Jump to content

Moto Zajednica

Zaobilazite Kikindu u širokom luku...

Recommended Posts

  • Drug član, 2347 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Ja se secam sa testa da ne sme ništa kroz crveno i kroz saobraćajca.

Evo tražim taj tekst danas koji me zajebao,i nadjoh

A, šta na sve kaže Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima ("Sl. glasnik RS", br. 41/2009, 53/2010, 101/2011, 32/2013 - odluka US, 55/2014, 96/2015 - dr. zakon, 9/2016 - odluka US, 24/2018, 41/2018 i 41/2018 - dr. zakon - dalje: Zakon)?

- Vozila hitne pomoći, vatrogasaca i policije kada imaju uključena rotaciona svetla imaju pravo da prođu i kada je crveno svetlo na semaforu s tim što moraju da ispoštuju prvenstvo prolaza onih vozila za koje je zeleno. Za Hitnu pomoć crveno svetlo na semaforu jeste isto što i obrnuti trougao za ostale vozače - objašnjava Damir Okanović iz Komiteta za bezbednost saobraćaja i dodaje da se isto odnosi i na prekoračenje brzine.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2347 postova
  • Motocikl: Umočiću...

Očigledno nisam kandidat za vozača hitne pomoći🤣

Nisam gledao datume,sad gledam kako bre 2009?Ništa mi nije jasno...

Promenio član Bojan82

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2946 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 9 minuta, Darko Mihajlovic je napisao:

e sad kad smo tebe resili sta ces i kako ces , da nastavimo da ga merimo ja i @BaneVuk58 .... u koje to zemlje aman hitna ide kroz crveno ?

neznanje ubija , pa me zanima 🙃

Kuwait 😉.....Uopšte Arapski Emirati. Tu sam položio i A i B.  A još nešto što mi ostaje u sećanju je London...imao sam 12 godina....igrao sam se sa nožem i naravno posekao prst.....sećam se kao juće..doleteo kamion hitna pomoć sirene i tipično englesko zvono. Onda kad sam pao sa k ćerkom u Mladenovcu sa motora....kako su ljudi vozili sa sve sirenom ....Ne znam dal' je od Mladenovca do Beograda bio neki semafor, ali znam da nigde nisu stali....verovatno su uhvatili zeleni talas 😉....eto neka moja zapažanja kojih se rado setim i Boga mi naježim kad čujem sirenu 🍻

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1290 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400
6 minutes ago, BaneVuk58 said:

Ne znam dal' je od Mladenovca do Beograda bio neki semafor, ali znam da nigde nisu stali....verovatno su uhvatili zeleni talas 

nisu uhvatili zeleni talas , prolazili su na crveno... opet kazem , ok je to , ali su krsili zakon..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2890 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija
47 minutes ago, sasa ns 1 said:

slika ali ako je odnapred a ne zaustave te i nalepnica je ,,malo zakrenuta,,od kamere nikom ništa.

Nego pre 2 dana sam video u NS do sad neviđeno.To su 2 lika u civilu pored radara a ni u blizili policijski auto plavo beli-Stoje iza drveta a radar samo malo viri i vido sam ih tek kad sam prošo pored njih sa 40 na sat.

Nema šanse iz daleka da pomisliš da je radar,a čak ni iz bliza

Ma neeee... To su geometri.

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre sat vremena, Darko Mihajlovic je napisao:

nisu uhvatili zeleni talas , prolazili su na crveno... opet kazem , ok je to , ali su krsili zakon..

Zato Holanđani šalju policiju na motorima da čisti put. Uniformisano lice reguliše saobraćaj, ne važi semafor.

Ukenjam se kad vidim da ga lik pegla 150 po gradu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5903 postova

U US of A kada ide neka intervencija em ih ide jedno 30 vozila (fire department obavezno, hitna, policija .) em si duzan da se ukopas u mestu. Znaci nema sklanjam se ovo ono nego stanes u mestu a oni ce naci neki prolaz. Jedino ako ti oni narede da se sklonis.

 

Doziveo sam licno taj cirkus par puta. Kako se cuju sVirene svi momentalno ko pauza na igrici

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Ružan je osjećaj kad negdje odeš u najboljoj namjeri da se provozaš, opustiš, i radi gluposti neko te keca..Prije par godina, pisao sam baš ovdje, u Šapcu na susretu krenuo kući, hop odmah policija. Jesil pio, jesam jedno pivo, trijezan kao kupus, ajde da duvaš, naduvam neki promil, nešto 0,1. Hop, kod nas je 0.0, bam kazna, nemam dovoljno dinara kod sebe, kaže brat: "Što si krenuo u STRANU zemlju bez valute". Nekako od nekog momka nađem tu da mu dam marke on meni dinare, dam gospodinu, nastavim put i od tada Šabac ćao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 422 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
9 hours ago, Darko Mihajlovic said:

@Bojan82 - e ako je Okanovic tako rekao , to sve menja...tumaci ga do qrca moga ..

Evo , pravila saobracaja , najaktuelnija knjigica
f2c45bdc3470f9e2e2834467afc2cf5d.jpg

www.medinobend.rs
 

I tako je i nije tako,tu se ne navodi da NE SME da prodje kroz crveno,navodi se da AKO je crveno nema pravo prvenstva,elem zakon kaze da SME da prodje kroz crveno ALI....pazi sad 

Član 142

Svetlosni saobraćajni znakovi iz člana 137. stav 1. i čl. 138. i 140. ovog zakona imaju sledeće značenje:

1) crveno svetlo - zabranjen prolaz,

2) žuto svetlo - zabranjen prolaz, osim u slučaju kada se vozilo ne može bezbedno zaustaviti ispred navedenog znaka,

3) zeleno svetlo - dozvoljen prolaz,

4) istovremeno uključeno žuto i crveno svetlo - zabranjen prolaz i nagoveštaj da će se uključiti zeleno svetlo,

5) trepćuće žuto svetlo - obaveza za sve učesnike u saobraćaju da se kreću uz povećanu opreznost,

6) trepćuće zeleno svetlo - dozvoljen prolaz i nagoveštaj skorog prestanka dozvoljenog prolaza uključenjem žutog, a zatim crvenog svetla.

Vozač ne sme proći svetlosni saobraćajni znak iz stava 1. ovog člana kada mu je tim znakom zabranjen prolaz. (Vozac je i vozac hitne pomoci-tu zakon nije napravio razliku)

 

A onda kaze i ovako

Član 314a

Nadležna organizaciona jedinica Ministarstva može odustati od procesuiranja prekršaja - ako je prekršaj učinjen zbog toga što je učesnik u saobraćaju čineći radnju prekršaja postupao u cilju zaštite bezbednosti, odnosno zaštite i spasavanja života, zdravlja ili imovine.

Ovlašćeno službeno lice u neposrednoj kontroli saobraćaja može izdati upozorenje učesniku u saobraćaju, odnosno odustati od procesuiranja određenih prekršaja za koje je propisana novčana kazna u fiksnom iznosu, ukoliko lice koje je učinilo takav prekršaj nije u prethodne dve godine evidentirano kao učinilac prekršaja iz oblasti bezbednosti saobraćaja na putevima.

 

Znaci smete na crveno.ali ipak mozda ne smete a i ako smete MUP ima pravo da odustane od zahteva za pokretanje prekrsajnog postupka ako hoce,ali oni ipak nece🤣

 

Tako nekako,a sto se tice Kikinde...jbg izgleda da neko nije prijavio skup pa nije trazio policijsku pratnju pa su malo resili da im zagorcaju zivot

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1290 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400

Pa da , zato sto , iz tog clana 314a , ne mora nuzno hitna pomoc da spasava zivote. 

Ako ja vidim udes i dete kome treba bolnica - stavljam u kola i teram kroz sva crvena ovog sveta... A , nisam vozac hitne pomoci :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 484 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Ovamo u Njemackoj svi auti sa upaljenom rotacijom i sirenom prolaze kroz crveno. E sad, smiju li to po zakonu ili ne, to ne bih znao. Cak se tolerira, ako si prvi na semaforu i smetas mu da prodje, mozes proci kroz crveno da mu se sklonis.

Promenio član wragg
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Poy kolega nisi sam 😅

 

Navodno organizator je prijavio defile Kikindskoj policiji ali kao zaboravili kamere da isključe,ja sada idem do njihove policijske uprave da vidim šta i kako dalje.

 

A što se mene tiče tablica ove sezone više neće biti vidljiva kamerama🙂

IMG_6649.jpeg

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Sad sam dobio informaciju da je bar stotinjak motora (vozača) dobilo ili će dobiti slike sa semafora kako voze kroz crveno.

Bogami biće zajebano...

Samo zato što je neko iz Kikinde reko nema problema sređeno je i sve digovoreno u vezi defilea...Nisam još sazno ime"AL ISKOPAĆE TEBE BILI"

Bićete obaveštavani o daljem razvoju događaja...

Ne znam da li je MAS znao ta skup,ali volio bi da znam šta oni misle o ovoj budaleštini u Ki

Pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Ko u kikindi dobije papirić  najebo je sigurno,

Jedino da skupimo sve papire sa kaznama i odemo u Sup i da im objasnimo( mada mislim da znaju) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Slikali su sa sva četiri semafora u glavnoj ulici

Potencijalno iza uskrsa će 300 ljudi da dobije papirić

Pa ti dođi u Ki da se kurčiš...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Izvinjavam se adminima ,nek brišu ako nešto napišem što nevalja...

Volem da psujem...

Promenio član john314
Nako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1662 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Cesto se desava da na Brankovom mostu (u bg-u) kad je guzva policija pusta tj pokazuje da se vozi zutom trakom a kamera se ne iskljucuje, nekim ljudima su stizale kazne za zutu ne znam sta su uradili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Bogami ja svoju sakrivam od sad  a možda više neću ni registrovati motor

Jeftinije da me fataju neregistrovanog nego sva ova zajebancija

I onda se pitaš što ljudi beže iz ovog grada(mrsko mi pisati ime)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2946 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Interesantno, a i očigledno da se radi o organizovanom defileu, što se vidi na slikama. Nije pojedinačan slučaj prolaska na crveno....ne znam šta je nejasno. Kao da niko neće da se malo angažuje da proveri....nije moguće da su 300 motorista nenormalno da prolaze na crveno

Solo rajder sa 🪑i

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Nisu zaboravili kamere da isključe nego ovaj sigurno nije ni prijavio policiji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Ma šta MAS može…sem samoreklame njihova uloga u moto svetu kod nas je smejurija.

 

Znači vozanje,krkanje,slikanje i to je to. 🙂

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2946 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Bogami ja svoju sakrivam od sad  a možda više neću ni registrovati motor
Jeftinije da me fataju neregistrovanog nego sva ova zajebancija
I onda se pitaš što ljudi beže iz ovog grada(mrsko mi pisati ime)
Sad si pod nabojem emocija....kako god prošlo pamet u glavu i zaj.bi te defileje i budalaštine. Samo u zoni komfora. Ono što pričaš te samo navodi na još veći prekršaj. Mislim da će ipak sve ovo da se reši povoljno

Solo rajder sa 🪑i

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja