Jump to content

Moto Zajednica

TRANSALP-nova ili polovna,pitanje je sad!?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

uzmi brate dobru polovnu Afriku  sa malo predjenih km i mozes je i unucima u nasledstvo ostaviti-bice ti zahvalni!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Buenos Aires, Argentina
  • Motocikl: BMW F650GS

Ja bih uzeo polovan BMW F650GS i to je to... a za ostatak para benzin i putuj :)

Mislim da moze da se nadje za 3-4000E.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

NOV F650 koji vise nije 1cil. 650ccm vec paralel twin 700ccm.

 

Imas ga na popustu kod nas (par komada - POZURI), dobra je registracija (ispod 800ccm), odlican je motor...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

NOV F650 koji vise nije 1cil. 650ccm vec paralel twin 700ccm.

 

Imas ga na popustu kod nas (par komada - POZURI), dobra je registracija (ispod 800ccm), odlican je motor...

 

 

 

Skoro 800 ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

NOV F650 koji vise nije 1cil. 650ccm vec paralel twin 700ccm.

 

Imas ga na popustu kod nas (par komada - POZURI), dobra je registracija (ispod 800ccm), odlican je motor...

 

 

 

Skoro 800 ccm

 

Ali nije pa je reg. jos i podnosljiva...    ;D

Hvala za info, nesto mi propeleri ne idu na asfalt pa ih ne volim mnogo.    ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

bila je vec jednom tema, ne mogu da se sjetim dje...

bilo je price o verysu, bmw650, stromu i transalpu, koji su takodje imali uporedni test u moto pulsu, ili motoreviji.

ja sam naginjao ka versysu, jer su ga ocijenili kao najbolji za ulozeno...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

I ja sam imao istu tu dilemu i vidis kako je zavrsila!  ;D ;D ;D

A ista je cena i tenere i transalpa. Moje misljenje je da je TA bolji za iste pare od Tenere.

Moras da fiksiras cenu i da gledas do nje jer uvek ima nesto bolje za samo 2k preko, a za jos 2k dobijes jos bolje, a za ukupno 14k dobijes najbolje  ;).  To sve stoji da je gs800 daleko bolji od TA i Tenere, ali je i skoro 3-4k skuplji.

Stromica nisam uzimao u ramatranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Ma ljudi moji ovo je MUKA! Jedno vreme je bila slatka muka,ali sad vec postaje.....  Poceo sam da se preispitujem da li sam i dobru klasu izabrao! Sad pored TA i STROM-a,poceo sam da gledam i HORNET,FZ6,GSR600.Mora japanac i mora nov do 7500e, i jos hocu motor koji je udoban i komforan za voznju,i visok (imam190cm)(da ne lomim kicmu i opterecujem ramena kao kod R),i da moze malo,ali malo ,izvan asfalta,da mogu koferi da mu se stave...ma vise nista ne znam! ???  Ovo je kao na fakultetu pred ispit-ne znas i ono sto znas!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6301 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako nisi siguran u klasu motora, bolje prvo uzmi nesto polovno, pa kad vidis da je to to, onda uzimaj novo. Ako ti se ne svidi nov motor, tj ne pronadjes se u toj klasi mnogo ces izgubiti njegovom prodajom, kod polovnih je mnogo manji gubitak kod prodaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Ma ljudi moji ovo je MUKA! Jedno vreme je bila slatka muka,ali sad vec postaje.....  Poceo sam da se preispitujem da li sam i dobru klasu izabrao! Sad pored TA i STROM-a,poceo sam da gledam i HORNET,FZ6,GSR600.Mora japanac i mora nov do 7500e, i jos hocu motor koji je udoban i komforan za voznju,i visok (imam190cm)(da ne lomim kicmu i opterecujem ramena kao kod R),i da moze malo,ali malo ,izvan asfalta,da mogu koferi da mu se stave...ma vise nista ne znam! ???  Ovo je kao na fakultetu pred ispit-ne znas i ono sto znas!!!

Po ovome sto si naveo..je po meni naj bolja opcija stromic,i jos ce da ti ostane za kofere opremu itd..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Vidim da si naveo da razmisljas i o FZ-u, Hornetu ili Suzani ali si takodje rekao da bi hteo da ides i malo ma offroad. Moje skromno misljenje je da ti ovi motori nisu za silazak sa asfalta. Mozes ti da vozis i skuter po offroad-u ali on za to nije predvidjen, kao ni ovi motori. Na tebi je da odlucis gde ces da vozis i sta ces da kupis. Moja preporuka bi bila ako hoces da silazis sa asfalta Strom, ako ne onda definitvino FZ?! ;)

 

P.S. Kako Rambo kaze, da se pitam ja bih, BETONIR'O travu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: šerpa plav, penzionerski

Eto i ja imam istu muku i visinu, s tom razlikom što sam se odlučio za polovnog Varadera (2000. - 2001. godište oko 5000 evra), al to je za sledeću sezonu. Od novih nam se po gabaritima i nameni uklapa Storm ( mali, zbog cene). Visina sedišta Storma je 82cm, što će reći, za našu visinu do 00, spustiš noge i imaš siguran oslonac, po stručnom mišljenju moje supruge Katerine, sedište je na opip dovoljno udobno. Sam motor je dovoljno kabast pa nećeš sam sebi smešno izgledati ( TDM izgleda ko džepna manekenka spram njega). Oko ¨blagog off roud-a¨ predpostavljam da si mislio na makadam, kaldrmu i kojekakve seoske puteve do nekog živopisnog proplanka, to mož izdržat svaki motor i svaka guma za ¨civilnu¨ upotrebu. Par kilometara makadama, bez divljanja i uletanja u rupe i penjanja na stene izdrže i alu felne i road pneumatici. Supruga i ja smo prošli desetine kilometara makadama, izlokanih puteva, šumskih puteva natovareni do krajnje granice nosivosti naše male Yamahe.

  Za resto para kupi putnu opremu za motor (kofere, rol bar, neku mazalicu lanca - da ne reklamiram-, možda grejane ručke, povišen vizir), predpostavljam da lična oprema tebe i saputnice nije u ceni koju si naveo.

A kako to reče moj drugar Pero koji od motora živi, računaj i radni sat sevisera, dostupnost delova, pouzdanost sevisera ( jel uvoznik ima svoj sevis il je ¨sevis¨ univerzalni u šupi pored). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja