Jump to content

Moto Zajednica

Motul ENGINE CLEAN?

Recommended Posts

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Video sam ovo? Sipa se u vruce ulje i ostavi da motor radi 15min u leru i onda se istoci ulje i sipa novo. Navodno potpuno odmasti i ukloni sve naslage iz motora tako da novo ulje duze ostaje cisto?

 

Jel neko ovo koristio? Kakvi su utisci? Sta mislite jel ima stvarno nekog efekta? Cena je oko 800din.

 

 

5ycSv_wolthuisaspxxo0.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

ja koristio vise puta ali neuvek . nemoj da preteras sa duzinom stajanja te tecnosti u motoru kad radi a ima da se kupi i na buvljaku jeftinije . pozeljno da se motor malo ljulja da nebi ostalo negde  unutra malo . i obavezno zamena ili ciscenje filtera posle istakanja ulja .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

E da, posle prospianja ulja sipam neko od onih jeftinijih na tocenje. Pustim da radi 10 minuta, pa i njega prospem. Tek onda sipam ono pravo kvalitetno ulje. Tako sam radio na autu, koji je dizelas stare garde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco & APN 6

Ja sam koristio pri menjanju ulja pre desetak dana. Sa starim uljem pređeno oko 4500km al' na početku sezone uvek menjam. Ulje pre sipanja ovog sredstva nije bilo mnogo zaprljano. Dobro zagrejao motor, nasuo sredstvo i ostavio da radi 15 min. Kad sam ispustio ulje bilo je dosta retko, skroz crno od Gareži iz motora i bilo je kojekakvog trunja i taloga. Tako da ovi sredstvi izgleda radi svoj posao, sudeći po đubretu koje je izašlo iz motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

kažu da može da se desi da motor okrene ležaj na radilici. e sad da li je do sredstva ili nepropisnog rukovanja ili stanja agregata ne znam ali meni to nekako ulilo strah. a pogotovo za neke buvljak varijante.

 

možda je bolje rešenje 2-3 češće zamene ulja na 2-3000km i to je to.

 

 

inače sipao sam ga i ja u motor ali pri prvoj izmeni ulja kad sam ga kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Sto se tice buvljak varijante ja sam je dosad koristio i nisam imao problem . A sto se tice rada motora 15 minuta da bez jakog gasa i turiranja ugrejana masina na sauhu . Obavezno zamena filtera i malo ljuljanje motora da nezaostane u nekom djepu . Ja licno uvek radim zamenu ulja posle na 2-3.000 km bas iz ovog razloga a nekoristim ga uvek .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2872 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Samo jedno pitanje... ako u motocikl ne treba sipati ulje za automobile, zbog lamela, kako onda ovo sredstvo za ciscenje deluje na lamele?

 

Ja sam ga koristio na kolima, na svakoj drugoj promeni ulja, oko 50 000km je bio auto kod mene, cuda su izlazila iz njega kad sipam ovo. Za motocikl, zbog lamela, treba proveriti sa proizvodjacem /pretpostavljam da zastupnik ili prodavac nema pojma jer se nije raspitao, pa moze samo da kaze svoje licno misljenje/.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Cuo sam da ovi cistaci motora umeju da naprave picvajz, i da ih ne treba drzati vise od 4-5minuta, jer su oni u sustini odmascivaci i na taj nacin skidaju naslage. Zato i nastane problem, jer odmasti i ono sto treba i ono sto ne treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja sam zainteresovan da ovo sredstvo sipam u Jawu i zoljicu. Samo, sad sam u dilemi kad je Misa pomenuo lamele, kod Jawe su od plute pa nisam siguran da ih ovo cudo ne porucka za uzinu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Cuo sam da ovi cistaci motora umeju da naprave picvajz, i da ih ne treba drzati vise od 4-5minuta, jer su oni u sustini odmascivaci i na taj nacin skidaju naslage. Zato i nastane problem, jer odmasti i ono sto treba i ono sto ne treba.

 

Ja mislim da ne treba izmisljati mlaku vodu tj. ako se vec odlucimo da koristimo ovo onda treba da sledimo uputstva proizvodjaca. Na pakovanju pise 15min.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Cuo sam da ovi cistaci motora umeju da naprave picvajz, i da ih ne treba drzati vise od 4-5minuta, jer su oni u sustini odmascivaci i na taj nacin skidaju naslage. Zato i nastane problem, jer odmasti i ono sto treba i ono sto ne treba.

 

Ja mislim da ne treba izmisljati mlaku vodu tj. ako se vec odlucimo da koristimo ovo onda treba da sledimo uputstva proizvodjaca. Na pakovanju pise 15min.

Ja bih ipak sledio uputstva proizvodjaca agregata, koji uglavnom kazu da treba izbegavati dugotrajan rad u mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Jbg, ja sipao, pustio da radi 15 min, prosuo, promenio filter, sipao novo ulje i vozio sledecih 5-6 000 km. Nista nije crklo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Koristio sam raznorazne Engine clean-ove (kad god kupim drugi motor) i ni jedan problem dosad nisam imao. Motul, Ipone, Motorex itd itd, imaju baš za motocikle ove stvarčice, pa se ne treba plašiti. Mada mislim da je u TransAlpu to bačena para...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Ja sam vec pisao u drugim temama da mi je bivsi vlasnik motora rekao da ovo obavezno koristim pre menjanja ulja. E sad neki su mi tamo odgovorili da to nema potrebe ali ipak poverovacu coveku koji vec 10godina vozi apriliu  i stvarno se vidi da ih odrzava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Koristio sam raznorazne Engine clean-ove (kad god kupim drugi motor) i ni jedan problem dosad nisam imao. Motul, Ipone, Motorex itd itd, imaju baš za motocikle ove stvarčice, pa se ne treba plašiti. Mada mislim da je u TransAlpu to bačena para...

 

 

Sto mislis da je u TA bacena para?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Valjda što je toliko kvalitetan da mu to ne treba? ;D

Tako nešto, samo prevedeno na srpski... :D

Korišćenjem dobrih ulja se gubi potreba za takvim ''aditivima za izbijanje para'', ali ako će neko mirno da spava zbog 800din, pa nek bude...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja