Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Agility 50 ili Aprilia SXR 50

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav!

 

Želim da uđem u svet skutera zbog efikasnosti u gradskoj vožnji. Na prvu mi se najviše sviđaju dva skutera iz naslova. Cena novih je:

 

Kymco Agility 50 - 2000e

Aprilia Sxr 50 - 2800e

 

Za Agility znam da je izuzetno pouzdan, štedljiv i zahvalan u svakom smislu. Po meni mu je mana što ga nisu modernizovali već 19 godina ni malo nisu modernizovali, pa deluje nekako dosadno. 

 

Sxr mi je najlepši od skutera koji se kod nas nude do 50cc. Sviđa mi se moderan izgled, digitalna tabla, a brine me njegova pouzdanost i cena održavanja. Takođe, 15ak kg je teži od Agilitija.

 

Pre 9 godina sam imao jako negativno iskustvo sa Aprilia SR 50 2003 DiTec, koji je bio prerađen na karburator. Nekoliko meseci je bio u mom vlasništvu, a najviše vremena je provodio kod majstora. Zbog problema sa njom nisam hteo da se bakćem sa skuterima do sad, ali ponovo se probudila želja u meni. 

 

Skuter bih koristio za gradsku vožnju. Prosečne sam visine i težine.

 

Dakle, da li je Aprilija dosta skuplja za održavanje? Koji motor bi bio vaš izbor? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4623 postova
Pozdrav!
 
Želim da uđem u svet skutera zbog efikasnosti u gradskoj vožnji. Na prvu mi se najviše sviđaju dva skutera iz naslova. Cena novih je:
 
Kymco Agility 50 - 2000e
Aprilia Sxr 50 - 2800e
 
Za Agility znam da je izuzetno pouzdan, štedljiv i zahvalan u svakom smislu. Po meni mu je mana što ga nisu modernizovali već 19 godina ni malo nisu modernizovali, pa deluje nekako dosadno. 
 
Sxr mi je najlepši od skutera koji se kod nas nude do 50cc. Sviđa mi se moderan izgled, digitalna tabla, a brine me njegova pouzdanost i cena održavanja. Takođe, 15ak kg je teži od Agilitija.
 
Pre 9 godina sam imao jako negativno iskustvo sa Aprilia SR 50 2003 DiTec, koji je bio prerađen na karburator. Nekoliko meseci je bio u mom vlasništvu, a najviše vremena je provodio kod majstora. Zbog problema sa njom nisam hteo da se bakćem sa skuterima do sad, ali ponovo se probudila želja u meni. 
 
Skuter bih koristio za gradsku vožnju. Prosečne sam visine i težine.
 
Dakle, da li je Aprilija dosta skuplja za održavanje? Koji motor bi bio vaš izbor? 
Априлија ти је правила проблеме јер је прерада била лоша а и због недостатка мајстора да је среди. Ја гласам за Агилити због много фактора а један и веома важан је што око агрегата комплетно га покрива кинески GY. Априлија је скупа и ако је 4Т иде 45 што је веруј досадније од Кимков лук, око прераде исте, писао сам веч да "деблокирање" кошта много. Добро среџени Кимко иде 70 а може и много више ако га увати у руке неко ко ја. Ти размисли, паре су твоје и нормално крајња одлука

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3256 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Svaki 4t 50cc skuter je dosadan☺️, a za grad, ako je iole brdovit, često i preslab i opasan.

Nema tu nekih velikih troškova održavanja, osim što je moguće da lokalni prodavci izmisle svoju tabelu, tipa kaiš se menja na 5.000 i sl, da izmuzu što više parica dok je u garanciji, pa to proveri.

A i čisto da znaš, Aprilia skuteri se sad prave u Indiji, nema to veze sa nekadašnjom tradicijom, nego pecaju na staru slavu. Relativno su novi, pa i nema mnogo informacija koliko su pouzdani u praksi.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

@boza_kgbaš tako, nisam uspeo da nađem neka iskustva sa SXR50, pa sam otvorio temu. Sa druge strane Agility 50 je proverena mašina i sa njim nema greške. Krivo mi je što mu bar sat nisu stavili na tabli, ali šta je tu je...

 

Hvala na odgovorima! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja