Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha YZF R1 2009

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Mogu oni da rade sta hoce ali nikad ne mogu da vrate onu slavu koju su stekli 1998 i izgubili 2001 godine, inace po dizajnu ova nemoze da se meri sa modelom za 2006 nikad, pokusavaju necim stalno da budu u prvom planu ali im izgleda ne ide bas od ruke

 

Pa moraju da menjaju nesto. Takodje smatram da posle 2006 modela nije trebala ni jedna sara da se izmeni, ali takvo je trziste i konkurencija. 2007/8 model mi nije zapao za oko ni posle evo 2 godine, ali 09 mi se poprilicno svidja....

 

Ovaj TB em izgleda bruka, em se cuje nenormalno... Pa jos ako je manja od prethodnih modela savrseno za mene :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Ova prica da je motor ludilo itd itd da je mnogo bolji od honde i suzukija nema veze sa mozgom...

Tako je bilo i sa R6 2006 kad je izasla. Najbolji motor u klasi gomila inovacija pa je r6 kupila prasinu u svakom SuperSport takmicenju u odnosu na hondu.

Marketing je jedno realnost je drugo. Videcete i ove godine u SuperStock(motori skoro serije) takmicenju 90 posto njih ce voziti suzuki, u SBK Yamaha ce biti tu gde jeste...

Sto se tice ulice sigurno necu kupiti motor zato sto se cuje kao Rosijeva M1 i zato sto masina ima drugaciji redosled paljenja i bla bla.

Odgovorno tvrdim da je medju 1000cc Yamaha naj ne kvalitetniji motocikl koji je po kvalitetu iza Honde i Suzukija.

I ova prethodna R1 je najavljivana kao pravi bum, 2007 motocikl koji ima najvise ks u seriskoj proizvodnji i hiljade drugih dzidzabidza.....

A menjac, lamela, korpa odradjeno kao kod kineza...

 

Nalupa se podosta za ovo malo texta... Kao r6 nije bila najbolji motor te 2006te u klasi? DA bila je i jos je uvek. A ovo za kvalitet yamahe, mislim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2301 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Ova prica da je motor ludilo itd itd da je mnogo bolji od honde i suzukija nema veze sa mozgom...

Tako je bilo i sa R6 2006 kad je izasla. Najbolji motor u klasi gomila inovacija pa je r6 kupila prasinu u svakom SuperSport takmicenju u odnosu na hondu.

Marketing je jedno realnost je drugo. Videcete i ove godine u SuperStock(motori skoro serije) takmicenju 90 posto njih ce voziti suzuki, u SBK Yamaha ce biti tu gde jeste...

Sto se tice ulice sigurno necu kupiti motor zato sto se cuje kao Rosijeva M1 i zato sto masina ima drugaciji redosled paljenja i bla bla.

Odgovorno tvrdim da je medju 1000cc Yamaha naj ne kvalitetniji motocikl koji je po kvalitetu iza Honde i Suzukija.

I ova prethodna R1 je najavljivana kao pravi bum, 2007 motocikl koji ima najvise ks u seriskoj proizvodnji i hiljade drugih dzidzabidza.....

A menjac, lamela, korpa odradjeno kao kod kineza...

 

Nalupa se podosta za ovo malo texta... Kao r6 nije bila najbolji motor te 2006te u klasi? DA bila je i jos je uvek. A ovo za kvalitet yamahe, mislim...

Da se i malo razumes ne bi ovako pricao... Mozda je po izgledu najlepsi ali je od najkvalitetnog  daleko....

Komentarisacu dve stvari, gradsku voznju i voznju na stazi...

Gradska voznja: izem ti motor koji sa donjih obrtaja vuce kao magare, jeste vrti se 17.000, ali stvarno neznam ko ce na ulici voziti motor na 17.000rpm. Kad izlazis iz krivine  das gas i cekas cekas cekas...... Ram je debljine flis papira, nedo bog da dodje do pada mozes odmah da ga teras na panter.

Staza: ovde cu biti kratak. nadji kada je Yamaha zadnji put osvojila titulu u SuperSport sampionatu

Necu ni da napominjem da je yamaha 2006 napravila takav propust sto se tice obrtaja. Naime  cela kampanja se zasnivala na tome da je to jedini motor koji  vrti 17.500 rpm u seriskoj proizvodni  a ustvari motor je mogao da vrti najvise 15.800. Greska je bila u tachometru i ovo je zvanicno dokazano na dyno jetu... tachometar je lagao 10%

E sada da li je bio propust ili fora da bi prodaja isla bolje neznam...

Motor koji je imao fly by wire. Kao da je bitno da li motor ima  fly by wire ili ne.......

Anti hopping kvacilo. Kawasaki 6rr je godinu dana pre yamahe imao anti hopping...

Da ne nabrajam vise, sve ovo sto je yamaha tada uvela nije bilo od nekog znacaja. To sto je neki novinar u pred sezoni pozvan na testiranja od strane Yamahe i nafilovan teorijom, seo na motor obrnuo dva kruga i napisao o motoru sve naj naj to pusti.....

Ja yamahu volim, ali price da je to najbolji motor mi idu na zivce...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: MC Joker

Ares, da li si ti licno imao neka losa iskustva za Yamahom R1 i koja? Posto ovde pricamo samo o tom motoru.

 

Evo ja cu navesti samo par laickih stvari:

 

R1 '04 je po meni najupravljiviji motor koji sam vozio

 

Suzuki K2,K6,K8 1000 sam vozio i ne mozes ga obuzdati ( mada je na autoputu znatno stabilniji)

 

Kawasaki ZX10 '06'07 vidim kod drugara da se kvare non stop.

 

O Hondi sam cuo sve najbolje, ali nemam nikakva iskustva sa njom, osim da mi je bezlican (osim ovog zadnjeg modela)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2301 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Ares, da li si ti licno imao neka losa iskustva za Yamahom R1 i koja? Posto ovde pricamo samo o tom motoru.

 

Evo ja cu navesti samo par laickih stvari:

 

R1 '04 je po meni najupravljiviji motor koji sam vozio

 

Suzuki K2,K6,K8 1000 sam vozio i ne mozes ga obuzdati ( mada je na autoputu znatno stabilniji)

 

Kawasaki ZX10 '06'07 vidim kod drugara da se kvare non stop.

 

O Hondi sam cuo sve najbolje, ali nemam nikakva iskustva sa njom, osim da mi je bezlican (osim ovog zadnjeg modela)

U pravu si daleko sam otisao. Necu se ukljucivati vise u temu..

Daleko da sam imao losa iskustva...

Ali nije ni to bila moja poenta. Samo sam hteo da skrenem paznju ljudima da neobracaju paznju na novinarske clanke o tome koji je motor najbolji i clanke tog tipa dok se to nepokaze u praksi...

Sve ovo me je pogodili jer je vec sada krenula prica tipa "Yamaha R1 09" najbolji motor na svetu sto se tice R motocikala... A motor je na drumovima tek mesec dana....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Da ,,počastim'' ljubitelje ovog stroja jednom pričom o istom...

 

;D

 

,,ili R1 ili nijedan...'' Pojavio se 1998 godine i san je svim gradskim šminkerima. Yamaha R1 je motocikl na lošem glasu, prepoznat po tome da ga uglavnom poseduju oni koji ne bi mogli da nose epitet motociklisti. Njima je R1 stvarčica za pokazivanje medju pepeljarama u nekom lokalu... Naravno, R1 se vozi bez kacige jer je upravo u tome poenta... To bi bila prva asocijacija na pomen Yamahe R1 kod većine ljudi, ma bili oni u svjetu motocikala ili podalje od njega. Nažalost. Zašto? Zato što je to (kao i svi sportaši litarske klase) tehnološki dragulj Yamahe. Upotrebljiva na pisti, ne baš upotrebljiva, rodjena za pistu. Likove koji su je kupili da uživaju u tehnici uglavnom nećete primjećivati jer to nisu bučni likovi iz lokalnih birtija koji su vješti na jeziku i kojima je guma poprilično potrešena samo po sredini... Nas kao motocikliste ne interesuje sociološki aspekt zvani Yamaha R1, nas interesuje tehnologija, interesuje nas razvoj tog modela.

 

Godine 1998 predstavljen je prvi model Yamahe YZF - R1 sa kodnom oznakom RN01. Nudila se u dvije kombinacije boja. Preovlađajuća crvena i preovlađajuća plava. Plava je u Evropi bila mnogo traženija, tako da ih često nije bilo na lageru. Naravno, R1 je bio (i ostao) tipičan japanski sportista, a to je aluminijski ram, redni četvorocilindrični motor poprečno montiran sa cilindrima nagnutim naprijed radi snižavanja težišta. Sledeće 1999 godi slijede sitne modifikacije, da bi 2000 godine bio završen životni vijek Yamahe R1 prve generacije.

 

98rot.jpg

 

98blau.jpg

 

Tehnički podaci:

Motor R4

Zapremina: 998 ccm

Snaga: 150 KS pri 10.000 o/min.

Momenat: 96 Nm pri 7.750 o/min

Mjenjač: 6 brzina

Visina sjedišta od tla: 81,5 cm

Težina spremnog za vožnju (sa svim tečnostima i rezervoarom do pola): oko 203 kg

Suva težina: 190 kg

Rezervoar: 18 litara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Sledeća generacija sa kodnom oznakom RN04 predstavljena 2000 godine je zaprovo predhodni model sa preko 250 izmjena. Prije svega tu je smanjena težina jer su pojedini djelovi rađeni od magnezijuma (poklopac paljenja i mehanizam mjenjača) kao i izduvni top koji je presvučen titanom koji sada zadovoljava Euro 1 normu.

 

200rot_l.jpg

 

2000blau_r.jpg

 

Tehnički podaci:

Motor R4

Zapremina: 998 ccm

Snaga: 150 KS pri 10.000 o/min.

Momenat: 96 Nm pri 7.750 o/min

Mjenjač: 6 brzina

Visina sjedišta od tla: 81,5 cm

Težina spremnog za vožnju (sa svim tečnostima i rezervoarom do pola): oko 201 kg

Suva težina: 188 kg

Rezervoar: 18 litara

 

Godine 2001 prve pojavila se i ograničena serija YZF-R1S Champions Limited Edition koja se razlikovala po boji i sitnim modifikacijama, naravno da se podrazumjevala i pločica sa rednim brojem proizvedenog primjerka.

 

ChampEd.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Treća generacija sa oznakom RN09 pojavila se 2002 godine. Iako je osnova bila stari model ovoga puta su izmjene osjetne. Što se motora tiče, karburatore je zamjenilo ubrizgavanje. Takođe se nudi u više boja, dok je ram dobio crnu boju umjesto dosadašnju boju aluminijuma. Ovoga puta izduv zadovoljava Euro 2 mormu dok je snaga blago porasla. Na repu se sada nalaze led diode koje mjenaju klasično svjetlo.

 

02_R1_VRC1_sr.jpg

 

02_R1_BLUE_sl.jpg

 

02_R1_blue_gr.jpg

 

02_R1_SILVER_sr.jpg

 

Tehnički podaci:

Motor R4

Zapremina: 998 ccm

Snaga: 152 KS pri 10.500 o/min.

Momenat: 96 Nm pri 7.750 o/min

Mjenjač: 6 brzina

Visina sjedišta od tla: 81,5 cm

Težina spremnog za vožnju (sa svim tečnostima i rezervoarom do pola): oko 201 kg

Suva težina: 188 kg

Rezervoar: 18 litara

 

u toku 2003 godine pojavljuju se dvije nove boje oklopa.

 

2003_R1_rot_gr.jpg

 

2003_R1_blau_gr.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Da rezimiramo, 1998 godine se pojavljuje RN01, pa 2000 godine RN04, pa dvije godine kasnije, odnosno 2002 godine RN09. Svake druge godine nova generacija. Ipak, sve tri generacije su imale istu tehničku osnovu, u novoj generaciji radilo se o tehničkim unapredjenjima. Zato je 2004 godine predstavljen potpuno novi model kodne oznake RN12. Izduvi su stavljeni ispod repa, snaga je značajno narasla, sve je novo. Prvi serijski sportski motocikl koji je imao isti broj konjskih snaga kao i kilograma težine (suv).

 

04_R1_blau.jpg

 

04_R1_rot.jpg

 

04_R1_si.jpg

 

Tehnički podaci:

Motor R4

Zapremina: 998 ccm

Snaga: 172 KS pri 12.500 o/min.

Momenat: 107 Nm pri 10.500 o/min

Mjenjač: 6 brzina

Visina sjedišta od tla: 83,5 cm

Težina spremnog za vožnju (sa svim tečnostima i rezervoarom do pola): oko 203 kg

Suva težina: 172 kg

Rezervoar: 18 litara

Maksimalna brzina: 285 km/h

 

U kolekciji za 2005 i 2006 godinu dodavane su nove boje oklopa

 

2005_YZF_R1_Silver-Storm.jpg

 

2005_YZF-R1_Yamaha-Blue.jpg

 

2005_YZF-R1_Lava-Red.jpg

 

2006_Yamaha_Blue_gr.jpg

 

2006_Midnight_Black_gr.jpg

 

2006_Lava_Red_gr.jpg

 

U toku 2006 godine puštene su u prodaju određene verzije kao što je model R1 50-th anniversary povodom 50 godina od učešća Yamahe na trkama. Taj model je obojan u bojama te prve trkačke Yamahe

 

2006_Yellow_gr.jpg

 

najekstremnija verzija je limitirana serija koja je u nastavku imala SP koja je u seriji nudila vrhunske komponente koje evropski proizvodjači (mislim na Apriliu i Ducati) nude u seriji. To se odrazilo na cijenu tako da je ovaj model i najskuplja Yamaha R1 (oko 18.000 eura). Napravljeno je svega 500 ovih motocikala što je svrstava u red egzotike.

 

2006_SP_Gun_Smoke_gr.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Peta generacija ima kodnu oznaku RN19 i pojavljuje se 2007 godine. Motor sada ima četri ventila po cilindru (do ove generacije imao je pet). Nudi se u tri boje. Nudi dosta unapredenja naspram predhodne generacije iako na papiru djeluje isto. Uz sve tehničke novotarije sada je lakše kontrolisati silnu snagu.

 

2007_Comp_White_gr.jpg

 

2007_Midn_Black_gr.jpg

 

2007_Yam_Blue_gr.jpg

 

Tehnički podaci:

Motor R4

Zapremina: 998 ccm

Snaga: 180 KS pri 12.500 o/min.

Momenat: 112,7 Nm pri 10.000 o/min

Mjenjač: 6 brzina

Visina sjedišta od tla: 83,5 cm

Težina spremnog za vožnju (sa svim tečnostima i rezervoarom do pola): oko 209 kg

Suva težina: 177 kg

Rezervoar: 18 litara

Maksimalna brzina: 290 km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Za 2009 godinu spremna je šesta generacija Yamahe R1. Motor ima tehnologiju pozamljenu iz Moto GP-a, odnosno nema paljenja cilindara dva po dva (ugao po 180 stepeni) već se to dešava sledećim redosljedom 270-180-90-180 stepeni. Na ovaj način se ,,ispeglala'' kriva obrtnog momenta, odnosno omogućen je potisak i sa nižih obrtaja. Novi dizajn se oslanja na predhodne generacije, a ipak je svjež.

 

Evo fotografija najnovije generacije Yamahe R1

 

015_Yamaha_YZF-R1.jpg

 

020_Yamaha_YZF-R1.jpg

 

025_Yamaha_YZF-R1.jpg

 

030_Yamaha_YZF-R1.jpg

 

080_Yamaha_YZF-R1.jpg

 

096_Yamaha_YZF-R1.jpg

 

078_Yamaha_YZF-R1.jpg

 

076_Yamaha_YZF-R1.jpg

 

070_Yamaha_YZF-R1.jpg

 

098_Yamaha_YZF-R1.jpg

 

097_Yamaha_YZF-R1.jpg

 

095_Yamaha_YZF-R1.jpg

 

085_Yamaha_YZF-R1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Da, R1 je definitivno motocikl o kojem će se još uvjek pričati i u kafani i na pisti i medju motociklistima i medju šminkerima...

 

a vidim i na forumu  ;D

 

100_Yamaha_YZF-R1.jpg

 

105_Yamaha_YZF-R1.jpg

 

117_Yamaha_YZF-R1.jpg

 

110_Yamaha_YZF-R1.jpg

 

120_Yamaha_YZF-R1.jpg

 

130_Yamaha_YZF-R1.jpg

 

140_Yamaha_YZF-R1.jpg

 

150_Yamaha_YZF-R1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5250 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Pa nije on dzaba BJB novinar ;D

Mogu samo da kazem da zvuk na ovom motru ne da mi se svidja nego je pravo osvjezenje za moje ushi, ima neke vibracije koje direktno djeluju na moj zeludac i osmjeh je tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: MC Joker

Da ,,počastim'' ljubitelje ovog stroja jednom pričom o istom...

 

;D

 

,,ili R1 ili nijedan...'' Pojavio se 1998 godine i san je svim gradskim šminkerima. Yamaha R1 je motocikl na lošem glasu, prepoznat po tome da ga uglavnom poseduju oni koji ne bi mogli da nose epitet motociklisti. Njima je R1 stvarčica za pokazivanje medju pepeljarama u nekom lokalu... Naravno, R1 se vozi bez kacige jer je upravo u tome poenta... To bi bila prva asocijacija na pomen Yamahe R1 kod većine ljudi, ma bili oni u svjetu motocikala ili podalje od njega. Nažalost. Zašto? Zato što je to (kao i svi sportaši litarske klase) tehnološki dragulj Yamahe. Upotrebljiva na pisti, ne baš upotrebljiva, rodjena za pistu. Likove koji su je kupili da uživaju u tehnici uglavnom nećete primjećivati jer to nisu bučni likovi iz lokalnih birtija koji su vješti na jeziku i kojima je guma poprilično potrešena samo po sredini... Nas kao motocikliste ne interesuje sociološki aspekt zvani Yamaha R1, nas interesuje tehnologija, interesuje nas razvoj tog modela.

 

Ovo je potpuno tacno, ali ja odbijam da zbog toga prestanem da vozim ovaj motor. Takve su iste predrasude oko BMW-a. Sad zato sto ga neki kriminalci voze, odmah je onaj ko vozi BMW kriminalac. Bas me briga sta drugi misle, ja cu da vozim R1 za svoju dusu i 99% vremena sa kacigom! U kafane idem peske!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Ova prica da je motor ludilo itd itd da je mnogo bolji od honde i suzukija nema veze sa mozgom...

Tako je bilo i sa R6 2006 kad je izasla. Najbolji motor u klasi gomila inovacija pa je r6 kupila prasinu u svakom SuperSport takmicenju u odnosu na hondu.

Marketing je jedno realnost je drugo. Videcete i ove godine u SuperStock(motori skoro serije) takmicenju 90 posto njih ce voziti suzuki, u SBK Yamaha ce biti tu gde jeste...

Sto se tice ulice sigurno necu kupiti motor zato sto se cuje kao Rosijeva M1 i zato sto masina ima drugaciji redosled paljenja i bla bla.

Odgovorno tvrdim da je medju 1000cc Yamaha naj ne kvalitetniji motocikl koji je po kvalitetu iza Honde i Suzukija.

I ova prethodna R1 je najavljivana kao pravi bum, 2007 motocikl koji ima najvise ks u seriskoj proizvodnji i hiljade drugih dzidzabidza.....

A menjac, lamela, korpa odradjeno kao kod kineza...

 

Nalupa se podosta za ovo malo texta... Kao r6 nije bila najbolji motor te 2006te u klasi? DA bila je i jos je uvek. A ovo za kvalitet yamahe, mislim...

Da se i malo razumes ne bi ovako pricao... Mozda je po izgledu najlepsi ali je od najkvalitetnog  daleko....

Komentarisacu dve stvari, gradsku voznju i voznju na stazi...

Gradska voznja: izem ti motor koji sa donjih obrtaja vuce kao magare, jeste vrti se 17.000, ali stvarno neznam ko ce na ulici voziti motor na 17.000rpm. Kad izlazis iz krivine  das gas i cekas cekas cekas...... Ram je debljine flis papira, nedo bog da dodje do pada mozes odmah da ga teras na panter.

Staza: ovde cu biti kratak. nadji kada je Yamaha zadnji put osvojila titulu u SuperSport sampionatu

Necu ni da napominjem da je yamaha 2006 napravila takav propust sto se tice obrtaja. Naime   cela kampanja se zasnivala na tome da je to jedini motor koji  vrti 17.500 rpm u seriskoj proizvodni  a ustvari motor je mogao da vrti najvise 15.800. Greska je bila u tachometru i ovo je zvanicno dokazano na dyno jetu... tachometar je lagao 10%

E sada da li je bio propust ili fora da bi prodaja isla bolje neznam...

Motor koji je imao fly by wire. Kao da je bitno da li motor ima  fly by wire ili ne.......

Anti hopping kvacilo. Kawasaki 6rr je godinu dana pre yamahe imao anti hopping...

Da ne nabrajam vise, sve ovo sto je yamaha tada uvela nije bilo od nekog znacaja. To sto je neki novinar u pred sezoni pozvan na testiranja od strane Yamahe i nafilovan teorijom, seo na motor obrnuo dva kruga i napisao o motoru sve naj naj to pusti.....

Ja yamahu volim, ali price da je to najbolji motor mi idu na zivce...

 

 

 

1. Jasno se vidi ko se razume ko ne.

2. To sto yamaha ne osvaja titule superSporta me apsolutno zabole uvo, niti to svedoci o kvalitetu motora. (i dukati je brzi bolji od yamahe pa je rossi osvojio titulu).

3. Smatram da je ovo za obrtaje obicna glupost. Neverujem da vrti 15k.

4. Stvarno ne vidim ko je rekao da je r1 2009 najbolji motor na svetu.

5. Ja volim veconu ovih proizvodjaca i tako mi je svejedno ko je najbolji, ali zna se da su svi podjednaki i te price o trash kvalitetu ne piju vodu.

 

E za to sto je sminkeri voze zabole me guz, vozim sta mi se svidja, za sebe, kako god hocu bilo s kacigom bilo bez i uopste me ne zanimaju komentari ... Motor je bas lep.

 

@ Wulfy daj specifikacije od 2009ke i ako moze dimenzije modela 2006/7/9 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

19, trenutno nista, prodao sam motor... BTW, ne zelim biti shvacen kao yamaha fanboy, samo sam realan, i mislim da su svi podjednakog kvaliteta i da vrede isto....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Bah, ne mozes stavljati u isti kosh Kawu i Yamahu. Kawi na proizvodnju motora otpada 2% od ukupne proizvodnje svih njihovih stvari. Oni prave sve zivo (http://www.sportrider.com/features/146_0711_kawasaki_heavy_industries/index.html)  i jedino im je bitno da uguraju sto jaci agregat u motor.

 

Da ne govorim da su izasli iz Moto GP jer nisu mogli nista zivo da osvoje. I za kraj, ne mogu oni postici tako niske cene da ne sklapaju motor od znatno jeftinijih delova nego sto je to slucaj kod npr Yamahe ili Honde.

 

Ovo vec nije moje misljenje, vec cinjenice.

 

Meni bi bilo svedno da imam bilo koji litras od Japanske cetvorke (nov)....nego kako  to u novinarskim testovima vec 4-5 god. unazad Kawa je najbrzi na stazi.....kad samo uguraju motor u sasiju...???????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Beograd

Realno od svih R1, 2004 je ubedljivo najlepsi. Ovaj nov ima mnogo ruzan i kratak rep sto je bzvz, od napred je prelep to se ne spori :). Morali su negde da se zajebu. Uh 2004ka...jao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Pozarevac

Dakle ....

 

 

Ne znam koliko je merodavan MCN, ali izgleda da nova jedinica nije samo dobar marketing. Suzuki neocekivano lose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Nesumljam u vozne karakteristike...ali se danas razocarah na sajmu motora......na slikama izgleda mnogo lepse....pitao sam zenu sta kaze a ona ce ..." jel to neki stariji model".....a cena 14.000......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja