e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Hm. Nešto mi izgleda da ne može. Tesno je tamo dole za okrugli profil.Da li neko ima iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U medjuvremenu, evo ti tabele sa momentima za pojedine zavrtnjeve:

 

http://www.ibmwr.org/r-tech/oilheads/BMW_Torque_Chart.pdf

 

... i uputsvo za osnovne servisne radnje (pa i zamenu ulja):

 

http://www.advrider.com/Wisdom/OilheadMaintenance.pdf

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Da nastavim gde stadoh....

 

3IMy5_fotografija0335.jpg

kWxus_fotografija0336.jpg

Motor rastavljn u garazi, udjem tamo pustim muziku i reko da pocnem :D

Onda skontam da mi je indikator pritiska i filter za ulje ostao u kolima kojim je Violeta otisla.... :(

Ok sredicu vile, sipam ulje u vile bez problema:

 

ni6uI_fotografija0337.jpg

 

iVytM_fotografija0338.jpg

 

i podmazujem lezaj prednjeg tocka, i vracma sve na svoje mesto, malo probam i sve radi :D

 

1wM8g_fotografija0340.jpg

 

Onda reko da sredim auspuh, to je izgledalo ovako:

 

404.jpg

 

kada sam zavrsio ovako:

 

kz7bs_fotografija0343.jpg

 

Mozda malo ruzno, ali radi posao, traku ste videli i sada kako sam to ja odradio neprofesionalno  ;D ;D

 

Elem potom sve vratim na svoje mesto i docekam Violetu konacno ispustim ulje zamenim indikator (od yuga 45 prerezan navoj (yugo 45-12mm ; BMW 10mm) pasuje savrseno a cena je 180din.

 

migkg_fotografija0344.jpg

 

uLTCw_fotografija0345.jpg

 

Tu sam imao mal gaf, nisam naverglao da "proguta" celu kolicinu ulja, nego sam skontao na polovini druge litre da sam se shebo i da mi je levak do pola pun :( malo sam prosuo malo sam uspeo da spasim uostalom sve je pokapalo po ramu i izduvnoj grani. Mozete samo zamisliti na sta mi je licila radionica kad sam posle toga upalio motor  ;D ;D ;D

 

 

kompletirao sve, motor odradio 10tak minuta proverio ulje, proverio srafove da ne pustaju i spakovao ga na spavanje :D

 

ajh1F_fotografija0346.jpg

 

zZnBA_fotografija0347.jpg

 

jos koji dan......

 

Ostalo jos da se stavi zastita na vile, podmazivac lanca i nosaci kofera.....i ja gotov  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

kako se manifestuje kvar bendixa citam hrvate i strance i kazu da je to cest kvar  i recimo primer jedan motor 56000km preso pre paljenja kao 2-3 sekinde kao cuje se vrm vrm u prazno pa i upali i tako par puta tek posle opet pali lepo, a prvi put tj prvo palenje na ladno posle 2 meseca ne paljenja upalio iz prve ? jel mozda nesto drugo ? da je od stajanja ? neki majstori kazu nije nista neki kazu da je bendix doduse preko telefona ne uzivo

 

cuo sam da je ta popravka 100-150e sa delom !!! jel tacno ?

 

hvala veliko unapred !

 

koja bi bila max kilometraza da znate za f650 ? da je vozen bez problema ? jel ubije bar 100 000km ? bez popravki ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

 

 

koja bi bila max kilometraza da znate za f650 ? da je vozen bez problema ? jel ubije bar 100 000km ? bez popravki ?

Uz moje skromno znanje o motorima ja bih rekao bar jedno 250-350 hiljada  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja