Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha R9

Recommended Posts

  • Ne silazi, 7183 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pomislio sam na R6 i R1 i udari me neki vajb koliko je taj dizajn od pre 15 godina bio lepši sa više karaktera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Meni ovo izgleda kao poluproizvod. Jeste, napucana je elektronikom i raznim dugmićima...ali nekako izgleda tanko i kao da traži da se dodatno namunji prvenstveno za pistu. Mislim krilca!?.

Ok kapiram modu, čak i funkciju...na ulici....samo da se što pre polome. Ako sam dobro razumeo (samo) 120 konjića. Mislim da će vrlo brzo neko da je "otvori" i pohvali se bar sa 150++.

Hteli, ne hteli, ovo je danas glavni Yamahin trkački ždrebac.

Što su uopšte pravili zadnje sedište i nogostupe...bacanje materijala, ionako ničemu neće služiti.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4742 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

I ja sam razočaran. Čekao sam R9 dve godine da izađe. Komentatori u WSS su govorili da će R9 da zameni R6 u SSP kategoriji, a sa ovih bednih 118 kS može samo trening motor da bude. Doduše, kompresioni odnos je samo 11,5:1 (dok je Triumph 765RS npr. 13.25:1) što znači da imaju prostora da izbace neki GYTR R9 ili R9 SP sa više snage. Dovoljno je glavu da urade, izduv i još poneku sitnicu i da dobiju bar još oko 15 KS.


U svakom slučaju, očekivao sam više. Ništa, čekamo još 12 dana da vidimo čime će KTM da nas obraduje i koliko konjića će 990RC da izbaci, pošto će i on po svemu sudeći u SSP kategoriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7279 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Mogu oni lako da ga nasviraju na 150ks i da dodaju još razne džidžabidže, samo onda će i cena da ide gore, a sa R9 je bio cilj da se napravi cenovno pristupačan motor, bar mislim.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1675 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Ne znam, po meni R motor bez 4 klipa nije R motor.

Ranije su mnogi dvocilindrični agregati završavali u r šasiji, ali po meni to nije to.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Dobro, da ne ispadne samo ljuta kritika, a nije čestito ni videla svetlost dana...moj je komentar suštinski vezan za trend, tačnije trenutak u kojem se nalazimo svi mi...pa u motocikli. Generalno je splasnulo ushićenje. Naročito u vezi sa sportskim motociklima. Pad u potražnji je toliki da se eto mnogi odlučuju da gase proizvodnju, dugogodišnju, ozbiljnih trkača. Npr. GSXR i R1. Ostaće oni tu negde, ali više za upotrebu isključivo na stazi. To iskreno i nije toliko loše. Pojavilo se u jednom trenutku i pitanje, zašto moćni motocikli na ulicama....eto ta pomenuta R1, božemeprosti..odnela je toliko života...ali su je svi želeli!

Toga nedostaje. 

Ne pogibija, već želje.

Po meni je to ključna stvar...pa onda ni ne čudi preterano što proizvođači prave izbore koji nisu više tako tradicionalni. Oni su svakako u stanju da naprave sve što je potrebno....ali se gleda da se ispoštuje trend. Odatle i gomila džidža. Dugme za ovo, dugme za ono...motor ko borbeno vozilo prati 100 meta u krugu od 2km..i tako to u tom smislu.

Ne sumnjam uopšte da su se potrudili da sve funkcioniše savršeno. Nadam se, zbog njih, a i zbog moto zajednice..onako na svetskom nivou, da su napravili nešto što će ljudi poželeti i što će da opravda svoje postojanje.

Na prvi pogled ne deluje tako, ali izgled svakako ume da zavara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7183 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Uporedi ovo i ono gore: ceo motocikl je celina i linije se pretaču jedna u drugu. Kao kap vode kada se gomila, rasteže i pada. Ovo je 16 godina star motocikl. Ovo novo, ne samo R9 kao da je modularan. Krilca na civilnom motociklu? Beži bre...

 

No dobro, okrenuli smo temu na neku drugu stranu. Možemo reći da je agregat dokazan, zabavan, psihopatski, videćemo kako su odradili ogibljenje, ram, itd. Mene to ne zanima, ni taj motor ni ta klasa, ali ajd, da ne ispadne da kudimo. Dobar motor čine mnoge vidljive i nevidljive stvari.

 

yamaha_r1_2009_bilder_2.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2315 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
11 minutes ago, milomir22 said:

A ja nikako da shvatim da četvorocilindrična litra ne može nikako da ispuni euro 5 emisioni standard.

 

Ili nije isplativo...

Nije isplativo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 966 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Da se skinu nalepnice i da me neko pita šta je ovo ja bih rekao CF MOTO. R1 mogu na daljinu da prepoznam, ovo više njet.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2726 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Bas verujem da se prelepo vozi.

Ali bas bezlican motor a grafike kao da su Nemci crtali.

Do skoro su kopirali evropske motore a sad bi mogli i kineske. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 925 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Al su ga usrali dole... Vec je dovoljno "genericki" izgled, jos ovo dole. Ne znam, verovanto ce biti ok za ulicu, kao neka prilagodjena R6-ica. Licno volim cetvorocilindrase, tako da.... Sve u svemu, jos se rado secam vremena pre 15-tak godina i jos uvek lepog doba R-ova :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ono što je moglo sa se pročita u tekstu koji je objavio @Jovan Ristic, nakon susreta sa mr. Miyazawom..potvrđuje pretpostavke da je R9 napravljena sa namerom "mlako"...da bi bila pitoma za ulicu. Za pistu, naravno, mora da se dobudži uz neki "kit"...za koji treba videti koliko će da košta.

To je znači, polako kreće. Ona fora...."otključam" ti šta platiš

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4742 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 1 sat, pronto je napisao:

Ono što je moglo sa se pročita u tekstu koji je objavio @Jovan Ristic, nakon susreta sa mr. Miyazawom..potvrđuje pretpostavke da je R9 napravljena sa namerom "mlako"...da bi bila pitoma za ulicu. Za pistu, naravno, mora da se dobudži uz neki "kit"...za koji treba videti koliko će da košta.

To je znači, polako kreće. Ona fora...."otključam" ti šta platiš

 

Izgleda da će to biti GYTR kit i verzija, koja će koštati bar pola vrednosti motora. Kao što ima i za R7 i R9. Verovatno preko Tenkate racing.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 925 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Najjace mi je na svim tim review-ima novih motora kada kazu kao "strava zvuk", a oni svi isto zuje jacine fena :D Odavno nema onoga da svaki motor ima neki zesci zvuk. Vec vidim za 15-tak godina kako hvale zvuk i na elektricnim motorima :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja