Jump to content

Moto Zajednica

Prva kaciga

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: sadface

Pozdrav drugari, 

 

Treba da krenem sa vožnjom uskoro pa mi trebaju preporuke za kacige i takođe prodavnice gde da ih tražim. 

 

Išao bih u BG da kupujem. 

 

Sviđa mi se D-skwal 3.

 

Što se tiče cene, nemam budžet ali ne bih baš da potrošim 500€ ako može 200€.

Ali ne moram da gledam najjeftinije. 

 

Nisam istraživao što se tiče komunikacije i slušanja muzike, ali vidim da pretežno veći deo koristi cardo tako da bi on išao u skorijoj budućnosti, pa mi treba kaciga na koju može da ide. 

Planiram da vozim autoputem (naravno ne čim položim) ali to je generalno plan. 

 

Pa eto toliko, svaki predlog i komentar je dobrodošao, kao i pitanje jer sigurno ima da sam na nešto zaboravio. 

Molim vas dajte neke preporuke. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2871 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
MAXMOMENT.RS

If you are a fan of off-road, on-road and adventure activities, we have developed the right helmet...

 

 

I ima mesto za integrisanu komunikaciju koja radi savršeno.

Neko je radi za Scorpion ne znam ko. 

 

Kaciga je flip up, koristiš je uvek kao full face osim kad ulaziš u radnju, pumpu, prodavnicu, na granici, kad treba na brzinu da je "skineš" a ne skidaš je. 

Ima naočare, ima pinlock protiv magljenja. 

Skineš taj glupi plastični kažket jer gura glavu i pravi vratobolju i to je to. 

Ja sam prezadovoljan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

NAJBITNIJE je da ti je kaciga udobna i da leze 'fest' na glavu. Full face pa modular je velika preporuka sa bezbednosnig aspekta. Nemoj se lepiti za neki brend, sve su homologovane. Naravno neke su bezbednije, ali generalno zavrsavaju posao. Za 200e imas veliki izbor. Obavezno probaj i drzi zatvorenu i komplet vezanu na glavi bar 3-5 minuta. Proveri ventilaciju (otvoreno - zatvoreno, stani ispod klime). Zapamti: ako te malo zulja negde na vrhu glave (gde naleze) to ce da te urnise posle pola sata voznje. Treba malo da steze u obrazima. Svakako pitaj za pomoc u prodavnici, ali nemoj da kupis nista sto ti nije udobno, cak iako te prodavci ubedjuju. Oni ne znaju da li tebe zulja ili ne. Probaj razne proizvodjace i razne velicine, jer vecina kaciga do 200-300e ima samo dva kalupa (S-L i XL-xxxl). Veruj mi da ces zaboraviti na izgled kacige i smucice to se sve ako ti ne bude odgovarala odnosno ako te bude zuljala.
Prodavnice Moto Bike, Barel, Maxmoment, i ona sto prodaje Caberg program. Nisu medjusobno blizu tako da odvoji min 3-4 sata za to (prevozom 4-6), i gledaj da bude vikend



  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Ja vozim već 10 godina AGV, prvo K1, sada K3... Meni je top kaciga, i svaka preporuka. K3 je dobra opcija sa sunčanim naočarima. K1 ima reis kopču i nema naočare. Ali su obe izuzetno udobne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: sadface
On 8. 7. 2024. at 19:50, Andrej_Hotstepper je napisao:
MAXMOMENT.RS

If you are a fan of off-road, on-road and adventure activities, we have developed the right helmet...

 

 

I ima mesto za integrisanu komunikaciju koja radi savršeno.

Neko je radi za Scorpion ne znam ko. 

 

Kaciga je flip up, koristiš je uvek kao full face osim kad ulaziš u radnju, pumpu, prodavnicu, na granici, kad treba na brzinu da je "skineš" a ne skidaš je. 

Ima naočare, ima pinlock protiv magljenja. 

Skineš taj glupi plastični kažket jer gura glavu i pravi vratobolju i to je to. 

Ja sam prezadovoljan.

 

Full face bih uzimao, ali hvala na predlogu. 

 

On 8. 7. 2024. at 22:38, Punktmann je napisao:

NAJBITNIJE je da ti je kaciga udobna i da leze 'fest' na glavu. Full face pa modular je velika preporuka sa bezbednosnig aspekta. Nemoj se lepiti za neki brend, sve su homologovane. Naravno neke su bezbednije, ali generalno zavrsavaju posao. Za 200e imas veliki izbor. Obavezno probaj i drzi zatvorenu i komplet vezanu na glavi bar 3-5 minuta. Proveri ventilaciju (otvoreno - zatvoreno, stani ispod klime). Zapamti: ako te malo zulja negde na vrhu glave (gde naleze) to ce da te urnise posle pola sata voznje. Treba malo da steze u obrazima. Svakako pitaj za pomoc u prodavnici, ali nemoj da kupis nista sto ti nije udobno, cak iako te prodavci ubedjuju. Oni ne znaju da li tebe zulja ili ne. Probaj razne proizvodjace i razne velicine, jer vecina kaciga do 200-300e ima samo dva kalupa (S-L i XL-xxxl). Veruj mi da ces zaboraviti na izgled kacige i smucice to se sve ako ti ne bude odgovarala odnosno ako te bude zuljala.
Prodavnice Moto Bike, Barel, Maxmoment, i ona sto prodaje Caberg program. Nisu medjusobno blizu tako da odvoji min 3-4 sata za to (prevozom 4-6), i gledaj da bude vikend


 

E hvala ti do neba, to mi je baš trebalo. Sad bar znam koje radnje da tražim. 

 

On 12. 7. 2024. at 21:20, BaneNS je napisao:

Ja vozim već 10 godina AGV, prvo K1, sada K3... Meni je top kaciga, i svaka preporuka. K3 je dobra opcija sa sunčanim naočarima. K1 ima reis kopču i nema naočare. Ali su obe izuzetno udobne.

Mnogo lepo izgleda K3, nju nisam ni zapazio dok sam gledao online. Al. Me nervira onaj znak napred, baš ne izgleda lepo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 395 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: Daelim VS 125 F Mirotvorac

Ja nosim MT  fulll face ja drugo ne racunam u kacigu kupio sam je pre oko 4 godine ali sam zbog nesrece i jos nekih gluposti pravio pauzu od 2 godine u voznji pa od ovog meseca krenuo opet doplatio sam za crni vizir i pinlock a kostalo me sve ukupno tada oko 16 000 dinara

IMG_20200615_191017214.jpg

IMG_20200615_191040881.jpg

IMG_20200615_191058831.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: sadface

Da se pohvalim, kupljena d-skwal i3. 

Pasuje savršeno na glavu, nakon par sati nošenja nikakvih smetnji nije bilo. 

Skwal-i3-LINIK-AYK-siva-mat-1.jpg

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 466 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Jedna dobra opcija za enduraše je Nolan N70.

Nije previše skup i ima sve.Nije najbolji na svetu, ali je dobar izbor po meni.

IMG_20240726_164330.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 395 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: Daelim VS 125 F Mirotvorac

Mozda gresim ali meni su ove sa vizirom mnogo sigurnije i vizuelno lepse od onih sa naocarima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja