Jump to content

Moto Zajednica

SYM Jet 14 200

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5201 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pokušao sam to da objasnim nedavno, pa da ponovim. Taj stari dizajn agregata sa 2 ventila ima takve osobine - poteže iz mesta odlično, sa puno snage, kao traktor, tj. ima najviše momenta u malim i srednjim obrtajima. Deluje zato jače od svoje kubikaže u tom opsegu, ali mu zato ne prijaju visoki obrtaji i brzine. Modeli sa 4 ventila moraju da se razvrte, ali su onda snažniji na višim obrtajima.

Moj drugarski savet za 2-ventilce - treba proveravati ventile redovno, i štelovati po potrebi. U uputstvu ima tabela po kojoj dinamici se to radi, ali servisi to često nekako "zaborave", jelte. A ventili moraju striktno da budu u toleranciji da bi motorin radio kako treba. 

Srećom, štelovanje kod 2-ventilaca je uglavnom jednostavno, samo je pitanje koliko je pristupačno na kom modelu.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5201 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa ko ima malo osećaja, sama makina će mu zvukom i ponašanjem dati do znanja kad joj je dosta. Ne treba terati u crveno naravno. Moje sokoćalo može max 130 na pr, ali mu to ni malo ne prija. Al na 80-110 km/h može i ceo dan, ništa mu ne fali.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova

Sym Jet 14 200 ima blokadu na 9k/min. Do nje stiže bez problema. I onda muk... I tako može kroz celu Grčku,Tursku,Srbiju,Ameriku sa sve koferima,rez.kanisterima i Rumunom Alexom na njemu.... Pitao sam ga par puta preko komentara na njegove klipove u vezi vrućina i to što vozi po 700,800km u danu pun gas. I uvek mi odgovara da je to bukvalno magare od motora i da ga on vozi uvek tako...
Ja ga takođe vozim sa "teretom" (supruga) ali ne prelazim 8,8.5 k o/min. Po zvuku i ne prevelikim vibracijama, rekao bih da mu prija takva vožnja. Potrošnja je takva,kakva je. Nekome ok,nekome prevelika za tu kubikažu. Meni je ok...

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 3903 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 1000 Kiklop aka Belka, Sym ST200 aka Robb

Potrošnja je za taj koncept, 169cc vazdušara više nego sjajna. 

Ja sam zimus sipao 5w40 full sint u njega, sad preko leta je 10w40 polu sint. 

Ulje menjam na oko 1500km.. 

Vodite računa, po manualu, njemu je zamena ulja na 1000km!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5201 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ako zaista ima blokadu, onda su to uradili iz mehaničkih razloga, da bi zaštitili agregat. Po jedan veliki ventil za usis i izduv ne može dovoljno brzo, tj frekventno, da se zatvara i otvara na visokim obrtajima, to je čista fizika. Sad dal je blokada ili mehanički limit, ne znam.

Moj skuter se poprilično nisko vrti, do oko 7500 rpm, ili nešto preko mu je ono što mu prija. Al zato na 5500-6000 već dođe do stotke. A mana je što i nije za mnogo preko toga 😀

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 630 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650

Ajde da davim još malo ...

Jel ovo ST ili taj 50 sa većim motorom?

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Sym Symphony, 2020. godište, Scooter, 200 cm3, vozilo prešlo 46000 km, Borča. Cena 1.200 €, Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Motocikl: SYM Jet14 Evo 200
Potrošnja je za taj koncept, 169cc vazdušara više nego sjajna. 
Ja sam zimus sipao 5w40 full sint u njega, sad preko leta je 10w40 polu sint. 
Ulje menjam na oko 1500km.. 
Vodite računa, po manualu, njemu je zamena ulja na 1000km!

Gde pise da je zamena ulje na 1000km? Ja znam da je prva zamena na 300, pa na 1000 pa posle toga na 2000-2500 pa cak i 3k km ili jednom godisne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova

U manualu,na engleskom,se negde i spominje na 1000km servis,koliko me pamćenje služi... Pitao sam i Alexa,pošto vozi isti vazdušar,i on mi je potvrdio isto što i Sloba. 3000km ili 12 meseci. Štelovanje ventila, je kako Alex
tvrdi,jednostavno. On praktikuje na 10000km.
Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova

Ovakav manual,samo štampan i bez reklama za ulje i načina penjanja putnika na skuter,sam dobio i ja u Eurosumaru. Čak na kraju uputstva ima tabela sa puno tehničkih podataka,između ostalog,navedeni su zazori usisnog i izduvnog ventila.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока



ba972114bff107d7770acf4877c212fb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 3903 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 1000 Kiklop aka Belka, Sym ST200 aka Robb

Ja ne znam kolki je rezervoar  na ST200... Al na 150km max sipam. Pumpu hladi gorivo, i pumpa crkne samo zato što radi na suvo, time vođen, često sipam.. Evo spisak. 

U proseku oko 4L sipam. 

 

Screenshot_20260624_173301.thumb.jpg.9131005f6eff3994d1005f81290a8e56.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
daj bolju fotku,vidljivost nula.
Kod mene je odlična. Tapatalk ubije rezoluciju.Evo ponovo.
Ako i dalje mutno bude,slikaj ekran i na Google Gemini je postavi i traži da je "sredi",izoštri...6bc3f0d3afbf65f6ef12ad436f6013c5.jpg

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5201 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

SYM ima nenormalni podsetnik tj.

lampicu za ulje, koja svetli na svakih 1000km, kao da proveriš nivo. Inače se menja kako je kolega @Aleks1 rekao.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Motocikl: SYM Jet14 Evo 200

Govorili smo o tome pre neko vreme. Ta lampica je u redu ali je jako glupo to sto ne mozes resetirati je dok ne predze 1000km. Preglupo. Ako ja danas promenim ulje i trenutno je na 268km hocu da resetujem na nulu. Ne mogu. Valjda tamo neko iz sym-a je pametniji ja sam glup jebiga ne znam.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 3903 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 1000 Kiklop aka Belka, Sym ST200 aka Robb
2 hours ago, Aleks1 said:

 Ako ja danas promenim ulje i trenutno je na 268km hocu da resetujem na nulu. Ne mogu. 

Došao sam do istog zaključka i nakon toga pomislio da je to najkrentenskija stvar koju sam ikad video na ijednoj komandnoj tabli. A video sam ih mnogo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja