Jump to content

Moto Zajednica

Mladenovac-Svilajnac-Strmosten-Cuprija-Mladenovac

Recommended Posts

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Posle duge zime konacno je doslo i prolece a sa njim i prva jednodnevna duza tura. U pocetku je bio plan da se u subotu 28.03 krene na Avalu, tu odgleda sajamski Rally i nastavi dalje sa voznjom. Kako je bilo lepo vreme svi smo se slozili da se ne zadrzavamo dugo na jednom mestu vec da obidjemo par prelepih mesta. Vece pre polaska se nas trojica dogovorili da krenemo do Resavske pecine dok su ostali saznali pred polazak  :D :D.

 

Bio je dogovor da se oko 10h okupimo ispred moje kuce i odatle krenemo dalje.

Ekipa:Dimac (Dl 650), Marko (GPZ500), Novak tj. Komsha mladji (TA 650), Ivan (CBR 600), Brka (YZF750) i Ilija (ER6n).

 

oTWB8_img5147u.jpg

 

Krenuli smo vec dobro poznatim putem preko S. Palanke preko  V. Plane - Zabara do Svilajnca. U Svilajncu smo napravili kraci odmor kako bi se malo osvezili nekim hladnim picem.

 

Posle kraceg odmora krenuli smo ka Manastiru Manasiji. Put je meni bio nepoznat ali vrlo zanimljiv bilo je pravo uzivanje. Najzad smo stigli u Manastir Manasiju

YAqGt_img5151v.jpg

 

Manastir je podigao despot Stefan Lazarevic 1407 godine.

 

Mozaik iznad kapije tvrdjave

 

hmYcq_dscn2244.jpg

 

Unutrasnjost tvrdjave i Manastir:

 

EOT1T_img5162n.jpg

ZM21a_img5160q.jpg

mxCqa_img5158.jpg

bBLv5_img5156.jpg

Phfmv_img5155e.jpg

RWICU_img5154p.jpg

c22dw_dscn2252v.jpg

OJWt9_dscn2248.jpg

w9eWD_dscn2247b.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Krenuli smo dalje ka Resavskoj pecini. Put je bio uzak, na nekim mestima valovit sa puno rupa i rizle tako da smo morali biti vrlo oprezni. Kod Resavske pecine smo stigli oko 14:30 i na nase razocarenje sledeci ulazak u pecinu je bio oko 15:15 sto nam je bilo kasno jer nas je cekao dug put. Odlucili smo da krenemo dalje uz krace zadrzavanje i malo fotkanja.

 

YVL1R_img5175y.jpg

fYl8c_img5174x.jpg

gitZu_dscn2272l.jpg

CiCow_dscn2271v.jpg

 

Posle malo odmora bilo je vreme da se krene dalje ka vodopadu Lisine, uz put smo naisli na prelep restoran koji je bio u pripremi za sezonu koja kako je gazda rekao pocinje 1. Maja. Par slika restorana i ribnjaka pastrmke koji se nalazi u sklopu restorana.

 

dYFoI_dscn2277d.jpg

lKyP5_dscn2278k.jpg

Q1pk5_dscn2279.jpg

 

 

Krecemo jos kilometar dalje kako bi konacno stigli do tog dugo ocekivanog vodopada Lisine! Prelep vodopad i par restorana oko njega, pravi odmor za oci.

 

EYf4t_img5198t.jpg

trrIp_img5196l.jpg

XfadQ_img5194s.jpg

s13gA_img5192.jpg

Y6jIR_img5183.jpg

0udgC_img5182d.jpg

OrORU_img5181h.jpg

0vEea_img5179.jpg

tinWQ_dscn2282.jpg

 

Toliko za sada, kako bi docarao ostatak puta moracu da sacekam Marka koji je na Kopaoniku kako bi prebacio slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

  Fantasticna tura. Inace jedan od najlepsih delova Srbije. Preporucujem svima. Obici Manasiju, Resavsku pecinu, Vodopad Lisine i nastaviti do Ravanice, je obavezna tura cime god. Utisci su vrhunski. Nadam se da je i vama bila dobro. Pozdrav ekipi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

  Fantasticna tura. Inace jedan od najlepsih delova Srbije. Preporucujem svima. Obici Manasiju, Resavsku pecinu, Vodopad Lisine i nastaviti do Ravanice, je obavezna tura cime god. Utisci su vrhunski. Nadam se da je i vama bila dobro. Pozdrav ekipi.

 

Stvarno je bilo prelepo, pogotovu deo preko sela Senjski Rudnik i jos ne mogu da verujem da tako nesto jos postoji. Marko ima nekoliko tih slika pa cu morati njega da sacekam kako bi nastavio sa temom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Svaka cast! Ovaj vikend, samo sam ja izvisio za voznju, u subotu radio, a u nedelju kao oz kabla!

Nisi jedini, ako ti je lakse kod mene je isto tako bilo :(

 

Dimac, kad ste vec dosli do Cuprije, mogli ste da produzite jos 10 km do Paracina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

dimce,,,mogo si dqa se javis,,pa da svrnete na pice  ;) ;) ;)

 

Bokilic, setio sam te se i zvao bih te da sam imao broj u telefonu. Moracu da odstampam onaj imenik da bih mogao da zovem.

 

Svaka cast! Ovaj vikend, samo sam ja izvisio za voznju, u subotu radio, a u nedelju kao oz kabla!

Nisi jedini, ako ti je lakse kod mene je isto tako bilo :(

 

Dimac, kad ste vec dosli do Cuprije, mogli ste da produzite jos 10 km do Paracina :)

 

Kasno smo stigli u Cupriju, vec je poceo mrak da pada a mi gladniiiiii. Stvarno nije bilo vremena, malo vise smo se zadrzali u Cupriji i onda smo krenuli pravo kuci bez stajanja i u 21h smo stigli u Mladenovac.

 

Postavili bi mi temu za voznju, ali do zadnjeg trenutka mi nismo znali gde cemo tacno pa zbog toga nisam stavljao. Sledeci put ce biti mnogo organizovanije kako bi mogli da se pridruzite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

U povratku neki su stigle ranije ali ne voze Stromove. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

Ja vas vide svirnu vam ali steta sto nisam znao da ste vi pa da se okrepite nekim rostiljem ;DSledeci put se dogovorite dan ranije pa javite na forumu ;D

ps:Leti je tu druga prica sa puno zelenila tako da bi bilo da ponovite slicnu turu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

U povratku neki su stigle ranije ali ne voze Stromove. ;D

 

Krenuli smo zajedno i vracamo se zajedno, nije mi bitno dal cu da stignem 20 min ranije. Uostalom, da smo se iskljucili na V. Planu stigli bi u isto vreme. Ali dobro, mene vise ne interesuje ko ce gde gde da prodje ili ce da vozi 200-300 ili 400kmh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

 

 

Stvarno je bilo prelepo, pogotovu deo preko sela Senjski Rudnik i jos ne mogu da verujem da tako nesto jos postoji. Marko ima nekoliko tih slika pa cu morati njega da sacekam kako bi nastavio sa temom.

 

Tu sam sluzio vojsku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Svaka cast! Ovaj vikend, samo sam ja izvisio za voznju, u subotu radio, a u nedelju kao oz kabla!

 

E kolega, prati malo vremensku prognozu...

U subotu ceo dan voznja a u nedelju sam brusio zubice ! ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Fina vožnjica, priroda je fantastična u tom kraju... još da ste imali adekvatne mašine pa da zaorete malo po livadama i šumama...

 

P.S.

Znam neke koji su se kupali pod vodopadom da izbistre glavu od vina iz restorana kako bi mogli da se voze do kuće :)

 

IMG_0139.jpg

 

pa kad se otreznili i sFatili koliko je vola ladna, pobegli glavom bez obzira!

 

IMG_0140.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2470 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, SV650N '06

Nemogu da verujem koja razlika leti i zimi u prirodi :o

Leti kada je vazduh vreo, i pridjete vodopadu ono vas tako osvezi neverovatmo,

a priroda je extra, zeleno na sve strane  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Fina vožnjica, priroda je fantastična u tom kraju... još da ste imali adekvatne mašine pa da zaorete malo po livadama i šumama...

 

P.S.

Znam neke koji su se kupali pod vodopadom da izbistre glavu od vina iz restorana kako bi mogli da se voze do kuće :)

 

IMG_0139.jpg

 

pa kad se otreznili i sFatili koliko je vola ladna, pobegli glavom bez obzira!

 

IMG_0140.jpg

 

Aaaa, tek sad videh slike, nisu htele da se ucitaju  :D :D :D :D

Voda je bas hladna, ti si lood!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja