Jump to content

Moto Zajednica

Vožnje po Vojvodini

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV1000S, Bmw R1200 RT

Ajde malo oni koji većinu vremena provode u "pustoj" ravnici da podele neku zanimljivu rutu za provozati! Negde neki put vredan naših ljubimaca na dva točka?! Frušku goru sam izgustirao, a vreme mi ne dozvoljava neke baš duge vožnje, pa me intresuje imali u našoj Voši neki krivudav put da nam izmami osmeh na lice? 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 373 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Ja imam jedan zanimljiv segment Čortanovci - Beška - Krčedin Slankamen. Pola asfalt pola šoder. Pa se uklopi dolazak i odlazak da bude nešto zanimljivo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV1000S, Bmw R1200 RT
Pre 9 sati, JevtaNS je napisao:
MAPS.APP.GOO.GL

 

Ruta odvozana😀!Bilo je lepo, kao i uvek na motoru, odvozao sam doslovno po mapi sve do Bečeja, a onda sam malo skratio i vratio se preko B. Gradišta i Temerina. Na ruti je upečatljiv Titelski breg i možete posetiti Carsku baru nadomak Zrenjanina. Od  B. Gradišta ka Temerinu potpuno nov put, pa može malo da se "razvuče". Krivina ima od Vilova do Titiela i Perleza  i nešto od Melenaca ka Novom Bečeju. Nije bog zna šta, ali za nas kojima je najveća krivina kružni tok kod Lidla i to je zadovoljstvo😁. Hvala kolegi na predlogu, a nadam se da nas ima još koji znaju neki zanimljiv put za provozati u Vojvodini. Na slikama čarda kod Bečeja gde je pala pauzica za nikotiskog ovosnika, i naravno moj ljubimac ispred nje. Sretno! 

IMG_20240210_135942.jpg

IMG_20240210_140946.jpg

Promenio član Саша
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

U vojvodini mozes da zalegnes eventualno kad sa puta skreces u svoje dvoriste. Jedan od razloga zasto su mi motori vise stajali nego se vozil. Uzas mesto za imati motor

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
12 minutes ago, drmilan_ said:

U vojvodini mozes da zalegnes eventualno kad sa puta skreces u svoje dvoriste. Jedan od razloga zasto su mi motori vise stajali nego se vozil. Uzas mesto za imati motor

Ima jedna dobra krivina kad se ide ka dvorcu Fantast,posle jedno 3 sata mrtvog pravca niotkuda S krivina,umal nisam izleteo 🤣 

  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Da.

Svake zime bude nedeljno jedno vozilo van puta.

Sad ce osmeh vojvodine pa ce se ispraviti sve krivine , i tih malo sto ima. :(

 

Ja kad ne znam gde cu,odem u banat da razgledam pustos, a usput i zapim na kormanu ;)

 

20220619_180427.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Najlepsi put u severnom Banatu je put od Sajana do Padeja. Nema lepseg i zanimljivijeg za motor

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
On 16.2.2024. at 23:02, Zarkela je napisao:

Najlepsi put u severnom Banatu je put od Sajana do Padeja. Nema lepseg i zanimljivijeg za motor

Verujem da je tako ali koliko vidim na mapi ta deonica je duga samo 10-ak km i malo kome se "isplati" da pređe dosadnih 50 - 100 km (pa puta 2)  da bi se provozao tim putem.

Meni je najlepša vojvođanska deonica Kovin - Bela Crkva. Duga je oko 45 km, odličan asfalt, nema gužve, lep krajolik, šume, uzbrdice i nizbrdice (ko bi rekao) tako da je pravo uživanje vožnja tim putem.

Ali pojavljuje se isti problem kao u prethodnom slučaju, a to je smarajućih 145 km x 2 (NS - Kovin). Zato tu vožnju valja ukombinovati sa nekim noćenjem (ili više) u Beloj Crkvi u letnje doba, a naročito kamperi jer je na Vračevgajskom jezeru prelep kamp u šumarku i jezero je odlično za kupanje. Ima naravno i privatnog smeštaja koji je dosta povoljan... 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV1000S, Bmw R1200 RT

Koliko sam čuo da se na tim jezerima kod Bele Crkve održava jedan od moto skupova, pa eto jednog lepog razloga da se odvoza ta deonica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

MK Apač iz Bele Crkve pravi na jezeru moto skup, uglavnom kraj juna/početak jula, čini mi se. Odličan skup, mnogo dobri ljudi, mesto skupa savršeno ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Prema Beloj Crkvi iz pravca banata je put ocajan, barem je bio. Mozda su ga popravili vremenom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 947 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Verujem da je tako ali koliko vidim na mapi ta deonica je duga samo 10-ak km i malo kome se "isplati" da pređe dosadnih 50 - 100 km (pa puta 2)  da bi se provozao tim putem.
Meni je najlepša vojvođanska deonica Kovin - Bela Crkva. Duga je oko 45 km, odličan asfalt, nema gužve, lep krajolik, šume, uzbrdice i nizbrdice (ko bi rekao) tako da je pravo uživanje vožnja tim putem.
Ali pojavljuje se isti problem kao u prethodnom slučaju, a to je smarajućih 145 km x 2 (NS - Kovin). Zato tu vožnju valja ukombinovati sa nekim noćenjem (ili više) u Beloj Crkvi u letnje doba, a naročito kamperi jer je na Vračevgajskom jezeru prelep kamp u šumarku i jezero je odlično za kupanje. Ima naravno i privatnog smeštaja koji je dosta povoljan... 
Odlična deonica, čovek zaboravi da je u Vojvodini.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Za nas koji tu živimo, pogotovo sever Vojvodine vožnja po Vojvodini je nužno zlo, nema dosadnije od ravnice :/

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4402 postova

Meni se svidja ravan teren sa krivinama. Uspon mi je isto mogu reci ok, al kad se silazi sa planine to me smara. Ne volim takvu voznju niti spore krivine - serpentine.

Samo siroke i brze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Kao npr. Žabljak - Šavnik - Nikšić... :moto3:
Odlična trasa i pravac, a kada se ide u suprotnom smeru, u Savniku su tu čika cajci da podsete da je kažnjivo preticati kolonu ali sve prodje uz opomenu kada vide ovu dvojicu kako se ponašaju
Šala mala, u CG ovi planinski delovi, lepota za vožnju

IMG_20240220_112653.jpg

IMG_20240220_112640.jpg

Послато са 2201116SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
pre 6 minuta, JevtaNS je napisao:

Samo što je sa pozicije Vojvodine Bliže otići na Tranfagaras i Transalpinu nego do Šavnika i Žabljaka.

Slažem se u potpunosti, takođe dobar odabir za vožnju. 

Ali...... pričam iz svog ličnog iskustva a to je da koja god da je destinacija u pitanju, ako je vredna, a kada god se poklopi vreme, drugari, dani kinta, za druženje svaka destinacija vredna je toga, ne gledam polaznu tačku niti daljinu cilja,  Nije uspeh otići 20 puta na TA I TF, 30 puta na Jadranku, a ni jednom tipa u Bugarsku, Makedoniju, CG, Albaniju jer mu je to dalje od mesta gde je. Naravno da većina u toku sezone vozi vikend ture koje se baziraju na jednodnevnim vožnjama, pa onda žele sve za jedan ili dva dana da prodju i obidju. Dalje ture se već planski rade, dogovaraju mesecima unapred. Da me niko ne shvati pogrešno, pričam u svoje ime, respect za sve kolege. Imamo drugara koji je iz Pančeva i koji svaki vikend vozi bar TA, i tu se njegov domern vožnje završava, zna put napamet i tata je igre na tom delu puta, ali jednom je bio na vožnji sa nama dolinom jorgovana i na borovoj glavi, usrao se u gaće. Za mene suludo takvo razmisljanje ali to je njegova stvar.

Razumljivo da je ekipi iz Vojvodine bar do nekih etapa u SRB potrebno čak i do 150-200 km od kuće do odredišta, pa još voćnja tuda, pa povratak, jbg. Kojim god delom u SRB u toku sezone prolazio kada smo u voćnji, na popularnim etapama gde se pegla, mahom se sreću lokalci bar 50%, onda idu ostali mi koji dolazimo - prolazimo tuda. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
Pre 2 sati, JevtaNS je napisao:

Samo što je sa pozicije Vojvodine Bliže otići na Tranfagaras i Transalpinu nego do Šavnika i Žabljaka.

Pa sad, nije isto ako gledaš iz Bezdana, ili Bele Crkve... :rolleyes: Iz Novog Sada je jednako. ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja