Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha YZF R1 2009

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Pozarevac

Pa i cbr1000rr kosta isto, mozda 200-300 evra manje, a nije nov model niti je lepsa od jedinice, realno. Kawasaki desetka kosta 9800e sa carinom i porezom  :-\ . Nisam fan kawe, cak sta vise najmanje ga cenim od svih japanaca, ali 4k evra je ogromna razlika..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: MC Joker

Nesumljam u vozne karakteristike...ali se danas razocarah na sajmu motora......na slikama izgleda mnogo lepse....pitao sam zenu sta kaze a ona ce ..." jel to neki stariji model".....a cena 14.000......

 

Heh neverovatno, a meni je bas uzivo ozgledao MNOGO lepse. Mislio sam da je ta neka obicna bela boja, a ono u stvari neka perla metalik bela. Uzimam ga cim skupim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

ni meni se ne svidja nova r1 vizuelno nesto spec

 

rep nabudzen predebeo, farovi otvoreni, motor kao da je sitniji od starijih modela??

 

lepsi mi je 2004 model

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 815 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Interesantan je. Na prvi pogled mi se nije svideo, ali sto sam ga duze gledao, sve mi je lepsi postajao :). Ali, bas su mali svi...

 

Nego... cene su bas otisle gore... Zar R1 '08, nije bio oko 10-11k e? (naravno, prosle godine)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

R6 je prosle god bila oko 11000, tako da R1 nije sigurno :)

Gresis sinko bili su na popustu prosle godine jedno vreme.Proslava jubileja ili tako nesto ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

nisam fan yamaha ali novi R1 mi je lep. sviđa mi se ram posebno. a i čini mi se da je završna obrada bar što se tiče oklopa na kod jamahe najbolja.

 

 

ali zx10r sa ovo cenom nema konkurenciju. za razliku od 4000e možeš da mu staviš drugo vešanje, pancirna creva, drugi top, i eventualno PCIII. i da jede malu dečicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: MC Joker

Interesantan je. Na prvi pogled mi se nije svideo, ali sto sam ga duze gledao, sve mi je lepsi postajao :). Ali, bas su mali svi...

 

Nego... cene su bas otisle gore... Zar R1 '08, nije bio oko 10-11k e? (naravno, prosle godine)

 

Japanski jen je drasticno skocio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Subjektivan sam i volim Yamahu :) jbg.... A licno mislim da su neke "drasticne" razlike u kvalitetu ova 4 Japanca, price na koje se primaju samo "ostrasceni obozavaoci" pojedinih marki....

R1 ima najruzniju masku "ever seen" :) sta uradise od onakvog motora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

nisam fan yamaha ali novi R1 mi je lep. sviđa mi se ram posebno. a i čini mi se da je završna obrada bar što se tiče oklopa na kod jamahe najbolja.

 

 

ali zx10r sa ovo cenom nema konkurenciju. za razliku od 4000e možeš da mu staviš drugo vešanje, pancirna creva, drugi top, i eventualno PCIII. i da jede malu dečicu.

 

ili jos bolje da mu ne stavis nista i da ti ostane 4000 ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Pa ako su kawi masine kao na proslom modelu ostavis tu razliku u ceni za generalnu na pola sezone...

 

 

nisu problem mašine već neke druge stvari ali nebitno...

 

 

naravno da možeš da ostaviš 4000e u džepu nego sam mislio da za te pare može motor da se doradi i da bude van konkurencije u cenovnom rangu od 14000.

 

 

ali da ne offujemo. tema je R1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: MC Joker

Evo jednog trkaca sa Hrvatskog foruma koji je isao na test Bridgestone guma i izmedju ostalog testirao ih na novoj R1 '09:

 

"Probao sam zato dva puta R1 da utvrdim gradivo, Hondu da vidim razliku i Kawasakija da se uvjerim da je zakurac za kratku stazu i spore zavoje. Motor kao što sam i prije tvrdio, dole jednostavno nema snage a dok se razvrti, ode konkurencija u pm.....

 

Usporedba R1 sa CBR-om i starom Suzom je nemoguća, motor je toliko bolji na Almeri da je to za nevjerovat. Ispucavanje je fluidno, sigurno i ono najbitnije, savršena kontrola stražnjeg kraja. Ima se osječaj da se uopće ne opterećuje zadnja guma a motor vuće ko blesav. Imao sam sa R1 i plivanja na prednjoj i plivanja sa zadnjom ali sve kontrolirano.

 

Krivulja snage mi je sada malo jasnija no do punog izražaja će doći kada se stave trkači auspusi. Tada će motor dobit i gore gdje da serijski ima snagu, bilo bi prebolesno.

 

Sve u svemu, motorom sam oduševljen, a rijetko da me nešto tako oduševi.

 

bilo je interesantno i probat KTM RC8 R-a nakon R1, smijeh, to se pak ne može nikako usporediti."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Pozarevac

Do sad nisam cuo negativan komentar o ovom motoru, bar sto se tice preformansi. Izgled je vec subjektivna stvar... Meni se licno ne svidja zadnji deo oko auspuha kad se gleda iz profila, ali mora i Akrapovic od necega da zivi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Uh sto volim sve te privatne strucnjake i experte.....prestanite da pljujete po Kawasakiju....ja vozim Suzukije u zadnje vreme imao sam i drugih izmedju ostalih i Kawe...i nevidim neke drasticne razlike.....i opet ponavljam na stranim novinarskim i drugim testovima Kawa je na stazi uglavnom najbrzi....pa me bas iznenaduje "kako to nije ni za kurac a konkurencija ga oduva".....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: MC Joker

E vala brate covek je bio pozvan na testiranje Bridgestone guma kao profi trkac!!!! Nie uopste ni mereno koliko koji ide. Ali on SIGURNO moze bolje da odredi koji motor kako ide nego mi koji samo nagadjamo.

 

Evo neke slike sto je postavio:

 

F8oLE_73162342.jpg

 

X4oi7_71178251.jpg

 

bhnXE_16577731.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Znaci zajednicki test koji svake godine organizuju : Motorrad, Motorevija (Francuska)...Moto (Italijanski)...Spanski neznam kako se zove casopis.

Uopste nije kompetentan u oceni motora??????????????????????????????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

E ja bas pratim ta testiranja i razne magazine, posto me to stvarno zanima.

Pa u 90% slucajeva gdje sam citao kawasaki je uvjek najbrzi, pa Suzana, Hondu ocjene kao najbolju, kvalitet... A Yamaha se uvjek slepa uz njih, samo izbace motor lupe dobru reklamu, na papir stave da imaju najvise konja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: MC Joker

hehe eto vam covek iz prve ruke, totalno nepristrasan, sta kaze. Cak sam pratio kako je pljuvao novi R1 po tom forumu sve dok nije otisao na ovo testiranje. Nije ni bitno, kome znaci post znaci, ko ne voli R1 nece mu nikakav post nista promeniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Bez uvrede ali slike bas pokazuju da je "nepristrasan" ja tebe razumem volis i vozis R-1 i to je o.k.....

Ja vozim Suzuki ali mi isto tako nebi smetao ni jedan drugi Japanac....

Negde u podsvesti mi stoji Kawasaki...i kada bih imao pare da kupim novi motor to bi verovatno bio ZX-10 mada je i K-9 tu u mojim zeljama....

Odlucila bi cena verovatno.....

Sto se tice testova pa ajde molim te budi realan i napisi sta je kompetentnije...jedan tako ozbiljan test koji prave vodeci motocasopisi u Evropi (a i u Americi su skoro isti rezultati)....ili misljenje tamo nekog ex-yu domaceg vozaca na forumu...koji je pozvan da testira gume....

To bi bilo kao da se i ja prijavim za neki test...odaberu me iz mase kao ozbiljnog 46-godina starog vozaca....i ja onda pocnem da prosipam ovde po forumu "kako sam osetio drasticne razlike u litarskoj klasi"....smesno....i moje misljenje je vazece...jel pravi profesionalci u ovom slucaju nemaju pojma....jel oni su pristrasni a ja sam nepristrasan i kompetentan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: MC Joker

Slikao se sa tom R1 nakon testova jer je bio odusevljen. A opet kazem, pljuvao je po njoj na tom hrvatskom forumu pre toga.

 

Ja samo prenosim utiske dok i sam ne uzmem novi R1. Onda cu preneti utiske iz PRVE ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bez

E ja bas pratim ta testiranja i razne magazine, posto me to stvarno zanima.

Pa u 90% slucajeva gdje sam citao kawasaki je uvjek najbrzi, pa Suzana, Hondu ocjene kao najbolju, kvalitet... A Yamaha se uvjek slepa uz njih, samo izbace motor lupe dobru reklamu, na papir stave da imaju najvise konja...

Koje si to testove citao?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja