Jump to content

Moto Zajednica

Vožnje po Vojvodini

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV1000S, Bmw R1200 RT

Odoste vi daleko sa pričom od Vojvodine, ali ako. Mene zanima kad smo već kod toga, je li lepše obići Rumuniju TA. i T F. ili CG. tj. Durmirorski prsten? U planu mi je ove godine da obiđem jednu od tih deatinacija pa na koju prvo da udarim😁? Znam da su ukusi različiti, ali prosto da čujem utiske

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
pre 7 minuta, Саша je napisao:

Odoste vi daleko sa pričom od Vojvodine, ali ako. Mene zanima kad smo već kod toga, je li lepše obići Rumuniju TA. i T F. ili CG. tj. Durmirorski prsten? U planu mi je ove godine da obiđem jednu od tih deatinacija pa na koju prvo da udarim😁? Znam da su ukusi različiti, ali prosto da čujem utiske

Na ostavljeno pitanje ćeš znati odgovor kada obiđeš obe navedene destinacije koja je po tebi lepša i zašto.

Utisak, savet, komentari o destinacijama bilo ove, bilo neke druge na forumu od kolega koju su tuda vozili samo su reper na osnovu kojih zaključuješ da li Da ili Ne se upućuješ na iste. Iz iskustva od obe navedene, iskreno na koju god da napadneš, nećeš pogrešiti!!! Obzirom da sam bliže ovoj CG strani, ako te put nanese uvek sam rad da pomognem. klopa, piće, osveženje, šta god........

 

Forum je jako kvalitetan i bogat sadržajem gde se mi u principu uglavnom bazično upoznajemo sa destinacijama kroz raznorazne savete, komentare kolega koji su to iskustvo imali i preneli na forum a sve u cilju upoznavanja, obaveštenja ili upozoravanja ostalih koji se žele uputiti na istu, bilo to pozitivno ili negativno, skidam kapu svima

 

Putopisa i za TA I TF kao i za CG masa ih ima

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Pa, sad baš ako treba da uporedim navedene dve destinacije prednost bih dao TA&TF, preko dunavske magistrale jer je, subjektivno, "veća" avantura nego Durmitorski prsten. Možda sam subjektivan pošto mi je vožnja po rumunskim Karpatima prva višednevna vožnja od kada sam se otisnuo u veće kubikaže, pre desetak godina. Imam tazbinu koja je leti u Igalu pa često idemo za CG, ali sam tek krajem prošlog Avgusta  vozio durmitorski prsten. U junu sam vozio pola Jadranke i deo Istre, i to je bila lepa vožnja, a 2022. napravio krug MK-GR-AL-MNE... Sve su to lepe destinacije, sa fantastičnim deonicama, tako da se nemoj opterećivati nekim "rangiranjem" nego vidi koliko imaš vremena, love, šta kaže društvo (ako ne voziš sam), kakve su vremenske prilike... Meni je npr. višegodišnja želja da vozim Južni Tirol (Dolomite) ali mi se svake godine, nekako, izmakne pa promenim plan. Možda ove godine uspem ali neću forsirati jer vidim da ne vredi. Svakako će se negde ići a tamo gde budem išao biće mi lepo - na kraju je najvažnije da se vozi, a gde i nije toliko važno. Što kaže Darko, podforum Putopisi  su izuzetno bogata riznica  neposrednih iskustava kolega, sa mnoštvom korisnih informacija koje ti mogu biti od koristi prilikom osmišljavanja rute.  

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV1000S, Bmw R1200 RT

Juče se opet malo provozah sa gospođom po ovoj našoj ravnici. Cilj je bio da obiđemo banju Pačir, i vidimo tu "crvenu vodu" ali avaj ne bi toga😀. Da krenem redom: Krenuli negde oko 10h iz NS, oblačno vreme, ali ne pada. Prognoza (bila je loša) je da su padavine moguće mestimično ali samo u periodu od 13h do 14h. Reko ajmo valjda neće😂! Prve kapi već kod Siriga ali Bože moj, pa neće nas to obeshrabriti! Do Srbobrana ok, put malo krpljen ali dobro, posle Srbobrana do  B. Topole put kao po šinskim pragovima da vozim, nema udarnih rupa ali truckavo katastrofa. Setih se nekad puta NS - BG preko Banstola i Inđije bio isto takav! Od topole ka Pačiru dobar put ali kiša počinje! Stajemo u Staru Moravicu da navučemo kišna odela i navlaku na tank torbu, pa idemo dalje. Tu moram da pohvalim kolegu koji je stao autom da pita je li sve uredu, i prestavio se kao bajker, pa ako se prepozna ovde na forumu hvala još jednom! Krećeno dalje, sad već pljušti! Stižemo u banju Pačir, zdanje ograđeno i ne može da se uđe a da se ne plati! Cena ulaznice 400 din za dođoše a za meštane 150! Pokisli i izrevoltirani ovom diskriminacijom nastavljamo dalje(glupo da platim kad se već nećemo kupati), u kratakom info sa gospođom na ulazu u banju saznajem da voda ipak nije crvena već se samo tako presijava kad je sunčan dan!  Rekoh ženi ajde da se ne vraćamo istim putem, idemo do Sombora. Kiša ne prestaje! Udarismo na Bajmojk pa na semaforu levo put Sombora. Tu naletismo na kolegu sa mislim ZZR-om i obradovasmo se da nismo jedini "ludaci" na putu 😁. Put Bajmoj - Svetozar Miletić zategnut kao praćka, možeš voziti pun gas, naravno ako si nesavestan i ne pada kiša😉. Stigosmo očas u S Miletić, ali tu ipak pade odluka da okrenemo ka NS kraćim putem jer je obuća pod stalnim pritiskom vode počela da propušta. Jeste nemam navlake za cipele i to je sledeće na spisku!  Dalje put vodi preko Čonoplje, Kljaićeva, Sivca, Kule, Crvenke, Vrbasa, Zmajeva, pa do Novog Sada.  Asvalt je ok, negde bolji negde lošiji po koja smešna krivinica i tako a i peizaž isto tako, nije ne zanimljiv. Od B. Topole pa sve do Kule tim pravcem nisam naišao ni na jednu pumpu a da ima nastrešnicu iznad sebe! Tako da se ne možete skloniti ni od kiše ni od sunca! U Kuli je prva sa nastrešnicom, a u Vrbasu (posle jake krivine ka izlazu prema B. D. Polju) i sa kafićem u sklopu pa smo se tu malo i osvežili. U Zmajevu naletesmo na grupu bajker, na pumpi (ponovo goloj bez krova) koju pozdravljam i ovim putem jer je lepo videti da ima još entuzijasta koje vremenske nepogode ne sprečavaju u druženju sa našim ljubimcima. Na kraju stigosmo kući, malo mokri po nogama ali sretni i zadovoljni jer to ipak beše lepa moto vožnjca, sa pređenih negde oko 250km. Pozdrav 

Screenshot_20240317_072308.jpg

Promenio član Саша
  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750

Dobar dan svima. 

Ja sam sa ćerom juče proveo dan na motoru i prvi put u životu bio na Sotskom jezeru (na Fruškoj gori) pa da podelim sa vama jer sam se baš prijatno iznenadio. Mesto Sot se nalazi uz samu HR granicu (južno od Iloka), ali ako nećete da prelazite granicu, jedini put do tamo je sa juga, preko Šida. Iz Novog Sada je oko 100 km donde

Screenshot_20240318_214515_Maps.thumb.jpg.064b135e07c47c79d6fe1dc4d2c5951d.jpg

Ja nekako volim da idem uz Dunav do Neština, pa pre same granice levo gore na Frušku. Izađe se gore na Partizanski put pa njime možeš dokle hoćeš. Ako se krene prema jugu ka Viziću, u njemu se završava asfaltni put ali se do Erdevika može makadam putem pored Moharačkog jezera (koje je inače najveće jezero na Fruškoj).

Pored Ðipše, ka Divošu, pa Bingula, Erdevik, Kukujevci, Bačinci ka Šidu (prolazi se pored spomen kuće Save Šumanovića), pa Berkasovo i Sot.

Screenshot_20240318_214121_Maps.thumb.jpg.6521d212e50693e8a542e26ee1f51a82.jpg

Screenshot_20240318_214920_Maps.thumb.jpg.24b7053234116b14f89a57a0ffaa876b.jpg

Put je svakakav. I katastrofalan (sav u zakrpama) i potpuno nov. Ali kao što već rekoh, čim si na Fruškoj gori, Partizanski put ide duž celog grebena, i on je verovatno najlepše parče za vožnju motorom u celoj Vojvodini. Pa se sa njim vadi prosek za sve ostalo.

Sotsko jezero je, verujem, najuređenije jezero na Fruškoj gori. Baš su dosta truda uložili da srede obalu, i to oko celog jezera.

I evo slika da još nekog povuče da ode tamo.

I na kraju, u Berkasovu je bila veća grupa motoraša u nekom lokalnom restoranu na krivini. Roštilj se pekao sve u šesnaest ...

Mahnuo im i nastavio svojim putem. 

Pozdrav svima20240317_145323.thumb.jpg.918f82d492590c44feed4c79e8b83585.jpg

 

20240317_145415.thumb.jpg.7a6a898666985fe2fe506c51138cbfff.jpg

 

20240317_145645.thumb.jpg.0488cb2659d40b9996e7bfcd4b97c814.jpg

 

20240317_151733.thumb.jpg.b23bbfa4391d9b3eb4ff4862de3eb5f6.jpg

 

20240317_151917.thumb.jpg.0b63f08bdc80eb66db89dfd1e11211f0.jpg

 

20240317_151952.thumb.jpg.5074c73380db271c7e1ebfcd1ae9ee88.jpg

 

20240317_152442.thumb.jpg.c0f132b54d67159b90f1893a4e566ae8.jpg

 

20240317_153023.thumb.jpg.fcc911759ef2bf7730e746f300ad0341.jpg

 

20240317_154037.thumb.jpg.842d9c8c065ff297e8bb76a65b52f415.jpg

 

20240317_153009.thumb.jpg.9d5617492cd38dfa9b114fe9d7669d8d.jpg

  • Sviđa mi se 11
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 4 minuta, Vandrokaš je napisao:

Sotsko jezero je, verujem, najuređenije jezero na Fruškoj gori. Baš su dosta truda uložili da srede obalu, i to oko celog jezera

Pozdrav kolega (sreli smo se na jezeru ali sam bio civil) :)

Sve na jezeru su gradjani sami sredili o svom trosku, sada se skuplja za traktor kojim bi odrzavali, malo dalje niz obalu postoji Strumpf selo, prelepo mesto za malu decu. 

 

pre 11 minuta, Vandrokaš je napisao:

I na kraju, u Berkasovu je bila veća grupa motoraša u nekom lokalnom restoranu na krivini. Roštilj se pekao sve u šesnaest ...

Mahnuo im i nastavio svojim putem. 

Nije restoran, Dzonova je kuca i kafic za ekipu (koja je uvek velika) clanovi klubova dobro znaju ko je u pitanju. 

Pozdrav! :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Hvala na predlogu kolega :takoje:

Ja sam veliki ljubitelj čistih jezera i reka i zavidim svima koji su u mogućnosti da imaju kuću ili vikendicu uz samo jezero. Obišao sam dosta fruškogorskih jezera, ali na Sotskom još nisam bio i nastojaću da ga obiđem ovog proleća. Gledam sada na G-mapi da od mene (Veternik) do jezera preko Iloka ima samo 46,6 km i s obzirom na to da na tim graničnim prelazima skoro nikad nema gužve, ne vidim razlog da ne skratim put posebno zbog toga što kažeš da su putevi kojim si vozio u vrlo lošem stanju...

Da li neko zna kakvo je jezero za pecanje i da li je uopšte dozvoljeno?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750

Ovaj deo lošeg puta se može zaobići ako se ne varam (preko Kuzmina).

I još nešto. Blizu jezera se nalazi i manastir Privina Glava (XV vek) u okviru kojeg se nalazi (mislim) najstarija crkva na Fruškoj gori.

manastir.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750
Pre sat vremena, Vandrokaš je napisao:

@ZoraNS jeste, mnogo kraće za vožnju preko Iloka ... ali treba se malo i provozati 🙂

Tamo stoji tabla da je zabranjeno pecanje.

Da se ispravim, da više nisam siguran da li je bila tabla za zabranjeno pecanje. Bila je tabla sa zabranama ali više nisam siguran šta. Čisto da ne širim loše informacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV1000S, Bmw R1200 RT
Pre 11 sati, Vandrokaš je napisao:

Dobar dan svima. 

Ja sam sa ćerom juče proveo dan na motoru i prvi put u životu bio na Sotskom jezeru (na Fruškoj gori) pa da podelim sa vama jer sam se baš prijatno iznenadio. Mesto Sot se nalazi uz samu HR granicu (južno od Iloka), ali ako nećete da prelazite granicu, jedini put do tamo je sa juga, preko Šida. Iz Novog Sada je oko 100 km donde

Screenshot_20240318_214515_Maps.thumb.jpg.064b135e07c47c79d6fe1dc4d2c5951d.jpg

Ja nekako volim da idem uz Dunav do Neština, pa pre same granice levo gore na Frušku. Izađe se gore na Partizanski put pa njime možeš dokle hoćeš. Ako se krene prema jugu ka Viziću, u njemu se završava asfaltni put ali se do Erdevika može makadam putem pored Moharačkog jezera (koje je inače najveće jezero na Fruškoj).

Pored Ðipše, ka Divošu, pa Bingula, Erdevik, Kukujevci, Bačinci ka Šidu (prolazi se pored spomen kuće Save Šumanovića), pa Berkasovo i Sot.

Screenshot_20240318_214121_Maps.thumb.jpg.6521d212e50693e8a542e26ee1f51a82.jpg

Screenshot_20240318_214920_Maps.thumb.jpg.24b7053234116b14f89a57a0ffaa876b.jpg

Put je svakakav. I katastrofalan (sav u zakrpama) i potpuno nov. Ali kao što već rekoh, čim si na Fruškoj gori, Partizanski put ide duž celog grebena, i on je verovatno najlepše parče za vožnju motorom u celoj Vojvodini. Pa se sa njim vadi prosek za sve ostalo.

Sotsko jezero je, verujem, najuređenije jezero na Fruškoj gori. Baš su dosta truda uložili da srede obalu, i to oko celog jezera.

I evo slika da još nekog povuče da ode tamo.

I na kraju, u Berkasovu je bila veća grupa motoraša u nekom lokalnom restoranu na krivini. Roštilj se pekao sve u šesnaest ...

Mahnuo im i nastavio svojim putem. 

Pozdrav svima20240317_145323.thumb.jpg.918f82d492590c44feed4c79e8b83585.jpg

 

20240317_145415.thumb.jpg.7a6a898666985fe2fe506c51138cbfff.jpg

 

20240317_145645.thumb.jpg.0488cb2659d40b9996e7bfcd4b97c814.jpg

 

20240317_151733.thumb.jpg.b23bbfa4391d9b3eb4ff4862de3eb5f6.jpg

 

20240317_151917.thumb.jpg.0b63f08bdc80eb66db89dfd1e11211f0.jpg

 

20240317_151952.thumb.jpg.5074c73380db271c7e1ebfcd1ae9ee88.jpg

 

20240317_152442.thumb.jpg.c0f132b54d67159b90f1893a4e566ae8.jpg

 

20240317_153023.thumb.jpg.fcc911759ef2bf7730e746f300ad0341.jpg

 

20240317_154037.thumb.jpg.842d9c8c065ff297e8bb76a65b52f415.jpg

 

20240317_153009.thumb.jpg.9d5617492cd38dfa9b114fe9d7669d8d.jpg

Prelepe slike, i priroda! Ja bih samo preporučio da se na toj ruti odmah od Beočin krene ka Partizanskom putu, tj. ka grebenu fruške gore da bih se izbegla ta deonica uz Dunav od Beočina ka Neštinu jer je put očajan! Ovde krenete od teretnog ulaza u Beočinsku cementaru uzbrdo i put vodi preko FG do Bešenovačkog prnjavora (ima i tamo veštačka akumulacija) . Asvalt je odličan a put prepun krivina, stvoren za uživanje u vožnji. Naravno na grebenu se odvojite i nastavite Partizanskim putem ka koleginoj ruti😉

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 10 sati, ZoraNS je napisao:

Da li neko zna kakvo je jezero za pecanje i da li je uopšte dozvoljeno?

Pecanje je dozvoljeno ali nisam pecaros pa ne znam kakvo je, imas i u Erdeviku dva jezera, na Moharac jezeru je dozvoljeno a postoji i rimsko kupatilo, prelepo mesto iz doba starog Rima. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Koji je to Partizanski put, gledam na mapi al ga ne vidim.

Ima li na tom jezeru ili u blizini neki dobar restoran da se ruča pa gass dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750
pre 21 minuta, ZEMZEM je napisao:

Koji je to Partizanski put, gledam na mapi al ga ne vidim.

Ima li na tom jezeru ili u blizini neki dobar restoran da se ruča pa gass dalje.

Partizanski put je stari naziv za put koji ide po grebenu duž cele Fruške gore. Na zapadu praktično od Vizića pa sve do Banstola na istoku. Izuzetno lep put, kvalitet asfalta šaren. Put kroz šumu sa dosta krivina.

 

Što se tiče restorana oko samog jezera, stvarno ne znam. Ali u krugu od 20-ak km sigurno ima.

 

image.png.1f2bc7530a5ee82c3e036aa07f0411a6.png

 

 

Promenio član Vandrokaš
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

E to sam i ja gledao, da skrenem kod Banstola pored Norceva na Iriški Venac - vidikovac Zmajevo pa do Rohalj Baze i levo ka Divošu i klaj klaj do jezera.

Nisam bio 100% siguran da je to taj put.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV1000S, Bmw R1200 RT
pre 19 minuta, ZEMZEM je napisao:

Koji je to Partizanski put, gledam na mapi al ga ne vidim.

Ima li na tom jezeru ili u blizini neki dobar restoran da se ruča pa gass dalje.

Pošto vidim da si iz Zemuna, do Partizanskog puta ćeš najlakše doći ako kreneš starim putem zs NS preko St. Pazove i Inđije. Kad dođeš na raskrsnicu gde je NS pravo a Čortanovci desno(ima prelepa crkva u ruskom stilu na samoj raskrsnici) ti skreni LEVO, samo se drži glavnog puta! Odatle kreće uživanje za sva čula sve do Divoša. Na google mapi se tu deo puta vodi kao Manastirski put pa njega nađi. Sretno! 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Hvala hvala, znam ja te sve puteve jako dobro nego nisam nikad vozio do Divoša pa da proverim da li sam u pravu sa mojim planom.

Izvozao sam ja FG, Vrdnik, manastire i sve tu okolo bezbroj puta ali na tu stranu ka jezeru nisam vozio.

Ja iz Zemuna idem AP do Beške pa se tu isključim i vozim do starog puta a odatle kud oćeš.

Ubi me vožnja kroz Batajnicu i ostala sela tako da ponekad odem i na Inđiju pa starim putem.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 3 sati, bdada je napisao:

Pecanje je dozvoljeno ali nisam pecaros pa ne znam kakvo je, imas i u Erdeviku dva jezera, na Moharac jezeru je dozvoljeno a postoji i rimsko kupatilo, prelepo mesto iz doba starog Rima. 

To sam sve obišao ranije ali koliko sam video nije baš nešto za pecanje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 56 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV1000S, Bmw R1200 RT
pre 36 minuta, ZoraNS je napisao:

To sam sve obišao ranije ali koliko sam video nije baš nešto za pecanje....

Komšija (i ja sam sa Veternika) što se tiče pecanja mislim da se jedino isplati otići na Maradičko jezero(Šelevrenac) i na Borkovačko. Na oba jezera se papreno plaća dozvola ali bar ima ribe. Ovo ostalo je ono otprilike šta ti Bog da. Ja sam nekad lepo prolazio na Šatrinačkom jezeru ali unazad par godina nisam išao jer su glasine da je izlovljeno mrežama u celosti. Imaš i jezero Dobrodol u blizini Šatrinaca ali ista priča, slabo čuvano i zapušteno. Do duše info mi je od pre godinu dana, možda se nešto promenulo😏

Promenio član Саша
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Pecao sam i na Dobrodolskom i u Šatricima pre puno godina, ali to je sve dato u privatne ruke i uništeno što se tiče pecanja. Ribnjačke varijante sa puno ribe i ljubakanjem sam trenirao u Gložanu pre još više godina i toga sam se brzo zasitio. To mi je nekako kao lov sačmarom u ZOO vrtu. Ribu vraćam u vodu samo ako je ključala i dobro začinjena (ne računajući naravno one koje su ispod mere) :)

Promenio član ZoraNS
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2840 postova
On 20.2.2024. at 14:03, DraganNS je napisao:

 

Partizanski put je novi-najnoviji a ne stari naziv. Prošli je bio put kralja Aleksandra a još raniji put Franca Jozefa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750
pre 15 minuta, sasa ns 1 je napisao:

Partizanski put je novi-najnoviji a ne stari naziv. Prošli je bio put kralja Aleksandra a još raniji put Franca Jozefa

Pa sad ne znam kako se ranije zvao. Ali ja otkad znam za sebe (a dosta dugo se znam 🙂) to se zvao Partizanski put.

Sad nedavno sam čuo da je preimenovan u Grebenski put. 

Za mene će uvek biti Partizanski put ... što i nije važno. Važno je da je tamo lepo.

Ja još zovem u NS bulevar Maršala Tita ... i novi most i stari most (Kamenički još uvek nije postojao) ...

😁😁

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Forza 750
Pre 3 sati, DraganNS je napisao:

Nemoj reći još da znaš gde je bila "prolazna" NaMa? :D

Pariski Magazin danas 🙂🙂🙂

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja