Jump to content

Moto Zajednica

TEMA ZA VLASNIKE BMW-a

Recommended Posts

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Da li mi mozete reci nesto vise o BMW-u R1100R? (1998god)

 

Da li ima neko iskustva snjime ili ga pak probao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Zdravo svima. Posle dosta duge pretrage interneta iskopao sam uređaj za dijagnostiku i resetovanje grešaka na novijim BMW motociklima. Uspeo sam i da ga poručim i pre neki dan mi ga je prijatelj doneo. Upravo sam ga probao i radi! Malo više informacija možete naći na http://www.hexcode.co.za/

Jako korisna spravica za putovanje! takođe ne moram i da posećujem ovlašćeni servis radi promene ulja - mogu sam resetovati kompjuter!

Skinuo sam i servisni program pokušaću negde ovih dana da ga 'okačim'

[/img]

tu stvar koristim več godinu dana i moram reči, da je super.....jedino taj servisni program ne poznajem....inače ja bez tog GS911 ne krečem na put....

Pa ocigledno nisam pronašao nešto novo ali s obzirom da sam ja dugo tražio nešto slično mislio sam da treba da podelim sa ljubiteljima BMW-a :) , drago mi je da imaš dobra iskustva jer sam ja uzeo ovo na 'neviđeno'!

Pozdrav!

izašla je nova radna verzija softwera, ako je još nisi "skinuo" sa njihovog sajta.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

@Gile:  Vidi....  Svaki BMW-ov model koji počinje slovom R je pravljen na isti šablon.  Dakle bokser motor + menjač + kardan je jedna celina, i ista je kod svih R modela iste zapremine.  Na tu celinu se posle kače ostali delovi.  E sad, mnogi od tih delova su takođe isti na svim R modelima.  Konkretno, prednje vešanje/viljuška (Telelever), zadnja "poluviljuška" (Paralever) i Brembo kočnice ćeš naći na svakom R- BMW-u.  Ono što se razlikuje je kako je to sve podešeno za određenu namenu.  Tako će GS biti napravljen malo viši i sa enduro točkovima, RT će imati više oklopa radi zaštite od vetra, R će biti malko sportski orijentisan, itd.

 

Zašto ovo pišem? Zato što kad neko pita "kakav je R11xxYY", odgovor, u smislu održavanja i pouzdanosti je da je isti kao i svaki R11xx..  Sve što je do sada na forumu napisano za R1100GS, na primer, odnosi se 97% i na R1100R.  Tako da, ako te zanimaju tehničke informacije, o njima smo dosta pisali na forumu.

 

Ako te zanima kakav je u vožnji za konkretnu namenu za koju je napravljen, to onda može da ti odgovori samo neko ko ga je imao pa može da uporedi sa nejkedima iz iste kategorije drugih proizvođača.  Na forumu imamo par članova koji voze R1150R Rockster pa možeš recimo njima da se obratiš. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Kako se na BMW-u F650GS moze malo podici zadnji kraj , nekih 2-3cm, problem je kada je motor full opterecen sa suvozacicom i torbama je nekako nizak :(

Ideja nije da se pojaca predopterecenje koje mi je inace zavrnuto vec da li ima stelovanje zadnjeg amortizera. Ne bih ulazio u menjanje zadnjeg, opruge i koske jer mislim da nije bas pametno tako podizati samo zadnji kraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Bez menjanja zadnjeg amortizera (Ohlins ili BMW-ov sa Dakara), teško.  Plus kada ga podižeš, treba produžiti i bočnu nožicu i centralni štender, a treba podići i prednje vile da bi motor bio kako treba.

 

P.S. Znam da ovo ne želiš da čuješ, ali taj motor nije pravljen za vožnju sa saputnicom + prtljagom. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

P.S. Znam da ovo ne želiš da čuješ, ali taj motor nije pravljen za vožnju sa saputnicom + prtljagom. :(

 

Da ja saputnicu uputim na tebe, dalji si  ;)  mene bi ustrojila kada bih morao da pojasnjavam da stalno negde idem solo ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

@ Motoholic - Jedno veliko HVALA.. skonto sam i sad cu polako da skupljam onformacije  :)

 

Kao sto rekoh F650 je "mali" za mene, pa gledam vece snage, jeste da je R1.1R golem ali ima samo skromnih 80ks  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HarleyDavidson Sportster 1200

Momci treba mi korman za f650. Imate li neku ideju gde bih mogao da ga pazarim povoljno? Takodje treba da pazarim prednje plochice, pa gde bih to mogao kupiti povoljno?

`Fala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Momci treba mi korman za f650. Imate li neku ideju gde bih mogao da ga pazarim povoljno? Takodje treba da pazarim prednje plochice, pa gde bih to mogao kupiti povoljno?

`Fala :)

 

Sta ti znaci povoljno ? Polovan il nov korman ?

Original plocice ili reparirane ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HarleyDavidson Sportster 1200

Pa mislio sam na nov korman i nove plochice. Pretpostavljam da i nije najsrecjnije kupovati polovne ni korman ni reparirane plochice. Zapravo najvazhniji mi je korman, plochice cju lako kupiti, al reko mozhda znate neku dobru kupovinu u Beogradu. Gledao sam u louisu, i sa mojim neznanjem nemachkog mislim da je za bmw f650 korman kod njih 39.95evra, pa reko da pitam ima li neka povoljnija varijanta i mozhda bez chekanja.. Mada zima je i sachekacju ako je ovo best buy :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Probaj kod Dzerija u G.Milanovac  ja skoro bijo kod njega i video da je poceo da se bavi i naj novijim BMW-ima pa verovatno ima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Ako nema Dzeri onda vidi  pošto je kod Radulovića.

Cene su najčešće iste kao i u Nemačkoj (Uli's i sl.) ili samo malo veće, u svakom slučaju jeftinije nego da sam naručuješ (osim ako nemaš nekoga da ti donese i povrati nemački PDV 19%). A i ima i onaj BmW servis gore u Bulevaru JNA, ali sada ne mogu da se setim kako se zove. Prezime na D...Malo je povoljniji od Radulovića. U oba slučaja naručiš pa čekaš da stigne 2-3 nedelje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HarleyDavidson Sportster 1200

Hmmm... moram da proverim taj servis u bulevaru jna.. nisam znao za njega...

Nego da vas pitam.. neshto mi je prednji lancanik preblizu nekog shiljatog dela.. ne znam bolje da opishem :) .. kako je to kod vas? chini mi se kao da ako bih stavio novi da bi kachio :-\ , a takodje i ako ga mrdam mozhe pomalo da se pomera.. Jel to normalno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

K`o voajer, čitam ovu temu od početka, a nikad da se javim, dok nije zatrebalo... Zna li neko može li se podešavati visina zadnjeg dela na r850r?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

K`o voajer, čitam ovu temu od početka, a nikad da se javim, dok nije zatrebalo... Zna li neko može li se podešavati visina zadnjeg dela na r850r?

 

cini mi se da on ima onu veliku maticu na amortizeru i da pomocu nje moze da se spusti pozadi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

Hmmm... moram da proverim taj servis u bulevaru jna.. nisam znao za njega...

Nego da vas pitam.. neshto mi je prednji lancanik preblizu nekog shiljatog dela.. ne znam bolje da opishem :) .. kako je to kod vas? chini mi se kao da ako bih stavio novi da bi kachio :-\ , a takodje i ako ga mrdam mozhe pomalo da se pomera.. Jel to normalno?

 

Mislis kada gledas u njega gore levo, kao da je blizu i da ce da kaci? Tako sam i ja mislio, reko kad stavim novi ima da kaci 100% ali nije tako veruj mi. Ja sam montirao na moj i sve je u redu, opusteno stane novi bez da kaci bilo gde. A i to sto se pomera nije nista, posto on nema maticu nego ga drzi  osigurac pa moze malo da seta. Samo ako budes sam stavljao pazi kad budes vracao osigurac da dobro nalegne u zljeb, da ne daj boze ne spadne posle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

K`o voajer, čitam ovu temu od početka, a nikad da se javim, dok nije zatrebalo... Zna li neko može li se podešavati visina zadnjeg dela na r850r?

 

cini mi se da on ima onu veliku maticu na amortizeru i da pomocu nje moze da se spusti pozadi....

one dve velike matice na amortizeru NE služe za spuštanje zadnjeg kraja. sa te dve matice se podešava prednapetost federa i ništa više....

Za spuštanje motora pozadi se dobijaju neki aftermarket delovi (neki čelični trokuti), gde se mesto pričvrščivanja pomera na dole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja