Jump to content

Moto Zajednica

Poziv na moto turu: Alpski prevoji, 5 dana iz Beograda 26. Avgusta, 2024.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 922 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
1 hour ago, maxmladen said:

molim te za info gde sve spavas i po kojim cenama. hvala! takodje, ima li gde guzve toliko da treba preskociti?

Baza mi je u Trentu 4 dana (sutra ujutro izlazim i idem na jug na more malo).

Cene smestaja u ovim krajevima su preko 100 eura za noćenje i retko se nađe jeftinije.

Ja sam uhvatio neku promociju 300 eura 4 noćenja sa podzemnom garažom i doručkom.

Volim uveče posle vožnje i da malo prošetam, vidim nešto, pojedem i popijem pa zato gradić za bazu. 

Što se tiče vožnje ono što sam zamislio to sam i odvezao i uživao sam za sve novce. Ovaj deo Italije iznad mojih očekivanja i definitivno vredi doći.

Prvi dan sam vozio krug oko Garda jezera (nešto što sam planirao pre više od 15 godina).  Drugi dan Stelvio i Gavia i danas Gardena, Sella, Pordoi i još par manjih u okolini.

Austriju sam već vozio (Gross i jug) 2 puta a Švajcarska će morati ostati za neki drugi put.

Vikendom su gužve svuda pa onda treba sve i preskočiti. Najbolje ponedeljak - četvrtak. Na Stelviju juče prelep dan pa je bilo jako puno biciklista a serpentine su dosta oštre pa te mogu fino ujebati. Od svih prevoja koje sam ja vozio tu su i najoštrije serpentine. Jbga Stelvio je trofej za sve nas i svi hoće gore.

Gavia mi je najbolji prevoj koji sam vozio.

Nema gužve, predeli prelepi, put odličan samo na trenutke jako uzak i nepregledan bez bankine pa nema mesta greškama. U smeru kojim ti ideš (a išao sam i ja) to je posle prevoja na spustu. Adrenalin piči pa je zabava zagarantovana.

Gardena, Sella i ostali prevoji u tom delu imaju lošiji ali širi asfalt i dosta radara i kamera. Svuda je puna linija, tu i tamo po neka patrola ali motoriste niko ne dira pa se fino vozi. Gužve nema gore na prevojima ali su zato u mestima ispod poput Canazeia i Val Gardene dugačke kolone.

Prati prognozu. Ja 4 dana ovde nisam video kap kiše (vreme idealno) a recimo nisam išao prema Cortini a vidim da je danas tamo bio potop.

Slobodno pitaj ako te još nešto interesuje.

 

20240824_122741.jpg

20240824_143130.jpg

  • Sviđa mi se 15
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
53 minutes ago, baneBP said:

Baza mi je u Trentu 4 dana (sutra ujutro izlazim i idem na jug na more malo).

Cene smestaja u ovim krajevima su preko 100 eura za noćenje i retko se nađe jeftinije.

Ja sam uhvatio neku promociju 300 eura 4 noćenja sa podzemnom garažom i doručkom.

Volim uveče posle vožnje i da malo prošetam, vidim nešto, pojedem i popijem pa zato gradić za bazu. 

Što se tiče vožnje ono što sam zamislio to sam i odvezao i uživao sam za sve novce. Ovaj deo Italije iznad mojih očekivanja i definitivno vredi doći.

Prvi dan sam vozio krug oko Garda jezera (nešto što sam planirao pre više od 15 godina).  Drugi dan Stelvio i Gavia i danas Gardena, Sella, Pordoi i još par manjih u okolini.

Austriju sam već vozio (Gross i jug) 2 puta a Švajcarska će morati ostati za neki drugi put.

Vikendom su gužve svuda pa onda treba sve i preskočiti. Najbolje ponedeljak - četvrtak. Na Stelviju juče prelep dan pa je bilo jako puno biciklista a serpentine su dosta oštre pa te mogu fino ujebati. Od svih prevoja koje sam ja vozio tu su i najoštrije serpentine. Jbga Stelvio je trofej za sve nas i svi hoće gore.

Gavia mi je najbolji prevoj koji sam vozio.

Nema gužve, predeli prelepi, put odličan samo na trenutke jako uzak i nepregledan bez bankine pa nema mesta greškama. U smeru kojim ti ideš (a išao sam i ja) to je posle prevoja na spustu. Adrenalin piči pa je zabava zagarantovana.

Gardena, Sella i ostali prevoji u tom delu imaju lošiji ali širi asfalt i dosta radara i kamera. Svuda je puna linija, tu i tamo po neka patrola ali motoriste niko ne dira pa se fino vozi. Gužve nema gore na prevojima ali su zato u mestima ispod poput Canazeia i Val Gardene dugačke kolone.

Prati prognozu. Ja 4 dana ovde nisam video kap kiše (vreme idealno) a recimo nisam išao prema Cortini a vidim da je danas tamo bio potop.

Slobodno pitaj ako te još nešto interesuje.

 

20240824_122741.jpg

20240824_143130.jpg

Sve jasno. Hvala. Sve ok oko male kiše- tu je oprema a jurcanja naročitog svakako nema, važno da vetra nema mnogo, a kaže da neće ni velika kiša ni vetar, no pratim pa korigujem, kao i uvek. Nego, kaži mi, vidim da mnogi insistiraju na garaži u Alpima, iznenadjen sam. Zna se da se krade, ili se plašite, ili šta? Ja nikada nigde ne jurim garažu, mada odavno ne idem po velikim urbanim Zapadnim gradovima koji me više ne zanimaju. Pitam zato što smeštaja na bookingu koliko voliš ima ako se ne insistira na garaži. Takodje, koliko si dnevno pravio km ta četiri dana i da li je bilo to to, premalo ili previše. Hvala Ti i uživaj na moru. 

Promenio član maxmladen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 786 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 4 sati, maxmladen je napisao:

Evo rafiniranog plana, svima hvala na komentarima i upoznavanju, uživajte u letu i vožnji!

 

Moto tura: Alpski prevoji, V.2.
Švajcarski Alpi, Centralno Italijanski Alpi-Dolomiti, i Austrijski Alpi 
(oko 2900km- 6 dana) iz Beograda 26. Avgusta, 2024- fiksno.
 
26. AUG. PON. DAN 1  900 km
Beograd, sastanak Zmaj BP-Mcdonalds 08:00, Palmanova Outlet Village do 18:00, spavanje Como ili nešto pre. Pauze na točenju goriva ili češće ako treba. Legalne brzine.
 
27. AUG. UTO. DAN 2 320km
Start 07:30 
Švajcaski Alpi: Gotthard-Nufenen-Grimsel-Furka-Oberalp-Domat/Elms (Como +320km)
 
28.8 SRE. DAN 3 280 km
Start 07:30 
Švajcarski i Italijanski Alpi: Domat/Elms-Splungen-Chiavenna-Maloja-St. Moritz-Bernina-Forcola-Livigno (tax free)-Glums/Prato Allo-Stelvio-Bormio (Domat/Ems +280km)
 
29.8. ČET. DAN 4 350 km
Start 07:30 
Italijanski Alpi, Dolomiti: Bormio-Gavia-Passo del Tonale, Mendel, Gardena, Sella, Pordoi, Giau- Linz (Bormio +350km)
 
30.8, PET. DAN 5 450 km
Linz -Grossglockner (F J Höhe)- Fusch, via Villach, Ljubljana (rastanak u Ljubljani uz kafu, ja iz Ljubljane odmah idem dalje na sever)
 
31.8, SUB. DAN 6 540 km
Ljubljana- Beograd
 
 
 
*Budžet: ne znam
*Obavezno zdravstveno-putno osiguranje i uplaćena pomoć na putu. Proveriti datum isteka dokumenata.
* Poželjna kišno-jesenja oprema, na prevojima ume da zaladi i da bude promenljivo vreme.

Ovaj novi plan mi deluje vrlo dobro i realno za vožnju. Da je polazak za cca nedelju dana vrlo verovatno bih se priključiO i ja... :rolleyes:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 894 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Ove godine smo krajem 5. I početkom 6. mjeseca vozili Dolomite i Alpe. Tada su cijene smještaja daleko manje. Ranijim rezervacijama uspjeli smo naći smještaj za 30€/osoba. Prve tri noći smo spavali u Sutriu oko kojeg ima šta da se vozi. Osim lokalnih passeva koji su iz ne znam kojeg razloga zanemareni, blizu je Grossglockner, Misurina, Cortina itd. Nakon toga smo se prebacili u Torbole na jezeru Garda. Smještaj je bio na 100 tinjak metara od jezera sa garažom. To smo platili oko 30 €/osoba. Tu smo spavali 4 noći. Radili smo ture od nekih 300 km. Sve preko toga bi bilo previše. I ovdje postoje odlična mjesta za za vožnju gdje skoro da nikoga nema. Jedan od favorita je Monte Bondone sa puno septentina (dio prema Trentu) i brzih krivina prema jezeru Garda.
Poslije je bila ideja da se vratimo preko Gavie, Stelvia u Austriju, ali je pao snijeg. Uspjeli smo se popeti na Stelvio sa južne strane, ali se nije moglo dalje. Sve je bilo zameteno. Okolnim cestama smo došli do Merana i tamo noćili. Opet za 30€. Nakon toga povratak kući preko Kranjske gore, gdje smo noćili za slične pare.

Sa Dolomitima i Alpama je uvijek stvar planiranja unaprijed. Termini u 8. mjesecu su jako nezahvalni jer tada svi idu na godišnje odmore i potražnja je ogromna.
Početak juna je idealan

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
7 hours ago, ZoraNS said:

Ovaj novi plan mi deluje vrlo dobro i realno za vožnju. Da je polazak za cca nedelju dana vrlo verovatno bih se priključiO i ja... :rolleyes:

I meni :) Hvala @ZoraNS Biće prilike. Lep pozdrav!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
56 minutes ago, e-mayl said:

Ove godine smo krajem 5. I početkom 6. mjeseca vozili Dolomite i Alpe. Tada su cijene smještaja daleko manje. Ranijim rezervacijama uspjeli smo naći smještaj za 30€/osoba. Prve tri noći smo spavali u Sutriu oko kojeg ima šta da se vozi. Osim lokalnih passeva koji su iz ne znam kojeg razloga zanemareni, blizu je Grossglockner, Misurina, Cortina itd. Nakon toga smo se prebacili u Torbole na jezeru Garda. Smještaj je bio na 100 tinjak metara od jezera sa garažom. To smo platili oko 30 €/osoba. Tu smo spavali 4 noći. Radili smo ture od nekih 300 km. Sve preko toga bi bilo previše. I ovdje postoje odlična mjesta za za vožnju gdje skoro da nikoga nema. Jedan od favorita je Monte Bondone sa puno septentina (dio prema Trentu) i brzih krivina prema jezeru Garda.
Poslije je bila ideja da se vratimo preko Gavie, Stelvia u Austriju, ali je pao snijeg. Uspjeli smo se popeti na Stelvio sa južne strane, ali se nije moglo dalje. Sve je bilo zameteno. Okolnim cestama smo došli do Merana i tamo noćili. Opet za 30€. Nakon toga povratak kući preko Kranjske gore, gdje smo noćili za slične pare.

Sa Dolomitima i Alpama je uvijek stvar planiranja unaprijed. Termini u 8. mjesecu su jako nezahvalni jer tada svi idu na godišnje odmore i potražnja je ogromna.
Početak juna je idealan

Sjajno, hvala @e-mayl 

Promenio član maxmladen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 922 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
19 hours ago, maxmladen said:

Sve jasno. Hvala. Sve ok oko male kiše- tu je oprema a jurcanja naročitog svakako nema, važno da vetra nema mnogo, a kaže da neće ni velika kiša ni vetar, no pratim pa korigujem, kao i uvek. Nego, kaži mi, vidim da mnogi insistiraju na garaži u Alpima, iznenadjen sam. Zna se da se krade, ili se plašite, ili šta? Ja nikada nigde ne jurim garažu, mada odavno ne idem po velikim urbanim Zapadnim gradovima koji me više ne zanimaju. Pitam zato što smeštaja na bookingu koliko voliš ima ako se ne insistira na garaži. Takodje, koliko si dnevno pravio km ta četiri dana i da li je bilo to to, premalo ili previše. Hvala Ti i uživaj na moru. 

Sve 3 vožnje iz Trenta su bile do 300 km

Doručak oko 9 a start u 10 ujutro i predveče do 8 se vratim nazad, tuš pa u grad na večeru.

Ima sasvim dosta vremena za uživanje u putevima i pauzama. Na Stelviju i Gardeni sam pravio pauze preko sat vremena. Inače stajem i slikam gde god mi se svidi.

 

Što se tiče garaže ne tražim je ni ja ali eto nekad me usere 😀

Meni je samo najbitniji uslov na bookingu da je motor sklonjen od očiju prolaznika. Ne mora čak biti ni natkriveno. Prošli mesec u Češkoj (Brnu) je bio u zaključanom otvorenom dvorištu pansiona dok je uveče  protutnjala neka kiša. Vetar stalno skidao ceradu dok nisam sišao dole i zalepio je okolo amerikancem.

Danas stigao u Rimini gde ću biti 3 dana. Našao sam hotel na samoj plaži sa doručkom, bazenom, biciklom i motor ispod terase u ograđenom dvorištu za manje od 70 po danu.

Trebala je biti Istra ali za iste novce tamo dobijem 2 a ovde 3 noćenja + bonus što ću sutra motorom da overim i San Marino.

Povratak možda trajektom Ancona - Zadar

 

20240825_172104.jpg

20240825_174656.jpg

Promenio član baneBP
  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6476 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nisam odavno išao daleko (istini za volju ni na kratko)...ali se jako dobro sećam koji mi je bio prosek brzine, po tim vijugavim putevima. Još su bila, koliko toliko slobodnija vremena..u smislu video nadzora i kontrole uopšte. Kroz naselja striktno 50, okolo kako može...retko nekom neprimerenom brzinom. Zastaneš nešto da pogledaš, fotkaš, pa pauzica..trte, mrte...38km/h.

Znači "krug" od 380km, počneš u 8, završiš u 18.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 922 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Jel zna neko da li mogu slike od onih likova što slikaju na krivinama Stelvia da se preuzmu online?

Video sam da je bilo nekoliko fotografa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2585 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Mogu, imaš njihov sajt, pronađeš datum,vreme i lokaciju kad si prošao. Treba da prođe do 48h dok ih postave.

download.fotostelvio.com

Ja sam plaćao sliku 12E

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda CB500X - CFMOTO 800MT - ET4 125

Praštajte što koristim ovu temu, ali je srodno pitanje...

Na sajtu Glossglockner ( ili kako se već piše) sam vidio jednu opciju za Tour ticket:

Tour Ticket

motorcycle 51,00
Includes one day ticket each for the Grossglockner, Gerlos and Nockalm roads and entitles you to a reduced ticket for the Villach Alpine Road at a price of EUR 12.00. Available at the ticket offices of the individual roads and in advance at the ÖAMTC, ARBÖ and ADAC offices at a price of EUR 47.00.

 

 

Koja obuhvata, malo više od samog Grossglockner-a, ako ima neko ko je bio ili zna njemački, da mi pojasni šta znači ova karta?

 

evo i link:

WWW.GROSSGLOCKNER.AT

Informieren Sie sich hier über wichtige Informationen zur Großglockner Hochalpenstraße: Hier finden Sie unsere Ticketpreise, Ermäßigungen und Öffnungszeiten.

 

Hvala unaprijed!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Ima vise prevoja koji prolaze kroz razlicite nacionalne parkove. Mozes za svaki prevoj da vozis posebno i platis kartu na rampi ili kupis jednu za sve koji su u toj regiji. Sad karte se obicno kupuju kao dnevna karta i ima opcija doplate za jos nekoliko dana. Ako neko hoce da odvoza sve prevoje onda mora dobro da isplanira rutu sa koje strane krece i koji prevoj prvi da poseti u tom danu. 

Promenio član z ivan
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio.

Od 3 do 8. Septembra je HD Faaker see. To znači cca 80000 motorista na svim mogočim pravcima, posebno Gross, Nockalm, Maltatal....

Ja osobno taj period izbegavam te relacije.

Promenio član Tedybear
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 561 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
On 8/26/2024 at 5:02 AM, baneBP said:

Jel zna neko da li mogu slike od onih likova što slikaju na krivinama Stelvia da se preuzmu online?

Video sam da je bilo nekoliko fotografa.

Ja upravo skinuo svoje slike od 31/08 

 

 

2024-jul-31-stelvio-2-1430-1500-IMG_5821-L.jpeg

Promenio član Pirotehnicar
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.

Evo, izvozao sam turu i odmorio od one cele diskusije, ne planirane kod poziva na ovu turu.

 

Šteta što niko nije pošao, tura je izvrsno prošla, po planu i u budžetu.  

 

Evo detalja ture, isti su manje upućeni nevernim Tomama a više istinskim interesentima za ovu destinaciju.

 

Topic locked.

 

Moto tura: Švajcarski Alpi, Centralno Italijanski Alpi-Dolomiti, i Austrijski Alpi (3070 km, 6 dana)

 

 

Promenio član maxmladen
  • Sviđa mi se 18
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja