Jump to content

Moto Zajednica

prtlaga za motor - bocni koferi

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ја нават'о поштара да ми покаже то што му је остало од носача, кога је кретен исекао за нешто.  Доимило ми се као мало за МЗ. Све то може много поузданије да се смести у коферче на репу.

 

У крајњу руку, ко би да се зеза са тим носачима, погледајте у "Чајна-тауну" тему "Спринт Аполо". Човек имао вредне руке и дивајс за кривљење цеви и направио шта му је треба без да се зеза са прекрајањем.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ја нават'о поштара да ми покаже то што му је остало од носача, кога је кретен исекао за нешто.  Доимило ми се као мало за МЗ. Све то може много поузданије да се смести у коферче на репу.

 

У крајњу руку, ко би да се зеза са тим носачима, погледајте у "Чајна-тауну" тему "Спринт Аполо". Човек имао вредне руке и дивајс за кривљење цеви и направио шта му је треба без да се зеза са прекрајањем.

 

Ako si mislio na Gligin gepek, to sam ga ja odveo kod mog drugara - bravara, i on mu napravio .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Не Глигин. Он има само за топ-кејс. Има човек из Ниша са вештим рукама који је направио нешто за свој мотор као Глигин. и изгледа веома солидно - http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=35777.960.

 

29c3wx0.jpg

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MZ 251 ETZ Plavi Golub i od skoro BMW R 65 Mali Bata

Moje misljenje o koferima, ukoliko se uvazava, je da koferi budu provereni. Nije bitno da li su grebani. Bitno je da su celi, zdravi i da imaju dobre nosace ili postolja. Bravar entuzijasta, moze da odradi posao. Naravno, to vole da rade kada nemaju sta drugo. Bar je kod mene bio takav slucaj. Gledao sam kako rade nosace kod Skube , Arakisa i Kuma. Produkt izgleda odlicno. Cevi su jake, varovi jednaki i lepo izliveni. Na zalost nemam fotografiju. Naravno, ne treba zaliti para za tako nesto, jer ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

Evo ovako sam ja odradio bocne kofere ako mogu tako da ih nazovem. Nosace sam dobio zajedno sa motorom gde ih je lik nabavio stvarno neznam ,jedan prijatelj inace auto tapetar mi je napravio kofere i iskostali me 2000din.

post-9721-1287908837972_thumb.jpg

post-9721-12879088381696_thumb.jpg

post-9721-12879088382601_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Evo ovako sam ja odradio bocne kofere ako mogu tako da ih nazovem. Nosace sam dobio zajedno sa motorom gde ih je lik nabavio stvarno neznam ,jedan prijatelj inace auto tapetar mi je napravio kofere i iskostali me 2000din.

dobro ti izgleda emze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Evo ovako sam ja odradio bocne kofere ako mogu tako da ih nazovem. Nosace sam dobio zajedno sa motorom gde ih je lik nabavio stvarno neznam ,jedan prijatelj inace auto tapetar mi je napravio kofere i iskostali me 2000din.

koje su dimenzije....?? ::):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

Hvala na komplimentima za motor. Preradio sam ga jos malo u medjuvremenu i kofere sam malo usminkao da ne budu monotoni. Inace dimenzije kofera su: 41x31x13cm.

post-9721-12879088638684_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Radovi na ugradnji bočnih kofera su počeli. Koferi su od nekog kineskog cruisera (mislim da su od sprint princa 250). Glavni majstor je ćale s obzirom da ja, avaj, brusilici nisam vičan. Ovo je probna varijanta - tzv. pilot projekat gde su definisane tačke gde će se variti po dva mala nosača sa svake strane i na koje će se kačiti po dva ''L'' profila koji predstavljaju ležište kofera. Koferi su sa donje strane pojačani flahom od 3 mm i na njih će se profili variti. Zasad to izgleda ovako:

01y2f_p1070402800x600.jpg

 

fFY7L_p1070403800x600.jpg

 

ysdMy_p1070404800x600.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

e da setih se da ti slikam moje nosace mozda tu budu od pooci,(skinuo sam kofere, da ofaram nosace) moras imati porecn vezu izmedju mosaca, ili kosu vezu kao sto sam ja uradio da nebi kofferi krivili nosace :zvizduk: a da skidanje nosaca kofera kod mene reaje 2 min, 3 kom M8...

 

Evo slika: nadam se da se sve vidi...

RFr94_dscf17130.jpghnSPa_dscf1714.jpgulqBU_dscf17160.jpga0zAT_dscf1715u.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Jos nesto tebi je jos lakse napraviti nosace kofera, posto imas fabricki auspuh, kod mene je rezona(podignut gore) pa sam morao paziti na odstojanje kofera od auspuha... a i na odstojanje od sedista..:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja