Jump to content

Moto Zajednica

Guranje skutera - da li škodi i koliko?

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc

Prvo da se pohvalim da sam konačno postao ponosni vlasnik svog prvog dvotočkaša :). Mustang 125cc. Niskobudžetna varijanta, da steknem malo iskustva prvih godinu - dve, pa ću videti šta dalje.

 

E sad pitanje. Da li ovakvom skuteru i njemu sličnima škodi guranje (dok je motor ugašen, naravno)?

 

Pitam zato što ga za sad uglavnom parkiram kod same zgrade, što će reći - ispod nečijeg prozora. E sad, pošto hoću da ga pre svake vožnje pustim da radi u mestu minut - dva, a ne želim da budem "onaj majmun sa motorom" koji svakog dana u 7 ujutru budi komšije. Zato se pitam da li će skuteru dugoročno škoditi ako ga prvo odguram dvadesetak metara, pa tek onda upalim.

 

Jes da je Kinez i da je jeftin i da ću verovatno uzeti nešto drugo za godinu - dve, ali za sada bih da se ponašam prema njemu kao da ću ga voziti do kraja života 🙂 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ne škodi mu, slobodno ga odguraj. I ja sam to radio, iz istog razloga, dok mi je skuter stajao u dvorištu zgrade. Još je moj bio "kitovan" na neki midrace nivo.... :rolleyes:

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Aranđelovac
  • Motocikl: Baotian BT49QT-12, TOMOS T14M

Taj skuter kao i većina poseduje CVT menjač (Continuously Variable Transmission). U sklopu zadnje remenice postoji centrifugalno kvačilo koje dozvoljava prenos snage samo pri većem broju obrtaja, kad je motor u radu. Radi na istom principu kao što motorna testera ne okreće lanac kad je na “leru”.

 

Centrifugalno kvačilo ima svoje opruge i određenu težinu. Kada je na malim obrtajima, nema dovoljno sile da kvačilo “uhvati” prenosni zupčanik od remena do točka. Kad se broj obrtaja poveća, centrifugalno kvačilo “uključuje” zupčanik i tako zadnji točak počinje da ga okreće. 

 

Tako da, neće da škodi, slobodno guraj ugašen motor. 💪😀

  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre 19 sati, Sharky - Alex je napisao:

Vidis sa kakvim se predznanjem gura skuter :jee:

Ja sam manje učio kad sam polagao za avion

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja