Jump to content

Moto Zajednica

Prvi moto-turistički reli 'Tour Around Serbia 2009'

Recommended Posts

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Svaka cast i organizatorima i svim ucesnicima!

Na zalost nisam bio u mogucnosti da se druzim sa vama zbog havarije na mojoj Hondi ali gledajuci ove slike imam osecaj kao da sam vozio ceo reli :)

 

Vidimo se dogodine ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Stvarno je lik narednik Nikolic - Teča, bio je predvodnik moje grupe zelenih, veliki zajebant i vozi kao zmaj, u nekim trenucima sam ga jedva pratio kad naidju krivine, posle uspori i kaze "morao sam malo da mu ga dam po gasu" :) Na jednoj krivini mu je proklizao motor, bio je na ivici pada, posle toga se smirio ;D

 

Stvarno su policajci bili carevi... Pred polazak iz Knjazevca smo Nesha i ja pricali sa Mikom i njihovim staresinom da maaalko brze  ;D vozimo do Nisa jer je ta deonica fenomenalna. Mi rekli 'jel moze 120?', a staresina reko 'moze 105!' :D Ta voznja je bila nezaboravna... Cela crvena grupa je jurila za policajcem koji je peglao po krivinama sa ukljucenom rotacijom, kao da mi njega jurimo... Mogu misliti kako je bilo posmatracima sa strane...  ;D

 

A cuvali su nas usput kao da smo predsednici Amerike,  a kamoli Srbije. Sve zivo su sklanjali sa puta zbog nase bezbednosti... U Karatasu su mi pricali da je jedan policajac cak pesnicom razvalio retrovizor jednog kombija koji nije hteo da se skloni.  ;D :o A prolazak kroz Mladenovac je tek bio spektakularan, momci na policijskim motorima iz Mladenovca su bukvalno rastrgli saobracaj ispred nas... To je trebalo videti. Mada, na momente je i to bilo tesko zbog oblaka dima iz tih prastarih BMW-ova koje su neustrasivo vozili. Ma carevi, bukvalno!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Stvarno je lik narednik Nikolic - Teča, bio je predvodnik moje grupe zelenih, veliki zajebant i vozi kao zmaj, u nekim trenucima sam ga jedva pratio kad naidju krivine, posle uspori i kaze "morao sam malo da mu ga dam po gasu" :) Na jednoj krivini mu je proklizao motor, bio je na ivici pada, posle toga se smirio ;D

 

Stvarno su policajci bili carevi... Pred polazak iz Knjazevca smo Nesha i ja pricali sa Mikom i njihovim staresinom da maaalko brze  ;D vozimo do Nisa jer je ta deonica fenomenalna. Mi rekli 'jel moze 120?', a staresina reko 'moze 105!' :D Ta voznja je bila nezaboravna... Cela crvena grupa je jurila za policajcem koji je peglao po krivinama sa ukljucenom rotacijom, kao da mi njega jurimo... Mogu misliti kako je bilo posmatracima sa strane...  ;D

 

A cuvali su nas usput kao da smo predsednici Amerike,  a kamoli Srbije. Sve zivo su sklanjali sa puta zbog nase bezbednosti... U Karatasu su mi pricali da je jedan policajac cak pesnicom razvalio retrovizor jednog kombija koji nije hteo da se skloni.  ;D :o A prolazak kroz Mladenovac je tek bio spektakularan, momci na policijskim motorima iz Mladenovca su bukvalno rastrgli saobracaj ispred nas... To je trebalo videti. Mada, na momente je i to bilo tesko zbog oblaka dima iz tih prastarih BMW-ova koje su neustrasivo vozili. Ma carevi, bukvalno!

 

 

Video sam ja jer sam u trenutku kad ste vi prolazili isao ka Markovcu! Ja sam bio u onom belom Fiat Tipo sto vam je svirao i mahao  :D Kad sam video kako onaj pandur sa motorom razgrce saobracaj mislio sam da transportuju tenkove  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Momci su se stvarno potrudili i rekao bih sa nama uzivali sve vreme putovanja... Nisu bili zadrti i prosto su bili deo ekipe.

 

Ono sto mi je posebno drago sto se pokazalo kao sekundarni efekat relija je upravo zblizavanje policije i motociklista. 4 dana se preko 100 motociklista aktivno druzilo sa policijom. Skoro da sam siguran da je ovo prva manifestacija koja je to postigla.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

iskreno, ne volim pandure, ali njih nisam uopste tako video, prosto su bili deo ekipe i odradili svoj deo posla izuzetno profesionalno.

kako bi bilo lepo da je svaki zaca bajker, verovatno nebi nikad imali ni jedan problem sa zakonom osim naravno u ekstremnim slucajevima ;):)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Jedna od posledica ovog putovanja ce sigurno biti i ta da cemo pozdravljati policajce na motorima u prolazu kao i ostale bajkere jer su pokazali da su normalni ljudi koji rade sasvim normalan posao. A ko ima problem sa zakonom i saobracajnim pravilima, pa jbg, imace problem i sa "nasim" marsovcima. Ovaj sto je vodio sivu grupu rece da ce sledece godine gledati da ide sa nama ali na svom, civilnom, motoru kao ucesnik a ne sluzbeno kao policajac. Toliko o uspehu Prvog moto-turistickog relija kroz Srbiju  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2887 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Nisam verovao da cu da to ikada napisem, ali "plavi andjeli" su carevi. Sto kaze Pablo, bili su deo ekipe, a ne neko ko je tu da se kruto drzi nekih propisa, da se drzi na distanci od nas. To vazi i za one u dzipu. Sjajni momci. Veliko im hvala.

 

Moj pandur je "nastelovao" retrovizor stoci koja nije htela da se skloni. Ej, zamislite, upaljena rotacija, sirena, beli kombi NECE da se pomeri. U treptaju oka je promenio misljenje ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Čini mi se da ima dosta pozitivnih stvari koje se dešavaju kao posledica našeg Relija. U prvom redu odlična komunikacija i baš drugarski odnos sa policajcima koji su u samom početku bili malo povučeni i suzdržani ali kad su videli sa kojim akcijašima i dobrim ljudima imaju posla nestale su sve barijere i predrasude, tako da su nas čuvali baš kao ljude i drugare. Da ne pričam što sam u razgovoru sa našim "marsovcem" saznao da je oduševljen i Relijem i ljudima koji su se vozili sa njim i da će svoje najpozitivnije utiske da prenese svim kolegama (prema tome, svi koji nemaju BJB nalepnice pod hitno da ih nabave i zalepe na motore :D ).

 

Druga, možda još bitnija stvar su ljudi koji su nas dočekivali po gradovima, koji su se slikali na i uz naše motore i obavezno pitali koliko košta takav motor, na koji način bi oni mogli da se učlane u BJB, kako bi i oni mogli da se pridruže BJB akcijama...Mislim da smo ovim Relijem postigli mnogo na omasovljenju motociklizma u Srbiji uopšte i dali pravi primer po pitanju sigurnosti vožnje, noseći kacige i svu onu opremu na 30+ stepeni.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

...Mislim da smo ovim Relijem postigli mnogo na omasovljenju motociklizma u Srbiji uopšte i dali pravi primer po pitanju sigurnosti vožnje, noseći kacige i svu onu opremu na 30+ stepeni.

 

pa kad nemas "brzu" frizuru ispod kacige kao ja  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Još jedna stvar, koju sam ispustio trenutno iz vida:

 

Da li može da se organizuje neka Zahvalnica, neki reklamni materijal ili bilo šta što bi se uručilo zaslužnim ljudima, u prvom redu policajcima a i onim ljudima u mestima kroz koje smo prolazili koji su nam priređivali onako lep doček. Naglasio bi i one drugare u Kladovu, naročito Darka koji nam je organizovao popravku prednjeg točka kod slupanog motora, odveo nas do vulkanizera, dao svoju unutrašnju gumu i to bez ikakve naknade, baš drugarski. Tom dečku bi se stvarno trebali javno zahvaliti za požrtvovanje i pomoć.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

*** Macak... policajac u mojoj grupi je "skinuo" retrovizor jednom tamicu

 

*** U Negotinu me startovao chikica od nekih 60+ godina. Pita gde moze da nadje podatke i sa kime od odgovornih moze da prica o ucescu na reliju sledece godine. Vozi novog TDM-a i jako bi zeleo da ide sa nama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Moto Selo
  • Motocikl: Kawasaki en 500,Sachs x road 125

Darko,momak iz Kladova,sigurno da je zasluzio neku zahvalnicu,jer mi smo vec poceli sa pripremama da Dacu,koji je imao nesrecu, spakujemo na autobus ili u neki od automobila,a motor da ostavimo u Kladovu.Cak nas je i ispratio do izlaska iz Kladova.A,tako nas je ceznjivo gledao.Koliko je smo zalio sto nije sa nama,videlo mu se u ocima.

Sto se marsovca iz sive grupe tice:istina je da je belom kombiju razvalio retrovizor i bilo je uzivanje gledati kako parcici ogledala padaju pred nase tockove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 562 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Beli, rastimovan ti taj aparat, kasni mu sat za jedan dan. :)

Ispravicemo sledece godine.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Kad svi predlažu neke zahvalnice ja predlažem da se pošalje jedna i Arpadu mladjem kao najmladjem učesniku relija sa samo 9 godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ima puno likova kojima treba, ne zahvalnica, nego spomenik, pa ćemo to drugom prilikom. Da ne budem drven, izdvojiću Pecu iz Vinaca (MK Majilovac), koji je svojom stručnom pomoći i logistikom, osposobio za dalji put, Mirkos-ov autobus, probušene zadnje gume,  VTX-1300, koji je povukao ''nogu'' probušenih guma na Reliju (oko 5 komada). NIJE HTEO DA NAPLATI NI DINARA!!! Hvala Peci!

 

 

Sve vas voli,

Sve vas voli

 

[move]SVEMIRSKA POLICIJA!!![/move]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Bicske Hungary
  • Motocikl: BMW K1200 LT

Mali se probudio danas kad sam krenuo na posao i pita me gde idemo koji je današnja putanja,još je na reliju.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Surcin

nas marsovac je bio najbolji od svi decu skidao retrovizore gurao slepere s puta ja sam ga par puta

vec video kako prolazi kroz automobil koji ide iz suprotnog pravca i sklanja se u poslednjem trenutku

zlata nam je vredeo. ne mogu vam opisati kako mi je bilo neobicno kad sam u nedelju vece krenuo kuci

morao sam da vozim iza drugih ucesnika u saobracaju pa cak i da stanem na semaforu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja