Jump to content

Moto Zajednica

CFMOTO 800MT Explore - Dugoročni test

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5333 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 32 minuta, mali_zmaj je napisao:

@Marko86nf  gdje nabavljaš ulje,kad potrošiš? On line ili ima da se uzme kod nas?

Ako misliš na ulje za Scottoiler uvozi ga DD Moto, a mislim da ga i Plattner ima:

 

DDMOTO.RS

Scottoil biorazgradivo ulja za sve klimatske uslove je najnoviji produkt za podmazivanje lanca, kompatabilan sa svim SCOTTOILER sistemima za podmazivanje, funkcionalno na...
DDMOTO.RS

SCOTTOIL Plavo Ulje za vožnju u normalnim temperaturnim uslovima, posebne formule specijalno napravljene za korišćenje u SCOTTOILER sistemima za automatsko podmazivanje. •...

 

DDMOTO.RS

SCOTTOIL Crveno Ulje posebno je dizajnirano za toplije klimatske uslove, posebne formule specijalno napravljene za korišćenje u SCOTTOILER sistemima za automatsko...

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1366 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Prodaju li oni i sistem za podmazivanje? Računam da da, kad i ulje prodaju!?

 

Upss ispravka, imaju sad sam vidio, na stranici, moram to malo proučiti!? Vidim set za zeleno ulje, ono, ovo.. 

Promenio član mali_zmaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CFmoto 800MT Explore

Imam 2-3 boce, ne pitaj kako... :)ali kad mi bude zatrebalo, ima ga na dosta mesta, ali meni najpovoljnije preko moje firme. Kad vam bude trebalo, pitajete, a ja ću vam reći koja bi cena bila, pa ako odgovara, ja nabavim.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5333 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Mali update posle 20.000 km. Ništa specijalno se nije dešavalo, sipao gorivo i vozio. U međuvremenu je guma došla na zamenu. Gume poručene i stižu u maju.

 

Sa motogume.rs imamo dobre prijateljske odnose i dogovorili smo još ranije da testiramo nešto od guma. U opticaju je bio turski Anlas, Metzeler, Avon, itd.

 

Međutim u međuvremenu je izašao novi Anakee Adventure 2 i logično je da nakon trenutnog Anakee Adventure nastavimo sa njegovim naslednikom i vidimo šta su unapredili, pošto je ovo trenutno jako dobra guma.

 

Juče (1. maja) istekao je besplatan period korištenja CFMOTO RIDE aplikacije te smo i tu produžili pretplatu na godinu dana.

 

Zaključno sa sipanjem neposredno pred 20.000 km, tačnije na 19.905 km potrošeno je ukupno 1038,80 litara goriva, što mu u proseku dođe 5,21 litru na 100 km što je manje - više isto kao i kada smo računali na 15.000 km (tada je prosečno bilo 5,28 litara).

 

BJBIKERS.COM

Dugoročni test koji vršimo na CFMOTO 800MT Explore još uvek traje i tokom aprila meseca dostigli smo 20.000 km i stoga vam se javljamo sa kraćim izveštajem.

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5333 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Nije vezano za 800MT Explore, ali negde i jeste. Na 21.000 km zamenjene gume, pa da kažem koju reč i utisak o Michelin Anakee Adventure.

 

BJBIKERS.COM

Michelin Anakee Adventure je verovatno jedna od najupotrebljivanijih "adventure" guma i to ne bez jako razloga - nudi odlične performanse u širokom radnom opsegu.

 

 

Inače, kad sam skidao točkove da nosim da se zamene gume, primetio sam da CF nije štedeo na masti kod ležajeva i semeringa. Koliko sam video, ležajevi točkova su kineski. Proverio sam ih, nakon 21.000 km su bili u redu. Semerinzi takođe, nisu ispucali ili slično.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2322 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kada smo kod guma, zamenih i ja juce na svom Touring-u fabricke Maxxis posle 17000km

Hvalio sam ih i stvarno su se super ponasale po asfaltu, nijednom me nisu dovele u neku neprijatnu situaciju, nisu se cak ni potrosile nesto preterano, ali je izletelo nekoliko cvoruga na prednjoj i gomila ispucalih zica sa svih strana.

Nije bilo udarca, rupe, ivicnjaka. Na drugoj slici se vide zice kako vire, i tako skoro sa svih strana.
zasto se to desilo pojma nemam, kao da je neka fabricka greska.

Zadnja je bila ok ali sam preventivno i nju zamenio.

 

IMG_3093.jpeg

IMG_3094.jpeg

Promenio član Sharky - Alex
  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9818 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Žičano jezgro ti je ispucalo unutar gume, otud klobuk ili više njih, otud u vožnji može guma pući.

 

Klobuk može nastati iz tri razloga.

Prvi je kad se točkom udari u rupu, drugi razlog je kad se vozi na felni (bušne guma na drumu pa samo do vulkanizera da stigne) te u oba slučaja dodje do oštećenja žičanog jezgra.

Treći razlog je loš kvalitet gume od strane fabrike.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5333 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

 

Pre 13 sati, Sharky - Alex je napisao:

Kada smo kod guma, zamenih i ja juce na svom Touring-u fabricke Maxxis posle 17000km

Hvalio sam ih i stvarno su se super ponasale po asfaltu, nijednom me nisu dovele u neku neprijatnu situaciju, nisu se cak ni potrosile nesto preterano, ali je izletelo nekoliko cvoruga na prednjoj i gomila ispucalih zica sa svih strana.

Nije bilo udarca, rupe, ivicnjaka. Na drugoj slici se vide zice kako vire, i tako skoro sa svih strana.
zasto se to desilo pojma nemam, kao da je neka fabricka greska.

Zadnja je bila ok ali sam preventivno i nju zamenio.

 

IMG_3093.jpeg

IMG_3094.jpeg

 

 

Nemoj me držati za reč, ali mislim da je bio neki opoziv za neke gume u CF-u. Sad da li za 800MT ili neki drugi ne znam, ali pozovi i pitaj. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2322 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Mislim da je bio opoziv za CST gume a za maxxis nije. 
Nema veze, uzeh metzeler tourance next 2, to sam uspeo da iskopam da neko ima na stanju.

Htedoh Bridgestone a41 ili T32/33 ali nema ih niko na stanju a sutra se ide za rumuniju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja