Jump to content

Moto Zajednica

Thunder Box TB01 - Problem!

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5969 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Ukratko:

 

Da ne kasapim žice na novom motoru a da mogu da prikačim maglenke, čujem za ThunderBox od koleZe @vidakn, koleZa @ZeleniZub imao jedan na prodaju, dogovorimo se za čas i stigle sprava.

 

Spravica može da se nakači na 3 načina tj ima 3 moda rada:

 

Auto mod

Ignition control mod

Stay off mod

 

Fabrika preporučuje Auto mod i ja sam povezao tako. Zelena žica na plus, crna na minus i bela se ne kači nigde. Tako sam i uradio, medjutim, ne lezi vraže... 3 dana nisam vozio motor i ode akumulator u HonduRac. Kad sam ga stavio na pametni punjač, pokazuje 4,5 V. Taj je za bacanje i lepo kupim nov aku...

 

Danas smo izmerili na unimer u stanju mirovanja i instrument je pokazao da tako Thunder troši 30 mA što je previše... Zanima me da li ima nekog leka i kakva su iskustva ljudi koji imaju ThunderBox? Koliko sam razumeo to je spravica koja upravo treba da sprečava stradanje akumulatora usled ispražnjenosti ako se ne isključe potrošači kad se ugasi motor. U  uputstvu piše da ako se motor ne koristi 3 nedelje ili više da se kači na punjač ali ovo je bilo 3 dana u pitanju... :neznam:

 

I da napomenem: Maglenke NISU ostale uključene. Motor je u garaži...

 

Svaka pomoć je dobrodošla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2235 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Izvedeš produžni na motoru i uštekaš ga u struju kad miruje :lol3:

 

Šalim se! Ne znam kako da ti pomognem nisam u toj sferi posla :) 

 

Možda neko poput @Satelismože da kaže koju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ukratko:
 
Da ne kasapim žice na novom motoru a da mogu da prikačim maglenke, čujem za ThunderBox od koleZe @vidakn, koleZa @ZeleniZub imao jedan na prodaju, dogovorimo se za čas i stigle sprava.
 
Spravica može da se nakači na 3 načina tj ima 3 moda rada:
 
Auto mod
Ignition control mod
Stay off mod
 
Fabrika preporučuje Auto mod i ja sam povezao tako. Zelena žica na plus, crna na minus i bela se ne kači nigde. Tako sam i uradio, medjutim, ne lezi vraže... 3 dana nisam vozio motor i ode akumulator u HonduRac. Kad sam ga stavio na pametni punjač, pokazuje 4,5 V. Taj je za bacanje i lepo kupim nov aku...
 
Danas smo izmerili na unimer u stanju mirovanja i instrument je pokazao da tako Thunder troši 30 mA što je previše... Zanima me da li ima nekog leka i kakva su iskustva ljudi koji imaju ThunderBox? Koliko sam razumeo to je spravica koja upravo treba da sprečava stradanje akumulatora usled ispražnjenosti ako se ne isključe potrošači kad se ugasi motor. U  uputstvu piše da ako se motor ne koristi 3 nedelje ili više da se kači na punjač ali ovo je bilo 3 dana u pitanju... :neznam:
 
I da napomenem: Maglenke NISU ostale uključene. Motor je u garaži...
 
Svaka pomoć je dobrodošla...
Kod mene je bila situacija da po mesec dana ne upalim motor i nije mi se ispraznio akumulator.
Nemam pojma kako je povezano, majstor je povezivao sve.
Na Thunderbox su mi povezane maglenke, punjač za fon i grejači ručica.
Sve radi savršeno, automatski se pale i gase uređaji kad dostigne neki napon ili ako opadne napon.



Sent from my SM-A556B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021

Pozdrav @alexanto, zao mi sto cujem da imas problem sa Thunderbox-om. Ja ga iskreno nisam ni povezao, mislio sam da povezem na njega USB, ali sam odustao jer sam kupio fabricki USB-C. Pre nego sta sam ga kupio procesljao sam dobro review-u po YT i naisao na video gde ga neki lik testira, potrosnja u pre-stand by modu 2-3 mA, full stand by 0.99 mA.

Evo videa: https://www.youtube.com/watch?v=2e7LAPPxj0I, na minutazi 9:15 je potrosnja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja