Jump to content

Moto Zajednica

Vaskrsnja humanitarna akcija za Dom u Kulini-prikupljanje garderobe, igracaka...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Ok, da ponovimo sustinu

 

 

UZRAST

 

Uzrasna struktura je od novorođenčadi do odraslih korisnika, tako da postoji potreba za garderobom  svih veličina.

 

 

 

STANJE GARDEROBE

 

Mada bi trebalo da se podrazumeva, ipak naglašavam da garederoba koja se prikuplja treba da zadovoljava standarde pristojnosti poklona, dakle da bude očuvana. Osim toga, treba imati u vidu da će ženski tim sortirati i slagati istu, tako da je neophodno da odeća bude oprana.

 

Da pojednostavimo, OCUVANA garderoba, dakle garderoba koja vam vise nije potrebna, ne odgovara vam velicina, ne svidja vam se model, nije vise u modi i sl. Ne poklanjajte ono sto biste inace bacili u djubre.

Mora biti oprana, a sto se peglanja tice, evo ja preuzimam na sebe taj deo, ukoliko je problem. Sto se tice Ljilje Pei, konsultujte se licno.

 

 

 

IGRACKE

 

Kada se radi o igračkama, osim što je potrebno da budu očuvane, zbog specifičnosti samog poremećaja poželjne su igračke ne suvise komplikovane. Bez sitnih detalja koji se mogu skinuti i staviti u usta.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Mozda bi trebalo organizovati i u NS prijem garderobe. Neko sigurno ima praznu garazu ili neki prostor za privremeno skladistenje pa kad se nakupi dovoljna kolicina za puno vozilo ili pickup to ponese u BG. Ima nas i iz ovog kraja koji bi rado pomogli a slanje za BG pojedincima predstavlja problem.

 

Odlicno, ima li nekih konkretnih predloga za lokaciju, odnosno prostor? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Odlicna ideja ja se rado pridruzujem !Bice sigurmo dosta garderobe,igrackica a mogla bi da dodju u obzir i jedna bebeca kolica ako postoji potreba za istim.Mogu da ponudim svoju pomoc i oko primanja sortiranja i peglanja garderobe ako je ok.Molim da mi neka od clanica tima odgovori .Evo mog boja ako zatreba.063/385-223 Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Evo i moja supruga se slaže da pomogne u realizaciji akcije, u razvrstavanju i sređivanju donacija.

Javiće se Ljilji (pošto imamo njen broj) oko daljih dogovora.

Pozdrav od Goce!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Trešnja

Da vas, za početak, podsetim, da do Uskrsa ima još samo nešto više od tri nedelje.

 

Hvala, svaka pomoć je više nego dobrodošla.

 

Što se tiče prikupljanja pomoći kod mene, kuća se nalazi na starom kragujevačkom putu i lako je naći, ali se ipak javite telefonom. Ko ne može sredom, može i drugim danima, uz obavezan tel. poziv, da budete sigurni da smo kod kuće.

 

Podsećam vas, ko nema odeću i obuću, potrebne su i posteljine i sredstva za higijenu(deterdženti, sapuni, šamponi i ostalo), a to ne košta puno.

 

Očekujem vaše pozive!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Search, spremamo ti jedan "dečiji paketić"...a pročešljaćemo malo stvarčice u koje se nadamo da uđemo kad smršamo  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Search, spremamo ti jedan "dečiji paketić"...a pročešljaćemo malo stvarčice u koje se nadamo da uđemo kad smršamo  :D

 

Super, samo me zvrcnite kad Vam bude odgovarao termin ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Termini i lokacije su dopunjeni

 

Termini i Lokacije za prikupljanje, odnosno predaju su:

 

PONEDELJKOM

Kraljice Natalije 72, Beograd, od 12h do 20h, kontakt Ljubica Ćirić (search) 064/89 69 140    066/104 283

 

UTORKOM

Beograd,   od 17h do20h, kontakt Aleksandra Ilic  (Gremlinka) 063/385-223

 

SREDOM

13. oktobra 41, Trešnja, od 10h do 20h, kontakt Ljiljana Lukić (Ljilja-Pei) 064/154 62 67

 

ČETVRTKOM

Kraljice Natalije 72, Beograd, od 12h do 20h, kontakt Ljubica Ćirić (search) 064/89 69 140    066/104 283

 

PETKOM

Beograd,   od 17h do20h, kontakt Aleksandra Ilic  (Gremlinka) 063/385-223

 

Ukoliko ima potrebe za drugim terminom kontaktirajte clanice tima, radi dogovora.

 

 

Sto se tice tima molim da mi se jave gospodje/ice koje su izrazile zelju da se aktiviraju, kako bi zaokruzili organizacionu semu.  :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Podsećam vas, ko nema odeću i obuću, potrebne su i posteljine i sredstva za higijenu (deterdženti, sapuni, šamponi i ostalo), a to ne košta puno.

 

To uvek treba, ne kvari se, može da stoji...

 

Pa može sam članova i neka firma da se otvori, neće niko da se ljuti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Sinoc je kod nas doneta prva donacija!Nadam se da ce uskoro pristici jos neko,vreme je za prolecno sredjivanje garderobe, iskoristimo mogucnost da malo naseg truda nekome ulepsa teske dane.Pozdrav .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Kako napreduje akcija?

Jel ima sta novo u vezi transporta robe do Kuline?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Jagodina

Danas sam video ovu temu  podrzavam ovakve gestove naravno .Ali mislim da bi akcija trebalo da se zove VASKRSNJA  humanitarna akcija... (jer Hristos  anesti (grcki)  ili Hristos voskrese (staro slovenski) je  preveden  u srpskom jeziku  kao Hristos vaskrse  a ne Hristos uskrse stoga je pravilno reci VASKRS a ne USKRS).

Mislim da onaj ko je pokrenuo ovu temu moze ako hoce  adminima da predlozi da izmene naziv teme , sto bi naravno bilo za svaku pohvalu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Kako napreduje akcija?

Jel ima sta novo u vezi transporta robe do Kuline?

 

 

Sta je staro a sta bi trebalo da bude novo vezano za transport? :)

 

Transport ce se organizovati kolima i kombijem, a ako bude bilo zainteresovanih za voznju motociklima, bice mesta, naravno. Iz Nisa ce ekipa najverovatnije, zavisno od vremenskih uslova, motorima, a mi iz Beograda cemo sutradan motorima u Sremcicu sa sarenim jajima, ali Nis/Kulina je sasvim druga prica za potezati odavde motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Sam transport robe kombijem i kolima ce morati neko da finansira.

Ako uzmemo da do Nisa ima otprilike 250 Km a ako prosecna potrosnja bude oko 10 litara za kombi i 7 litara za auto

to je oko 17 litara na 100 km. To je ukupno oko 85 litara goriva.

Jos imamo i dve putarine oko 800 din za auto i sigurno je vise za kombi ali nek bude 1000 din to je ukupno 3 600 din.

Znaci da sama cena transporta nece biti ispod 100 i kusur evra.

Jel imamo donatora za to ili cemo da skupljamo lovu za transport.

Mozda bi moglo da se vidi da se izbegne putarina u direkciji za puteve posto je u pitanju humanitarna donacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

nemoj sa racunicama, umeju da budu bolne ;)

 

Videcemo jos oko tog transporta kako cemo da izvedemo i sta nam je ciniti, Direkcija i kontaktiranje nam ne ginu u svakom slucaju......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ja cu moju donacuju verovatno licno doneti na sam dan akcije,naravno sve ce biti oprano i lepo spakovano.

 

2 Pop Milan

Svaka cat za inicijativu da se "Uskrs"promeni u Vaskrs.Imas pice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Danas sam video ovu temu  podrzavam ovakve gestove naravno .Ali mislim da bi akcija trebalo da se zove VASKRSNJA  humanitarna akcija... (jer Hristos  anesti (grcki)  ili Hristos voskrese (staro slovenski) je  preveden   u srpskom jeziku  kao Hristos vaskrse  a ne Hristos uskrse stoga je pravilno reci VASKRS a ne USKRS).

Mislim da onaj ko je pokrenuo ovu temu moze ako hoce  adminima da predlozi da izmene naziv teme , sto bi naravno bilo za svaku pohvalu.

 

 

 

Zar je bitno kako Ga zovemo dokle god Ga Postujemo, Slavimo i u NJegovo Ime radimo dobre stvari.

Koliko vidim niko se ne buni sto se u Srbiji proslavlja Santa Claus( tj Deda Mraz) ili Sv. Valentin ( dan zaljubljenih) ali smeta sto Vaskrs zovemo Uskrs.

Iovako uskoro sledi ekumenizacija tako da vise nece biti ni bitno...

Mislim da smo malo otisli u off-topic tako da zovem gorepotpisanog da obnovimo pricu uz onu cuvenu manastirsku na nekom drugom mestu uzivo ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Peđa, na sitnicama se gubi identitet... ;)

 

Juče je kod mene u kući bila akcija otvaranja plakara, ormana i tako to...biće toga dosta, samo da se lepo opere, ispegla, presloži i donese do Power Girls ekipe :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

da bi se izgubio identitet, on prvo mora da postoji, tj. da se stekne. Logican uzorcno-posledicni faktor.

 

Mi ovom, i slicnim akcijama sticemo tek svoj identitet, i ukoliko budemo stavljali formu ispred sustine, necemo ga ni steci, sem na papiru, tj. forumu u internom smislu.

 

Dakle, kao sto vec rece Pedja, fokus je na odzivu za akciju a sve drugo moze lako u drugi plan, nimalo ne smeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja