Jump to content

Moto Zajednica

Vaskrsnja humanitarna akcija za Dom u Kulini-prikupljanje garderobe, igracaka...

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: a be Nis be...
  • Motocikl: Suzuki Burgman executive 650

Akcija je protekla izvanredno, vise o njoj bice u javnim medijima..Jako mi je drago sto sam video  sve moje prijatelje iz BGD i upoznao nove, (da ih ne imenujem sve). Naravno da ovakve akcije treba sprovoditi redovno i u skladu s mogucnostima. I treba biti zahvalan na sreci koju nam je Bog dao a pomoci onima koji je nemaju...

P.S. Iako sam znao gde idemo ipak je osecaj gorcine prisutan gledajuci svu onu ljudsku i deciju tragediju i bedu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: XL 1000 V

Misija zavrsena deca iz kuline dobila darove sve proslo u najboljem redu, sve pohvale za domacine  :) stigli smo u BG bez problema zahvaljujem se jos jednom svim ucesnicima ove humanitarne akcije i nadam se da ce mo se jos dugo ovako druziti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Super heavyweight, 641 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: BMW F700 GS

Stigli i mi kuci , akcija je bila odlicna i uspesna , puno stvari za one nesrecne ljude tamo u domu koji su na ovaj veliki dan ipak bili srecni zbog nase posete i paketa koje smo im doneli. Kratka reportaza bila danas u vestima na tv5 i Pablov intervju .

Hvala svim ljudima dobre volje koji su bili danas sa namai a i onima koji su ucestvovali na bilo koji nacin  u ovoj humanitarnoj akciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12280 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Čestitam drugarima na odlično obavljenoj akciji!

 

Ima li slika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Trešnja

Stigli kući, akcija potpuno uspela. Šta novo reći o toj deci? Tuga. Nismo videli sve, al ono što jesmo je bilo više nego dovoljno. Jedina lepa stvar je što su oni nasmejani i komuniciraju sa nama. Dobila sam čak i buketić cveća od jedne devojčice.

Hvala svima koji su učestvovali, a posebno, veliko HVALA Nišlijama. Oni su nas sačekali motorima u centru Niša, njih dvadesetak, a možda i neki više i otišli sa nama do Kuline, noseći i svoje donacije, naravno.

Današnji dan je bio pun emocija, uverio nas da radimo pravu stvar i da treba da nastavimo.

 

Još jednom veliko hvala svima koji su pomogli. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Umorna i puna utisaka da pisem, ali ovu fotografiju sam morala da podelim sa vama. Decak je bio odusevljen posetom, sto je iskreno pokazao!

post-3122-12879029349716_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

i ja sam suvise umoran za mnogo pisanja, do malopre sam radio i sajt za Reli, ujutru nas ceka Sremcica i Decje selo, valja odmoriti....ukratko, sve je bilo kako se samo pozeleti moze. Neiskustvo vezano za neke sitnice koje smo prvi put konzumirali (prolazak kroz rampu po najavi tablica i slicno) uzelo je danak ali vec sledeceg puta nece :)

 

Zenski tim je izveo svoju prvu akciju i to je bilo fantasticno, ukljuciv i zavrsnicu cele price u samoj Kulini, pokazalo se upravo da je velika cast Zenskom timu biti podrska, pomoc i drustvo.

Ima fotki ali sam preumoran sada, postavice ih verovatno sutra Crna mrlja ili Sercha, kao i ostali koji su fotkali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Triumph Speed Triple 900

Kazu da slika govori kao 1000 reci, ali ove ni 1000 slika ne moze da stvori jezivi utisak koji covek ima kad dodje kod ove dece...mogu samo da kazem SVAKA CAST ljudima koji se brinu o njima!

Zato necu da postam slike iz doma, vec cu vam staviti ove vedrije...zao mi je sto sam kasnio na skup pa nemam vise slika...inace ove su slikane ispred doma!

post-2576-12879029363188_thumb.jpg

post-2576-12879029363779_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: nekada Africa Twin

Svaka cast za organizaciju i odziv!

Iako sam drugi put bio, sve to je opet ostavilo jak utisak na mene.

da ne pametujem...    evo i jedna slika od mene

post-4325-12879029364365_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1680 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Drago mi je da su deca odusevljena, a zene su nam po ko zna koji put pokazale da iza svakog uspesnog muskarca stoji jos uspesnija zena  ;)

 

Drage zenice princezice svaka vam cast na podvigu koji ste izvele  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Akcija je vrlo uspesno izvedena i hteo bih da zahvalim svim ucesnicima na odzivu  a posebno zenskom timu.Ne mogu da ne primetim da je sve biloi nekako spontanije nego prvi put.Verovatno su za to ''krivi '' motori koji smo uterali u krug i izazvali stvarno veliko odusevljenje medju prisutnima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Jos jedna u nizu akcija Asocijacije Motociklista Srbije je uspesno izvedena i zaista sam ponosna na sve ucesnike, donatore, zenski tim, nasu musku podrsku i ispomoc, Pita i njegov deo organizacije, motoriste iz Nisa, koji su dali poseban pecat akciji i sve druge koji su se na bilo koji nacin ukljucili u ovu humanitarnu akciju. Posebnu zahvalnost dugujemo Saski-Gremlinki (i Greci naravno), koji su zaista dali sve od sebe i pored mnogobrojnih obaveza desetak dana svoj dom transformisali u prolaznu stanicu za sve ljude dobre volje koji su donirali prikupljeno i nas iz organizacionog tima. Imajuci u vidu da je ovo prva akcija u organizaciji zenskog tima, zaista sam zadovoljna postignutim. Sitne propuste koji su se desili iskoristicemo kao iskustvo za jos bolju organizaciju sledecih akcija.

 

Iskustva iz samog Doma su dirljiva. Nazalost, zamolili su nas da ne fotografisemo, zbog cestih negativnih interpretacija, odnosno vadenja iz konteksta. Zao mi je sto svi ucesnici nisu obisli paviljnone, posebno, odeljenje D3 gde su smestena deca ukljucena u radnu terapiju. Nema reci kojima se mogu opisati te dusice, osmesi, neposrednost, otvorena srca, cista radost zivota i medjusobnog druzenja, potreba da budu od koristi.... Takodje, veliki utisak je ostavila medicinska sestra, Aleksandra Stojanovic, koja brine o deci iz te grupe. Iako mi je posao sa decom sa poremecajima u neku ruku struka, mislim da nisam jos srela nekoga ko ga obavlja sa toliko ljubavi, topline, razumevanja kao ona. Zvucace neverovatno, ali ta devojka je zaduzena za svu brigu o njih 19 u grupi-terapije, ishrnu, higijenu, zabavne aktivnosti...U razgovoru sa njom uspeli smo da bolje upoznamo potrebe sticenika, tako da cemo ostvariti jos bolju saradnju sa ustanovom tokom sledecih akcija.

 

Jos jednom, HVALA SVIMA!

 

ps. prilikom poseta Nisu, obavezno svratiti na burek kod Pita, odlican je! ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

drago mi je da sam ucestvovao i ne bih mnogo da pricam, ne umem da opisem sva ta osecanja pa bolje da preskocim

 

postavicu umesto toga neke fotke...mozda one prenesu deo atmosfere

 

evo nekih sa pocetka, zenski tim i okupljanje pre naplatne rampe [na fotografiji nedostaju Saška-Gremlinka koja nije bila u mogucnosti da poseti Kulinu iako je prethodnih desetak dana radila svim snagama za ovu akciju kao i Zorana-Evil baby koja je takodje itekako pomogla]

 

kasnije u toku dana cu postaviti i fotke iz same Kuline samo da se dokopam CDa na kom su moje fotke :)

 

 

post-1550-12879029411217_thumb.jpg

post-1550-12879029411999_thumb.jpg

post-1550-12879029412699_thumb.jpg

post-1550-12879029413318_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Bravo ljudi, mnogo mi je drago što ste uspeli da unesete bar malo osmeha u živote te dece tamo. Žao mi je što nisam mogao da prisustvujem. Svaka čast svima a posebno ženskom timu koji je još jednom dokazao da žene nisu samo ukras na suvozačkom sedištu i grejači bajkerskih leđa ;D ;D ;D

E, da, dajte te slike više!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

.... [na fotografiji nedostaje Saška-Gremlinka koja nije bila u mogucnosti da poseti Kulinu iako je prethodnih desetak dana radila svim snagama za ovu akciju]

 

....

 

 

 

 

A Beba?

Bruko jedna.....:)

Search, grdi ga zbog senilonosti u tim godinama....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Maribor, Slovenija
  • Motocikl: Honda Deauvill NT650, BMW R1150RT

Danas oko 19.45 sam na dnevniku RTS, koji pratimo kod nas u Sloveniji video prilog napravljen pobvodom te akcije.

Moram izreći sve pohvale na tom humanom činu, koji je tu decu, često zaboravljenu jako obradovao i ulepšao im dan.

Još jednom vsocast.gifvsocast.gifvsocast.gifvsocast.gifeusaclap.gifeusaclap.gifeusaclap.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Jos uvek sabiram utiske sa jucerasnjeg dana... Toliko je truda ulozeno da bi taj dan tako izgledao. Stvarno je bila cast biti deo ekipe koja je juce bila u koloni koja je odnela deci u Domu u Kulini garderobu, obucu, igracke...

 

Iz Beograda je krenula povorka od 5 vozila - 1 kombi i 4 automobila. U Nisu ispred Pitove pekare je vec bilo 20tak motora kada smo dosli. Tu smo se zadrzali pola sata, tokom kojih su nas slikali mediji, a neki su i klopali cuveni Pitov burek. :) Kolona je krenula predvodjena motoristima... Uostalom pogledajte slike.

 

3a2Y7_dsc0025ggd.jpg

 

gEpUw_dsc0045q.jpg

 

DFciE_dsc0029cpw.jpg

 

MBSOR_dsc0036s.jpg

 

NjnGk_dsc0053lmj.jpg

 

twhck_dsc0059heg.jpg

 

MDWTC_dsc0066w.jpg

 

NhAqk_dsc0082kjs.jpg

 

EYE87_dsc0095.jpg

 

lfIOt_dsc0100bqf.jpg

 

ynwOs_dsc0107bwr.jpg

 

ru6jD_dsc0123lph.jpg

 

bnQ7t_dsc0127knq.jpg

 

KoOdW_dsc0129v.jpg

 

Cbrz6_dsc0130n.jpg

 

AO2My_dsc0133izn.jpg

 

Ic8dW_dsc0135znk.jpg

 

gvGSI_dsc0157a.jpg

 

Nakon odlaska iz Doma, Pit nas je odveo u kafanu na klopu. :)

 

xVJMM_dsc0183.jpg

 

VE9UD_dsc0184r.jpg

 

DPm8u_dsc0185r.jpg

 

Hvala svima za nezaboravan dan juce. Svi su bili na visini zadatka. Svaka cast svima, a pogotovo Nislijama koji su motorima dosli do doma i malo provozali sticenike... Posebno hvala Fonzi, koji je svojim trajkom provozao sticenike. Bravo!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

a posle...kafana, druzenje, odlicna zakuska i tako...svadba bese k'o svadba i sta da se prica, jelte :)

 

Naravno, neki nisu prezalili devedesete, malo treninga i podsecanja cim se ukazala prilika :)

post-159-12879029678462_thumb.jpg

post-159-12879029678798_thumb.jpg

post-159-12879029679284_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja