Jump to content

Moto Zajednica

prtlaga za motor - bocni koferi

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

A moze i temeljna, pa preko nje cetkom crnu ( ionako se skoro ne vide , to je vise zastite radi ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

A moze i temeljna, pa preko nje cetkom crnu ( ionako se skoro ne vide , to je vise zastite radi ) .

Pa vidi se, morace da uhvati i ram gde je vario, i pre vara da napravi senku...Lepse ce ispasti ako je sprej u pitanju!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

NIsam bas vest u photoshop-u ali sam danas imao slobodnih nekoliko minuta, pa sam izvrsio malu prepravku na tvom MZ-u. Svidja mi se oklop koji imas, ali sam primetio da iznad migavaca imas otvore koji bi mogli fino da se popune rucicama. Ovakve rucice se kao stege srafe na stapove prednje vile izmedju gornjeg i donjeg trougla. Mislim da bi ovako dobio malo na aerodinamici, a i zgodnije je naleci na rezervoar, a s obzirom da imas komande izbacene prema nazad, imao bi pravi sportski polozaj za voznju.

post-1795-12879020305093_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

heeh da razmisljo sam o tome  :D

a nisam ja izbacio komande nazad zbog izgleda nego sto me ima skoro 2 metra pa sa org nozicama sjedim ko u kosaru koljena mi budu visa od rezervara

a neznam mozd mi jednom pukne da to napravim pa se malo provozam s tim ma da ja kad se sagnem odma mi ide emzo za najmanje 10km/h brze jel na njemu sam ko jedro hehe

 

 

a imam onih par kom zeljeza selni sto drze stapove vilica mislim da su oni donji od zeljeza pa ih razdvojim i na svaki navarim komad guvernala i eto gotov poso

al mislim da bi mi ruke odpale kad bih se tak vozio

ima mi kolega yamahu tzr 250 i ima takve rucke mislim bas ono nisko nekad s provozam s yamahjom al ruke mi odpadnu utrnu od par km voznje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Lep predlog za rucice ali mislim da bi mu stvarno ruke otpale,na svim sportskim motorima je takav pritisak na rukama i kicmi da na svakih par km voznje mora da pravi pauzu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

To jeste tacno, zbog toga je moj upravljac visok i skoro u nivou ramena. Medjutim vetar u ovakvom polozaju pri brzini od 120km/h je nepodnosljiv. Kada se nagnem prema napred vec je druga prica.

Evo kako upravljac i koferi izgledau kod mene (slike nisu bas detaljne ali nemam ni jednu gde se vide samo kofercici):

post-1795-12879020453935_thumb.jpg

post-1795-12879020454196_thumb.jpg

post-1795-12879020454454_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

evo slika zadnji nisac skoro gotov jos samo detalji al to ostavljam za sutra

 

w78u0.jpg

 

2wc05ep.jpg

 

5wfdw8.jpg

 

sa suvozacem

2iw37n5.jpg

 

ili bez suvozaca

312fv6h.jpg

 

 

patent jos nije gotov al nest cu napravit na taj stos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Na ovoj zadnjoj slici ti je top kejs mnogo napred, da vam ne bude tesno kad nekog vozis? Mozda da ga postavis kao na pretposlednjoj slici - puno znaci malo komotacije pogotovu ako se dalje putuje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

  Na ovoj zadnjoj slici ti je top kejs mnogo napred, da vam ne bude tesno kad nekog vozis? Mozda da ga postavis kao na pretposlednjoj slici - puno znaci malo komotacije pogotovu ako se dalje putuje .

pa kazem kad idem sam onda ga postavim ko na zadnjoj slici ak idem s nekim onda ga postavim ko na predzadnjoj

 

stos je u tome da postolje kofera okrenem za 360 stepeni ma al ga budem zavario ko na predzadnjoj slici tak je bio i prije pa je bilo dobo hehe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Sad si spreman da krenes mesec dana na put i da ti ne fali stvari.

A kakav ti je ono cep od rezervoara? Jesi ga samo prefarbao? Cini mi se kao da pise BMW?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ne cini ti se nalepljen je znak od bmw-a

a to je zaj da zbunim ljude

ono jedan primjer sto sam dozivio dođe jedan dida do mene ono vidi bmwa ono koji je to moidel pa gleda tek se sagne ono vidi cilindar tek u smjeh pa to emzo hehehe :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

A da li mi se cini ili ti se zadnji fuzasteri drze na zanjoj vili?  :'(  Ako je tako, kako je suvozacici prilikom voznje po neravnom terenu? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

A da li ti mozes da okreces amortizere od nogara? Ima li mesta? Ipak kad se dvoje voze...

 

nekuzim ???

 

mjesta ima vozim zensku ponekad i nezali se na manjak prostora

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

O položaju za sedenje je reč, da li su kolena u višem ili nižem položaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Pa na poslednjoj slici mi se cini da nema mesta da se okrene amortizer kad npr hoces da vozis jos nekog(da malo sabijes opruge). deluje mi mali prostor zbog onih nogara za suvozaca? Mislim na onu budzu na kraju amortizera sto se drzi kad ga okreces!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

Pa na poslednjoj slici mi se cini da nema mesta da se okrene amortizer kad npr hoces da vozis jos nekog(da malo sabijes opruge). deluje mi mali prostor zbog onih nogara za suvozaca? Mislim na onu budzu na kraju amortizera sto se drzi kad ga okreces!

 

a nemam pojma nisam to nikad okreto  ::)

 

 

 

pa da malo jesi suvozaceve noge gore ovisi koliki je suvozac velik posto mi je zenska nizeg rasta njoj je dobro

al kolko se vozi na motoru boli me .. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ma polizaj nijw sporan ali ako su fuzasteri na zadnjoj vili onda na svakoj rupi na putu njoj noge mrdaju zajedno sa zadnjim tockom... A i makica je u pravu, ne mozes podestiti opruge "na trvdo".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja