Jump to content

Moto Zajednica

prtlaga za motor - bocni koferi

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

e ovak sam nest gledo da stavim na emzu ko bocni kuferi mislim kutija na ovaj stos slicno ko na slici

 

http://www.propero.hr/detalji_proizvoda.8b867f2bdcd9468ab0f34ecab129d62c.kovceg_za_alat_mannesmann_aluminijski_s_pretincima_m214-1.aspx

sam je mislim malo veca dimenzije su

visina 30

širina 21

duzina 40 cm

 

i drukcije se otvaraju onak na bok odnosno kak ovaj stoji  na ljevu stranu

 

i drukcije se otvatra kom je 200 kn (sad koliko je to dinara neznam)  dal se to isplati kupit ono ne obiluju nekim prostorom al tak npr za dalja putovanja npr more ono mozes stavit neko pice hranu ili odjecu alat i slicno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ovi su stvarno mali.  Jos pre nekih 20-tak godina je jedan moj prijatelj pravio za MZ neku vrstu bocnih kofera za odlazak na more.

  Sad mi je zao sto nemam neku sliku da postavim, al da pokusam da objasnim:  On je uzeo dve plasticne kante od po 25 litara zapremine, odsekao im ceo gornji deo , a majka mu je od nekog jaceg platna sasila navlaku koju je navukao na kante. Sa gornje strane mu je sasila pokrivac preko otvora ( kao na rancu ), i stavila po dva kaisa koji su se kopcali za donji deo kao oni kaisevi na vojnickim cizmama.

  Drugar je napravio metalne nosace za te kante , koji su isli sa zadnje strane i ispod njih.  Za motor ih je kacio sa po par srafova, i vrlo su se jednostavno stavljale i skidale.  Gledacu da to nekako nacrtam po secanju i postavim ovde .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

da to mi je bio prvi plan da upakujem 2 kanistra u skaj umjetna koza to sto si reko naprvim poklopce gore s kajisima al su me drgari tlko zj oko tog plana da neznam  ;D

a neznam bas sam napravio maketu od kartona tog kofera pa i ne izgleda to malo kad stavis na mog emzu a i kazem za ponest ovakve sitnice osim satora i vrece za spavanje sva ja prtljaga manje dimenzije da stane u te kufere

neznam al to je moje misljenje ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Pa ako ti to sve odgovara onda je OK.  Ovaj moj ortak je to sto sam pisao - pravio za odlazak na more - letovanje ( znaci vise stvari ) . Mozda bi mogo da potrazis bocne gepeke od MZ- 250 TS ko sto sam ja stavio na mog MZ-a. Jako su prakticni, donji deo se sklapa, a na njih mozes svasta staviti ( i kofer, i vrecu, i sator pa i dzak krompira ako potreba ) . Samo ih treba naci. Evo slike, pa vidi :

post-3891-12879018096978_thumb.jpg

post-3891-12879018097787_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Takve nosače si mogao nabaviti kao dodatnu opremu za MZ-je još u doba TS-a.Ja sam imao par ali nisu imali rešen način fiksiranja donjeg, pomičnog dela te je stalno lupkao u vožnji a vezivanje nekim gumama i sličnim priručnim delovima me je nerviralo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ove moje sam ja malo jace pritegao, pa ne lupkaju, al hoce sami da se spuste u donji polozaj. Zato sam ih zakacio jednim " paukom " - ne primecuje se puno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Fotografije ovakvih i sličnih kofera je postavljao Joska kada ih je uhvatio u radnji u NS, čini mi se Wobby.

 

Skoro sam obratio pažnju na deo u Penezićevoj (Savskoj) ulici gde mi je rekao Zvarinjak da imaju ležajeve kad ono u blizini Wobby, verovatno je to isto. Mada, čini mi se da su kod nas znatno jeftiniji.

 

Koji je sada kurs, koliko je 259 KN u EU?

 

Moj drugar je na MZ stavio dve kožne poštarske torbe. U svaku staje po 6-7 flaša piva pa eto, nije malo. ;D

 

Kaže da on to dugo tako vozi, ta koža kisne, ledi, sunča se i ništa, ne izgleda baš nešto na oko posle silne upotrebe ali će trajati još 100 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

a el to moguce uopce nabavit a ak je,to je kod nas dosta skupo al bar si mi pomogo kak da izradim nosace

vuja :

ovak kolko sam skuzio po vasim razno raznim cenama mislim da je nagrubo

100din = 10kn ili

1e = cca 7,3 kn

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

a el to moguce uopce nabavit a ak je,to je kod nas dosta skupo al bar si mi pomogo kak da izradim nosace

 

  Pa morao bi da potrazis kod ljudi koji su vozili MZ-e tamo negde 80-tih godina. i ja sam se malo pomucio za ove moje , platio sam ih 20 evra.  Takodje postoji za TS-a i original zadnji gepek, al njega jos nisam uspeo naci !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nosač za Toc Case imao je Gabor, ja sam uzeo poslednji tog trenutka a koštao je 25E.

 

Međutim nemam bočne kofere pa nisam obratio pažnju na taj deo na nosačima ali mi se čini da nisu takvi, nemaju pokretni držač sa donje strane, verovatno je planiran za kofere ili bisage sa jače rešenim kačenjem.

 

Uz Top Case za jednog može da bude dovoljna i tank torba ako je veća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ma to je kod nas gotovo nemoguce naci a i da nabavim te nosace opet ih moram prepravit jel je moj zadnji kraj podnignut za bar 10 ak cm od org

ma nije meni problem ostat koju vece u garazi i napravit te nosace malo zeleza elekztroda i udri pa prije spavenja drmnit jedan kafetin da neboli oci hehe  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Na mom MZ-u su pravljeni nosaci za bocne kofere.Sa leve strane tacke vezivanja za motor su gornji sraf za amortizer,sraf od sedista i kao treca tacka ide jedna sipka na blatobran,a sa desne strane isto samo sto treca tacka vezivanja ide na selnu auspuha.Sve je to jako dobro stajalo i nikada nista nije mrdnulo,cak i kada sam imao nezgodu nije se nista mnogo pokrivilo.Nikada to nisam skidao sa motora i uvek je bilo nekih potrepstina u njima.

post-2200-12879018621613_thumb.jpg

post-2200-12879018622088_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

ma to je kod nas gotovo nemoguce naci a i da nabavim te nosace opet ih moram prepravit jel je moj zadnji kraj podnignut za bar 10 ak cm od org

ma nije meni problem ostat koju vece u garazi i napravit te nosace malo zeleza elekztroda i udri pa prije spavenja drmnit jedan kafetin da neboli oci hehe  ;D

 

Nemoj se zajebavati sa varenjem bez maske jer u ekstremnijim slučajevima može se izazvati trajno slepilo...Staklo za maske je veoma jeftino i zalepi je na neki karton i to završava posao.Da ne pominjem da su plastične maske veoma jeftine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ma malo sam se zaj s tim varenjem imam ja masku i naocale al prije dok se nisam naucio varit a i jos sam vario pizdarije od 5-6mm debljine pa sau me oci bolile po noci  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Malo se udaljismo od teme ali evo jednog korisnog saveta:

Desi se prilikom dugog varenja da se vise puta osvetle oci (zalepi elektroda ili se ranije stisne pistolj CO2 apatara). U ovakvim slucajecima tokom noci nema spavanja, ALI, bol i peckanje u ocima mozete ublaziti tako sto ce te stavljati obloge natopljene belim vinom. Ako ni to ne pomaze hitna pomoc radi cele noci a oni imaju neke kapi (neka vrsta anestetika) koje trenutno uklanjaju bol.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Malo se udaljismo od teme ali evo jednog korisnog saveta:

Desi se prilikom dugog varenja da se vise puta osvetle oci (zalepi elektroda ili se ranije stisne pistolj CO2 apatara). U ovakvim slucajecima tokom noci nema spavanja, ALI, bol i peckanje u ocima mozete ublaziti tako sto ce te stavljati obloge natopljene belim vinom. Ako ni to ne pomaze hitna pomoc radi cele noci a oni imaju neke kapi (neka vrsta anestetika) koje trenutno uklanjaju bol.

Za bol u ocima ne znam "narodni" lek, ali kada se zamore oci od varenja (lelujanje, mesanje boja, crne tacke) meni pomaze gledanje u vodu.

Moj pokojni otac je to radio...napuni plastican zelen ili plav lavor vode, zaroni glavu i par minuta gleda u vodu!!Meni je to nekoliko puta pomoglo dok sam sa njim radio i pomagao mu u varenju...Mada jos nesto, pokojni otac je od cestog varenja bez maske zadobio tzv. "mrenu"-kataraktu na ocima i to u 50-toj godini!!!!

 

Sorry za OF...!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: požega (HR)

ev kupio sma ove kofere ma bit ce to dobro

 

4tq6tv.jpg

 

67qh76.jpg

 

t8s2sl.jpg

 

291pde8.jpg

 

malo sam ih preuredio pocupo sam sve iznutra ma imo prostora stane 10 lit piva u jedan ma bit ce to sve dobro kad napravim nosace :palacgore:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ja mislim da ce ovo fino da izgleda!!

Slikaj sve prilikom ugradnje da se zabelezi mozda ce jos nekom zatrebati!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Bolje je da ostavis pretince u koferima , inace ima da tandrce, lupa , zvoni , ma svasta. Sve ce ti se istrese u koferima!! A pivo ima da se izmucka ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja