Jump to content

Moto Zajednica

Gentlaman's tour iliti ko muve al' s glavom (a neki i bez)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
6 minutes ago, kokule said:

Ja kakako Bruno kaze GlavaN ne oprastam i ne zaboravljam opkladu.

Drustvo kao i obicno odlicno,tura perfekna.

Peh koji je Bruno imao desava se i sta sad.

Kad  nam je Djole javio iz bolnice iz Jesenica da je sve ok,stukli smo litar kajsije za 15 min.

Sledeca tura sa istom ekipom je zakazana za 29.05.

Stukli a Bruna zaboravili,sreca pa je bilo u rezervi 🤣

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
8 minutes ago, kokule said:

Ja kakako Bruno kaze GlavaN ne oprastam i ne zaboravljam opkladu.

Drustvo kao i obicno odlicno,tura perfekna.

Peh koji je Bruno imao desava se i sta sad.

Kad  nam je Djole javio iz bolnice iz Jesenica da je sve ok,stukli smo litar kajsije za 15 min.

Sledeca tura sa istom ekipom je zakazana za 29.05.

Cekamo Dan Mladosti da se objavi ruta mislim zbog rakije da se sacuva i u kojoj kolicini:D

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Prosao Vrsickom cestom nekoliko puta i uvek sa dozom opreznosti.

Sada nisam.

Visednevna jurnjava po krivinama je sigurno imala svoju dozu.

Nekontrolisana brzina takodje.

Usporena reakcija takodje.

Tu negde ispod Mihovog doma na apsolutno bezbednoj krivini video sam vozilo koje izlazi iz naradne krivine i bio uveren da da prolazim pre njega krivinu izmedju nas. Krecem se sredinom puta i shvatam da necu proci bez kontakta. 

Godinama unazad sam razmisljao sta mogu da uradim ako se nesto slicno desava.

Skocio sam sa motora i pod inercijom zavrsio udarivsi u ogradu od drvene grede.

Oprema je ocigledno dosta dobro odradila posao. Na palcu leve noge dve pukotine. Na prstu do njega jedna.

Od opreme kaciga ima trag udarca na potiljku.

Gradjanin Nemacke je prilicno bio pribran i sve je uradio da do kontakta ne bi doslo. Svukao je auto u stranu, zaustavio se pre kontakta.

Rol bar je zaparao branik a kofer haubu, far i krilo.

E nije moglo a da i od ovog ne naprave zajebanciju. Prvo su balavili jer me je pripadnica jedinice za spasavanje podobro ispipala po celome telu. Znaci ivacaren sam. 

A kad videse da mi murija gura duvaljku u usta, setise se pivaa od pre pet minuta i pcese da jedu zvake, kaladont paste pa i aftershave da polivaju po sebi.

Ma super ste i hvala vam. Zao mi je sto sam vam napravio pricu u kojoj ste morali da drezdite u sumi dok nije dosla slepsluzba.

Pohvala i za VOZZI organizaciju i Zokija (YU nostalgicar) iz Kranja koji je preuzeo motor.

Hvala i ekipama koje su me medicinski pretresle iako su mi to dobro naplatili. Hitna terenska cc 500 EUR. Medicinski pregled u Jesenicama cc 500 EUR. Sve troskove koje sam imao naplatio sam od osiguranja.

Hvala i policalkama koje me nisu odrale (60 EUR) i sto su se setile da mi srede papire da vratim motor u Srbiju.

Hvala Djoletu koji je pratio hitnu i cekao me ispred bolnice.

Hvala ostalom delu ekipe sto su mi pokupili sve stvari i sto su me cekali i odtugovali do duboko u noc.

Hvala mom bratu koji je celu noc vozio do Kranjske gore pa onda nazad za Beograd.

Inace VOZZI organizuje i prevoz korisnika ali meni nije odgovaralo da cekam ponedeljak.

IMG-722a9765de2a03ffb741676fab2666aa-V.jpg

IMG-de18ff2186f94b61862f601d74f58745-V.jpg

IMG-6490c6977d3e6d7c6b7ed3c8ac5725e1-V.jpg

IMG-19913d710aa9471cba70f340482e7311-V.jpg

IMG-afec496c2008407b56e68d08394a28d1-V.jpg

IMG-e84d79f1212887da4daf65e972739613-V.jpg

IMG-1bbcfe53821876327a0d8fa19bc8bc37-V.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Tužan 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
37 minutes ago, bobanr said:

Smeo bih se opkladiti u 200e da nisi u pravu

😉😄

Ja u tudje pare mogu uvek da se kladim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Na motoru su sledece zone pretrpele stetu:

Hladnjak, rolbar, levo plasticno krilo, fuzaster sa polugom za menjanje brzina i nosac vizira/ fara/ borda

Da mi je neko pricao da ovaj relativno ne skup motor ima tako skupe delove nema sanse da bi mu verovao.

Naj ozbiljniji deo je hladnjak i tu nema diskusije 500 keka i to ti je. Ali aluminijumski klizac (ima ih dva) za vizir po komadu kosta 500. plasticno krilo 500. Nosac vizira 500. i pun k... sitnih plasticnih sastavnih delova vizira skoro 300. Malo karikiram ali ne mnogo.

Jbte mislim da ovaj Strom ima ubedljivo najskuplji vizir. Pa to treba zastititi ko vozilo za anti-demonstracije. Za cenu kompletnog vizira mozes kupiti Bandita bez vizira.

Sve to i jos ponesto odradjeno je u saradni sa majstor Jocom (Profimoto) i Lesi se vratio kuci.

IMG-f91609bebf10770bc69a3e1d7dd5a4b7-V.jpg

IMG-5a1fbddd8ecc2994187bdf06e3cc5e55-V.jpg

IMG-b9f89a2508361183ed77044e73566e89-V.jpg

IMG-77432ba83412aed8275a836cbf397408-V.jpg

IMG-f2ac5148e19a8b161a55a20c89311c7e-V.jpg

IMG-b71c68b67d95c6d4b5abe1b2474a29b5-V.jpg

IMG-e8a23a04dff47b7e7d4212dd4bcb17f0-V.jpg

IMG-8c0723489dab39a314b578020de8566d-V.jpg

IMG-02546bfe05244154e135126a377546f4-V.jpg

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vstrom
pre 41 minuta, Bruno 68 je napisao:

Prosao Vrsickom cestom nekoliko puta i uvek sa dozom opreznosti.

Sada nisam.

Visednevna jurnjava po krivinama je sigurno imala svoju dozu.

Nekontrolisana brzina takodje.

Usporena reakcija takodje.

Tu negde ispod Mihovog doma na apsolutno bezbednoj krivini video sam vozilo koje izlazi iz naradne krivine i bio uveren da da prolazim pre njega krivinu izmedju nas. Krecem se sredinom puta i shvatam da necu proci bez kontakta. 

Godinama unazad sam razmisljao sta mogu da uradim ako se nesto slicno desava.

Skocio sam sa motora i pod inercijom zavrsio udarivsi u ogradu od drvene grede.

Oprema je ocigledno dosta dobro odradila posao. Na palcu leve noge dve pukotine. Na prstu do njega jedna.

Od opreme kaciga ima trag udarca na potiljku.

Gradjanin Nemacke je prilicno bio pribran i sve je uradio da do kontakta ne bi doslo. Svukao je auto u stranu, zaustavio se pre kontakta.

Rol bar je zaparao branik a kofer haubu, far i krilo.

E nije moglo a da i od ovog ne naprave zajebanciju. Prvo su balavili jer me je pripadnica jedinice za spasavanje podobro ispipala po celome telu. Znaci ivacaren sam. 

A kad videse da mi murija gura duvaljku u usta, setise se pivaa od pre pet minuta i pcese da jedu zvake, kaladont paste pa i aftershave da polivaju po sebi.

Ma super ste i hvala vam. Zao mi je sto sam vam napravio pricu u kojoj ste morali da drezdite u sumi dok nije dosla slepsluzba.

Pohvala i za VOZZI organizaciju i Zokija (YU nostalgicar) iz Kranja koji je preuzeo motor.

Hvala i ekipama koje su me medicinski pretresle iako su mi to dobro naplatili. Hitna terenska cc 500 EUR. Medicinski pregled u Jesenicama cc 500 EUR. Sve troskove koje sam imao naplatio sam od osiguranja.

Hvala i policalkama koje me nisu odrale (60 EUR) i sto su se setile da mi srede papire da vratim motor u Srbiju.

Hvala Djoletu koji je pratio hitnu i cekao me ispred bolnice.

Hvala ostalom delu ekipe sto su mi pokupili sve stvari i sto su me cekali i odtugovali do duboko u noc.

Hvala mom bratu koji je celu noc vozio do Kranjske gore pa onda nazad za Beograd.

Inace VOZZI organizuje i prevoz korisnika ali meni nije odgovaralo da cekam ponedeljak.

IMG-722a9765de2a03ffb741676fab2666aa-V.jpg

IMG-de18ff2186f94b61862f601d74f58745-V.jpg

IMG-6490c6977d3e6d7c6b7ed3c8ac5725e1-V.jpg

IMG-19913d710aa9471cba70f340482e7311-V.jpg

IMG-afec496c2008407b56e68d08394a28d1-V.jpg

IMG-e84d79f1212887da4daf65e972739613-V.jpg

IMG-1bbcfe53821876327a0d8fa19bc8bc37-V.jpg

Inace Skodu koju je Bruno napao je bila strana 3 dana.Svaba je digao sa placa i hteo da se casti voznjom po Sloveniji.

Za tetoviranu doktorku vrlo visoka ocena.

Kad smo u onom ludilu shvatili da je Djole otisao kao pratnja tek tad nas uhvatila panika.

Bruna cemo naci u bolnici ali gde cemo naci Djoleta ako izgubi iz vida hitnu pomoc.

Sa njegovom navigacijom bi ga nasli u Dombasu.🤣

Mrak u onoj nedodjiji nikad necu zaboraviti.

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 959 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Metal i plastika se daju popraviti,
Bitno je da si ti prošao dobro.

Poslato sa MNA-LX9 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre 7 sati, Krmco je napisao:

Metal i plastika se daju popraviti,
Bitno je da si ti prošao dobro.

Poslato sa MNA-LX9 pomoću Tapatoka
 

Ti makar saosećaš s njim, tebe je hteo GS-ovac da sklopi baš tu ili na Mangartu, kako beše ? 

 

Sećam se da je Đole slao slike na Tracer grupi, ali nisam znao za peh, baš mi je žao, a opet drago što si prošao "super"..

Biće sledeći put,ima dana !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 959 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Da bre, pritera ženu i mene skroz ka steni, uhvatio lik i seče krivinu kao da je jednosmeran put.

Poslato sa MNA-LX9 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Znam za dagađaj kad su se sudarili kufer sa geesa i kolino momka iz suprotnog smjera.
Ostade taj momak valid.


Čoviče, ima si puno sriće.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Bila je ovo baš AVANTURA.

Samo planiranje ture je trajalo podugo, pa čak i rezervisanje smeštaja je bilo ne izvesno, skriveno od "očiju javnosti", ali se isplatilo i ispostavilo najbolje do sada. Te zasluge pripadaju Vođi, glavnom, koji ima najbolji i najlepši motor na svetu i vozi najbolje od svih. To je cenim taman onih 200e za neostvarenu opkladu. :jee1::jee:

Vreme nas je poslužilo, suvo sunčano sa idealnom temperaturom za to doba godine.

Druženje je bilo na vrhunskom nivou i grupa je bila skladna kako po pitanju stila i načina vožnje tako i po piću i hrani, dakle utrkivanje ko će brže i više ;)

Ono što je dobro jeste da smo svi tokom vožnje bili potpuno trezni i svesni da samo tako možemo uživati u krivinama i u ritmu vožnje koje one nameću. Tek na kraju dnevne vožnje nastupa naš lep  tradicionalni ritual nazdravljanja domaćom rakijom "Đeneral" sipano u metalne čašice poređane na top case u čast uspešne vožnje. A posle se to lagano nastavlja na terasi apartmana i ...

 

Dolomiti su na mene ostavili snažan i upečatljiv utisak. Vrhovi nisu parali oblake jer ih nije bilo;), a trava je zelenija nego naša jer po njima pasu samo Milke... Da, priroda se ovde nesebično poigrala i ovim narodima podarila ta bogatstva. Mi imamo naša ali ne znamo da ih čuvamo i niti da od toga naparavimo i razvijamo turizam. Tek sam sa ovom ekipom zagrebao Alpe i uveren sam da ću nastaviti.

 

Što se tiče Brunovog događaja mogu reći da iz mog ugla gledanja sam to sve teško podneo. 

Ja sam 2014 imao direktan sudar motorom sa kolima, i na sreću vozio sam u grupi i imao je ko meni da pomogne prevashodno moj brat.

Tačno sam znao kako se Bruno oseća i šta sve mogu i smem da preduzmem u prvom trenutku. Bio je sve vreme svestan i sarađivao. Sreća da nije bilo težih povreda, ali u prvom momentu nije tako izgledalo. Proverili smo pokretljivost ruku i nogu, trupa, vrata i glave i da li ima nekih bolova. Tek posle toga skunuli kacigu i podmetnuli ispod glave smotuljak kišnog odela, dalje smo čekali hitnu pomoć koja je brzo došla. Doktorka je toliko vešta da bi ga pregledal i da je bio na drvetu ili visio sa neke stene. Inače se bavi alpinizmom. Vožnja u pratnji hitne pomoći do Jesenica mi je bila stresna em zbog jurnjave za njom i neobazirenja na usputne kamare em zbog neizvesnosti sa kakvim povredama je Bruno. A tamo kad smo stigli kao u Američkim filmovima, visok zapadni standard. Prijem brz, a i nismo dugo čekali da se izvrši pregled 1-2h. Baš sam bio pod stresom šta će biti na kraju. Bili smo na vezi kuckajući poruke i sa njim i sa njegovom Micom. Ona je odlično podnela sve ovo. Valjda zna skim živi;) I onda dobijem poruku: izađi napolje ja sam na klupi kod izlaza. Vidim nije mu ništa?! samo bos na levoj nozi, pomislih kako da ga takvog vozim na motoru 30km do Kranjske gore gde nam je smeštaj i gde nas ostali čekaju. Ali tehničar sa prijema je već pozvao taxi . kad smo stigli, a tamo ni manje ni više žurka, od stresa su se svi lečili na isti način kao što naša tradicija nalaže.

 

Da bila je ovo AVANTURA, po svim pogledima, fantastični predeli i putevi pravljeni samo za bajkere:takoje:, dinamična vožnja po krivinama, smeštaji i hrana opet za gladne bajkere, događaj koji je Bruna koštao jeftino (povreda prsta na nozi) i skupo, delovi i popravka Stroma. Ako je moralo nešto da se desi, eto desilo se predzadnji dan i to na takav način i u takvoj meri taman da je Strom prezimio u servisu kod Joce, a Bruno  negovan kući kod Mice :)

Svim drugarima iz ove grupe se nesebično zahvaljujem na svemu i očekujem da Glavni obelodani novu rutu:jee1:

 

 

 

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vstrom
pre 48 minuta, djolji je napisao:

Bila je ovo baš AVANTURA.

Samo planiranje ture je trajalo podugo, pa čak i rezervisanje smeštaja je bilo ne izvesno, skriveno od "očiju javnosti", ali se isplatilo i ispostavilo najbolje do sada. Te zasluge pripadaju Vođi, glavnom, koji ima najbolji i najlepši motor na svetu i vozi najbolje od svih. To je cenim taman onih 200e za neostvarenu opkladu. :jee1::jee:

Vreme nas je poslužilo, suvo sunčano sa idealnom temperaturom za to doba godine.

Druženje je bilo na vrhunskom nivou i grupa je bila skladna kako po pitanju stila i načina vožnje tako i po piću i hrani, dakle utrkivanje ko će brže i više ;)

Ono što je dobro jeste da smo svi tokom vožnje bili potpuno trezni i svesni da samo tako možemo uživati u krivinama i u ritmu vožnje koje one nameću. Tek na kraju dnevne vožnje nastupa naš lep  tradicionalni ritual nazdravljanja domaćom rakijom "Đeneral" sipano u metalne čašice poređane na top case u čast uspešne vožnje. A posle se to lagano nastavlja na terasi apartmana i ...

 

Dolomiti su na mene ostavili snažan i upečatljiv utisak. Vrhovi nisu parali oblake jer ih nije bilo;), a trava je zelenija nego naša jer po njima pasu samo Milke... Da, priroda se ovde nesebično poigrala i ovim narodima podarila ta bogatstva. Mi imamo naša ali ne znamo da ih čuvamo i niti da od toga naparavimo i razvijamo turizam. Tek sam sa ovom ekipom zagrebao Alpe i uveren sam da ću nastaviti.

 

Što se tiče Brunovog događaja mogu reći da iz mog ugla gledanja sam to sve teško podneo. 

Ja sam 2014 imao direktan sudar motorom sa kolima, i na sreću vozio sam u grupi i imao je ko meni da pomogne prevashodno moj brat.

Tačno sam znao kako se Bruno oseća i šta sve mogu i smem da preduzmem u prvom trenutku. Bio je sve vreme svestan i sarađivao. Sreća da nije bilo težih povreda, ali u prvom momentu nije tako izgledalo. Proverili smo pokretljivost ruku i nogu, trupa, vrata i glave i da li ima nekih bolova. Tek posle toga skunuli kacigu i podmetnuli ispod glave smotuljak kišnog odela, dalje smo čekali hitnu pomoć koja je brzo došla. Doktorka je toliko vešta da bi ga pregledal i da je bio na drvetu ili visio sa neke stene. Inače se bavi alpinizmom. Vožnja u pratnji hitne pomoći do Jesenica mi je bila stresna em zbog jurnjave za njom i neobazirenja na usputne kamare em zbog neizvesnosti sa kakvim povredama je Bruno. A tamo kad smo stigli kao u Američkim filmovima, visok zapadni standard. Prijem brz, a i nismo dugo čekali da se izvrši pregled 1-2h. Baš sam bio pod stresom šta će biti na kraju. Bili smo na vezi kuckajući poruke i sa njim i sa njegovom Micom. Ona je odlično podnela sve ovo. Valjda zna skim živi;) I onda dobijem poruku: izađi napolje ja sam na klupi kod izlaza. Vidim nije mu ništa?! samo bos na levoj nozi, pomislih kako da ga takvog vozim na motoru 30km do Kranjske gore gde nam je smeštaj i gde nas ostali čekaju. Ali tehničar sa prijema je već pozvao taxi . kad smo stigli, a tamo ni manje ni više žurka, od stresa su se svi lečili na isti način kao što naša tradicija nalaže.

 

Da bila je ovo AVANTURA, po svim pogledima, fantastični predeli i putevi pravljeni samo za bajkere:takoje:, dinamična vožnja po krivinama, smeštaji i hrana opet za gladne bajkere, događaj koji je Bruna koštao jeftino (povreda prsta na nozi) i skupo, delovi i popravka Stroma. Ako je moralo nešto da se desi, eto desilo se predzadnji dan i to na takav način i u takvoj meri taman da je Strom prezimio u servisu kod Joce, a Bruno  negovan kući kod Mice :)

Svim drugarima iz ove grupe se nesebično zahvaljujem na svemu i očekujem da Glavni obelodani novu rutu:jee1:

 

 

 

Ono o lepoti i umesnosti stoji,fali samo 200€🤣

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000

Ne sme se tu parkirat...🙃 Lepa avantura, na žalost danak neiskustvu košta, šala, dobro si prošao...

Promenio član Papisha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja